در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

کمک برای خرید تجهیزات مورد نیاز گیم نت

توسط Present » دوشنبه 27 مرداد 1393 22:50

سلام دوستان
برای یکی از دوستان می خوام یک گیم نت رو شبکه کنم !
مشکلی برای شبکه کردن اونها ندارم فقط از دوستان وارد تر در خواست اطلاعات به روز تر دارم.
برای مثال من می خوام 5 تا سیستم رو با هم شبکه کنم
یکی سرور که کامپیوتر شخصی خودشه و چهارتا هم که خریداری شده !
چند سوال :
از یک سوییچ 8 پورته استفاده کنم کافیه ؟(در صورت جواب منفی لطفا قطعه جایگزین رو معرفی کنید و پیشنهاد دهید /)
برای شبکه کردن گیم نت از کابل cat5e شیلد دار استفاده کنم بهتره یا از ورژن های دیگه یعنی 6 یا 7 استفاده کنم ؟
از پورت Onboard شبکه بر روی مادربرد استفاده کنم مشکلی نداره ؟
اگر امکانش هست یک نقشه با تجهیزات برای شبکه کردن این 5 سیستم رو پیشنهاد کنید .
با تشکر از همکاری شما البته پیشاپیش!
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

KH.I.A.2500 از این پست سپاسگزاري کرده است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: کمک برای خرید تجهیزات مورد نیاز گیم نت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 11 شهریور 1393 19:24

Present,  
معمولا بازي‌هاي ترافيک چنداني ندارند و شبکه‌ي اونها هم يک شبکه‌ي استار باشه کاقيه بر اساس توضيحات و نياز شما
سوئيچ هم اگر در آينده قرار نيست بيشتر از اين تعداد سيستم در شبکه حضور داشته باشه کافي هست. کابل هم چندان تفاوتي نميکنه و کارت شبکه هم انبورد باشه مشکلي نيست، فقط سرور 1GB باشه، بقيه اگر 100mb هم باشند مشکلي نيست. فقط گرافيک اونها قدرتمند باشه. ماوس هم يکي از مواردي هست که براي گيمرهاي تخصصي ماوس‌هاي با تاخير بسيار پايين و البته گران قيمت وجود داره که مثلا اگر ميخواهند هزينه کنند موس در حد 100 هزار تومان شايد مقرون به صرفه و رضايت بخش باشه (موس‌هايي حتي تا حدود 1 ميليون تومان هم وجود داره در اين حوزه  :eek: )
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند