در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1632 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

اسلحه باز در امریکا حادثه ساز شد

توسط shafagh 2 » جمعه 7 شهریور 1393 01:48

اینبار مرگ یک مربی میدان تیر در زمانیکه مشغول اموزش یک دختر 9 ساله برای تیر اندازی با یک تفنگ اتوماتیک به سمت یک سیبل بود. هنگامی که این کودک به دستور مربی دست خود را روی ماشه فشرد دست دیگرش نتوانست نیروهای جانبی تفنگ یوزی را تحمل کند ولذا اسلحه از دستش جدا شده و لوله ان در حال شلیک رگبار بود به سمت سر مربی بیچاره برگشت واورا کشت.( البته در ویدیویی که من دیدم این اسلحه مهار گسیخته می توانست باعث مرگ خود دختر بچه هم بشود )
این حادثه در میدان اموزش تیر تپه سفید در ایالت اریزونا اتفاق افتاد و دختر بچه که با والدینش به تعطیلات رفته بود در اخرین مرحله تیر اندازی و از دست دادن کنترل تفنگ و عدم توانایی در رها کردن ماشه بطور تصادفی به مربی 39 ساله خود چارلز واکا شلیک کرد و باعث مرگ وی شد.

لحظاتی قبل از حادثه

اقای وکا بعد از اصابت تیر به سرش بوسیله هلیکوپتر به مرکز پزشکی در لاس وگاس منتقل شد اما بدلیل شدت جراحات اقدامات پزشکی موثر واقع نشد و در دوشنبه شب در همان مرکز از دنیا رفت.
در ویدیویی که دفتر کلانتری اریزونا منتشرکرده مربی  ضمن انکه حالت ایستادن او را اصلاح می کند به او می گوید : "بسیار خوب، حالا جلو را نگاه کن  یک نمونه از شلیک را به من نشان بده ".  ظاهرا قبل از اینکه اسلحه به حالت اتوماتیک کامل در اید دختر بچه اولین شلیک  تک تیر خود را به سمت هدف  با موفقیت انجام می دهد.
قبل از اینکه ان دختر بچه از سری تیراندازی های قبلی خلاصی داشته باشد اقای وکا به او می گوید : " خیلی خوب، حالا بزن رو اتوماتیک". در این وضعیت وی هنگام شلیک رگبار کنترل اسلحه را از دست داده و لوله ان به سمت چپ یعنی سر اقای وکا منحرف شده و او را ازبین برد.
این حادثه بحث های زیادی را در رسانه های مختلف امریکا از جمله طرفداران کنترل اسلحه براه انداخت وسوالات زیادی را پیش اورد که چرا والدین ان دختر بچه به او اجازه شلیک با یک اسلحه قدرتمند را داده اند ( البته چون این ترجمه خبری است که در امریکا منتشر شده، به مقصرین اصلی یعنی مسئولین دولتی امریکا که تا بحال حاضر به ممنوعیت حمل و استفاده از اسلحه حتی نوع اتوماتیک ان نشده اند اشاره نشده است)
لازم به توضیح است در ایالت اریزونای امریکا حتی به افراد صغیر که توسط یکی از والدین یا سرپرست و یا مربی اشان همراهی می شوند اجازه استفاده از اسلحه داده می شود و مسلما نتیجه چنین مجوزهای بی منطقی امثال چنین حوادثی خواهد بودو لذا می تولن گفت مربی خود تقصیری نداشته است و قربانی یک قانون اشتباه شده است

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3333

تشکر کرده: 2572 مرتبه
تشکر شده: 4389 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: اسلحه باز در امریکا حادثه ساز شد

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 8 شهریور 1393 19:19

سلام
کلیپش هم در خیلی سایتها و روزنامه های اینترنتی هست
http://www.alanba.com.kw/ar/last/494136/29-08-2014
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان