در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
1600

تشکر کرده: 1998 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

واحد پولی جدید کشور

توسط KH.I.A.2500 » دوشنبه 1 اردیبهشت 1393 21:25

چسب زخم ؛ واحد جدید پولی کشور

ساده نیوز – ایسنا / رضا ساکی:

دیروز از ساعت یازده تا دو بعدازظهر در یکی از بیمارستان‌های تهران بودم. نوبت گرفتم، ویزیت شدم، نوار قلب گرفتم، ویزیت شدم، به داروخانه رفتم، آمپول زدم، سرم زدم و برگشتم خانه. حالم هم خوب است شکر خدا. البته حال خودم خوب است اما حال جیبم خوب نیست. کل هزینه درمانم در چهار ساعت حضور در بیمارستان ۱۲۰ هزار تومان شد. البته بیمارستان ۱۲۰ تومان به صورت اسکناس از من گرفت اما مقداری هم به صورت چسب از جیب ما درآورد و وارد جیب خودش کرد. دیروز در طول درمان و هر بار که قبض گرفتم و به صندوق مراجعه کردم به جای بقیه پول، چسب‌ زخم گرفتم. یعنی به جای ۵۰ تومانی و ۱۰۰ تومانی و ۲۰۰ تومانی فقط چسب‌ زخم گرفتم. یعنی هنگام خروج از بیمارستان یک کیسه دارو دستم بود و یک کیسه چسب‌ زخم. این‌طوری که بیمارستان‌ها از چسب‌زخم به جای پول خرد استفاده می‌کنند هر کس نداند فکر می‌کند واحد پول کشور چسب‌ زخم است! باورتان نمی‌شود اما در بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها فقط به جای پول خرد چسب‌ زخم به آدم نمی‌دهند، یک جا صندوق‌دار وقتی دید من خودم هم پول خرد ندارم گفت چسب داری بده! یعنی علمای علم اقتصاد باید بیایند روی چسب‌ زخم تحقیق کنند که چطور می‌شود چسب جایگزین پول بشود و اقتصاد یک کشور همچنان وجود داشته باشد.
این وسط خوش به حال شرکت‌های چسب‌ زخم‌سازی، در حال حاضر از نظر اقتصادی پول چاپ می‌کنند نه چسب. تازه چسب‌هایشان چسب هم نیست، تا می‌گذاری روی زخم ورمی‌آید!

بقای بقای‌تان!

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
alirezak2, Mohammad.Jafar, ATABACKAN, Mahdi1944, Ghost Rider, morteza tomcat, atlantis14188, SMH, Present, ARafiee, v@hid, hani1459, serat&mersad, TD

Major II

Major II

no avatar
81

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 دی 1392 21:36

آرشيو سپاس: 121 مرتبه در 50 پست

Re: واحد پولی جدید کشور

توسط golabas » دوشنبه 1 اردیبهشت 1393 22:55

پول  ویزیت چند چسب زخمه؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب golabas تشکر کرده اند:
SMH, atlantis14188, Present, serat&mersad

Major

Major

no avatar
664

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

توسط ramin-am » سه شنبه 2 اردیبهشت 1393 07:43

مشکل کم ارزش شدن واحد پولی هستش
وقتی شما دیگه 100 تومنی و 50 تومنی رو نایاب و کمیاب میبنی مجبور میشی شما با 100 تومن یه روز یه بسته آدامس موزی میخریدی الان با همون یه دونه آدامس موزی میدن بهت  :::P
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
SMH, Present, serat&mersad

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » چهارشنبه 3 اردیبهشت 1393 15:56

عزيزان اقتصاد دان نگفتند بانکداری الکترونیک رو تقویت کنند دیگه نیازی به حمل پول انچنانی نیست و همون کارت عابر بانک کار همه رو راه می اندازد!
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
SMH, Mahdi1944