در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات تلفن همراه خود را مطرح کنيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

سوال در مورد خرید آیفون 5s

توسط A3eman » پنج شنبه 4 اردیبهشت 1393 12:14

سلام دوستان

یکی از دوستان بنده یک آیفون 5s دست دوم برای فروش داره و من هم قصد خریدش و قیمتی هم که میخواد بفروش 1800000 و این یکم عجیب که چرا میخواد با این قیمت بفروش چون خودش همین گوشی رو با قیمت 2300000 تومان خریده و بازار هم که قیمت دست دوم این گوشی رو پرسیدم زیر 2 میلیون نبود از نظر بدنه و ظاهر که چک کردم هیچ خط و خشی روش نبود و کاملا سالم سالم بود و کار هم که باهاش کردم متوجه هیچ نقصی نشدم چون خودم تجربه آیپد دارم و اینکه جیلبریک هم نشده بود.
1-امکان داره گوشی نقص خاصی داشته باشه که من متوجه اون نشده باشم؟چه نقصی؟

2-برای اطمینان بیشتر چه قسمت هایی رو چک کنم؟

ممنون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
SMH

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: سوال در مورد خرید آیفون 5s

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 22:42

A3eman,  
شارژ، انتن دهي، چي‌پي‌اس و بقيه سنسورها رو چک کرديد؟
اگر اينها سالم هست، شايد نياز به پول دارند و يا اينکه از گوشي زده شده‌اند و ميخواهند به هر شکلي از اون خلاص شوند ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
SMH, CAPTAIN PILOT

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تاريخ عضويت

Iran

توسط A3eman » سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 01:42

هیچ مشکلی از این بابت ها نداره و همه رو چک کردم و این که وضع مالی بدی هم ندارند و یه احتمالی که میدم این هست که شاید گوشی طبق قرارداد با اپراتور های تلفن همراه توی آمریکاست و به اصطلاح آنلاک شده باشه،چطور میتونم بفهم که گوشی آنلاک شده یا خیر؟آیا آنلاک نیاز به جیلبریک دارد؟و اینکه آنلاک بودن چه عیبی داره؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 02:06

A3eman,  
انلاک بودن در واقع جدا از جيلبريک هست. انلاک براي اين هست که گوشي قفل اپراتورها رو نداشته باشه و به سيمکارت آزاد تبديل بشه. نيازي هم به جيلبريک ممکنه نباشه که بسته به روشي هست که روي اون انجام ميشه، تا جايي که ميدونم انلاک ايفون نياز به روشهاي سخت افزاري داره در برخي موارد. ريسکي که انلاک داره اينه که صدمه فيزيکي ديده باشه و مورد ديگه اينکه ممکنه اپل اون رو شناسايي و AppleID رو نپذيره يا بلاک کنه. صدمات فيزيکي هم ميتونه در پرفورمنتس و يا انتن دهي و مواردي که بالا گفتم باشه که اگر عملکرد گوشي درست هست، احتمالا مشکلي نداره. اما انلاک بودن ممکنه منجر به بلاک شدن دسترسي به appstore بشه. اما اگر به اين قيمت ميده نظر من رو بخواهيد احتمال تعميري بودن، دل زده شدن و مواردي مانند اين بيشتر از انلاک بودن هست ...

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

A3eman, SMH, CAPTAIN PILOT

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تاريخ عضويت

Iran

توسط A3eman » سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 10:21

يه جورايي از خريد آيفون دل زده شدم وقتي ميبينم اين همه محدوديت جور وأجور داره و پولي هم كه ميدي بسيار زياده و اگر هم گوشي مشكل يا عيب داشته باشه ديگه خيلي بدتر ميشه ولي بگم كه هيچ وقت در مورد آيپدم چنين حسي رو نداشتم و ندارم ولي نميدونم چرا نسبت به آيفون اينطوري هستم.بنظر شما يه گوشي آندرويدي بخرم بهتر نيست؟با قيمت 1700 تا حداكثر 2 ميليون چي پيشنهاد ميدين؟

SMH

Major II

Major II

نماد کاربر
272

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 18 تیر 1390 14:26

آرشيو سپاس: 837 مرتبه در 197 پست

توسط Freedom Fighter » سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 10:55

نوت 3 بهترین گوشی تو این رنجه براتون.دنیایی از امکاناته نوت3.هر دو ورژن اکزینوس و کوآلکامشم عالین
ولی به شخصه مدل 8 هسته ای اکزینوس رو میخریدم چون قویتره و مصرف باتریش بسیار کمتره
شبیه ساز گنج جنگ

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Freedom Fighter تشکر کرده اند:
A3eman, R.A.F

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 11:30

من که هرگز حاضر نیستم حتی ایفون رو هدیه بگیرم. ios هر روز محبوبیتش کم میشه و به نظر من همین الان هم یک برند مرده هست. پس قطعا اندروید رو توصیه میکنم
اگر گوشی های برند مد نظرتون هست. سونی xperia z1s یا z2 رو پیشنهاد میکنم. اگر به کلید هوم نیاز دارید. سامسونگ ها هر چیزی که از چیپ exynos استفاده نکنه و مشخصاتی که شما میخواهید داشته باشه مناسبه
اما پیشنهاد خود من در صورتی که برند بودن بزاتون مهم نباشه zopo zp998 هست.

R.A.F, abbas.m.k, A3eman, nima-rad, CAPTAIN PILOT, SMH

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تاريخ عضويت

Iran

توسط A3eman » سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 13:09

توی مشخصات که خوندم متوجه شدم ورژن کوالکام علاوه بر کیفیت full hd قابلیت فیلم برداری با کیفیت 4k رو هم داره در حالی که گفته میشه ورژن اکزینوس قویتره و 8 هسته ای میشه دقیقا تفاوت های این دو رو توضیح بدین چی هست؟

Mahdi1944,  
z2 , z1s گوشی های بسیار جذاب و خوش دستی هستند و یکی از موارد احتمای انتخاب هم یکی از این ها باشه.
گوشی رو که معرفی کردید توی سایت http://amirexpress.ir/ دیدم و مشخصات خیلی خوب و قابلی داره و از نظر سخت افزاری از گوشی های برند چیزی کم نداره ولی آیا قطعات و لوازم این گوشی در صورت خرابی یا مشکل توی بازار ایران موجود هست؟
نظرتون در مورد گوشی lg g flex چیه؟

SMH

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 13:32

A3eman,  
از لحاظ قدرت، الان قدرتمندترين چيپ جهان، Snapdragon 801 هست. چيپ Exynos هايي که در S4 , S5 استفاده ميشه 8 هسته‌اي هستند. اما نه به اين معني که 8 هسته با هم کار کنه، بلکه به صورت دو سري با فرکانس بالا و پايين هستند که براي بهبود مصرف انرژي سويج ميشه. پس عملا از لحاظ عملکرد اسنپدراگون‌ها قدرتمندتر هستند. اما مصرف اونها فوق العاده بالا هست که با نوشتن گاورنر‌هاي بهينه مثل smartass ممکنه بشه اونها رو بهبود داد. اما exynos ها اينقدر فاجعه بار هستند و امار سوختن و ترکيدن و مشکلات عدم پايداري (خاموش شدن، داغ کردن، ريست شدن و ...) دارند که ورود اونها اساسا به خاک امريکا و اروپا ممنوع شده و يا حتي توسعه دهندگان قدرتمند اندرويدي مثل Cyanogen اون رو تحريم کردند و طي اطلاعيه‌اي اعلام کردند هرگز براي اين چيپ رامي ارائه نخواهند کرد. دلايل اونها هم دقيقا همين بود. پس شديدا تاکيد و توصيه ميکنم هرگز حتي فکر چيپ‌هاي Exynos رو نکنيد تا زماني که سامسونگ اون رو اصلاح کرده و به بلوغ کافي برسه ...

در مورد ZOPO ZP998 هم که به لطف شاهکار MTK يعني MTK6592 قدرتي در حد Snapdragon 800 داره و مصرف اون حدود 1/4 تا 1/8 مصرف انرژي snapdragon 800 هست. پس در يک کلام من با قاطعيت ميگم بهترين چيپ‌هاي جهان در حال حاضر متعلق به MTK هست و بهترين اونها هم در ميان رده 6589 و 6589T هست و در رده‌ي بالا و 8 هسته‌ي واقعي هم 6592 که در حال حاضر تنها چيپ 8 هسته‌اي واقعي جهان و البته بهينه‌ترين چيپ جهان هم هست (با دوام ترين شارژ اسمارت فون هم متعلق به گوشي Eton thor هست که به همين چيپ 6592 ساخته شده و 46 روز!!! ميتونه استندباي بمونه)
در مورد کيفيت ZOPO هم حداقل از لحاظ کيفيت بدنه و چيپ جزو 3 برند اول جهان هست. اينکه قطعات اون پيدا ميشه يا خير هم کلا چيپ MTK ها بسيار خوش تعمير هستند و اغلب اجزاي اون سوکتي هست. بسياري از قطعات اون که مشابه ديگر قطعات گوشي‌هاي ديگه هست. اما قطعاتي که گير نمياد هم به راحتي قابل سفارش دادن از طريق همين سايتهاي اينترنتي و يا نمايندگي‌ دوبي اون هست

در کل برخي هستند که برند براشون خيلي اهميت داره و دوست دارند از برندهاي مطرح و معروف خريد کنند که خوب بالطبع بايد هزينه‌ي اون رو هم بپردازند. در اين صورت سوني و سامسونگ‌هاي غير exynos اولين پيشنهاد من هست. اما خود من به شخصه هرگز حاضر نيستم وقتي چيپ‌ها تعيين کننده‌ي کيفيت و قدرت يک محصول هست، پول خودم رو دور بريزم و از مارکهاي مطرح و برند خريد کنم و نصف پول خودم رو براي برند بودن اون بدم!!!
پس در مجموع توصيه اول من خريد گوشي‌هايي با چيپ MTK هست و در درجه‌ي دوم خريد گوشي‌هايي از برندهاي نو ظهور و بسيار با کيفيت مثل ZOPO, OPPO, Xiaomi و امثال اون که پول برند کمتري ميگيرند و طي چند سال اينده هم قطعا امپراتوران دنياي موبايل خواهند بود ...

