چگونه سیم فاز بوق در پراید رو پیدا کنم !

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

چگونه سیم فاز بوق در پراید رو پیدا کنم !

پست توسط Present » جمعه 2 خرداد 1393, 5:12 pm

سلام
من می خوام بوق فابریک پراید رو بردارم و جاش دو تا بوق حلزونی بذارم .
چیزی که می دونم اینه :
نیاز به یک رله دارم که پایه 30 برق رو از پایه مثبت باطری می گیره ، 86 منفی باطری ( بدنه ) ، 85 مثبتی ( فازی ) که از شاسی بوق می یاد ، و 87 هم خروجی به مثبت بوق و پایه دیگه بوق هم به بدنه ( منفی باطری )

سوال اینجاست ، من وقتی داشتم فیش بوق قدیمی رو از جاش در می آوردم خورد به بدنه و جرقه زد و حالا با شاسی روی فرمون کار نمی کنه ( بوق رو مستقیم تست کردم کار می کنه ) و بعد چه جوری می تونم فاز ( مثبتی ) که از شاسی روی فرمون اومده روپیدا کنم؟
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Captain
Captain

Re: چگونه سیم فاز بوق در پراید رو پیدا کنم !

پست توسط Present » جمعه 2 خرداد 1393, 6:12 pm

دوستان یکی از مشکلات حل شد ، فیوز پانزده آمپر مربوط به استپ سوخته بود ! عوضش کردم درست شد !
ولی در پیدا کردن سیمی که شاسی روی فرمون میاد مشکل دارم یکیش که می زنم بوق مستقیم کار می کنه به یکی دیگه از سیم ها که وصل می کنم کار نمی کنه ، دلیل چیست ؟
من از نقشه زیر پیروی کردم
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

Captain
Captain

پست توسط Present » جمعه 2 خرداد 1393, 9:42 pm

از قدیم گفتند جوینده یابنده است ، امروز خیلی وقتم رو گرفت ( تمام روز جمعه ام رو) ولی بالاخره یک کار جدید یاد گرفتم و خودم تونستم بوق جدید رو نصب کنم !
یک نکته که در پراید خیلی مهمه اینه که شما وقتی بوق رو فشار می دهید اتفاقی که می افته ولتاژ منفی می ده نه مثبت پس باید در نقشه زیر یک سری تغییرات بدهید !
تصویر
خوب همین جور که می بیینید رله دارای چهار یا پنج پایه است ( رله بنده 4 پایه بود ) !
یک پایه با کد 30 ( مطابق شکل ) باید به مثبت باطری وصل بشه ، یک پایه با کد 86 که به منفی وصل می شه ( که نکته همینه باید در پراید به مثبت پراید وصل بشه ) ، یک پایه 87 هست که خروجی به مثبت بوق می خوره ، یک پایه 85 هست که به شاسی روی فرمون نصب می شه !
در قسمت بوق دو رشته سیم داریم که یکی از پایه 87 و دیگری به زیر یک پیچ یا منفی باطری وصل می کنیم !
اما پایه 85 می تونید دو رشته سیم بوق قبلی رو یکی یکی ، یکم بالاتر از سوکت لخت کنید ، بدون قطع کردن و سیم رو به پایه 85 وصل کنید زمانی که بوق می زنید باید بوق بزنه نه زمانی که به سیم برخورد می کنه !
اگر زدید نشد با سیم دیگر تست کنید !

موفق باشید!

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 128 بار

پست توسط golabas » جمعه 2 خرداد 1393, 11:19 pm

من بوق ماشینم رو عوض کرد م یه رله رو روش نصب کردم
سیم ها رو جا به جا کنی فرقی نمی کنه
این نقشه ای که شما دادی یه مقدار فرق داره

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار
تماس:

پست توسط 09356359607 » جمعه 15 تیر 1397, 12:10 am

من کلا نتونستم از این سایت بهره ببرم و نتونستم از این نوشته ها مشکل بوق پرایدمو رفع کنم لطفا نقشه سیم کشی بوق پراید را بفرستید ممنون میشم

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3876 بار
سپاس‌های دریافتی: 7776 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دو شنبه 25 تیر 1397, 11:12 pm

09356359607 نوشته شده:
جمعه 15 تیر 1397, 12:10 am
من کلا نتونستم از این سایت بهره ببرم و نتونستم از این نوشته ها مشکل بوق پرایدمو رفع کنم
لطفا نقشه سیم کشی بوق پراید را بفرستید ممنون میشم

سلام
اگر بوق پراید رله نداره پس مدار ساده ای داره یعنی قاعتدتاً باید مثبت وصل شده باشه به دکمه ی بوق و از اونجا رفته باشه برای بوق .
بدنه ی بوق هم منفی هست که وصل شده به بدنه ماشین .
اگر هم بوقش دو تا سیم داره پس باید جداشون کنین از بوق و با یک لامپ 12 ولت یا اهم متر ,سیم مثبتش رو مشخص کنین . سیم دوم هم منفی هست
بعدش میتونین براش رله بذارین
حالا مشکل بوق ماشینتون چی هست دقیقاً ؟
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”