در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي هواوي بحث و تبادل نظر نماييد
Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تشکر کرده: 6248 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

فلش زدن ریکاوری در در محیط گوشی // درخواست راهنمایی

توسط SMH » چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393 22:36

شششبا سلام دوستان

می خواستم بدونم شما نرم افزاری رو می شناسید که بشه با اون توی محیط گوشی و وقتی که گوشی مشکلی نداره روی اون ریکاوری رو فلش زد ؟!!!

گوشی من هواوی y511 هست و متاسفانه ریکاوری نداره و یک بار هم که بردم نمایندگی فکر کنم اونو با باکس فلش زدن

ولی من از یکی از تعمیرکارا که پرسیدم دیدم میگه میشه روی این گوشی هم ریکاوری نصب کرد

حالا می خوام بدونم با این اوصاف شما چنین نرم افزاری رو سراغ دارید که معرفی کنید ؟!!!

با تشکر

آخرين ويرايش توسط MASTER در يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 22:33, ويرايش شده 1 در کل.
دليل: ویرایش واژه گوشی
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10175 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: فلش زدن ریکاوری در در محیط گوسی//درخواست راهنمایی

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 22:31

mojtaba13721372,  
برنامه‌ي MobileUncle براي چيپ MTK در حالتي که گوشي روت شده باشه، امکان فلش کردن IMG رو داره. تست کنيد  :-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
SMH, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 23:28

Mahdi1944, با سلام و خسته نباشید که یه تنه دارید کل سایت رو پیش می برید ماشالله اومدم دیدم همه ی پست ها اخرین مطلبش مال شما بود
واقعا جای تشکر داره کارتون

حالا اصل مطلب :

1- من نرم افزار mobileuncle رو نصب کردم ولی اصلا اون تنظیماتی که توی سایت و توی قسمت تنظیماتش گفتید رو نتونستم پیدا کنم و فقط یه سری اطلاعات تخصصی از گوشیم بهم میده متاسفانه نمی دونم دلیلش چیه و اینکه نظرتون راجع به نرم افزار rom toolbox چیه چون من توی اون یه همچنین گزینه هایی رو دیدم

2- من سری قبل که گوشیم رو با frameroot روت کرده بودم نرم افزار ramexpander اجرا می شدو و تونسته بودم رم گوشیم رو سواپ کنم ولی حالا با vroot که روت کردم این نرم افزار نصب میشه ولی بعد اجرا هنگ میکنه گوشیم

3- در مورد اینکه می گید با ریست فکتوری روت از بین نمیره واقعیت دارد آیا؟!!!
الان من اگه بخوام گوشیم رو از روت خارج کنم بازم باید از همون vroot اقدام به انروت کردن گوشی بکنم؟!!!یعنی با ریست فکتوری نمیشه؟!!!

با تشکر
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SMH تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 23:44

mojtaba13721372,  
ممنون از شما
کاش انجمن کاربران فعال و با انرژي‌اي مانند شما بيشتر داشت
1- در MobileUncle يک گزينه به نام Recovery Update داره. اگر اين گزينه رو نداريد، شايد نياز هست نسخه‌ي جديدتر اون رو نصب کنيد
2- در اين مورد نظري ندارم، اما احتمالا Frameroot تغييرات بيشتري در سيستم اعمال کرده و ...
3- روت فقط با فرمت و يا فرايند Unroot از بين ميره و مستر ريست هيچ تغييري در روت ايجاد نميکنه، چون روت يعني انتقال پکيج SuperSU يا SuperUser به system/app و چيزي که پارتيشن سيستم منتقل ميشه با مستر ريست هيچ تغييري نميکنه
در مورد Unroot هم SuperSU که با خودش به راحتي ميشه خودش رو حذف و در نتيجه گوشي رو Unroot کرد. الان که با SuperUser روت شده هم، ميتونيد برنامه SupserSU که به صورت APK هست رو دانلود و جايگزين SuperUser کنيد (خود SuperSU امکان حذف و جايگزين شدن با SuperUser رو داره) و بعد اون رو Unroot کنيد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

SMH, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 08:58

با سلام اقا مهدی و تشکر از اینکه با صبر و حوصله پاسخ سوال ها رو لطف می کنید و جواب می دید

در ضمن الان گوشیم روت هست و خواستم روی اون بیزی باکس نصب کنم و فکر کنم بصورت ناقص نصب شد و گوشی رو هم اونقدر روت و انروت کردم که دیگه خیلی از نرم افزار ها به درستی کار نمی کنند متاسفانه

من الان 2 تا سوال دارم ؟

1- توی یه پست دیگه یکه رام DM350S_SINGLE_MP_EYO_V012 رو از سایت نید رام واسه ی فلش زدن ریکاوری روی این گوشی معرفی کردید ؛ اگه ریکاوری اون رو روی گوشی فلش بزنم مشکی پیش نمیاد و میشه از ریکاوری اون واسه ی این گوشی استفاده کرد؟!!

