در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد

New Memberno avatar
پست ها

3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 31 فروردین 1393 11:02

محل سکونت

قم

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 2 پست

فوم بتن چیست؟

توسط shalchi » يکشنبه 31 فروردین 1393 11:35آشنایی با بتن سبک (فوم بتن)
فوم بتن پوششی است جدید، جهت مصارف مختلف در ساختمان؛ که بعلت خواص فیزیکی منحصر به فرد خود، بتنی سبک و عایق با مقاومت لازم و کیفیت مطلوب ارائه میدهد.
این پوشش از ترکیب سیمان، آب، و فوم (ماده شیمیائی تولید کننده ی کف) ایجاد میشود. ماده کف زا (فوم) درضمن اختلاط با آب در دستگاه مخصوص، حباب هایی از هوا را تولید و آنها را تثبیت مینماید.

کف حاصل که کاملاً پایدار میباشد، درضمن اختلاط با سیمان و آب، در درون میکسر (همزن)، ملاتی سبک و روان بوجود می آورد که قابل پمپاژ بوده و جهت مصارف گوناگونی ازجمله کف سازی، مورد استفاده قرار میگیرد.

این ملات، پس از خشک شدن، با توجه به درصد سیمان، درضمن بهره مندی از مقاومت مناسب، دارای وزن مخصوص بسیار پائینی درحدود 300~1600 کیلو گرم در متر مکعب خواهد بود (این وزن مخصوص، در کف سازی معمولاً درحدود 350 کیلوگرم در مترمکعب انتخاب میشود).
بنابراین بتن سبك بعنوان مصالحي كه چگالي آن بطور قابل ملاحظه اي از بتن معمولي پايين تر است، ميتواند نقش موثري در كاهش وزن ساختمانها، بخصوص در قسمت غيره سازه اي داشته باشد.

عمده ترين و اصلي ترين كاربردهاي بتن سبك كه امروزه در ايران، شاهد آن هستيم شامل بتن كفسازي و شيب بندي و همچنين بلوك هاي سبك سقفي و ديواري است.
مزاياي اين نوع بتن دركنار سبك بودن، بالا بودن عايق حرارتي و صوتی، سرعت عمل در اجرا و قیمت تمام شده ی مناسب تر آن مي باشد.

منبع : سایت فنی مهندسی  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد hani1459 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shalchi تشکر کرده اند:
SMH, CAPTAIN PILOT, hani1459, Mahdi1944

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 تیر 1393 21:03

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

بتن | بتن چیست | فوم بتن یا بتن سبک

توسط onlines » شنبه 7 تیر 1393 21:21

برای تولید بتن سبک روش های متفاوتی وجود داره.  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  های سبک حباب دار که با  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  تولید می شوند. فوم بتن که با دستکاه های تولید فوم بتن تولید میشه و  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  های سبک که با پوکه های سبک تولید می شوند.  هر یک از این نوع بتن ها برای کاربردی خاص مفید می باشد.

hani1459 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب onlines تشکر کرده اند:
SMH


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان