در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

نيازي به دو نيروي نظامي موازي داريم؟

بلي
12
63%
خير
7
37%

کل آرا : 19
Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

توسط Mr.Amirhessam » شنبه 13 آبان 1385 00:00

Reza6662, اقا رضا

بازم از اون حرفا زدي.من نميخوام وارد بحث بشم .انگار نميشه.

اول به جواب سوال دوست خوبمون ميرسم بعد نوبت شماست:
1-ارتش و سپاه مكمل همديگر هستند و هر كدام وظايف معيني دارند.(كي گفته وظيفه اونا يكيه)
سپاه:1-نيروي زميني 2-نيروي هوايي 3- نيروي دريايي 4-نيروي مقاومت بسيج
هر كدام از اين ها به چند دسته تقسيم ميشوند:
1-سپاه انصار(حفاظت شخصيتها) 2-سپاه ولي امر (حفاظت رهبر و بيت رهبري) 3-سپاه حفاظت هواپيمايي(زير مجموعه نيروي مقاومت بسيج-امنيت پرواز)  4-سپاه قدس(نيروي اطلاعات بين الملل سپاه)

2-ارتش:1-نيروي هوايي 2-نيروي زميني 3-نيروي دريايي
هانطور كه مشاهده ميكنيد وظيفه سپاه فقط جنگيدن و حفاظت از امنيت كشور نيست و سپاه از گستردگي زيادي برخوردار است.در ضمن سپاه پاسدارن بيشتر نظر خود را معطوف به دفاع موشكي(بالستيك-و موشك هاي دريايي و....) كرده و در بخش زميني بيشتر به نيروهاي بسيج و گردانهاي عاشورا و الزهرا تكه دارد.اما ارتش يك نيروي كلاسيك بوده كه وظيفه اي جز جنگيدن و تامين امنيت مرزها براي ان تعريف نشده.و ارتش بيشتر در نبردهاي به صورت كلاسيك عمل ميكند و توان هوايي ما بيشتر بر دوش ارتش است.
--------------------------------------------------------------------------------
Reza6662, جان
نوبت به شما رسيده(ما كوچيكتر از شمايم پس با اجازه)
1-نيروي هوايي سپاه متشكل از 24 فروند su-27 ,su-24 و 12 فروند سوخو 25 است(تعدادي از روسيه خريداري شده) پس لطف كنيد و اطلاعات كاملي قرار دهيد.
2- كي به شما گفته ما در زمان فتح خرمشهر كه دنيا از ما تقاضاي صلح كرد .ما جزيره فاو و .... در دست ما بود.
اطلاعات شما در زمينه جنگ تحميلي به شدت ضعيف است.در زمان فتح خرمشهر قسمت هاي بسيار از غرب كشور(ايلام) در دست ارتش بعثي بود پس در اين شرايط صلح عاقلانه نبود.بعد از فتح خرمشهر استراتژي نظامي و معنوي ما شعار(راه قدس از كربلا ميگذرد بود).ما تا ديوارهاي بصره رفتيم و فاو .... را فتح كرديم و اگر امكانات و بودجه بود كل عراق را فتح ميكرديم.در حالي كه ما از كمبود جنگنده نبود سلاح و مهمات و .... رنج ميبرديم غرب در حال تا دندان مسلح كردن ارتش صدام بود چنانكه(نيروي زرهي ان سومين نيروي زرهي جهان بود).پس لطف كنيد و با سند و مدرك و از روي حقايق مطالبي را بيان كنيد.
---------------------------------------------------
ضمنن جنگهاي چريکي براي گروهکهاي تروريستي مناسب هستند و در يک نبرد سنگين با يک ابرقدرت مانند جنگ عراق و آمريکا، سرعت عمل نيروهاي هوايي کشور ابرقدرت، مانع مهمي براي تشکل يافتن سازمان دفاعي کشور مورد تهاجم مي شود.  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)
---------------------------------------------------------------
از شما بعيده رضا جان
هنوز چند ماه از جنگ اسراييل در برابر لبنا نميگذره و شما اين حرف رو ميزني.اگه بخواهيم ما و امريكا رو مقايسه كنيم به صورت تخيلي و غير واقعي(لبنان=ايران و امريكا=اسراييل).در اين جنگ اسراييل در برابر حزب الله لبنان يك ابر قدرت بود و ميلون ها بمب انها كاري از پيش نبرد.جنگ چريكي بغيير از اسراييل كشوري چون شوروي سابق را به خاك انداخته و در عراق هم نيروي هاي جيش المهدي و در زمان جنگ نيروهاي محافط بصره و امل قصر روزها ارتش ابر قدرت امريكا را ازار دادند.پس لطف كنيد و حرفي عجيب نزنيد تا دوستان جديد و كم تجربه ما دچار تشويش و تخيلات عجيب نشن.

