سوالاتی در مورد پوشش نوزاد و دمای مناسب اتاق

در اين بخش مي‌توانيد سوالات مرتبط با پزشکي را مطرح بفرماييد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 55 بار
تماس:

سوالاتی در مورد پوشش نوزاد و دمای مناسب اتاق

پست توسط hosseinrz » یک شنبه 31 فروردین 1393, 12:04 pm

سلام.

من یه دختر 7 روزه دارم که الان به خاطر عمل جراحی همسرم، مادر زن و خواهر زنم منزل ما برای کمک اومدن زحمت می کشن و اون رو تروخشک می کنند.
من در مورد دمای مناسب، پوشش، وضعیت خواب نوزاد و سندرم مرگ ناگهانی شیرخوار مطالعات زیادی کردم در سایت های فارسی و رفرنس های معتبر پزشکی اروپا و آمریکا.
چیزی که همه جا مشخص است و تاکید شده دمای اتاق کودک باید بین 18 تا 22 درجه سانتی گراد باشد و بالا رفتن دما موجب بروز عوارض گوناگون نظیر خشک شدن آب بدن
کودک، گرما زدگی، بی حالی و حتی مرگ نوزاد می گردد.

مشکل من اینجاست که هم همسرم و هم مادرش همواره اسرار به نگهداری دخترم در دمایی بالا تر از 25 درجه دارند و همیشه نوزاد را در پتو پیچیده و کلاه، دستکش و جوراب را نیز از او برای حتی 10 دقیقه جدا نمی کنند. تصور می کنند اگر دمای اتاق به فرض به 23 درجه برسد نوزاد سرما می خورد، سینه پهلو می کند و زندگی او تهدید می شود.
حتی دکتر متخصص کودکان هم وقتی برای ویزیت آنجا بودیم مسئله را مطرح کردم و دکتر گفت دما نباید از 24 بالاتر رود به همان دلایل و گفت دمای 25 درجه برای کودک شما زجر آور است.

به نظر شما چه کار کنم ؟ هروقت چیزی بگویم آنها ناراحت می شوند.
مادر همسرم وقتی می گویم که نوزاد به پتو نیازی ندارد به کنایه به دخترم می گوید "دخترم سردشه" و حرف من را قبول نمی کند.
من به شدت نگران سلامتی دخترم هستم. لطفا مرا راهنمایی کنید.

با تشکر فراوان
مسترکارت و ویزا مجازی
انجام حواله های ارزی و خرید های دلاری با کارت اعتباری

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

Re: سوالاتی در مورد پوشش نوزاد و دمای مناسب اتاق

پست توسط Dr.Akhavan » چهار شنبه 31 اردیبهشت 1393, 1:44 am

دوست عزیز-مادر زنها با توجه به بزرگ کردن 2 تا 3 بچه فکر میکنند عقل کل هستند و بقیه بی سوادند.
در مورد سندرم مرگ ناگهانی باید بگم که از بالشت بزرگ و نرم برای بچه استفاده نکنید و کودک را برای خواب روی شکم قرار ندهید.
در مورد گرمازدگی بچه = هر روقت زیاد گریه کرد و ارام نمیشه و ممکنه چند تا عرق جوش روی سینه و پشت گردنش بوجود امد-پتو را برداشته و پنجه را کمی باز کنید-در ضمن این کودک شماست و اگر خدای نکرده اتفاقی براش افتاد-همین مادرزن بهت میگه ما که نمیدونستیم-خودت باید روی حرفت تکیه میکردی و به راحتی خودت مقصر شناخته میشی-
شیر مادر هم حتما بهش بدهید تا کم اب نشود

ارسال پست

بازگشت به “سوال پزشکي”