در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1632 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

حفظ روابط حسنه با کشورهای روسیه و چین

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 21 فروردین 1393 21:08

با ذکر این نکته که ایران اسلامی یک قدرت بزرگ سیاسی در جهان و یک قدرت نظامی بالقوه در زمره کشورهایی با توان دفاعی قابل توجه می باشد، اما روند روابط سیاسی و اقتصادی چیزی است که همیشه بایست به ان به دبد اهمیت فراوان نگاه کرد. حسن و توسعه روابط در بسیاری از ابعاد برای حفظ موقعیت و امنیت منطقه موثر خواهد بود.
البته با وجودی که روسیه بنا بر عقاید سیاسی خود یکی از جمله عوامل باز دارنده ارتش متحد پنتاگون می باشد و در جبهه ی مخالفی با روسای غارتگر کاخ سفید و بعض دول اروپایی قرار دارد، دولت محترم فعلی ایران نبایست در توسعه روابط با این دو کشور  فرو گذاری داشته باشد و همچنان در حفظ روابط قبلی با این کشورها اقدامات لازم را مبذول دارد.
روسیه از جمله کشورهای پیشتازی بود که در موازات دولت ایران جمهوری اسلامی از حقانیت کشور ، ملت و دولت مردمی سوریه در مقابل جبهه غرب و صهیونیست حمایت کرده و حتی از جهاتی در مقابل ناوگان های امریکا و اروپا که برای حمله نظامی به سوریه ارایش جنگی گرفته بودند بنوعی صف ارایی کرد. از دست دادن چنین کشورهایی که از عوامل موثر معادلات منطقه محسوب می شوند و با نقش دادشتن عمده در سازمان ملل و شورای امنیت می توانند شرائط شاخصی را تغییر دهند می تواند عاملی منفی برای سیاست  امور خارجه ما باشد که البته بایست روابط اقتصادی و تجاری را هم به ان اضافه کرد. گذشته از این بحث خاص و با در نظر گرفتن امور کلی وزارت امور خارجه با جهان سیاست باید عرض کنم بنده تا بحال در تمام عمرم بیشتر مسئولان محترم کشور از جمله جناب اقای دکتر علی اکبر ولایتی را از نزدیک مشاهده نکرده ام اما ضمن عرض ارادت خدمت ایشان از انسان متفکری چون ایشان و توان ارتباط و تعامل اشان با جبهه های مختلف سیاسی و سیاستمداران کشورهای مختلف دورادور شناخت دارم و واقعا حیف است که دولت محترم فعلی از وجود چنین انسان و سیاستمدار خبره و با تجربه ای در امور خارجه و حداقل در وجهه ی مشاوره و نحوه بهینه سازی روابط سیاسی بالاخص با کشورهای نزدیک استفاده نکند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
Ali$amir, امام قلي خان, jhan2010, SMH, Bystander

Rookie Poster

Rookie Posterنماد کاربر
پست ها

22

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 14 بهمن 1391 23:19

آرشيو سپاس: 113 مرتبه در 20 پست

Re: حفظ روابط حسنه با کشورهای روسیه و چین

توسط thunder blitz » پنج شنبه 21 فروردین 1393 21:58

هر وقت به دیگران تکیه کردیم و یا خواستیم روابط خوبمون رو باهاشون حفظ کنیم یه ضربه شدید خوردیم ...
فقط کافیه بگیم که می خوایم سرزمین هایی که طی قرارداد ترکمنچای از دست دادیم رو دوباره به خاک ایران و با همه پرسی برگدونیم ... اون وقت می بینید که به جای امریکا این روسیه هست که جلوی ما می ایسته ...
اون از افغانستان ... گرجستان و این هم از کریمه ... باز هم بگین امریکا بده و فلانه وووو ...
به قول هیتلر : ما با دشمن نمی جنگیم بلکه دشمن داره با ما زندگی می کنه ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب thunder blitz تشکر کرده اند:
jhan2010, SMH, ghahestani, امام قلي خان

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

Re: حفظ روابط حسنه با کشورهای روسیه و چین

توسط jhan2010 » جمعه 22 فروردین 1393 20:01

البته ایجاد روابط سیاسی و اقتصادی را نمی شود تکیه کردن فلم داد کرد به نظر من داشتن روابط  خوب باید دو سویه باشه  یا به تعبیر دکتر ظریف رابطه ای همواره  "برد ، برد "باشه شاید اگر یک مدیریت درست و خردمندانه ای باشه ایران بتونه خیلی از وزنه های سیاسی و اقتصادی را به سمت خودش بچرخونه و از این اب گل الود  غرب و شرق بهر احسن را ببره روسیه در حالی به مصاف امریکا و هم پیمانان اروپایی اش می رود که شاید در تیم خود کشورهای قدرتمند زیادی نباشند چه از لحاظ سیاسی ، اقتصادی و نظامی ، حال ایران می تونه این نقش را بخوبی بازی کنه اما قبل از بازی باید شرایط بازی کردن را بلد باشه حال فکر میکنید ما قواعد و شرائط بازی را خوب می دونیم یا که نه !!!؟
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
SMH, thunder blitz, Mahdi1944, kimia 55


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 15 مهمان