با تشكر(داداش كوچيكه شما اميرحسام) :razz:
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

توسط Reza6662 » شنبه 13 آبان 1385 00:03

bmyazdani,
پس نبرد چریکی فقط باید به درد مناطق با وسعت کم مثل اسراییل و لبنان بخوره

دقيقن همينطوره

اگر این طور که می گی برای جلو گیری از کودتا باشه یعنی دو تا نیرو داریم که مراقب همدیگر هستند که اون یکی کودتا نکنه

تغيير مداوم فرماندهان نيروها، چه با جکم چه با سقوط هواپيما يا هليکوپتر، نشان دهندهء همين موضوع عدم اطمينان است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

توسط Mr.Amirhessam » شنبه 13 آبان 1385 00:22

منظور از جواب من اين بود: سپاه ناتوان است و اين ناتواني را در ادامهء جنگ پس از فتح خرمشهر به اثبات رساند. سپاه نيرويي است که در تمام ارکان اقتصادي و سياسي کشور، دخالت و نفوذ دارد و دليل حفظ آن، نه فرمان آيت ا... خميني، بلکه غول هاي اقتصادي - سياسي وابسته به اين نيرو هستند.
هدايت 7 فروند سوخوي25 مستعمل، شليک 5 موشک شهاب 3 و سه موشک C-802 (ببخشيد نور يا کوثر!!) نيازي به تشکل و سازماندهي يک نيروي موازي نظامي با ارتش ندارد.

----------------------------------------
موشك هاي نيروي دريايي سپاه:
1-موسكيت(خريداري شده از روسيه)2-نور(بهينه سازي شده c-802 به تائيد منابع غربي) 3-كوثر (بهينه c-701 چيني)  4-كرم ابريشم 5-هارپون 6-ابر موشك حوت
7-ضد کشتی رعد(HY-2 بهينه شده)  8-موشك نصر  9-فجر دريا
دوست خوب من حتما اينها پوشك هستن نه موشك فكر كنم 5 تاش هم در داخل ساخته ميشه.(باز الان بگيد ابر قدرت ما امريكا اينها رو تو سه تا سوت منحرف ميكنه و ......).اينها محصولاتي هستن كه توسط سپاه توليد ميشن.
جنگنده ها:
1-سوخو 24 بهينه سازي شده توسط كشور روسيه(به خبرها مراجعه كنيد)
2-سوخو 25 برابر با جنگنده A-10 امريكا حتما واسه امريكا هم مستعمل شده :grin:
3-سوخو 27
-----------------------------------
موشك هاي نيروي هوايي سپاه:
1-شهاب1  2-شهاب2   3-شهاب3  4-فاتح110  5-زلزال و ................... و هزارن طرح سري ديگر.

از روي حقايق و واقعيت ها سخن بگوييد.
با تشكر
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » شنبه 13 آبان 1385 02:26

امیر حسام  عزیز

اینکه دارای روحیه ملی گرایی هستی  بسیار عالیه ولی همین روحیه باعث  پاسخ های متعصبانه شما  در برابر رضا شده

جناب رضا هیچ حرفی مبنی بر ضعف سپاه نزدند  . بلکه  سخن از ضعف  فرماندهی اون دادند که بارها وبارها   تلفات بسیاری رو برای ما  در جنگ به همراه داشت  . بارز ترین اونها استفاده از  چفیه در سپاه بود که به خاطر سفیدی  رنگش در شب سریعا شناسایی میشد  . سوای  اون   میشه  به  فریاد الله اکبر  در زمان تکها اشاره کرد .من  در چندین مقاله نوشته شده توسط فرماندهان  ارتش خونده بودم  که با وجود تلاش بسیار زیاد  ارتش برای  حفظ سکوت در هنگام تکها   درست در فاصله های نزدیک  نیروهای دشمن نیروهای سپاهی  فریاد الله اکبر سر میدادند که  باعث  جلب توجه دوشکاهای و نیروهای  دشمن میشد  و نیروهای خودی رو قلع و قمع میکردند . .  بسیاری از جوانان عضو سپاه در جنگ  طوری توجیه شده بودن که  فقط  آمده بودند  شهید شوند . به خیال خودشان  شهید  می شوند و بهشت می روند ( انشالله  که بروند )  ولی  در جنگ  حتی  وجود  یک سرباز با تجربه نعمت بزرگی برای یک فرمانده خوب است . سربازی که اولا  نترسد  . ثانیا  جنگنده باشد  . ثالثا تا آخرین نفس  بجنگد و به مرگ فکر نکند   آیا   بیشتر سربازان سپاهی  دارای  چنین صفاتی بودند .
در یکی از نبرد های غرب کشور  که برای باز  پسگیری   یک بلندی استراتزیک در  شب  توسط دو گردان سپاه انجام شد  متاسفانه دو گردان به خیال اینکه دشمن را دیدن به سمت یکدیگر آتش گشودند   که باعث   مرگ بیش  از صدها  جوان  با غیرت این مرزوبوم شدند  . در نبرد سردشت  و در  میان مرزهای   غربی شهر   سپاه بارها و بارها  تک  خود را  با  استعداد لشکگری  برای  باز پس گیری انجام داد ولی  شکست خورد . در حالی که  همان منطقه   با استفاده از  فقط یک گردان  ارتش  باز پس گرفته شد . در بسیاری از عملیاتی که  سپاه توانست  پیروز شود  یا ارتش   پشتیبانی آن را  بر  عهده داشت و یا اینکه  طرح حمله توسط کارشناسان ارتشی  تدارک و تهیه دیده شده بود  .
من وقتی  این  جمله  را  از زبان خبرنگاری ایرانی  شرکت کننده در جنگ شنیدم  واقعا متاسف  شدم
او که برای تهیه  گزارش به منطقه  تهت  اختیار  سپاه  رفته بود  می گفت   هر فرماندهی که نیاز به نیرو داشت  به قسمت معاونت  نیروی   لشکر مراجعه میکرد    در معاونت فردی بود که   هنگام اعطا ی  نیرو به فرد در خواست دهنده  میگفت  "ببر اینها  رو خرج کن " از شما  می  پرسم  . معنی  این  چیست  .

جان هزاران نفر از   جوانان ما  که سرمایه های یک کشور هست با همین اشتباهات گرفته شد  . مساله بر سر تجهیزات نیست  . اسرائیل  خود مجهزترین ارتش  خاور میانه است  ولی ایا فرماندهی اون توانست  از نیروهای خود  استفاده کند  . . بسیاری از نیروهای اسراویلی به همت  قرص های اکستازی  در جنگ شرکت کردند
تاز مانی  که فرماندهی  سپاه نتواند  با استفاده از کارشناسان تحصیلکرده و نیز  کار آمد  نیروهای خود را هدایت کند   هرگز نمیتوان انتظاری  نسبت  به  حمله  پیروز مندانه از آن داشت  .

و سر آخر اینکه در حال  حاضر سپاه اسمن مستقل  است ولی موظف به  پیروی از دستورات  فرمانده کل ارتش  جمهوری اسلامی ایران است    

خدا  رحمت کند روح تمامی جوانانی  را که بی دلیل و به خاطر  کم توجهی مسئولان  سپاه در جنگ به شهادت  رسیدند

البته شک نکنید که فرماندهان مذکور روزی در  برابر   بابا کریم  جوابگوی  سهل انگاریهای خود خواهند بود .

من هم به کشورم و نیروهای مسلح آن علاقه دارم ولی این دلیل نمیشود  که واقعیات را نادیده بگیرم

Captain II

Captain II

نماد کاربر
234

تاريخ عضويت

سه شنبه 21 شهریور 1385 01:18

کرج

آرشيو سپاس: 121 مرتبه در 37 پست

توسط R@mtin » شنبه 13 آبان 1385 09:20

من کاري ندارم چرا دو نيروي نظامي داريم . اما پدر من در جنگ هم در سپاه ( لشکر محمد رسول الله ) و هم در ارتش ( تيپ 55 هوابرد ) حضور داشته و خاطرات زيادي از آن جا برايم تعريف کرده است ....
پدرم هم بارها به بي توجهي خيلي از فرماندهان سپاه اشاره کرده است و شايد هم اسم آن بي توجهي نباشد . شايد اسم آن را ندانستن بگذاريم بهتر باشد ... همه ما مي دانيم فرماندهان سپاه در زمان جنگ همه اطلاعات خود را بر اساس تجربه به دست آورده بودند و در هيچ دانشگاه نظامي تحصيل نکرده بودند و با بسياري از موارد تاکتيکي آشنايي نداشتند ... به نظر من مهمترين عامل زياد بودن شهداي ما در جنگ همين است .
بعضي از افراد فکر مي کنند ارتش با 48000 شهيد نقش کمرنگي در دوران جنگ داشته است. اما به نظر من اين نشان از کمرنگ بودن ارتش در جنگ نيست بلکه نشان از اصولي عمل کردن آن است.
اینان برای عشق ورزیدن به خدای خود راهی جز به صلیب کشیدن انسان نمی شناسند...
(فریدریش نیچه)

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
4107

تاريخ عضويت

توسط Reza6662 » شنبه 13 آبان 1385 09:50

اميرحسام,
اطلاعات شما در زمينه جنگ تحميلي به شدت ضعيف است

من تحقيقاتي در زمينهء كليه عملياتهاي 8 سال جنگ كرده بودم و ماحصل آن در تاپيكي به نام
«آنها مشغول تصفيهء ارتش هستند» درج شده است.
جوابيه من به پست شما‏، حذف شده است!؟  :?
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
949

تاريخ عضويت

دوشنبه 29 اسفند 1384 14:31

آرشيو سپاس: 1621 مرتبه در 402 پست

توسط Reza 313 » شنبه 13 آبان 1385 10:40

تمام اینها برای وادار ساختن رژیم ایران به مصالحه و پایان جنگ بود که در نهایت پای آمریکا نیز به منطقه کشیده شد و برای وادار ساختن تهران به پایان جنگ، هواپیمای ایرباس و 290 نفر مسافر آن قربانی شدند.

وقتي کشوري به قول خودتون در طول 6 سال تماما دچار شکست شده ديگه نيازي نيست که روش چنين فشارهايي وارد کنند تا به قبول قطعنامه وادارش کنند  :-o  کافي بود تا يکم جنگ رو ادامه بدند تا همين کشوري که به قول خودتون در حال شکست خوردن هست کاملا قافيه رو ببازه  :-)

سازمان ارتش نیروی زمینی ارتش عراق، چه قبل از انقلاب و چه پس از انقلاب، از ایران قوی تر و بهتر بود و این را تمام کارشناسان تایید کرده اند

چه عجب
انگار شما براي اولين بار يه سازمان نظامي رو از مشابه همون سازمان نظامي در ايران قبل از انقلاب قويتر دونستيد  :-)

هدايت 7 فروند سوخوي25 مستعمل، شليک 5 موشک شهاب 3 و سه موشک C-802 (ببخشيد نور يا کوثر!!) نيازي به تشکل و سازماندهي يک نيروي موازي نظامي با ارتش ندارد

سازمان سپاه که فقط شامل نيروي هوايي نيست و قرار هم نيست که باشه . شما هم لطفا همه چيز رو با خط کش توان هوايي اندازه نگيريد .  :-o

تغيير مداوم فرماندهان نيروها، چه با جکم چه با سقوط هواپيما يا هليکوپتر، نشان دهندهء همين موضوع عدم اطمينان است

فکر کنم دوستان بفهمند که اين جمله يعني چي و داره به کي و چگونه تهمت ميزنه و توهين ميکنه ؟  :-?

پس نبرد چریکی فقط باید به درد مناطق با وسعت کم مثل اسراییل و لبنان بخوره  درسته؟ و در این صورت همونطور که من فهمیدم فقط برای دفاع خوبه نه حمله

نبرد چريکي از اسمش معلومه سازمان مشخصي نداره . پس فرقي نميکنه که در چه منطقه اي ازش استفاده بشه
يه وقت هست شما ميگيد که بمب افکن دوربرد به درد فلان کشور نميخوره چون هم خودش وسعت کمي داره هم کشورهاي همسايه هاش ولي اينجا که چنين وضعيتي رو نداريم که بگيم نبرد چريکي فقط به درد فلان منطقه ميخوره يا بهمان منطقه  :shock:

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
57

تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 12:52

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط shanbalooz » شنبه 13 آبان 1385 12:06

تقريبا درتمام سيستم هاي سياسي بسته دنيا به دليل بي اعتمادي سران کشور به ارتش از يک نيروي نظامي موازي مخصوص ووفادار به نظام استفاده ميشود مثلا در دوره صدام حسين در عراق علاوه بر ارتش گارد ويژه رياست جمهوري نيز وجود داشت يا مثلا در دوره آلمان نازي علاوه بر ارتش آلمان نيرو ي ويژه اس اس وجود داشت همه اينها براي اين بود که در صورت کودتا یا خیانت ارتش به هر نحو  رژيم بتواند پايداري کند

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تاريخ عضويت

جمعه 22 اردیبهشت 1385 01:15

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

توسط mostafaa » شنبه 13 آبان 1385 13:08

snipercab نوشته است:

امير حسام  عزيز

اينکه داراي روحيه ملي گرايي هستي  بسيار عاليه ولي همين روحيه باعث  پاسخ هاي متعصبانه شما  در برابر رضا شده

جناب رضا هيچ حرفي مبني بر ضعف سپاه نزدند  . بلکه  سخن از ضعف  فرماندهي اون دادند که بارها وبارها   تلفات بسياري رو براي ما  در جنگ به همراه داشت  . بارز ترين اونها استفاده از  چفيه در سپاه بود که به خاطر سفيدي  رنگش در شب سريعا شناسايي ميشد  . سواي  اون   ميشه  به  فرياد الله اکبر  در زمان تکها اشاره کرد .من  در چندين مقاله نوشته شده توسط فرماندهان  ارتش خونده بودم  که با وجود تلاش بسيار زياد  ارتش براي  حفظ سکوت در هنگام تکها   درست در فاصله هاي نزديک  نيروهاي دشمن نيروهاي سپاهي  فرياد الله اکبر سر ميدادند که  باعث  جلب توجه دوشکاهاي و نيروهاي  دشمن ميشد  و نيروهاي خودي رو قلع و قمع ميکردند . .  بسياري از جوانان عضو سپاه در جنگ  طوري توجيه شده بودن که  فقط  آمده بودند  شهيد شوند . به خيال خودشان  شهيد  مي شوند و بهشت مي روند ( انشالله  که بروند )  ولي  در جنگ  حتي  وجود  يک سرباز با تجربه نعمت بزرگي براي يک فرمانده خوب است . سربازي که اولا  نترسد  . ثانيا  جنگنده باشد  . ثالثا تا آخرين نفس  بجنگد و به مرگ فکر نکند   آيا   بيشتر سربازان سپاهي  داراي  چنين صفاتي بودند .
در يکي از نبرد هاي غرب کشور  که براي باز  پسگيري   يک بلندي استراتزيک در  شب  توسط دو گردان سپاه انجام شد  متاسفانه دو گردان به خيال اينکه دشمن را ديدن به سمت يکديگر آتش گشودند   که باعث   مرگ بيش  از صدها  جوان  با غيرت اين مرزوبوم شدند  . در نبرد سردشت  و در  ميان مرزهاي   غربي شهر   سپاه بارها و بارها  تک  خود را  با  استعداد لشگري  براي  باز پس گيري انجام داد ولي  شکست خورد . در حالي که  همان منطقه   با استفاده از  فقط يک گردان  ارتش  باز پس گرفته شد . در بسياري از عملياتي که  سپاه توانست  پيروز شود  يا ارتش   پشتيباني آن را  بر  عهده داشت و يا اينکه  طرح حمله توسط کارشناسان ارتشي  تدارک و تهيه ديده شده بود  .
من وقتي  اين  جمله  را  از زبان خبرنگاري ايراني  شرکت کننده در جنگ شنيدم  واقعا متاسف  شدم
او که براي تهيه  گزارش به منطقه  تهت  اختيار  سپاه  رفته بود  مي گفت   هر فرماندهي که نياز به نيرو داشت  به قسمت معاونت  نيروي   لشکر مراجعه ميکرد    در معاونت فردي بود که   هنگام اعطا ي  نيرو به فرد در خواست دهنده  ميگفت  "ببر اينها  رو خرج کن " از شما  مي  پرسم  . معني  اين  چيست  .

جان هزاران نفر از   جوانان ما  که سرمايه هاي يک کشور هست با همين اشتباهات گرفته شد  . مساله بر سر تجهيزات نيست  . اسرائيل  خود مجهزترين ارتش  خاور ميانه است  ولي ايا فرماندهي اون توانست  از نيروهاي خود  استفاده کند  . . بسياري از نيروهاي اسراويلي به همت  قرص هاي اکستازي  در جنگ شرکت کردند
تاز ماني  که فرماندهي  سپاه نتواند  با استفاده از کارشناسان تحصيلکرده و نيز  کار آمد  نيروهاي خود را هدايت کند   هرگز نميتوان انتظاري  نسبت  به  حمله  پيروز مندانه از آن داشت  .

و سر آخر اينکه در حال  حاضر سپاه اسمن مستقل  است ولي موظف به  پيروي از دستورات  فرمانده کل ارتش  جمهوري اسلامي ايران است    

خدا  رحمت کند روح تمامي جواناني  را که بي دليل و به خاطر  کم توجهي مسئولان  سپاه در جنگ به شهادت  رسيدند

البته شک نکنيد که فرماندهان مذکور روزي در  برابر   بابا کريم  جوابگوي  سهل انگاريهاي خود خواهند بود .

من هم به کشورم و نيروهاي مسلح آن علاقه دارم ولي اين دليل نميشود  که واقعيات را ناديده بگيرم

شما در چند خط و براحتی خوردن آب ! کلهم جنگ - نيروهاي ايراني و فرمانده هاي سپاه رو زير سوال بردي !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( البته جو کنوني سپاه منظورم نیست چون از نظر من جالب نيست !!!! )

شايد در گذشته اشتباه داشتند و مطمئنا نميشه گفت هرچه کردند درست بوده ...

اما در همون جنگ که شما ميگي فرمانده هاش بسيجيا رو ميفرستادن جلوي توپ و تانک , بودند فرمانده هايي که خودشون ميرفتن خط مقدم تا اونجا کنار بسيجيا بجنگن . نمونش شهيد همت که وقتي فرمانده ي سپاه يازده قدر شد ( سپاه يازده قدر خودش شامل لشكر 27 حضرت محمدرسول الله (ص) ، لشكر 31 عاشورا، لشكر 5 نصر و تیپ 10 سیدالشهدا (ع) بود ... ) زياد دووم نيورد . چون چندین بار در جمع خصوصی گفته بود نميتونه بشينه توي قرارگاه و بچه ها برن جلو و شهيد بشن . ضمن اينکه از جو ستاد و ستادیها هم خوشش نميومد ...

همون شهيد همت بارها به همين ارتشيها اعتراض کرده بود . و ميگفت اينا ميان ميگن بايد يه عملياتي اجرا بشه و روي اون پايبندي ميکنن و اون عمليات انجام ميشه و شکست بدي هم ميخوره . يک بار هم به خاطر اعتراضاتشون دو روز بازداشت ميشن که فرمانده ي وقت سپاه فرمودن دو روز مهمان ما بوده ...

البته من تقصير رو از شما و خودم نميدونم . بايد گفت خاک بر سر صدا و سيما و مديرانش که واقعا هيچ شکري در طول سالهاي پس از جنگ نخوردند و اگر نبودند امثال آوينيها همين مقدار اندک هم از جنگ اطلاع نداشتيم . حال من موندم که اين لاريجاني که توي صدا و سيما اون عملکرد رو داشت توي مذاکرات چه کار داره ميکنه ؟ ... همين الان 24 ساعته از تلويزيون ملي فيلمهاي بي محتوا و مضخرف داخلي و خارجي پخش ميشه اما دريغ از يه برنامه ي درست و حسابي در مورد هشت سال جنگ اين ملت با قدرتهاي دنيا ... به نظر مياد پخش فيلمهاي هاليوودي بيتشر به مذاق آقايون خوش مياد تا پخش وقايع حماسه ي ملت ايران ...
البته اين چند وقته کمي آقايون رو حول برداشته و از ترس حضور آمرکيا در منطقه تصميم گرفتند باز روحيه ي مبارزه رو در مردم برانگيخته کنند و به همين دليل کمي بيشتر به دفاع مقدس و شهدا و جانبازان دارند بها ميدن ( البته اين رو نسبت به بي خياليه گذشته عرض ميکنم ... ) .

خواهشا اینقدر هم سنگ ارتش رو به سینه نکوبین . آیا جاده ی اهواز - خرمشهر رو که یه جاده ی استراتژیک بود و اگه تسخیر نمیشد امکان آزادسازی خرمشهر نبود رو ارتش آزاد کرد یا سپاه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا خیلی جاهای دیگه ؟؟؟؟ باز هم میگم اعضای سپاه در طول جنگ انتقادهای زیادی نسبت به ارتش داشتن ...

جزایر مجنون رو چه کسانی تصرف کردند و اونها رو زیر بمبارونای شیمیائی صدام حفظ کردند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ارتفاعات کانیمانگا رو چه کسانی تصرف کرد ؟؟؟؟؟؟؟ خرمشهر رو چه کسانی آزاد کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا به لشگر 27 لقب لشگر خط شکن رو داده بودند ؟؟؟؟؟ توی کردستان و پاوه چه کسایی با مجاهدین خلق و کُمَله ها و ... جنگیدند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینهمه ادعای پوچ رو از کجا میارین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا این ادعای خنده آور که شب عملیات سپاهیها الله اکبر میگفتن عملیات لو میرفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!!!! والا به خدا همه چیز شنیده بودیم الا این یکی !!!!!!!!!!!!!!!!! شنیده بودیم خیلی از همین ارتشیها فرار کرده بودن به عراق و اطلاعات ایران رو لو داده بودند اما این یکی رو نشنیده بودیم !!!!!!!!!
حتي  وجود  يک سرباز با تجربه نعمت بزرگي براي يک فرمانده خوب است . سربازي که اولا  نترسد  . ثانيا  جنگنده باشد  . ثالثا تا آخرين نفس  بجنگد و به مرگ فکر نکند   آيا   بيشتر سربازان سپاهي  داراي  چنين صفاتي بودند .

