گز گز و کرختی صورت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي و درمان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

گز گز و کرختی صورت

پست توسط behjat » جمعه 3 مرداد 1393, 11:34 am

با سلام خدمت شما...
دکتر من 29 سالمه و از چند روز قبل به دلایلی تحت استرس شدید هستم. طوری که تحملش برام سخت شده. خوابم نمیبره لرزش دست و پا . سردی و عرق کردن رو هم دارم. از دیشب احساس کرختی و گز گز در تمام صورت بیشتر در قسمت گونه هام دارم گاهی حتی لب و زبونم هم گز گز میکنه. یه وقتایی خوب میشه و دوباره شروع میشه. در هیچ جایی دیگه بدنم این حس رو ندارم و تاری دید هم ندارم. این خودش بیشتر بهم استرس وارد میکنه میترسم ام اس گرفته باشم.. آیا استرس باعث گزگز صورت میشه و اینکه من دو شب پی در پی به دلیل بیخوابی از قرص آمی تریپتیلین 10 استفاده کردم یعنی میتونه عوارض این قرص باشه که بعد از 24 ساعت خودشو نشون داده.. خواهش میکنم راهنماییم کنید دارم از استرس میمیرم.

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

Re: گز گز و کرختی صورت

پست توسط Dr.Akhavan » یک شنبه 5 مرداد 1393, 4:57 am

شما ام اس که ندارید - فقط به متخصص داخلی مراجعه کنید تا معاینه بشوید

در ضمن دوست من دنیا ارزش استرس و غصه را نداره -حیف عمر و زندگیه ماست که غصه بخوریم -

New Member
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

پست توسط A.Ahmadi » شنبه 19 مهر 1393, 10:31 am

چطور میگین باقطعیت ام اس نیست.البته خوبه که امید میدین ولی خب شایدم شروع بیماری باشه نمیدونم انگار میگن CIS.که ظاهرا هم در این مرحله قابل پیشگیری هست.

Captain
Captain
سپاس‌های ارسالی: 2616 بار
سپاس‌های دریافتی: 4840 بار

پست توسط shafagh 2 » یک شنبه 20 مهر 1393, 4:22 pm

ممکن است مربوط به اعصاب باشد یا کم خونی. برای اینکه مطمئن شوید از اعصابتان نیست جهت تست یک قرص استامینوفن کدیین ( در هنگام بروز علائم) میل کنید اگر بهتر شدید عصبی است اما اگر خوب شدید از این قرص به کرات استقاده نکنید چون خوب نیست. در مورد احتمال کم خونی و سایر علل معمول مربوطه هم به یک پزشک مراجعه کنید تا برای شما ازمایش بنویسد. چیز نگران کننده ای بنظر نمی رسد در مورد نوع غذاهایی هم که می خورید بیشتر دقت کنید که چه نوع غذاهایی در تشدید این علائم نقش دارد
آخرین ويرايش توسط 3 on shafagh 2, ويرايش شده در 0.

New Member

پست توسط A.Ahmadi » یک شنبه 20 مهر 1393, 5:13 pm

آنچه در این مورد به تشخیص کمک می کند معاینه بالینی دقیق توسط نورولوژیست و اخذ شرح حال کامل از سابقه بروز برخی علایم همراه از جمله تاری دید، عدم تعادل، فلج اندام، دوبینی یا چند بینی است که این حملات ممکن است در طی ماهها یا سالها قبل به وقوع افتاده باشد وبی حسی اخیر در فرد بیمار می‌تواند حاکی از وقوع حمله جدید در بیمار باشد و در این موارد در کنار شرح حال و معاینه- تصویر برداری از مغز ونخاع به تشخیص کمک می کند.

از جمله علل شایع دیگر که منجر به احساس خواب رفتگی و مور مور در اندام می‌گردد آرتروز گردن و یا در مواردی تنگی کانال نخاعی و یا بیرون زدگی دیسک گردن است که در کنار علایمی همچون دردهای انتشاری در اندام فوقانی از احساس بی حسی و گزگز محدود به برخی انگشتان شاکی می‌باشند که اغلب نشان از فشار برروی ریشه‌های عصبی است که در این موارد نیز معاینه و تصویر برداری از مهره‌های گردن ارزشمند است.
البته همانطور که دوستان میگن و حتما متخصص هستند شما اصلا نگران نباشید ولی با پزشک نورولوژیست همان مغزو اعصاب خودمون در تماس باشین .من تخصصی ندارم ولی کاش دوستان تخصص خودشون رو هم در پروفایلشون بذارن.
آخرین ويرايش توسط 1 on A.Ahmadi, ويرايش شده در 0.

