گلودرد طولانی (توروخدا کمک کنید! خسته شدم دیگه...)

در اين بخش مي‌توانيد سوالات مرتبط با پزشکي را مطرح بفرماييد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: گلودرد طولانی (توروخدا کمک کنید! خسته شدم دیگه...)

پست توسط falah110 » چهار شنبه 31 اردیبهشت 1393, 11:55 pm

یا من اسمه دوا و ذکره شفا..
برادر عزیز یه چیز بهت میگم امتحان کن
هم گلو درد رو هدف قرار میده و هم میکروب معده رو...
کاملا مجرب
صبح ها بصورت ناشتا
شربت عسل زنجبیل بخور...!!
آب جوش+پودر زنجبیل+بعد از ولرم شدن اضافه کردن عسل!!
تبریک،شما درمان شدید

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » پنج شنبه 1 خرداد 1393, 1:58 am

درمان خوبی است و نسخه ابن سینا است-ولی جناب فلاح برای چه مدت؟تا همیشه که نمیشه؟

دوستان پزشک توجه داشته باشند که هیچ وقت بدون معاینه و شرح حال نمیشه دارو تجویز کرد-
در ضمن همه دردگلو های تکرار شونده مثل هم نیست-پس دلیل نمیشه -درد گلوی شما که با یک نسخه شده اید-برای دیگری هم همان نسخه را تجویز کنید-مثل خاله و عمه و بقال و میوه فروشی ها نباشید که سرخود طبابت میکنند

نسخه ای هم اقای فلاح گفتند مخصوص زخم معده هست که ابن سینا گفته-عسل هم انتی بیوتیک خیلی خوبی و تقویت کننده بدن است-ولی باز دلیل نمیشه که بدون معاینه تجویز کرد

New Member
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط saidgta » سه شنبه 26 خرداد 1394, 2:42 pm

mahdybadrykoohi نوشته شده:با سلام خدمت دوستان گرامی من چند سال چنین مشکلی داشتم که در نهایت این دکتر های ...... کاری نتونستن انجام بدن بعدش رفتم مطب یک دکتر طب سنتی البته از نوع معتبرش چند تا جوشانده داد بعد از سه ماه مشکل بر طرف شد اگه خواستین بگین تا من روش مصرف رو بگم

ممنون میشم روش درمان و اون دکتر معتبری که تونست شمارو درمان کنه بهم معرفی کنید...
دیگه کم کم دارم از درمانش نا امید میشم........

New Member
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط saidgta » سه شنبه 26 خرداد 1394, 2:47 pm

Dr.Akhavan نوشته شده:وای چقدر درمانهای مختلف و خودتو حسابی گیج کردی

عزیزم خیلی خوبه که بیماری سینوس ها و معده در شما بررسی شده و خوشبختانه علت بیماری شما-حساسیت و اینهایی که در بالا نوشته شده نیست

به نظرم برو پیش متخصص گوش و حلق و بینی و الان که سالمی برو و ازش بپرس = اقای دکتر لوزه های من چند حجره ای هست یا نه؟
چون اگر چند حجره ای باشد-به صورت ماهانه عفونت میکند و شما گلود درد میشی-جواب معاینه را برام بفرست

دکتر من پیش متخصص گوش و حلق بینی هم 5 ماه منظم رفتم.
گفت گلوم حفره ای شدید نیست، خیلی کم حفره داره و محلول یا مایعی برای شستشوی گلوم نداد.
می ترسم از بس این گلودردها طولانی شده خطرناک بشه.
دیگع خیلی دارم پنی سیلین و کورتون استفاده میکنم... هر سری هم نسبت به سری قبل درمانم سخت تر میشه...
کم کم دارم از درمان علت ایجادش نا امید میشم...

New Member

پست توسط Saeedmian » پنج شنبه 25 شهریور 1395, 3:37 pm

سلام و درود
امیدوارم تا الان دیگه مشکلتون برطرف شده باشه
من دقیقا مشکل شما رو دارم و همین راههائی که شما رفتین تقریبا من هم رفتم
ممنون میشم راه درمانتون رو بهم بگین

New Member

پست توسط mohammadnakhaee » سه شنبه 1 خرداد 1397, 6:02 pm

بهترین راهی که من پیشنهاد میدم اینه که از هیچ آمپول و دارویی استفاده نکنی و فقط مایعات بخوری تا زمان بدی بدنت آنتی بادی ویروست رو تشکیل بده. دو سه هفته استراحت مطلق.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3824 بار
سپاس‌های دریافتی: 7651 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهار شنبه 2 خرداد 1397, 11:23 pm

سلام
.

