در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

594

تشکر کرده: 45 مرتبه
تشکر شده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 14:30

آرشيو سپاس: 4966 مرتبه در 604 پست

به یاد اردشیر حسین پور

توسط &mmt » شنبه 30 فروردین 1393 01:42

سلام

در صورتی که مطلب تکراریست مدیران محترم حذفش کنند با تشکر.
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////
اردشیر حسین پور (۲۰۰۷ – ۱۹۶۲) دانشمند و استادیار دانشگاه و متخصص در الکترو مغناطیس بود. او همچنین یکی از دانشمندان برنامه هسته‌ای ایران بود. او درهنگام مرگ درحال کار بر روی پروژه هسته‌ای اصفهان بود.

زادروز : ۱۹۶۲

درگذشت : ۱۵ ژانویه ۲۰۰۷

ملیت : ایرانی

منصب : یکی از دانشمندان برنامه هسته‌ای ایران

سوابق علمی

وی پس از اخذ مدرک مهندسی الکترونیک(دانشگاه شیراز)، تحصیلات خود را تا سطح دکتری  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ادامه داده و در سال ۱۳۸۱ موفق به دریافت مدرک دکتری از دانشگاه شیرازگردید. عنوان پایان نامه وی «فیزیک هسته‌ای الکترودینامیک یون‌های مغناطیسی در ابرشبکه‌ها»بود. وی بعنوان استادیار به تدریس در دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی مالک اشتر مشغول بوده. در حالیکه پس از مرگ وی نیز رسانه‌های رسمی در ایران همکاری او پروژه‌های اتمی ایران را تکذیب می‌کردند، سایت بازتاب (نزدیک به محسن رضایی فرمانده سابق سپاه پاسداران) وی را طراح سانتریفیوژ معرفی کرد.

پنج اختراع از وی ثبت شده و ۳۵ مقاله از او در مجلات معتبر علمی بین‌المللی به چاپ رسیده‌است.

جوایز

    ۱۳۷۵:رتبه اول تالیف کتاب.

    ۱۳۷۹:رتبه دوم تحقیقات کاربردی جشنواره بین المللی خوارزمی.

    ۱۳۸۲:نفر اول محققان دفاعی جمهوری اسلامی.

    ۱۳۸۵:رتبه نخست جشنواره بین المللی خوارزمی.

فعالیت‌های علمی

    اجرای بیش از دوازده طرح مهم دفاعی (ازجمله موتور و پیشرانه‌های موشک شهاب سه و ساخت موفقیت‌آمیز رنگ ضد رادار که امواج الکترو مغناطیس فرستاده شده توسط رادار مرکزی را جذب می‌کند).

    راه اندازی مراکز تحقیقاتی الکتروسرام امواج الکترومغناطیسی در دانشگاه‌های مالک اشتر و شیراز.

مرگ مشکوک

وی از جمله محققان تاسیسات فرآوری اورانیوم اصفهان؛ یکی از تاسیسات محوری معاونت تولید سوخت سازمان انرژی اتمی ایران که دارای ۶۰ واحد تولیدی و ۱۵۰۰۰ دستگاه تحقیقاتی و تولیدی است؛ بود.بیش از هزار متخصص و تکنیسین در این مرکز که یکی از مراکز محوری در برنامه هسته‌ای ایران است لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد مشغول بکار هستند.

شش روز پس از درگذشت او واحد مرکزی خبر(وابسته به صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران) در ۱ بهمن ۱۳۸۵ خبر آنرا منتشر ساخت. پیش از آن رسانه‌های رسمی درگذشت وی را تکذیب می‌کردند.این خبرگزاری علت در گذشت وی را «گاز گرفتگی» در خوابگاه اساتید دانشگاه شیراز (خوابگاه صدرا) اعلام کرد. تلاش برای مخفی نگه داشتن مرگ وی شایعاتی در رسانه‌های بین‌المللی مطرح ساخت که قویترین آن لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ترور وی توسط سازمان اطلاعات اسرائیل موساد است.

پس از انتشار خبر درگذشت او روزنامه ساندی تایمز و برخی سایت‌های خبری متعلق به کارشناسان اطلاعاتی در آمریکا از جمله مرکز سایت خبری اطلاعاتی معتبر «استراتفورد» به بررسی مرگ وی پرداختند. به نوشته این رسانه‌ها وی توسط سازمان اطلاعات اسرائیل (موساد) بوسیله گاز رادیو اکتیو مسموم و ترور شده‌است و علت اعلام دیرهنگام درگذشت وی توسط رسانه‌های ایران نیز همین موضوع است.

رسانه‌های اسرائیلی نیز ضمن بازتاب دادن خبر روزنامه ساندی تایمز نوشتند که او در سالهای اخیر با دانشگاه صنعتی مالک اشتر وزارت دفاع و پشتیبانی همکاری داشته‌است. سپاه پاسدران متهم به همکاری با برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی است. مهدی نژاد نوری که به نوشته روزنامه‌های اسرائیل یکی از مقامات سپاه پاسداران و ازجمله افرادی است که بنا به قطعنامه ۱۷۳۷ شورای امنیت باید تحت کنترل باشند، رییس  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  در دانشگاه مالک اشتر بوده‌است. به گفته این منابع اسرائیل در سالهای قبل نیز برخی دانشمندان هسته‌ای عراق را نیز ترور کرده بود.روزنامه فیگارو نیز مرگ وی را در نتیجه ترور می‌داند.

مقامات ایران ترور وی توسط اسرائیل را تکذیب کرده و گفتند که آمریکا و اسرائیل از اشراف امنیتی قابل توجهی بر ایران برخوردار نیستند.

در همین حال برخی منابع نیز از احتمال مسموم شدن او در هنگام انجام فعالیت‌های تحقیقاتی در مراکز هسته‌ای خبر داده اند.
متن از

http://www.javaneirani.comتصویر از

http://www.leader.ir

omid1360 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب &mmt تشکر کرده اند:
saied2020, Shahbaz, Mahdi1944, yusef

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان