در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

نيازي به دو نيروي نظامي موازي داريم؟

بلي
12
63%
خير
7
37%

کل آرا : 19
Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

توسط Mr.Amirhessam » شنبه 13 آبان 1385 15:23

snipercab, عزيز
شما اين كلمات را چه چيزي جزء ضعف تفسير ميكنيد:
------------------------------------------------
نيروي هوايي سپاه، مشتمل بر 7 فروند سوخوي25 مستعمل عراقي است که توسط کارشناسان گرجستاني آمادهء پرواز شده اند. به جز اين، اين نيرو داراي چند ده موشک شهاب2 و 3 و موشکهاي اسکاد بي و . . . است.
استراتژي سپاه پاسداران در جنگ که برخي عقيده دارند، فرماندهان اين نيرو، جنگ را پس از فتح خرمشهر، مقامات عالي کشور را به ادامهء جنگ قانع ساختند، در 6 سال دوم جنگ ايران و عراق، همگي به شکست انجاميد. فاو از دست رفت؛ شلمچه ظرف 8 ساعت سقوط کرد و تنها 2 تا 3 هزار نيروي گروهک مجاهدين، تا دروازه هاي کرمانشاه پيشروي کردند. جنگي که بدون پشتيباني نزديک هوايي، نيروهاي مکانيزه و زرهي باشد، محکوم به شکست است و اين در جريان جنگ با عراق، توسط سپاه پاسداران به اثبات رسيد.
--------------------------------------------------------------------
دوستان عزيز من

1-از توهين به روح طيبه شهدا 8 سال دفاع مقدس جدا خوداري كنيد.شهادت ارمان يك مسلمان شيعه است.خداوند در قران به صورت واضحي دستور داده ((كساني كه در راه خدا بجنگند به بهشت  ميروند))بعد شما ميگيد سپاه فلان و .....
2-كي گفته ارتش بهتره يا سپاه----- من در اولين پست خودم گفتم ارتش و سپاه مكمل يكديگر هستند.
3-من گوشه اي از وظايف سپاه را بيان كردم.(احتمالا كسي متوجه نشده.
4-كي گفته كه نيروي زميني صدام در قبل از انقلاب از ما قويتر بوده.(در زمان طاغوت ما قويترين كشور خاور ميانه بوديم از هر نظر).
5-اقا رضا شما صحبت ها خود را جبهه بندي كن.شما در هر قسمت يك حرفي ميزنيد.
6-شما به سپاه پاسدارن انگ ترور و ادم كشي ميزنيد و از سقوط فلان همواپيما و فلان هلكوپر سخن ميگيد.مگه شما از اعضاي گروهاي اطلاعاتي هستيد كه چنين با اطمينان سخن ميگوييد.(شما در روز حساب در برابر خداوند بايد جوابگو باشيد)
7-تمامي سخنان بالا كه شما گفته ايد دليل بر غرب زدگي شما ميباشد.شما به غرب بخصوص امريكا بيشتر از ايران علاقه داريد.
-----------------------------------------------------------------
واقعا جاي تاسف  داره مادران اين مرز و بوم و اين خاك عزيز جون جونهاشون را براي كيا دادن.
شهادت نوش جونشون بشه.خداقسمت ماهم بكنه.
شهيد همت باكري صياد شيرازي متوسليان حاج احمد كاظمي جاشون واقعا خاليه.
كجاييد اي شهيدان خدايي بلا جويان دشت كربلاييد
-----------------------------------------------------------
براي شادي روح شهدا ايران عزيز صلوات
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

تهران

توسط Mr.Amirhessam » شنبه 13 آبان 1385 15:27

براي بار دوم:
ارتش و سپاه در قسمت هاي كمي موازي كاري ميكنند و سپاه از گستردگي و فعاليت بيشتري برخورداره
-----------------------------------------------------------------------
-ارتش و سپاه مكمل همديگر هستند و هر كدام وظايف معيني دارند.(كي گفته وظيفه اونا يكيه)
سپاه:1-نيروي زميني 2-نيروي هوايي 3- نيروي دريايي 4-نيروي مقاومت بسيج
هر كدام از اين ها به چند دسته تقسيم ميشوند:
1-سپاه انصار(حفاظت شخصيتها) 2-سپاه ولي امر (حفاظت رهبر و بيت رهبري) 3-سپاه حفاظت هواپيمايي(زير مجموعه نيروي مقاومت بسيج-امنيت پرواز) 4-سپاه قدس(نيروي اطلاعات بين الملل سپاه)

2-ارتش:1-نيروي هوايي 2-نيروي زميني 3-نيروي دريايي
هانطور كه مشاهده ميكنيد وظيفه سپاه فقط جنگيدن و حفاظت از امنيت كشور نيست و سپاه از گستردگي زيادي برخوردار است.در ضمن سپاه پاسدارن بيشتر نظر خود را معطوف به دفاع موشكي(بالستيك-و موشك هاي دريايي و....) كرده و در بخش زميني بيشتر به نيروهاي بسيج و گردانهاي عاشورا و الزهرا تكه دارد.اما ارتش يك نيروي كلاسيك بوده كه وظيفه اي جز جنگيدن و تامين امنيت مرزها براي ان تعريف نشده.و ارتش بيشتر در نبردهاي به صورت كلاسيك عمل ميكند و توان هوايي ما بيشتر بر دوش ارتش است.
-------------------------------------------------------------------------
حالا ما گفتيم شما بگيد نگفتيد. :(  :grin:
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
"

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 13 آبان 1385 15:38

Reza6662 عزيز  :(
ممنون از شما  :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تاريخ عضويت

جمعه 22 اردیبهشت 1385 01:15

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

توسط mostafaa » شنبه 13 آبان 1385 16:02

iranian_marine نوشته است:پدرم هم بارها به بي توجهي خيلي از فرماندهان سپاه اشاره کرده است و شايد هم اسم آن بي توجهي نباشد . شايد اسم آن را ندانستن بگذاريم بهتر باشد ... همه ما مي دانيم فرماندهان سپاه در زمان جنگ همه اطلاعات خود را بر اساس تجربه به دست آورده بودند و در هيچ دانشگاه نظامي تحصيل نکرده بودند و با بسياري از موارد تاکتيکي آشنايي نداشتند ... به نظر من مهمترين عامل زياد بودن شهداي ما در جنگ همين است .

به پدرتون بفرمایید اشتباه به عرض رسوندن ...
اگه ایشون نمیدونه دلیل نمیشه یه همچین چیزی بوده باشه . یعنی فرمانده های سپاه آموزش ندیده باشن . همونطور که گفتم سپاهیها خیلی بیشتر از ذست ارتشیها گله میکردن . تا جایی که شهید همت به ارتش میگفت : " سازمان واگذاری زمین ! " چون بقول ایشون سپاه با کلی شناسایی و زحمت و کلی شهید توی یه عملیات پیروز میشد و یه منطقه رو میگرفت اما وقتی اونرو میدادن دست ارتش , ارتش براحتی اونها رو ازدست میداد و فرار میکرد !!!!!!!!!!!!
iranian_marine نوشته است:بعضي از افراد فکر مي کنند ارتش با 48000 شهيد نقش کمرنگي در دوران جنگ داشته است. اما به نظر من اين نشان از کمرنگ بودن ارتش در جنگ نيست بلکه نشان از اصولي عمل کردن آن است.

بازم اظهارنظرهای کهکشانی !!!!!!!!!!!!!!!!!! شما تعداد شهدای ارتش رو نسبت به تعداد کلشون بسنج . سپاهی که صد هزار صدهزار نیرو به جبهه ها میفرستاد رو با ارتشی که فکر کنم کلا زیر صد هزار بودن مقایسه میکنی ؟؟؟؟ مسلما اگه تعداد کل نیروهای ارتش به اندازه ی سپاه بود شهدای اون چندین برابر میشد ...

از اینها گذشته اگه به این میگن منطق پس با این حساب عراق باید خیلی کمتر از ما کشته میداد چون تموم افسراش آموزش دیده بودن . اونهم توی کشورهایی مثل فرانسه و شوروی و احتمالا بریتانیای صغیر و ...
اما باید کمی به حافظت کمک کنم و عرض کنم که کشته های عراقیها از ما خیلی بیشتر بود ... اونهم در حالی که ما از سلاح شیمیائی ( خردل و سیانور و ... ) استفاده نمیکردیم . اونها تنها در عملیات خیبر با استفاده ی ناجوانمردانه از بمبهای شیمیائی تلفات زیادی از ایران گرفتند ... به همین دلیل من معتقدم اگه مسئولین کشور ما به فکر تولید انواع سلاحهای شیمیائی و میکروبی و اتمی نباشن حقیقتا به مردم خیانت کردند . چون همین داشتن این سلاحها مانع به کارگیری اون از طرف دشمن میشه ...

به هر جهت از نظر من این تاپیک تنها باعث ایجاد تفرقه میشه و بهتره قفل بشه . اما فعلا کسی خوش نداره به حرف من گوش کنه ...
استحمار یک ملت , بهترین راه برای استعمار آنهاست ...

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تاريخ عضويت

جمعه 22 اردیبهشت 1385 01:15

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

توسط mostafaa » شنبه 13 آبان 1385 16:03

shanbalooz نوشته است:تقريبا درتمام سيستم هاي سياسي بسته دنيا به دليل بي اعتمادي سران کشور به ارتش از يک نيروي نظامي موازي مخصوص ووفادار به نظام استفاده ميشود مثلا در دوره صدام حسين در عراق علاوه بر ارتش گارد ويژه رياست جمهوري نيز وجود داشت يا مثلا در دوره آلمان نازي علاوه بر ارتش آلمان نيرو ي ويژه اس اس وجود داشت همه اينها براي اين بود که در صورت کودتا یا خیانت ارتش به هر نحو  رژيم بتواند پايداري کند

بازم بیان گفته های رادیو اسرائیل و آمریکا . بنده های خدا حداقل وقتی به این رادیوها گوش میدین یخورده هم روش فکر کنید . مثلا همین بریتانیای صغیرش صدتا سازمان مخفی و علنی امنیتی داره : ام-آی-5 و ام-آی-6 و کوفت و زهرمار و ...

آمریکا هزارتا سازمان رنگ و وارنگ داره : سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا ( سیا ! ) ,  اف_بی_آی , سازمان امنیت آمریکا ( سازمان جدید التاسیس که فکر کنم بعد از 11 سپتامبر تشکیل شد !!! ) و هزار تا سازمان کذائیه دیگه !!!!!! توی هر کشوری از این دست سازمانا زیاده . پس عقلتون رو به رادیو اسرائیل و آمریکا (که یه مشت مدیرا و مجریهای احمق دارند و مضخرفاتشون براحتی قابل تشخیصه ) نسپارید ...

در ضمن محض سوزش بیشتر بعضی دشمنان و اطلاعات بیشتر دوستان باید عرض کنم که :

همونطور که امیر حسام گفت سپاه مسئولیت تامین و آموزش نیروهای ویژه ی گاردهای محافظت رهبری و مقامات رو برعهده داره .

شمن اینکه نهاد حفاظت اطلاعات سپاه نهادیست در کنار وزارت اطلاعات با رخی ماموریتهای مشابه اون و گاها کنترل وزارت اطلاعات . ضمن اینکه این نهاد وظیفه ی شنود تلفنهای مسئولین و افراد با نفوذ مملکتی و کنترل ملاقاتها و فعالیتهای اونها رو برعهده داره تا خدایی ناکرده یه وقت توزرد از آب در نیان ! ...

من قبلااز این فعالیتهای سپاه ناراحت بودم اما الان میبینم چقدر این مملکت و حکومت دشمن داره و اگه افراد مخلص و گمنامی که دارن توی وزارت اطلاعات و حفاظت اطلاعات زحمت شبانه روزی میکشن نبودند  تاحالا صدها بار فاتحه ی این مملکت و این نظام خونده شده بود ...
استحمار یک ملت , بهترین راه برای استعمار آنهاست ...

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 13 آبان 1385 16:16

mostafaa جان
تا زماني که بحث منطقي هست نيازي به قفل نيست، اگر دوباره بحث به مسائل سياسي و ... کشيد قفل خواهد شد  :-)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

نماد کاربر
234

تاريخ عضويت

سه شنبه 21 شهریور 1385 01:18

کرج

آرشيو سپاس: 121 مرتبه در 37 پست

توسط R@mtin » شنبه 13 آبان 1385 19:21

من نمي دونم چرا اصرار دارين بگين يکي از دو نيروي ارتش و سپاه بهترن ؟؟؟؟ چه بد چه خوب و چه ضعيف چه قوي هر دو نيروهاي نظامي اين مملکت اند ... هر کدوم هم وظايفي تعريف شده دارند که به آن ها عمل مي کنند  :D

اين ديگه دعوا نداره ...
اینان برای عشق ورزیدن به خدای خود راهی جز به صلیب کشیدن انسان نمی شناسند...
(فریدریش نیچه)

Major

Major

نماد کاربر
681

تاريخ عضويت

جمعه 28 مهر 1385 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 105 مرتبه در 64 پست

توسط sir.mohammad » شنبه 13 آبان 1385 20:45

مديران محترم خواهش ميکنم پاکش نکنيد

وجود سپاه به اين علت است
با وجود وضع بسيار بد ارتش و نارضايتي کارکنان آن هر لحظه احتمال کودتاي نظامي عليه رژيم وجود دارد
و سپاه به عنوان يک نيروي سرکوب گر در مقابل ارتش وجود دارد
در مقابل سپاهيان با در آمد بسيار خوب و زندگي عالي از وضع خود بسيار راضي هستند

و اين يعني ارتش بيگاري   سپاه عشق و حال
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

گویند به همه مردم عالم گله خویش
                                پیش كه روم من كه ز عالم گله دارم

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

تهران

توسط Mr.Amirhessam » شنبه 13 آبان 1385 22:00

sir.mohammad, عزيز
جك هاي زيبايي تعريف ميكني.به اق مهدي بگم يه تايپيك جوك بزنه شما اونجا اينا رو بگو. :grin:  :::P  :::P
شما از فيش حقوقي كاركنان نيروهاي مسلح خبردار هستيد.(عمرا)
كي گفته سپاه در حال عشق و حال هستن.اينها زايده تخيلات شما هستن.
در اين خاك سپاهي و ارتشي برادر و برابر هستند.و طبق جدول معيني حقوق ميگيرند.
قبول دارم سيستم درجه دهي سپاه نسبت به ارتش كمي ضعيف هستش.اما اين دليل نميشه.
حرفهاي منطقي بزنيد.
زنده باد بهار...
"

Major

Major

نماد کاربر
335

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 16 تیر 1385 01:55

iran

آرشيو سپاس: 1026 مرتبه در 150 پست

توسط hany » يکشنبه 14 آبان 1385 00:25

Reza6662,
من با حرفهاي شما 100% موافقم
دوستان اول بزاريد ارتش و سپاه رو توصيف کنم
1 . ارتش جمهوري اسلامي ايران : يعني نيروي نظامي کي براي مراقبت از اين کشور اسلامي به وجود امده
2 . سپاه پاسداران انقلاب اسلامي : يعني نيرويي که فقط براي پاسداري از انقلاب و نظام به وجود امده و نيروي رو در روي ارتش است تا اينکه ارتش روزي به فکر کودتا بر عليه نظلم نباشد
گر به خود آیی به خدا رسی

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

تهران

توسط Mr.Amirhessam » يکشنبه 14 آبان 1385 00:34

hany, عجبا
پس نيروي مقاومت و سپاه حفاظت هوايي سپاه ولي امر و سپاه انصار و..... براي مقابله با ارتش به وجود اومدن 8)  :::P  :::P  :::P
خوبه والا اطلاعات عموميم زياد شد. :grin:  :grin:  :grin:  :::P  :::P
زنده باد بهار...
"

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 14 آبان 1385 00:38

قرار شد دوباره اين مسائل شروع نشه
در صورت ادامه قفل خواهد شد  :x

قبليبعدي