Captain
Captain

پست توسط shafagh 2 » یک شنبه 20 مهر 1393, 10:16 pm

AzamAhmadi نوشته شده:آنچه در این مورد به تشخیص کمک می کند معاینه بالینی دقیق توسط نورولوژیست و اخذ شرح حال کامل از سابقه بروز برخی علایم همراه از جمله تاری دید، عدم تعادل، فلج اندام، دوبینی یا چند بینی است که این حملات ممکن است در طی ماهها یا سالها قبل به وقوع افتاده باشد وبی حسی اخیر در فرد بیمار می‌تواند حاکی از وقوع حمله جدید در بیمار باشد و در این موارد در کنار شرح حال و معاینه- تصویر برداری از مغز ونخاع به تشخیص کمک می کند.

از جمله علل شایع دیگر که منجر به احساس خواب رفتگی و مور مور در اندام می‌گردد آرتروز گردن و یا در مواردی تنگی کانال نخاعی و یا بیرون زدگی دیسک گردن است که در کنار علایمی همچون دردهای انتشاری در اندام فوقانی از احساس بی حسی و گزگز محدود به برخی انگشتان شاکی می‌باشند که اغلب نشان از فشار برروی ریشه‌های عصبی است که در این موارد نیز معاینه و تصویر برداری از مهره‌های گردن ارزشمند است.
البته همانطور که دوستان میگن و حتما متخصص هستند شما اصصصصصصصصصصصصصلا نگران نباشید ولی با پزشک نورولوژیست همان مغزو اعصاب خودمون در تماس باشین .من تخصصی ندارم ولی کاش دوستان تخصص خودشون رو هم در پروفایلشون بذارن.

با عرض معذرت خدمت شما دوست گرامی، اینطور که شما نوشتید اصلا نگران نباشید خودش تگرانی بوجود می اورد و روحیه بیمار را تقلیل داده و ممکن است اعصاب ایشان را بدتر کند بنظر من بهتر است همیشه به افرادی که نسبت به بیماری خود مشکوک هستند روحیه بدهیم چون هنوز دکتر نورولوژ چیزی از ایشان نمی داند و به احتمال زیاد ام اس که نیست امیدواریم که مواردی امثال ان هم نباشد و فقط یک نوع واکنش غیر طبیعی عصبی باشد که با مراجعه به دکتر اعصاب و مصرف یک ترم داروهای مربوطه ناراحتی ایشان بکلی از بین برود.
من شنیده ام حتی بوسیله هیپنوتیزم می توان بعض بیماری ها را خوب کرد که بخش قابل توجهی از هیپنوتیزم، تلقینات مثبت فکری به بیماران و تقویت قوای دماغی و روحی انهاست.
البته من به ایشان سفارش کردم در مورد بیماریشان نگران نباشند و این توصیه بدان معنا نبود که ایشان به دکتر نورولوژ یا سایر متخصصیین مستعد در درمان ایشان مراجعه نکنند توصیه من فقط جنبه دفع نگرانی قبل از تشخیص بیماری بود.

New Member

پست توسط A.Ahmadi » دو شنبه 21 مهر 1393, 5:20 pm

بله
شما درست میفرمایین. تصویر تصویر تصویر

Captain
Captain

پست توسط shafagh 2 » دو شنبه 21 مهر 1393, 10:48 pm

البته برای انکه شبهه ای ایجاد نشود باید عرض شود من اصلا پزشک نیستم و حتی الفبای پزشکی را هم نمی دانم فقط گاهی در مسائل پزشکی بر اساس تجربه و شناخت بعض داروها در مسائلی که اساسا احتمال هیچگونه ریسکی نیست یا بعبارتی بیخطر است مطالبی می گویم. مثلا اگر تاپیک های مرا مطالعه نموده باشید من روشی برای درمان ناراحتی معده ابداع کردم ( می توان ان را نوعی ورزش دانست) یا برای بر داشتن میخچه پا با تیغ صورت تراشی تیز ( تیغ تیز که ایرانی است از تیغ های خارجی بهتر است) بصورت تدریجی روشی را پیشنهاد کردم. البته در مورد میخچه گفتم که روش پیشنهادی من ممکن است مورد تایید پزشکی یا سازمان پزشکی نباشد چرا که فردی که می خواهد خودش میخچه را بصورت تدریجی و در فواصل هر چند روز بردارد نه تنها خودش تخصصی ندارد و از اسباب و ادوات لازمه پزشکی بی بهره است بلکه ممکن است نتواند استریل مورد تایید پزشکی را هم رعایت کند و لذا این نکته اساسی و مهم را یاد اور شدم. اما در عین حال روش خوبی بود و با برداشتن هر چند روز یکبار میخچه، میخچه بمورور از گوشت پا بیرون امده و سرانجام بصورت یک گلوله ( اخرین قسمت میخچه) می افتاد و گویا که اصلا در ان نقطه هیچ میخچه ای وجود نداشته. اما باز هم عرض می شود علیرغم درست بودن این روش از نظر تجربی، بنا به دلائل مذکور معمولا هیچ پزشکی ان را تایید نمی کند.
بهر حال لازم دیدم در این مورد هم مجدد متذکر شوم بنده پزشک نیستم

ارسال پست

بازگشت به “پزشكي و درمان”