در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
21

تشکر کرده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 بهمن 1392 10:38

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

راهنمایی در مورد خرید خونه

توسط sony22 » چهارشنبه 18 تیر 1393 13:28

با سلام
با توجه به مقدار پولی که در اختیارمون قرار گرفته،  من و پدرم میخوایم تو زمینه ملک بخریم و چند ساله دیگه بفروشیم
با توجه به اینکه هیچ تجربه ای تو این زمینه نداریم، ممنون میشم
دوستانی که تجربه خرید دارند کمک کنند..
برا خرید آپارتمان یا خونه باید به چه نکاتی توجه کنیم تا بهترین خرید رو انجام بدیم؟؟؟
به عنان مثال:
متراژ خونه چقدر باشه خوبه؟ با توجه به پولمون 80تا 90متری میشه خرید.... بنظرتون این متراژ کم نیستش؟؟
اینکه میگن خونه باید شمالی باشه یعنی چی؟ و جنوبی نباشه؟ چه جوری میشه تشخیص داد...

منتظر نظر دوستان گل هستم

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: راهنمایی در مورد خرید خونه

توسط Present » پنج شنبه 19 تیر 1393 17:51

شمالی افتاب گیر نیست ! جنوبی افتاب گیره !
گرون شدن مسکن هم همش بر می گرده به یک معادله چند مجهولی .
از یک طرف عرضه و تقاضا ، از طرف دیگر سیاست دولت مردان در چند ساله ، یک طرف دیگه سمت و سوی دلالان در بازار مسکن در چند ساله آینده و ... که باید حل بشه ! مقدار زیادی هم به مذاکرات ربط داره !
پس حل این که در 3 و یا 4 سال آینده خونه راکد می مونه و یا افزایش یا کاهش می یابد به چند مجهول نیاز داره که منم برام خودم نمی تونم حلش کنم .
ولی یک نکته رو بگم همیشه اگر یک آپارتمان خوب در جاهای خوب شهر بخری بهتره تا یک آپارتمان در پایین شهر بگیری چون اگر ضرر کنی لاقل از یک جهت نکردی و می دونی آپارتمانت جای خوب شهره !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
21

تاريخ عضويت

توسط sony22 » پنج شنبه 19 تیر 1393 18:54

Present نوشته است:شمالی افتاب گیر نیست ! جنوبی افتاب گیره !
گرون شدن مسکن هم همش بر می گرده به یک معادله چند مجهولی .
از یک طرف عرضه و تقاضا ، از طرف دیگر سیاست دولت مردان در چند ساله ، یک طرف دیگه سمت و سوی دلالان در بازار مسکن در چند ساله آینده و ... که باید حل بشه ! مقدار زیادی هم به مذاکرات ربط داره !
پس حل این که در 3 و یا 4 سال آینده خونه راکد می مونه و یا افزایش یا کاهش می یابد به چند مجهول نیاز داره که منم برام خودم نمی تونم حلش کنم .
ولی یک نکته رو بگم همیشه اگر یک آپارتمان خوب در جاهای خوب شهر بخری بهتره تا یک آپارتمان در پایین شهر بگیری چون اگر ضرر کنی لاقل از یک جهت نکردی و می دونی آپارتمانت جای خوب شهره !

ممنون از شما بله  پیش بینی سخته...
از طرفی شما میگید آپارتمان در جای خوب شهر درسته! حالا ما با توجه به مقدار پولی که در اختیارمون هستش فکر نکنم جای خوب شهر خونه گیرمون بیاد... اونوقت چیکار کنیم؟؟؟

@@@@@@@@@@@

راستی من جواب سوالاتم رو نگرفتم. کسی نمتونه کمک کنه؟؟؟
"گاهی عمیقا دوست دارم ماهی باشم ! حافظش 8ثانیه هست... ولی یک عمر بدون خاطره"

Present از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

no avatar
2756

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » پنج شنبه 19 تیر 1393 21:12

من دقیقا نمی دونم شما تو کدوم منطقه کشور هستید . مثال شیراز رو می زنم .
شما 300 میلیون دارید و برای مثال در خیابان پاییز شیراز آپارتمان متری 2 تومانه شما می تونید یک آپارتمان 150 متری بخرید . در یک خیابان اون ور تر آپارتمان متری 3 تومان است ولی مزایای بسیاری دارد از جمله اینکه تراکم منطقه کمتره ، مجوز ساخت بالاتر از 3 طبقه نمی دهند ، دسترسی به مرکز شهر و خیابان اصلی بهتره و ...!
ولی در عوض آپارتمان 100 متری گیرت میاد .
معمولا کسایی که در قسمت یک خیابان پایین تر هستند میزان کمتری کرایه می توند کرایه بدند و ...
معمولا کسایی که در قسمت یک خیابان بالاتر هستند وضع درآمد بهتری دارند و ...
حالا شما می بینی نیازت با یک آپارتمان و یا واحد 60 متری هم می شه پس می ری سراغ آپارتمان بهتر در 2 خیابون بالاتر ...
در مورد پیش بینی قیمت آپارتمان  در سه و یا چهار سال آینده نیز نمی توان اضهار نظر قطعی کرد . معمولا بالاتر رفته و چیزی پایین نیومده ولی اگر مثل سال 86 تا 88 بشه رو دیگه نمی دونم . باید خبر رانت داشته باشی ، اگه داری محرمانه به ما هم بگو ، ثواب داره ;-)

امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
21

تاريخ عضويت

توسط sony22 » پنج شنبه 19 تیر 1393 21:48

Present نوشته است:من دقیقا نمی دونم شما تو کدوم منطقه کشور هستید . مثال شیراز رو می زنم .
شما 300 میلیون دارید و برای مثال در خیابان پاییز شیراز آپارتمان متری 2 تومانه شما می تونید یک آپارتمان 150 متری بخرید . در یک خیابان اون ور تر آپارتمان متری 3 تومان است ولی مزایای بسیاری دارد از جمله اینکه تراکم منطقه کمتره ، مجوز ساخت بالاتر از 3 طبقه نمی دهند ، دسترسی به مرکز شهر و خیابان اصلی بهتره و ...!
ولی در عوض آپارتمان 100 متری گیرت میاد .
معمولا کسایی که در قسمت یک خیابان پایین تر هستند میزان کمتری کرایه می توند کرایه بدند و ...
معمولا کسایی که در قسمت یک خیابان بالاتر هستند وضع درآمد بهتری دارند و ...
حالا شما می بینی نیازت با یک آپارتمان و یا واحد 60 متری هم می شه پس می ری سراغ آپارتمان بهتر در 2 خیابون بالاتر ...
در مورد پیش بینی قیمت آپارتمان  در سه و یا چهار سال آینده نیز نمی توان اضهار نظر قطعی کرد . معمولا بالاتر رفته و چیزی پایین نیومده ولی اگر مثل سال 86 تا 88 بشه رو دیگه نمی دونم . باید خبر رانت داشته باشی ، اگه داری محرمانه به ما هم بگو ، ثواب داره ;-)

در شمال کشور ساکن هستم
چون ما مقدار پولمون به اضافه وام دار بودن خونه نهایتا تا 110میلیون میرسه. البته پول زیادی هم نیست
از طرفی هم فکر نکنم با این پول تو منطقه خوب، آپارتمان خوبی گیرمون بیاد!
شاید گیرمون بیاد ولی به قوله خودتون مثلا متراژ60متری شاید گیرمون بیاد
با توجه به اینکه خونه رو میخوام بدیم اجاره، حالا من سوالم اینه خونه 60متری رو کسی اجاره میکنه؟؟؟؟ به عبارتی واسش پول میدن؟ ارزش داره متراژ پایین تو منطقه خوب بخریم؟
بنظر شما برای خرید خونه متراژش چقدر باشه خوبه؟
نه بابا والا ما یه پولی دستمون رسیده گفتیم یه جایی سرمایه گذاری کنیم ارزش پولمون تو این تورم حفظ بشه... خودم هم نمدونم آیا تصمیمم درسته یا نه!!؟؟
زندگی تو اینجا زندگی تو ثانیه ها و لحظه هاست
   ما  رو چه به این حرفآآآآآآآ
راستی من نخواستم دوستان پیش بینی کنند که!!! فقط خواستم کسایی که با تجربه هستن،  بنده رو در خرید خونه راهنمایی کنند
-----------
یه سوال دارم تعجب نکنید با توجه به اطلاعات کم بنده شما در پست دوم گفتید شمالی آفتاب گیر نیست و جنوبی آفتاب گیره!
خوب درسته حالا در طول روز آفتاب از جهات مختلف میزنه
با توجه به این راه تشخیص شمالی و جنوبی بودن خونه چیه؟

Captain

Captain

no avatar
2756

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » پنج شنبه 19 تیر 1393 23:58

البته اینی که گفتم برای شیراز صدق می کنه برای شهر شما ممکنه کمی متفاوت باشه .
شما ظهر آپارتمان رو بازدید می کنید اگر آفتاب بگیره در تابستانها برای خنک کردن خانه مشکل دارید ولی برا یزمستانها برای گرم کردن خونه مشکل کمتری دارید . وقتی می گند جنوبی ، 100% جنوبی و یا شمالی نیست و کلا قاعده اینه .
منظور اینه که در طول روز در جنوبی میزان داشتن تابش مستقیم خورشید بیشتره حالا یک جایی مزیته یک جایی معایب .

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
21

تاريخ عضويت

توسط sony22 » يکشنبه 22 تیر 1393 18:19

u.......p
دوستان خواهشا یه نظری بفرمایننددد...

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
158

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 28 فروردین 1390 18:47

آرشيو سپاس: 303 مرتبه در 94 پست

توسط masoud-35 » دوشنبه 23 تیر 1393 07:47

درشهر ما (شهرکرد)چون مردم جای برای سرمایه گزاری ندارن یا نمیخواهن یا نمیتونن فقط روی مسکن سرمایه گزاری میکنن وباعث افزایش بی منطقی  قیمت مسکن شده وقیمتهای فعلی از ارزش واقعی مسکن خیلی بالا تره احتمالا چند آقازاده ویا مسئولین در مسکن سرمایه گزاری کردند ومانع وضع قوانین برای کاهش قیمت مسکن میشن وتبدیلش کردن به یک کالای سرمایه ای ولی اگر همه چیز منطقی بشه قیمت واقعی مسکن اینها نیست در مقایسه باکشورهای دیگر به نسبت درآمد قیمت مسکن خیلی بالاست امیدوارم باسیاستهای منطقی دولت قیمتها واقعی بشه ودست سودجویان ودلالان از مسکن کوتاه بشه

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major I

Major I

no avatar
187

تشکر کرده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 23:07

آرشيو سپاس: 616 مرتبه در 101 پست

توسط Chaparral » دوشنبه 23 تیر 1393 08:12

درود ...

من اگر جای شما بودم به جای هدایت سرمایه به سمت دلالی بازار ملک اون رو به بخش سرمایه ای این بازار هدایت میکردم . یعنی پیش خرید !
خرید ملک و نگه داشتن اون از طرفی هزینه هایی مثل مالیات ها و استهلاک رو به همراه داره . به علاوه به این ترتیب شما هم به جرگه دلالان بازار میپیوندید و بازار کاذب و سیاه این بخش رو بیشتر تقویت میکنید . اما با تحقیق درست و پیدا کردن ساختمان هایی که نیاز به مشارکت مالی دارند میتونید ملک مناسبی رو پیش خرید کنید . به این ترتیب هم سرمایتون رو در بخش مولد صنعت کشور به جریان انداخته اید و هم برگشت پولتون سریعتر صورت میگیره .

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
21

تاريخ عضويت

توسط sony22 » چهارشنبه 25 تیر 1393 22:28

@chaparel
من زیاد در مورد پیش خرید اطلاعی ندارم ولی تا جایی میدونم خطرناکه و احتمال غیرقانونی و کلاهبرداری زیاده و...
--------------
این چند روزی که در جستجو خونه بودیم داخل شهر، به اکثر مشاور املاک سر میزدیم خونه رو میدیدم مورد قبول ما نبود!!!
نمیدونم مشکل از کجاست!!!
یا ما پولمون کمه خونه خوب گیر نمیاد؟ یا ما خیلی بد پسند هستیم؟!
و یا بنگاهی ها خونه ها خوبشون رو نشون ما نمیدن؟و...
:-(
یه سوال:بنظرتون احتمالش هست که بنگاهی ها خونه ها با قیمت خوب و منطقه خوب رو نشون مشتری نده؟؟؟

Captain

Captain

no avatar
2756

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » چهارشنبه 25 تیر 1393 22:50

sony22,  کلا بساز بفروش های کشور ما معروف به بساز و بنداز هستند !!
چیز عجیبی نیست که شما خونه خوب توشون پیدا نکنید .
از قدیم گفتند هر چقدر پول بدی همون قدر آش می خوری !! خوب شما یک مرتبه برو خونه ها رو تو بالا شهر ببین ، ببین چقدر تفاوت نقشه هست !!
می بینی طرف تو 80 متر خونه چنان نقشه قشنگی در آورده که بیا و ببین ! ولی تو پایین شهر می بینی طرف تو 120 متر زمین نقشه در آورده حالت بد می شه : توالت تو حال ، نور گیر افتضاح و ...
من به شخصه این مورد رو به وضوح دیدم .
به شخصه الان 10 ساله دارم دنبال خونه برای خودم می گردم ! پیدا نمی کنم چون از یک خونه انتظار خونه دارم نه کله مرغی و یک چیزی که انگار دادن یک بچه مدرسه ای پازل درست کنه !
می ری می بینی داره خونه ای رو می گه 370 میلیون ، زیر بنا 120 متر ، طبقه 3 ، پنجره آپارتمان جلویی تو پنجره اتاق خواب و حال تو ، اندازه عرض کوچه اگر یک ماشین اشتباه بیاد  تو کوچه باید به زور و دنده عقب بره بیرون ولی باید پول خون بابای بساز و بفروش رو بدی !منم زیر بار این جور حرفها نمی رم . شده برم دهات زندگی کنم می رم ولی ...

sony22 از این پست سپاسگزاري کرده است