در اين بخش مي‌توانيد سوالات مرتبط با پزشکي را مطرح بفرماييد
Major II

Major II

نماد کاربر
27

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 تیر 1386 01:00

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 13 پست

سوالاتی در مورد پوشش نوزاد و دمای مناسب اتاق

توسط hosseinrz » يکشنبه 31 فروردین 1393 11:04

سلام.

من یه دختر 7 روزه دارم که الان به خاطر عمل جراحی همسرم، مادر زن و خواهر زنم منزل ما برای کمک اومدن زحمت می کشن و اون رو تروخشک می کنند.
من در مورد دمای مناسب، پوشش، وضعیت خواب نوزاد و سندرم مرگ ناگهانی شیرخوار مطالعات زیادی کردم در سایت های فارسی و رفرنس های معتبر پزشکی اروپا و آمریکا.
چیزی که همه جا مشخص است و تاکید شده دمای اتاق کودک باید بین 18 تا 22 درجه سانتی گراد باشد و بالا رفتن دما موجب بروز عوارض گوناگون نظیر خشک شدن آب بدن
کودک، گرما زدگی، بی حالی و حتی مرگ نوزاد می گردد.

مشکل من اینجاست که هم همسرم و هم مادرش همواره اسرار به نگهداری دخترم در دمایی بالا تر از 25 درجه دارند و همیشه نوزاد را در پتو پیچیده و کلاه، دستکش و جوراب را نیز از او برای حتی 10 دقیقه جدا نمی کنند. تصور می کنند اگر دمای اتاق به فرض به 23 درجه برسد نوزاد سرما می خورد، سینه پهلو می کند و زندگی او تهدید می شود.
حتی دکتر متخصص کودکان هم وقتی برای ویزیت آنجا بودیم مسئله را مطرح کردم و دکتر گفت دما نباید از 24 بالاتر رود به همان دلایل و گفت دمای 25 درجه برای کودک شما زجر آور است.

به نظر شما چه کار کنم ؟ هروقت چیزی بگویم آنها ناراحت می شوند.
مادر همسرم وقتی می گویم که نوزاد به پتو نیازی ندارد به کنایه به دخترم می گوید "دخترم سردشه" و حرف من را قبول نمی کند.
من به شدت نگران سلامتی دخترم هستم. لطفا مرا راهنمایی کنید.

با تشکر فراوان
مسترکارت و ویزا مجازی
انجام حواله های ارزی و خرید های دلاری با کارت اعتباری

http://www.shiraziran.com/visa

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hosseinrz تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3050

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 اسفند 1384 03:45

آرشيو سپاس: 1566 مرتبه در 615 پست

Re: سوالاتی در مورد پوشش نوزاد و دمای مناسب اتاق

توسط Dr.Akhavan » چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 00:44

دوست عزیز-مادر زنها با توجه به بزرگ کردن 2 تا 3 بچه فکر میکنند عقل کل هستند و بقیه بی سوادند.
در مورد سندرم مرگ ناگهانی باید بگم که از بالشت بزرگ و نرم برای بچه استفاده نکنید و کودک را برای خواب روی شکم قرار ندهید.
در مورد گرمازدگی بچه = هر روقت زیاد گریه کرد و ارام نمیشه و ممکنه چند تا عرق جوش روی سینه و پشت گردنش بوجود امد-پتو را برداشته و پنجه را کمی باز کنید-در ضمن این کودک شماست و اگر خدای نکرده اتفاقی براش افتاد-همین مادرزن بهت میگه ما که نمیدونستیم-خودت باید روی حرفت تکیه میکردی و به راحتی خودت مقصر شناخته میشی-
شیر مادر هم حتما بهش بدهید تا کم اب نشود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Dr.Akhavan تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, MASTER, Mahdi1944