در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major

Majorno avatar
پست ها

1485

تشکر کرده: 181 مرتبه
تشکر شده: 4242 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرین تحولات عراق

توسط iron_man63 » پنج شنبه 1 مهر 1395 13:17

داعش جنایت اسپایکر را تکرار کرد


گروه تروریستی داعش دهها سرباز ارتش عراق و نیروهای الحشد الشعبی عراق را به صورت دسته جمعی اعدام کردند.

این گروه تکفیری با انتشار ویدئویی با عنوان جحیم المرتدین تصاویر دلخراشی از اعدام بیش از ۵۰ عراقی خبر داده است.

در این فیلم ویدیوئی داعش اعلام کرده که انتشار این تصاویر برای بطلان ادعای مسئولان دولت عراق درباره سیطره کامل بر مناطق شمال بغداد صورت گرفته است.به رغم اینکه این گروه تروریستی اعتراف به اینکه شمال بغداد را در اختیار ندارد ولی در این ویدئو به شدت تلاش کرده نشان دهد می‌تواند با انجام عملیات خاص ضربه‌های بسیار سنگینی به دولت عراق وارد کند.

در این تصاویر دیده می شود که داعش دهها سرباز عراقی را از یک سربازخانه به اسارت گرفته و مانند جنایت اسپایکر چشمان آنها را بسته و به زور وارد یک کانال کرده سپس همه آنها را تیرباران می‌کند.

دراین تصاویر همچنین لحظه‌های یورش عناصر این گروه تروریستی به افرادی از مسئولان دولت و شوراهای شهر و.. . و نیز هدف قرار دادن آنها در منازلشان نشان داده شده است.

داعش همچنین در این ویدئو نشان می‌دهد که چگونه برخی نظامیان عراقی را با تک تیرانداز شکار کرده یا با کاتیوشا و سلاح‌های متوسط به مقرهای آنان حمله می‌کند. همچنین نحوه بمب گذاری خودروها و دستگاه‌ها عراقی خودروهای بمب‌گذاری شده به نمایش گذاشته شده است.
داعش مدعی شده یکی از این اعدام‌های جمعی گسترده در جزیره النباعی و بقیه در منطقه طارمیه انجام شده که به گفته این گروه، دولت می‌خواهد سنی ها را از آنجا براند و نام آنجا را تغییر دهد.راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1485

تشکر کرده: 181 مرتبه
تشکر شده: 4242 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرین تحولات عراق

توسط iron_man63 » شنبه 3 مهر 1395 17:46

سیطره ارتش عراق بر بیمارستان الشرقاط
در ادامه عملیات نیروهای ارتش، پلیس و بسیج مردمی عراق برای پاکسازی الشرقاط واقع در شمال استان صلاح الدین منابع میدانی از سیطره کامل بر بیمارستان و مناطق حاشیه ای این شهر خبر می دهند.


عملیات آزادسازی شهر الشرقاط از سه روز پیش با دستور مستقیم حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در چهار محور اصلی با مشارکت رزمندگانی از ارتش، حشدالشعبی و پلیس عراق آغاز شده و هم اکنون 90 درصد از مساحت شهر در کنترل آنها قرار گرفته است. مردم با مشاهده ورود نیروهای نظامی عراقی به شهر بصورت مسلحانه به مراکز و منازل فرماندهان و اعضای داعش هجوم برده و آنها را به آتش کشیده اند. طی 24 ساعت گذشته 10 تروریست داعش که در مناطق آزادشده شرقاط پنهان و در انتظار فرصتی برای گریز از شهر بودند توسط مردم به نیروهای نظامی عراقی تحویل داده شده اند.راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1485

تشکر کرده: 181 مرتبه
تشکر شده: 4242 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرین تحولات عراق

توسط iron_man63 » پنج شنبه 8 مهر 1395 23:18

برگزاری مراسم مشکوک یادبود پرز در کردستان عراقجمعی از افراد وابسته به جریانهای مشکوک در شهر دهوک که تحت کنترل حزب بارزانی است، در مقابل اداره هنر این شهر برای «شیمون پرز» جلاد قانا مراسم یادبود برگزار کردند.

هرچند تعداد افراد شرکت کننده در مراسم بسیار کم و همان تعداد کم هم با نفرت مردم روبرو شدند اما برگزاری چنین مراسمی که حتی مردم را هم متعجب کرد، قابل تأمل است.


