در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
286

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 بهمن 1390 14:23

RASHT

آرشيو سپاس: 1181 مرتبه در 245 پست

سوال در مورد شبکه کردن کامپیوتر ها

توسط mahdi2elve » يکشنبه 1 تیر 1393 22:50

با سلام خدمت اساتید محترم
دوستان به تازگی کامپیوتری خریداری کردم و قصد دارم با کامپیوتر اولیم شبکه کنمش.
یعنی هم اطلاعات درایو ها به اشتراک گذاشته بشن هم بشه باهاشون بصورت شبکه بازی کرد.
یه مودم 4 پورت روتر ای دی اس ال  (وایرلس) هم دارم که جفت کامپیوتر ها رو  با کابل لن وصلشون کردم به مودم.
ولی از اونجایی که اطلاعاتم در مورد بحث شبکه بسیار ناچیزه! نتونستم با آموزش هایی که تو سایت های مختلف پیدا کردم این دو کامپیوتر رو شبکه کنم.
(تو مراحل مختلف گیر میکردم.)
خاهشن اگه استادی هست که حوصله و وقتشو داره بصورت قدم به قدم آموزش بده نکته به نکته که من بتونم متوجه بشم و دو کامپیوتر  رو شبکه کنم. کلی اگه بگین من بازم گیر میکنم. مخصوصا بخش های ای پی دادن و پسورد گذاشت و این چیزا رو .

نکته : لطفا پیشنهاد خرید هاب سوییچ و ارتباط از طریق وایر لس و چیزای دیگه ندین . یه مودم چهار پورت دارم با دو تا کابل لن . میخام با همینایی که دارم کارم راه بیفته. قصد خرید تجهیزات دیگه ای رو ندارم.
نکته 2 : هر دو کامپیوتر ویندوزشون 7 ه .
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
www.centralclubs.net/mahdi2elve

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: سوال در مورد شبکه کردن کامپیوتر ها

توسط sinaset » سه شنبه 3 تیر 1393 08:39

سلام برشما
حال شما ؟
اقا شما بفرمایید بیشتر کدوم قسمتش مشکل دارید ،تا بتونیم راهنمایتون کنیم .؟
(من تا حالا به غیر از چند بار اونم در حد معمولی شبکه نکردم) اما فکر میکنم به اون صورت هم کار سختی نیست...
باتشکر. :razz:
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Major II

Major II

نماد کاربر
286

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 بهمن 1390 14:23

RASHT

آرشيو سپاس: 1181 مرتبه در 245 پست

توسط mahdi2elve » چهارشنبه 4 تیر 1393 10:05

سلام مرسی
من این بخش رو نمیدونم باید چی بزنم
http://www.xum.ir/image/FmbL
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
www.centralclubs.net/mahdi2elve

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » دوشنبه 9 تیر 1393 08:36

سلام بر شما

از روش های گفته شده زیر استفاده کردید و جواب نگرفتید ؟

اگر میشه کمی بیشتر توضیح بدید
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 10 تیر 1393 00:37

اگر تنها قصد ایجاد شبکه بین دو تا رایانه را دارید، اصلا به چیزی غیر از کابل شبکه نیاز ندارید، فقط باید سربندی فیش ها معکوس باشد، راستش حافظه درست یاری نمیکنه اگر اشتباه نکنم کابل کراس بهش میگن.

اما اگر قصد دارید با استفاده از روتر داخلی مودم خودتان کار را انجام بدید هم ممکن است. در حقیقت مودم در داخل خودش روتر یا به قول شما هاب دارد. بنابراین امکان شبکه کردن دستگاه های متصل به اون امکان پذیر است.

در مرحله نخست بسته به مدل مودم، باید در تنظیمات اون روتینگ بین دوایس های متصل به مودم را فعال کنید. به این ترتیب امکان دیده شدن دستگاه ها از طریق همدیگر را فعال می کنید.

در مرحله بعد کار درست مانند مراحل پیکربندی یک شبکه ساده است. یا از طریق دامین یا از طریق ورک گروپ. باید هر رایانه را جداگانه پیکربندی کنید.

پیکربندی یک رایانه هم برای شبکه در ویندوز 7 بسیار آسان است، مراحلش را دنبال کنید از طریق همون جادوگر پیکربندی شبکه خانگی که در قسمت تنیظمات نتورک موجود است.

در نهایت کاری که شما باید بکنید، دادن یک آی پی ثابت به هر رایانه است. این کار پایداری شبکه شما را بالاتر می برد و محاسنی دارد.

در مورد اشتراک اینترنت بین این سیستم ها هم باز روش های مختلفی وجود دارد که بحث مفصلی داره خودش.

از این جزیی تر دیگه واقعا امکان پذیر نیست. شما اگر از عهده این کار بر نمیاین لازم است از فرد وارد تری کمک بگیرید تا براتون پیاده سازی کند کار را. اگر نه دستورالعمل که در اختیار شما هست.

Never is never an option +

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi, sinaset