nima-rad, A3eman, Ghost Rider, CAPTAIN PILOT, SMH

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 21:29

قدرتمند ترین پردازنده موابایلی دنیا در حال حاضر با اختلاف بالا برای اپل هست ! نه کوالکام که اونم به مراتب از مدیا تک سرتر هست باید دید بنچمارکهای مدیا تک در چه شرایطی گرفته شده ؟ ایفون با اون قیمتی که دوستت میداد به صرفه هست بگیری از خریدش هم پشیمون نمیشی
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, SMH

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 00:16

Mohammad 1985,  
داشتيم در مورد پردازنده‌هاي اندرويدي حرف ميزديم. اپل که بنجمارک اون با توجه به ساختار متفاوت و بسته‌ي اون قابل مقايسه و بررسي با بقيه پردازنده‌ها نيست!. البته به نظر من پردازنده‌هاي 64 بيتي در اين مرحله يک مانور تبليغاتي بود و وقتي رم اون بالاتر از 4 گيگابايت نيست، عملا تفاوت عملکردي که نداره هيچ، حتي مصرف رم رو هم بيشتر ميکنه و در نتيجه مصرف انرژي هم بالا ميره
بنچمارک‌ها توسط برنامه‌ي استاندارد Antutu گرفت ميشه و شرايط خاصي نداره، همون گوشي يه حالت فرش هست  :-)

CAPTAIN PILOT, SMH, Ghost Rider

Commander

Commander

نماد کاربر
2876

تشکر کرده: 1399 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

توسط CAPTAIN PILOT » چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 00:29

دوست عزیز و گرامی, جناب A3eman
درود بر شما

با سپاس از راهنمایی یکایک دوستان

از آنجا که یکی از فعالیت های حاشیه ای بنده موضوع واردات محصولات Apple به امارات و متقابلا" ایران میباشد, حسب تجربه عرض مینمایم:

1- قیمت 1.800.000 تومان برای 5S 16GB منطقی است و فروشگاه های معتبر (نه متقلب!) در صورت سالم بودن, بیشتر از این قیمت آن را خریداری نمینمایند. قیمت فروش آن نیز در همان فروشگاه ها حدود 1.950.000 الی 2.000.000 تومان است ...

2- علاوه بر مواردیکه مهدی عزیز به آنها اشاره داشتند, صحت عملکرد Touch ID, گیرنده Wi-Fi, عدم داغ شدن بیش از حد پشت گوشی حین کارکرد عادی, عدم هنگ نمودن حین کارکرد معمول و کیفیت یکدست صفحه نمایش Retina مخصوصا" بر روی رنگ سفید را بررسی نمائید. این موارد جزء شایعترین مشکلات 5S و CPU های A7 هستند که البته میزان بروز آنها, بر خلاف گوشی های Android بسیار اندک است!

3- حتما" پیچ های انتهای دستگاه را بررسی نمائید و از جانمایی صحیح آنها و عدم وجود آثار باز شدن اطمینان حاصل نمائید.

4- کلیه iPhone ها از نسل 4 به بعد بصورت اینترنتی و توسط افراد با نفوذ در Server های Apple و سایر Operator های مخابراتی Unlock میشوند و دیگر نیازی به تغییرات سخت افزاری و اعمال مشابه Jailbreak نیست. آیفون های Unlock شده به هیچ عنوان مجددا" Lock نمیشوند و از لحاظ عملکرد و کارایی هیچگونه تفاوتی با نمونه های Unlock Factory ندارند. هرچند سیستمی دقیق برای تشخیص این موضوع وجود ندارد, اما نمونه های فاقد ICCID که در پشت جعبه درج گردیده است, شانس بیشتری برای Unlock Factory بودن دارند!

5- پس از اتصال گوشی به iTunes از صحت تطابق Serial Number, رنگ و حافظه گوشی مطمئن شوید. نمونه های Refurbish دارای اطلاعات مغایر میباشند.

6- حدالامکان Part Number های عرب را خریداری نفرمائید. این موارد در انتهای Part No دارای 3 حرف AE/A میباشند (با E/A مکزیک اشتباه نشود) و فاقد Face Time هستند.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در پایان جا دارد یادآوری نمایم آیفون یکی از قدرتمندترین و بهترین تلفن های همراه موجود در دنیا برای امور روزمره میباشد. البته هر کاربر با توجه به نیاز خود میتواند سطوح مختلفی از امکانات را به عنوان پیش نیاز تعبیر نماید اما عموم کاربران iPhone تحت هیچ شرایطی حاضر به تعویض آن نیستند و همواره خواستار عرضه نمونه های جدیدتر و بکارگیری آنها میباشند. البته نباید از جایگاه تجملاتی آن گذشت که متاسفانه در ایران اکثر کاربران به همین دلیل آن را خریداری مینمایند ....

موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
reza4087, aliTOPGUN, Mahdi1944, demorgan, SA@M, SMH, mj_piremard, A3eman

بعدي