2- متاسفانه من همچنان نتونستم وارد محیط ریکاوری بشم و الان تونستن خوشبختانه دوتا نرم افزار پیدا کنم که بتونم باهاش گوشی رو فلش بزنم و باهاش رام رو عوض کنم ؛ یعنی اون طوری که توی توضیحات نرم افزار نوشته بود ؛ الان هم چندتا اسکرین شات از نرم افزار گرفتم و اینجا می زارم
می خواستم بگم که اگه می شه با این دو نرم افزار کار رو به صورت کامل انجام داد ؛ لطفا مراحل کار رو به ترتیب ذکر کنید

اسکرین شات از نرم افزار :
(تصاویر بند انگشتی ، برای دیدن اندازه کامل روی عکس ها کلیک کنید)

1- نرم افزار twrp manager

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

2- نرم افزار nandroid manager

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

با تشکر
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 14:12

mojtaba13721372,  
1- آيا امکان فلش زدن ريکاوري رو داريد يا خير؟ اگر داريد، هر ريکاوري که متعلق به اين گوشي باشه رو ميتونيد فلش بزنيد
2- من هنوز نميدونم شما بالاخره تونستيد وارد ريکاوري اصلي گوشي بشيد يا نه؟ با برنامه‌ي SwitchPro و روت بودن گوشي، به راحتي اين کار امکان پذيره، آيا اين رو تست کرديد؟ اين برنامه‌ها همگي معمولا زمان فلش زدن وارد ريکاوري گوشي ميشوند و چون اونجا ساين فايلها چک ميشه، اگر ريکاوري اصلي گوشي باشه به مشکل خواهند خورد و احتمالا فلش نخواهد شد

SMH, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 16:26

Mahdi1944 نوشته است:mojtaba13721372,  
1- آيا امکان فلش زدن ريکاوري رو داريد يا خير؟ اگر داريد، هر ريکاوري که متعلق به اين گوشي باشه رو ميتونيد فلش بزنيد
2- من هنوز نميدونم شما بالاخره تونستيد وارد ريکاوري اصلي گوشي بشيد يا نه؟ با برنامه‌ي SwitchPro و روت بودن گوشي، به راحتي اين کار امکان پذيره، آيا اين رو تست کرديد؟ اين برنامه‌ها همگي معمولا زمان فلش زدن وارد ريکاوري گوشي ميشوند و چون اونجا ساين فايلها چک ميشه، اگر ريکاوري اصلي گوشي باشه به مشکل خواهند خورد و احتمالا فلش نخواهد شد

با سلام اقا مهدی مرسی و تشکر
اگه منظورتون دسترسی به گزینه های

1- reboot seystem now
2- apply update from adb
3- apply update from external sdcard
4- apply update from cache
5- wipe data/factury reset
6- wipe chache partition
7- backup user data
8- restore user date
هست

اره می تونم وارد محیط ریکاوری بشم ولی وقتی فایل زیپ اصلی رام رو روی اس دی کارت میریزم و از محیط ریکاوری می خوام نصب کنم abored می ده و نصب نمی شه
می خواستم ببینم می شه با استفاده از این نرم افزار هایی که در بالا ازشون اسکرین شات گذاشتم اول ریکاوری cwm نصب کنم و بعدش حالا یا از محیط ریکاوری و یا از محیط داخل این دو نرم افزار اقدام به نصب رام کنم؟
اینم یه اسکرین شات از فایل های موجود در رام فابریک :

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

با تشکر
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 17:46

Mahdi1944,  اقا از شکر خدا تموم شد  :grin:
اخرش تونستم cwm رو روی گوشیم نصب کنم
خدایا شکرت
اقا مهدی دستتون درد نکنه
یه دنیا ممنون
حالا سعی خودم رو می کنم یه فایل اموزشی تصویری درست کنم و توی سایت قرار بدم تا همه ی دوستان بتونن ازش استفاده بکنند

ببخشی اقا مهدی حالا که می رم رام اصلی گوشی رو نصب کنم باز هم وصت نصب hnstalling abored میده
دلیل خاصی داره؟!!!!
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 28 اردیبهشت 1393 20:57

mojtaba13721372,  
خوب خوشحالم  :D
اگر باز هم اين خطا رو ميده يعني اينکه فايل اپديت مشکل داره، ناقص دانلود شده و يا اصلا مربوط به اين گوشي نيست. چون abort شدن اگر به دليل ساين نبودن اون باشه با cwm حل ميشه، اما اگر خود اون فايل آپديت مشکل داشته باشه با اين کار حل نميشه و بايد فايل آپديت سالم اون رو دانلود کنيد

SMH, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

Re: فلش زدن ریکاوری در در محیط گوشی // درخواست راهنمایی

توسط SMH » پنج شنبه 1 خرداد 1393 09:42

با سلام مهدی جان امیدوارم خسته نباشید
من دوباره فایل اپدیت رو از سرور خود سایت هواوی دانلود کردو و بازم مشکل در نصب دارم
به نظرتون ممکنه که ریکاوری بد نصب شده باشه؟!!!!
اخه من وقتی با نرم افزار droidtool داشتم ریکاوری نصب می کردم دیدم نصبش که خیلی طول کشید نذاشتم کامل تموم بشه و گوشی رو از سیستم جدا کردم
اما بعدش دیدم که مشکلی نیست و ریکاوری نصب شده
حالا نمی دونم مشکل از کجاست
می تونید کمکم کنید؟
در ضمن ریکاوری رو گوشی رو خود نرم افزار droidtool نصب کرد و من هیچ کاری باهاش نکردم
به نظرتون من باید یه ریکاوری دیگه مخصوص همین گوشی رو دانلود کنم؟!!!

اگه واستون ممکنه یه سر به این لینک هم بزنید لطفا و ببینید این رامی که اونجا گذاشته رو پیشنهاد می کنید یا نه ؟!!!

با تشکر
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 3 خرداد 1393 18:14

mojtaba13721372,  
سلام
ريکاوري اگز بوت ميشه يعني درست نصب شده. اما يادمه شما با ريکاوري خود گوشي هم همين مشکل رو داشتيد، در اين صورت احتمال مشکل در اين مورد معني نميده
در اين لينکي که داديد دقيقا ذکر نشده اين رامها براي کدام گوشي‌ها قابل استفاده هستند. اما توضيحاتي براي اعمال تغيير در فايل‌هاي متا وجود داره که شايد با انجام اون امکان نصب وجود داشته باشه، در کل من فکر ميکنم مشکل از اسکريپت نصب در فايل رام هست، نه ريکاوري و يا گوشي

SMH

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » شنبه 3 خرداد 1393 20:41

Mahdi1944 نوشته است:mojtaba13721372,  
سلام
ريکاوري اگز بوت ميشه يعني درست نصب شده. اما يادمه شما با ريکاوري خود گوشي هم همين مشکل رو داشتيد، در اين صورت احتمال مشکل در اين مورد معني نميده
در اين لينکي که داديد دقيقا ذکر نشده اين رامها براي کدام گوشي‌ها قابل استفاده هستند. اما توضيحاتي براي اعمال تغيير در فايل‌هاي متا وجود داره که شايد با انجام اون امکان نصب وجود داشته باشه، در کل من فکر ميکنم مشکل از اسکريپت نصب در فايل رام هست، نه ريکاوري و يا گوشي

با سلام
مرسی اقا مهدی ، در مورد اون لینک باید بگم که توی نید رام یه لینک منبع گذاشته بودند که میرسید به این سایت و این اطلاعات فکر کنم مال همین گوشی بود

در ضمن به یه نکته ی خیلی عجیب برخوردم امروز مدل گوشی من y511 - u30 هست که این اطلاعات هم توی خود گوشی ، قسمت model number نشون می ده
ولی فکر کنم بعد اینکه بردم نمایندگی فلش زد واسم رام اشتباه رو واسم فلش زد و الان که بصورت masstorage به سیستم وصل می کنم گوشی رو به عنوان y511 - u00 نشون میده
چنین چیزی ممکن هست؟!!!!
به نظرتون این اتفاق باعث مشکلات من شده ؟!!!!
اینم عکس از قسمتی که می خوای گوشی رو سیف کنی که از USB جدا کنی

گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

بعدي