اینم دیگه از اون ادعاهای خنده داره !!!!!!!!!!!!!!! پس با این حساب اون 200 هزار شهیدی که توی جنگ دادیم همه از سربازای شجاع ارتش بودن ؟!!!!!!!!!!!!!! فرزندم از این مطالب خنده دار نگین که صحت دیگر مطالبتون هم زیر سوال میره ... تا اونجا که من میدونم اکثریت غریب به اتفاق سربازای ما که از ایستادن جلوی توپ و تانک ابایی نداشتن از سپاه و بسیج بودن . حال شما به خودت جرات میدی به اونا بگی ترسو ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! یا همین قضیه ی چفیه !!!!!!!!!! به خدا اینم به عمرم نشنیده بودم !!!!!!!!!!!!! نه از سپاهی جماعت نه از ارتشی جماعت !!!!!!!!!!!!!!!!!! اصلا توی تاریکی چیچی معلومه که چفیه ی اون بنده خداها باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خدا همه رو شفا بده !!!!!!!!! اگه چفیه معلوم باشه دیگه مشکی هم بپوشن که توفیری به حالشون نداره !!!!!!!!!!!!!!! ... شما بهتره به جای این منابع تخیلی به ذهن و فکر جستجوگر خودت مراجعه کنی !!!!!!!!!!!!!
/
همینطور در مورد اون خبرنگار اولا که اون وحی منزل و فرشته ی الهی نبوده که حرفش راست باشه ثانیا اگر هم واقعیت داشته باشه نباید همه رو به یه چوب بست . آدم مریض توی همه جا گیر میاد . از جمله همینجا ...
/
/
در ضمن اون آقا گفته فرمانده های کم سواد سپاه !!!!!!!!!!!!!!!! باید بش بگم خودش انقدر صلاحیت نداره که اصلا در مورد این مسائل صحبت کنه چه برسه به اینکه بخواد اونها رو زیر سوال ببره ؟؟؟؟ من کاری به همه ی فرمانده های سپاه ندارم ! اما تا اونجایی که میدونم کسایی مثل شهید همت و حاج احمد متوسلیان و شهید بروجردی و ... آموزشهای خاص نظامی و چریکی در خارج از کشور دیده بودند . شهید چمران ( که خود این بزرگوار اختراعات زیادی در زمان جنگ انجام داد از جمله ساخت زیر دریائی کوچک که زیر دریائیهای تَری که الان ایران میسازه برداشتی از روی اونهاست ... ) خودش در لبنان و به لبنانیها آموزش چریکی میداد ... همان شهید همت و جاوید الثر حاج احمد متوسلیان که عرض کردم در بهبوهه ی جنگ داخلی لبنان به اونجا رفتند و به سازماندهی نیروهای حزب الله پرداختند ... حتی شهید همت در چند ملاقات از حافظ اسد تقاضای نیرو کرده بود تا با اسرائیلیها مبارزه کنه ( تا این حد اونها روی ایرانیها حساب میکردند ... ) اونوقت الان یه الف بچه به خودش اجازه میده بیاد به یه همچین کسایی توهین کنه !!!!!!!!!!!!
/
این رو هم بگم که تا جایی که بنده اطلاع دارم حتی برخی دیگر همچون محسن رضایی قبل از انقلاب آموزشهای نظامی در خارج از کشور دیده بودند ...
در ضمن حساب اون فرمانده هایی که گفتم از حساب اشخاصی همچون جنتی جداست ... وقتی امثال پدر من داشتن توی خط مقدم این جبهه میجنگیدن و زیر بمبارونای شیمیائی صدام توی جزیره مجنون بودن و ... امثال جنتی و پسرش به فکر مقام توی این مملکت بودن ( پسر این مردک در زمان جنگ استاندار بوده ... ) . اگه انتقادی هم باشه باید به اینا باشه نه به کسایی که رفتن جونشونو واسه این خاک گذاشتند .
/
راستی این آقایونی که خیلی هم توی خراب کردن بقیه تبحر دارن و البته خیلی هم از روی تخیلات حرف میزنن مطمئنم پدرشون برای یک دقیقه هم از خاک این مملکت دفاع نکرده . توی این شک نکنید . اگر هم گفتند که اینطوره مطمئنم که دروغه ...
استحمار یک ملت , بهترین راه برای استعمار آنهاست ...

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10178 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 13 آبان 1385 13:20

Reza6662 جان
صحبتهاي شما داره از حدود تعيين شده خارج مي‌شه، اميدوارم به اين عمل اشتباه خودتون ادامه نديد، اشتباه مسلم چيز قابل دفاعي نيست  :-P
آخرين ويرايش توسط Mahdi1944 در شنبه 13 آبان 1385 13:25, ويرايش شده 1 در کل.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1575

تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » شنبه 13 آبان 1385 13:22

دوستان به نظرم بهتره به حيطه راهبردي اين دو نيرو و تاکتيک هاي آن پرداخته شود تا بحث سياسي  :-o
هیهات منا الذلة

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
4107

تاريخ عضويت

توسط Reza6662 » شنبه 13 آبان 1385 15:00

Mahdi1944 نوشته است:Reza6662 جان
صحبتهاي شما داره از حدود تعيين شده خارج مي‌شه، اميدوارم به اين عمل اشتباه خودتون ادامه نديد، اشتباه مسلم چيز قابل دفاعي نيست  :-P

حق با شماست. البته من عقايد و نظرات شخصي خودم را نوشتم.
من بعد در مورد سقف پرواز ميگ25 و حداكثر سرعت اف14 خواهم نوشت.

قبليبعدي