غرغره ی آب تمیز و نمک بسیار مؤثر هست در پیشگیری و در درمان
.

دوری از مردم هم خیلی مهم هست یعنی حداقل نیم متر فاصله برای حرف زدن با دیگران , دست ندادن , روبوسی نکردن , دست نزدن به چشم و دهان و بینی بعد ار دست دادن و سوار مترو و اتوبوس و تاکسی شدن
.
خوردن میوه هایی مثل پرتقال و یا خوردن یک قرص جوشان مولتی ویتامین هر 3 روز یا 2 روز یک بار 2 ساعت بعد از غذا خوردن تا 45 دقیقه قبل از غذا برای تقویت سیستم دفاعی بدن
.
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار

پست توسط مهاجر تنها » شنبه 5 خرداد 1397, 11:42 am

سلام علیکم
یکی از چیزهایی که فوق العاده در گلو درد مفیده دمنوش برگ درخت به خیلی کمکم کرده مجربه
مورد بعدی دمنوش 7گیاه یا12گیاه که معمول عطاری ها دارند که خیلی خوبه بچه ها را با این شربتها مداوا کرد نه داروهای شیمیایی البته دیر جواب میده
یادم میاد که جایی بودم که دکتر در دسترس نبود وتوماه رمضان به شدت گلو درد داشتم با دکتری بنام دکتر باهر تماس گرفتم گه فوق العاده در فن خودش حاذقه گفت شربت دیفن هیدرامین فقط غرغره کن و کنارش مسکن بخور عجیب جواب داد
مورد بعدی دهانشویه بنام بنزدامین است که ظاهرا بی ضرره
اما درد گلو را خیلی تسکین می ده وکمک به کم شدن التهاب می کنه
شربت گل بنفشه هست که حقیر برای سرفه وگلو درد خودم همچنین خانواده استفاده می کنیم

عسل گشنیز و اکالیپتوس و اویشن هم خیلی خوب جواب میده مجربه
آخرین ويرايش توسط 1 on مهاجر تنها, ويرايش شده در 0.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3824 بار
سپاس‌های دریافتی: 7651 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 5 خرداد 1397, 1:26 pm

سلام
.
گلو درد از عفونت هست
.
راههای پیشگیری :
.
دور ایستادن از مردم موقع حرف زدن باهاشون
.
دوری از جاهای شلوغ و سربسته تا حد امکان
دست نزدن به بینی و دهان و چشم با دست نشسته . همه جا آلوده هست مثل دیوارها و دستگیره ها و دکمه ها و صندلیهای داخل مترو و اتوبوسها و تاکسیها و سینماها و مدرسه و دانشگاه و خودپردازها و کارتخوانها و آسانسورها و ریموت کنترل ها و حتی ماشین شخصی و غیره
.
غرغره آبِ تمیز و نمک به محض رسیدن به خانه یا محل کار
.
شستن دستها حداقل 20 ثانیه با صابونِ خوب قبل از غذا و موقع برگشتن به خانه یا رسیدن به محل کار سپس شستن صورت با آب تمیز و کمی صابون تا چربی و کثیفیها شسته بشه . نباید این آب کثیف به داخل چشم بره
.
شستن دستها به مدت 20 تا 30 ثانیه پس از دستشویی رفتن .
.
شستن داخل بینی با آب جوشیده ی خنک شده و کمی نمک هر شب قبل از خواب (باید شوریش فقط کمی بیش از شوری اشک چشم باشه وگرنه به داخل بینی صدمه میزنه)
.

دوری از دست دادن و روبوسی تا حد امکان

.
استفاده از ماسک در اماکن شلوغ و سربسته
.

جدا کردنِ همه چیز در خانه تا حد امکان مثل قاشق و چنگال و بشقاب و لیوان و حوله حمام و دستشویی و شانه و بالش و پتو و غیره
.
دائماً مسواک زدن و نخ زدن و حداقل سالی یک بار جرم گیری کردن وگرنه میکروبها روی دندانها و لای دندانها و زیر لثه رشد میکنند و با آب دهان باعث عفونی شدنِ گلو مشند
.
خودِ جرم گیری دندان اگر وسائلشون ضدعفونی نشده باشه باعث انتقال بیماریها میشه

.
نخوردن میوه ها و سبزیجات ضدعفونی نشده با محلول ضدعفونی سبزیجات و میوه جات
.
خوردن کاهو و سبزیجات و گوجه فرنگی و سالادها و میوه های رستورانها و ساندویچ فروشیها باید کلاً تعطیل بشه
.
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

ارسال پست

بازگشت به “سوال پزشکي”