این افراد مشکوک از جلاد قانا به اسم «کبوتر صلح» نام برده بودند و در پلاکاردی نوشته بودند، مرگ شیمون پرز کبوتر صلح را تسلیت می‌گوییم.

این عده در حالی برای شیمون پزر مراسم یادبود گرفتند که در سال‌های گذشته با حمایت رژیم صهیونیستی، نیروهای تروریستی تکفیری داعش صدها هزار نفر از مردم کردستان و شمال عراق را آواره کرده‌اند.

داعشی‌ها با حمایت رژیم صهیونیستی و آموزش‌های موساد به برخی شهرهای کردنشین در شمال عراق حمله کرده و بسیاری را کشته و زخمی کردند و هنوز نیز در بسیاری از شهرهای عراق درگیری با این گروهک تکفیری صهیونیستی در جریان است.

در سال‌های گذشته و بعد از سقوط صدام رژیم صهیونیستی حضور خزنده و خاموشی در شمال عراق داشته و بسیاری از شرکت‌های اسرائیلی در قالب نام‌ها و برندهای مختلف غربی در این منطقه حضور دارند.

بنیامین نتانیاهو نیز چندی قبل در سخنانی تأکید کرده بود که رژیم صهیونیستی از شعار مسعود بارزانی ریاست اقلیم کردستان برای استقلال این منطقه حمایت می‌کند.

این در حالی بود که اکثر کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا صراحتاً با این اقدام بارزانی مخالفت کردند.راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1485

تشکر کرده: 181 مرتبه
تشکر شده: 4242 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرین تحولات عراق

توسط iron_man63 » پنج شنبه 8 مهر 1395 23:45

فرار سرکردۀ داعش با لباس زنانه!ابوعمر العسافی فرمانده داعش در شرقاط در شمال عراق هنگام فرار لباس زنانه پوشیده بود.
العسافی خود را در میان آوارگانی که از منطقۀ تحت کنترل ارتش در شهر شرقاط در شمال استان صلاح الدین - شمال عراق - خارج می شدند، پنهان کرده بود ولی نیروهای امنیتی طبق اطلاعاتی که قبلاً به دست آورده بودند ، وی را شناسایی و دستگیر کردند.العسافی یک کارت حافظه به همراه داشت که این کارت حاوی اطلاعات مهمی درباره عوامل داعش خصوصاً اسامی واقعی و مستعار، محل اقامت و سمت های آنها است.
این کارت همچنین شامل دستورات سرکردگان داعش به عوامل تحت امر خود  برای سوزاندن و منفجر کردن منازل مردم عادی و انداختن این اقدام مجرمانه به عهده نیروهای ارتش عراق می شود.راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

27

تشکر کرده: 226 مرتبه
تشکر شده: 104 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 15 مهر 1395 16:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرین تحولات عراق

توسط amirali1394 » دوشنبه 26 مهر 1395 19:53

مقتدی صدر: آنکارا عراق را به میدان تسویه حساب تبدیل نکندرهبر جریان صدر عراق در سخنانی به بیان انتقادات شدیداللحن از مداخلات ترکیه در عملیات آزادسازی موصل پرداخت.

بر اساس این گزارش «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق در سخنانی خطاب به مقامات ترکیه تاکید کرد: ترکیه نباید با ورود مداخله جویانه به عملیات موصل، عراق را به میدانی برای تسویه حساب ها تبدیل کند.

رهبر جریان صدر عراق تصریح کرد: نبرد موصل جنگ حق و باطل است و از هیچ کشوری در این زمینه کمک نمی خواهیم. نیروهای عراقی باید از جان و مال اهالی موصل محافظت کنند.

وی در ادامه سخنان خود برگزاری تجمع و تظاهرات در برابر سفارت ترکیه در بغداد در اعتراض به اقدامات مداخله جویانه آنکارا را خواستار شد.

گفتنی است ارتش و نیروهای «حشد الشعبی» عراق در نخستین گام از عملیات آزادسازی شهر «موصل»، ۹ روستا در منطقه «الخازر» واقع در این شهر را از تصرف داعش خارج کردند.

این در حالی است که رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی تعجب‌برانگیز پس از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل عراق، گفت: چه بخواهند، چه نخواهند ما در عملیات آزادسازی موصل مشارکت خواهیم کرد!

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان