پاسخ:برای یادگیری زبان برنامه نویسی چکار کنم ؟

در اين بخش مي‌توانيد در مباحث مربوط به برنامه نويسي تحت وب به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: athlon64x2, abbas.m.k, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3021 بار
سپاس‌های دریافتی: 4752 بار

پاسخ:برای یادگیری زبان برنامه نویسی چکار کنم ؟

پست توسط Mahdi Mahdavi » یک شنبه 15 تیر 1393, 4:31 am

سلام دوستان.

مدتیه به زبان های برنامه نویسی تحت وب مثل html , css , php و زبان C# و java علاقه پیدا کردم و برای یادگیری هم کلی کد یوین و عرق جوین ریختم.
به یه نتیجه ای رسیدم .
اول از همه پشتکار مهمه . پشتکار در برنامه نویسی خیلی مهمه .چون با یک چیز جدید دارید روبرو میشید و بالطبع نا آشنایی هایی وجود داره.
دوم اینکه هدف خودمون رو مشخص کنیم.
مثلا مشخص کنید که میخوام اول طراحی وب رو یاد بگیرم و مسیرم مثلا اینه Html>css>php
یا میخوام برنامه نویسی آندروید یاد بگیرم و مسیرم اینه XML>C# , java>Android
معمولا اگر به زبان خاصی آشنایی نداشته باشید یادگیری زبان اصلی در اون زمینه سخته. مثلا در مورد زبان های برنامه نویسی وب یادگیری PHP بدون پیش زمینه از مثلا Html مشکله.

سومین مطلب انتخاب منبع مناسبه . ** این بخش رو با دقت بخونید **
"شاید مهمترینش باشه. شاید یه کتاب به علت ترجمه بد یا روند نامناسب آموزش برنامه نویسی رو برای شما مشکل کنه و از اون زده بشید.
به کتاب بسنده نکنید. شاید کتاب خیلی زود خسته کننده بشه و اصلا میلی به ادامه برنامه نویسی نداشته باشید.

میتونید ویدئو های آموزشی رو با زبان فارسی دانلود کنید و گوش بدید . خیلی تاثیر داره.

کد: انتخاب همه

www.sourcebaran.com

این وبسایت ویدئو های آموزشی خیلی عالی داره .ویدئو ها کامل هستندبرخی بصورت دنباله دار و قسمت قسمت و بعضی هم بصورت پکیج. وبسایت هم بروز هست و هر بار ویدئو های جدیدی اضافه میشه به دیتا بیسش.

یا مثلا ترجمه کتاب های دیتل عالی هستن برای آموزش. Deitel

**** و یک پیشنهاد عالی و ویژه :
استفاده از وبسایت های آموزش برنامه نویسی
یکی از بهترین وبسایت ها در این زمینه

www.codecademy.com

این وبسایت بهتر از یک استاد برنامه نویسی به شما آموزش میده.
ابتدا یک اکانت میسازید. میتونید یک هدف رو دنبال کنید یا چند هدف موازی "منظور یک زبان برنامه نویسی یا چد تا"

هر آموزش سه سطح داره . مقدماتی . متوسط . پیشرفته و هر سطح هم زیر بخش های مخصوص به خودش .
ریز به ریز مطالب رو با انگلیسی روان آموزش میده. بعد یک مثال میاره . بعد از مثال هم در یک محیط کامپایلر تحت وب " یک جور شبه کامپایلر" کد نویسی میکنید و سریعا نتیجه رو میبینید.
بعد از اتمام هر زیر بخش هم با کمک آموزش های که تابحال گدروندید یک بخش وبسایت یا پروژه رو کدنویسی میکنید.

شاید اگه با مقدمات برنامه نویسی آشنایی دارید این روش بهترینه
البته فعلا اغلب آموزش ها به زبان های برنامه نویسی وب تخصیص یافته
وبسایت دیگه هم

www.w3schools.com

این وبسایت هم آموزش های خیلی خوبی داره

خودم اوایل خیلی با کتاب میخواستم یاد بگیرم. ولی خیلی زود زده میشدم. " بالاخره آموزش الکترونیک بیخود اینقدر مورد توجه قرار نگرفته"
وقتی داشتم Html میخوندم پارسال اوایل با چند کد ساده آموزش رو شروع کرد.پیش خودم گفتم آخه مثلا فلان کد به چه دردی میخوره. برام سخت بود هی مطالب رو از کتاب بخونم. تو کامپیوتر کد بنویسم. فایل رو ذخیره کنم. مرورگر رو ریفرش کنم. اگر هم مشکلی داشتم کمکی نبود.
اما الان به راحتی دارم با Codecademy اچ تی ام ال و css رو یاد میگیرم

امیدوارم مفید واقع بشه
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: پاسخ:برای یادگیری زبان برنامه نویسی چکار کنم ؟

پست توسط sana70 » سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 4:01 pm

سلام
به نظر من هم آموزش آن لاين راحت تره از كتابه ولي خوب اگه اوايل كار كمي حوصله به خرج بديم و يه كتاب خوب بخونيم خيلي مفيده.
من خودم اول با كتاب شروع كردم و بعد هم با سايت w3schools
برنامه نويسي در كل علاقه خاصي ميخواد و بايد تمرين زيادي داشته باشيم تا به يه نتيجه مطلوب برسيم.
موفق باشين

ارسال پست

بازگشت به “Web Programming”