در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
16

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1391 14:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: گروه‌های مبارز جنگ های خاورمیانه، غزه‌ای های داعشی تر از

توسط غلامحسین عرب زاده » دوشنبه 7 مهر 1393 00:08

alphaprim نوشته است:
arya36 نوشته است:بنده چند وقت پیش مشابه چنین مطلبی رو در یکی از سایتها که اتفاقا پاتوق بچه های مذهبی و انقلابی نیزهست به رشته تحریر درآوردم و در اونجا نوشتم که متاسفانه گروه حماس یک گروه وهابی سلفی استکه هم اکنون بخشی از نیروهایش در کشور سوریه مشغول جنگ با شیعیان هستند و....بعد از نوشتن این مطلب سیل اتهامات و موضعگیریهای منفی بسوی من سرازیرشد!عده ای من رو اسرائیلی خطاب کردند!عده ای من رو عامل دشمن معرفی کردند!عده ای من رو مخالف نظام ورهبری قلمداد کردند!!و بر من شوریدند که چرا چنین تهمت بزرگی رو به برادران مسلمان ومظلوم فلسطینی! میزنم و میخواهم به دروغ مردم را نسبت به آنها بدبین کنم و مظلومیت مردم غزه را زیرسوال ببرم! و مهمترین دلیل برخورد آنها با بنده عدم اطلاعشان از واقعیتهای موجود بود،البته من در انجا اسناد مدارک زیادی را ارائه نمودم که واقعا باعث تعجب خیلیها گردید.البته بحث دراینباره زیاداست اما بسیاری از مطلعین سیاسی وغیرسیاسی،این واقعیت تلخ را پذیرفته اند که «حماس در حوادث پیش آمده در کشورسوریه به ایران خیانت کرد»
این نکته رو فراموش کردم که بگم:دیروز در اخبار خوندم که از مجموع 2100 نفری که تاکنون در عراق عملیات انتحاری ا نجام داده اند،تعداد 1200 نفر از آنها فلسطینی بوده اند!

غزه برای ما حکم امینت در منطقه رو داره باید تا حد امکان ازش جهت مقابله  با اسرائیل استفاده کنیم و نباید از دستش بدیم , به علاوه شایع وهابی بودن مردم غزه مضحکه چون خود وهابی ها هم مردم غزه رو شیعه صدا می کردن . اون چه که کاملا مشخص شده حمایت حماس از جریان ارتش ازاد بود نه داعش نباید این دو باهم اشتباه گرفته بشه ارتش ازد یه چیز دیگس داعش یه چیز دیگه در ضمن عضویت مردم در داعش به دلیل تبلیغات خاصی که داره و ما نباید از این که تعدادی فلسطینی عضو شدن نگران بشیم , حماس هم چوب خیانتش رو به خوبی خورد و باعث شد جنگ تابستان 2014 غزه اینقدر طولانی بشه خالد مشعل هم نشون داد در مدیریت بحراننه بصیرت داره و نه بینش کافی و همین که به دست و پای ایران و حزب الله افتاد کافی هدر نهایت حمایت از غزه چندین ابعاد داره که وقت زیادی می بره که بررسی بشه  :shock:
این روزها همه مدعی هستند که درباره واقعیت به طور کامل می دونند و باقی بی طالاع هستند من که دیگه دام حسابی در این بازار تبلیغات گیج می شم خدا بهمون رحم کنه در این روزگار فتنه هستیم و قادر به درک دقیق جایگاه حق و باطل از هم نیستیم

اگه منطقی ومنصف باشیم خواهیم دید گرچه یهود به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند اما باورکنید اصلی ترین دشمن ایران عزیز همین تازیان پست فطرت سوسمار خور هستند هرکی قبول نداره کافیه یه مسافرت به همین خوزستان خودمون بکنه خیلی چیزا دستگیرش میشه خطر عرب ازخطر یهود بیشتره بخدا ایران اگه با اسراییل متحد بشه خیلی براش بهتره تااینکه ژست مسلمونی بگیریم وبخواهیم قدس رو ازاد کنیم  خیالتون تخت تخت نه قدس ازاد میشه نه راه قدس از کربلا میگذره از ما گفتن از دوستان نشنیدن همین ابوموسی وتنب رونگه داریم هنر کردیم

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

توسط esijoon » دوشنبه 7 مهر 1393 16:02

[SIZE=130]غلامحسین عرب زاده[/SIZE] نوشته است:
alphaprim نوشته است:
arya36 نوشته است:بنده چند وقت پیش مشابه چنین مطلبی رو در یکی از سایتها که اتفاقا پاتوق بچه های مذهبی و انقلابی نیزهست به رشته تحریر درآوردم و در اونجا نوشتم که متاسفانه گروه حماس یک گروه وهابی سلفی استکه هم اکنون بخشی از نیروهایش در کشور سوریه مشغول جنگ با شیعیان هستند و....بعد از نوشتن این مطلب سیل اتهامات و موضعگیریهای منفی بسوی من سرازیرشد!عده ای من رو اسرائیلی خطاب کردند!عده ای من رو عامل دشمن معرفی کردند!عده ای من رو مخالف نظام ورهبری قلمداد کردند!!و بر من شوریدند که چرا چنین تهمت بزرگی رو به برادران مسلمان ومظلوم فلسطینی! میزنم و میخواهم به دروغ مردم را نسبت به آنها بدبین کنم و مظلومیت مردم غزه را زیرسوال ببرم! و مهمترین دلیل برخورد آنها با بنده عدم اطلاعشان از واقعیتهای موجود بود،البته من در انجا اسناد مدارک زیادی را ارائه نمودم که واقعا باعث تعجب خیلیها گردید.البته بحث دراینباره زیاداست اما بسیاری از مطلعین سیاسی وغیرسیاسی،این واقعیت تلخ را پذیرفته اند که «حماس در حوادث پیش آمده در کشورسوریه به ایران خیانت کرد»
این نکته رو فراموش کردم که بگم:دیروز در اخبار خوندم که از مجموع 2100 نفری که تاکنون در عراق عملیات انتحاری ا نجام داده اند،تعداد 1200 نفر از آنها فلسطینی بوده اند!

غزه برای ما حکم امینت در منطقه رو داره باید تا حد امکان ازش جهت مقابله  با اسرائیل استفاده کنیم و نباید از دستش بدیم , به علاوه شایع وهابی بودن مردم غزه مضحکه چون خود وهابی ها هم مردم غزه رو شیعه صدا می کردن . اون چه که کاملا مشخص شده حمایت حماس از جریان ارتش ازاد بود نه داعش نباید این دو باهم اشتباه گرفته بشه ارتش ازد یه چیز دیگس داعش یه چیز دیگه در ضمن عضویت مردم در داعش به دلیل تبلیغات خاصی که داره و ما نباید از این که تعدادی فلسطینی عضو شدن نگران بشیم , حماس هم چوب خیانتش رو به خوبی خورد و باعث شد جنگ تابستان 2014 غزه اینقدر طولانی بشه خالد مشعل هم نشون داد در مدیریت بحراننه بصیرت داره و نه بینش کافی و همین که به دست و پای ایران و حزب الله افتاد کافی هدر نهایت حمایت از غزه چندین ابعاد داره که وقت زیادی می بره که بررسی بشه  :shock:
این روزها همه مدعی هستند که درباره واقعیت به طور کامل می دونند و باقی بی طالاع هستند من که دیگه دام حسابی در این بازار تبلیغات گیج می شم خدا بهمون رحم کنه در این روزگار فتنه هستیم و قادر به درک دقیق جایگاه حق و باطل از هم نیستیم

اگه منطقی ومنصف باشیم خواهیم دید گرچه یهود به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند اما باورکنید اصلی ترین دشمن ایران عزیز همین تازیان پست فطرت سوسمار خور هستند هرکی قبول نداره کافیه یه مسافرت به همین خوزستان خودمون بکنه خیلی چیزا دستگیرش میشه خطر عرب ازخطر یهود بیشتره بخدا ایران اگه با اسراییل متحد بشه خیلی براش بهتره تااینکه ژست مسلمونی بگیریم وبخواهیم قدس رو ازاد کنیم  خیالتون تخت تخت نه قدس ازاد میشه نه راه قدس از کربلا میگذره از ما گفتن از دوستان نشنیدن همین ابوموسی وتنب رونگه داریم هنر کردیم

پناه بر خدا...ملت چقدر هم راحت به هم وطنانشون توهین میکنند...بعد ژست ایرانی بودنش رو هم میگیرن..جل الخالق

ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم

Captain II

Captain II

نماد کاربر
709

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » دوشنبه 7 مهر 1393 18:46

و دیگر هیچ...  :::P
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

New Member

no avatar
19

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 فروردین 1393 12:49

مشهدمقدس

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط arya36 » دوشنبه 7 مهر 1393 20:35

در جواب دوست عزیزی که گفته بودن داعش با ارتش آزاد فرق داره باید عرض کنم،اگر چه این گروهها در ظاهر با هم فرق دارند ولی در اصل همگی یکی هستند.تمام گروههای سلفی وهابی که در سوریه مشغول جنگ با دولت مرکزی هستند مانند داعش،جبهة النصره،جبهه احرارشام،جیش الحر،جیش الاسلام و...همگی مانند شاخه هایی هستند که به یک درخت متصلند.این گروهها اگر درهمه مسائل هم بایکدیگر اختلاف نظر داشته باشند قطعا وتحقیقا در یک چیز با هم همنظر و هم عقیده هستند وآنهم دشمنی وعداوت با شیعیان وعلویان است تاجاییکه کشتن شیعیان را وسیله ای برای رفتن به بهشت میدانند!!
لذا اشتباه است اگر بخواهیم تصور کنیم که این گروهها با یکدیگر تفاوت دارند ویااینکه میتوانیم با این گروهها  از در دوستی دربیاییم.مطلب دوم:من قبول دارم که برای منافع ملی و سیاسی و نظامی باید از برخی گروهها مانند حماس حمایت کرداما نظر من اینستکه این حمایت نباید انقدر بی حد وحصرباشد که اگر بعدا منافع ما عکس انرا اقتضا کرد نتوانیم انرا عملی کنیم.متاسفانه ما در این موضوع افراط وتفریط میکنیم.بعنوان مثال انقدر گروهی مثل حماس را بالا میبریم و به ان تقدس میدهیم که اگر روزی خلافی از انها ظاهرشد هیچکس انرا باور نخواهد کرد.ویا اگر روزی منافع اقتضا کند که مجبورباشیم دست از حمایت از انها برداریم اینکار امکان پذیر نباشد.ما حمایت کردن را باید از روسیه یاد بگیریم که در دیپلماسی خود در حمایت از ایران،همیشه منافع و مصالح خودش را در نظر میگیرد نه چیز دیگر را. یعنی یکروز که مصلحتش باشد تمام قد از ایران حمایت میکند وخود را یارو یاور همیشگی ایران قلمداد میکند و روز دیگر ممکن است بجهت منافعش بر روی ما اسلحه هم بکشد!!  

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major II

no avatar
61

تشکر کرده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 اسفند 1388 15:34

آرشيو سپاس: 9 مرتبه در 2 پست

توسط 172shop » جمعه 29 اسفند 1393 23:35

lormishju نوشته است:ما در خاورمیانه بجز ارمنستان هیچ دوستی نداریم زیرا باقی کشورهای منطقه یا عربند یا سنی .عربها قومی نژاد پرست هستند و ضدیت آنها با ایرانی ها در طول تاریخ بارها بارها اثبات شده است که نزدیک ترین نمونه ی آن جنگ ایران و عراق است.بقیه ی کشورهایی هم که عرب نیستند چون سنی هستند و از نظر سنی ها شیعیان کافر محسوب می شوند جان و مال و ناموس شیعیان را بر خود حلال می دانند شاهد این مدعا هم آزار و تهاجمی است که در مرزهای شرقی ما از جانب کشورهایی نظیر پاکستان و افغانستان و ترکمنستان وجود داشته و دارد یا تهاجماتی که از جانب کشور عثمانی به کشور ما شد.لذا ما باید در بین کشورهای غیرعرب و غیر سنی به دنبال دوست بگردیم.

خوشگل پسری که بدون هیچ اطلاعی داری حرفای مزخرفت رو تایپ میکنی. من یه پیشنهادی بهت بدم.برو یه چیپس و موسیر بخر بشین موش و گربه. پلنگ صورتی رو نگاه کن.بیشتر به درد میخوره.بنده خودم سنی حنفی هستم.دقیقا هم نزدیک مرزترکمنستان زندگی میکنم.سنی ها نه تنها شیعه ها رو کافر نمیدونن بلکه خیلی از ترکمنها تو مراسم عاشورا شرکت میکنن.همه ی ترکمنها برای کارگشایی و حاجتشون برای امام رضا نذر میکنن‌. مرز ترکمنستان هم معروف هست به مرز سبز یا همون مرز دوستی.نمیدونم چه علاقه ای دارید به این حرفا ولی مطمئن باشید دشمن ما آمریکا یا اسراییل نیست. دشمن ما عربستان و اعراب خائن هم نیستن. دشمن این سرزمین،ایران عزیز ما آدم های احمقی مثل تو هستن.امثال تویی که تمام دنیا رو تو یه من ریش و یقه تا دهن بسته میبینی. بنده خدا رهبرمون که دلش به شیعه هایی مثل تو گرمه.فقط حدا به ایران و ایرانی رحم کنه.

7 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major I

Major I

نماد کاربر
462

تشکر کرده: 236 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 تیر 1386 21:45

ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر

آرشيو سپاس: 1736 مرتبه در 346 پست

توسط hermes_PERSIAN » شنبه 1 فروردین 1394 00:58

بنده هم در شهری زندگی میکنم که نسبت زیادی از جمعیت آنرا برادران اهل سنت تشکیل می دهند که اتفاقا برادر وار در کنار هموطنان شیعه شان زندگی میکنند. منشا این شایعات را که تنها موجب بدبینی بین شیعه و سنی و حتی مسلمانان با سایر ادیان است نمیدانم، ولی دوستان توجه بفرمایند که ایران عزیز امروز بیشتر از همه چیز به اتحاد اقوام مختلف نیاز دارد پس با کلمات خود موجبات رنجش هموطنان خود را فراهم نکنیم.
آقا امام رضا (ع)، سرور و امیر، مایه فخر و مباهات و پناهگاه کل سرزمین پارس است و همه مذاهب و حتی ادیان در این سرزمین امیدوار به لطف آقا هستند بنده هم بسیاری از برادران اهل سنت را میشناسم که به زیارت آقا می روند و حتی بسیاری از برادران سایر ادیان را میشناسم که در عزاداری حضرت سیدالشهدا شرکت میکنند.
بهتر است که به مشترکات  توجه کنیم تا به اختلافات.
در ضمن نوروز بر همگی وارثان تمدن پارس مبارک باد.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
66

تشکر کرده: 148 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 19 بهمن 1393 19:28

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط جنگال » شنبه 1 فروردین 1394 12:41

تندروی در هر قوم یا دین میتونه وجود داشته باشه.اصولا اهل سنت شیعه را کافر نمیدانن چون اصول دین بین انها یکسان است.مثل سنی خداشان الله است.قبله شان کعبه.کتابشان قران و پیامبرشان حضرت رسوالله.اما واقعیات را هم نمیشه انکار کرد.اما اختلافاتی در جانشینان پیامبر وجود دارد که با دعوا و زد و خورد حل نمیشه.یک مساله تاریخی است که در نهایت اخرت تعیین میکند چه کسی راست میگوید.در کل مقایسه اهل سنت کشوری مثل ایران با جای دیگر هم اشتباه هست.در این کشور همزیستی اقوام و ادیان قرن ها است وجود دارد.اما در کشوری مثل پاکستان یا افغانستان یا در یمن و .....چنین چیزی وجود خارجی ندارد.به شدت تفکرات تکفیری در حال گسترش هست و شاهدیم امثال الازهر هم بر این اتش می دمند.یک انتقاد به اهل سنت وجود دارد که چرا تفکرات انجرافی راحت در میان انها رواج پیدا میکند و نقش علمای انها در جلوگیری از این انحرافات چیست که نتنها توقفی در این موارد ایجاد نشده بیانیه های پیدا و پنهانشان هم بر این اتش می دمد.شما یک شیعه را نمیبینید که با تکفیر اهل سنت خودش را بین انها منفجر کند اما افراد زیادی را میبینید که حتی در مسجد شیعیان هزار هزار انسان را به خاک و خون میکشند.اکثریت جامعه اهل سنت اصولا مشکلی با شیعه ندارند در حدی که حکم به قتلش دهند اما باید دید چه بسترهایی در تفکرات انها وجود دارد که وهابی گری میتواند اینگونه در بین انها توسعه یابد.که این هم کار امثال ما نیست کار ادم هایی است که در این موارد تحقیقات فراوان کردند و صاحب نظر و اندیشه هستند.

hagh60 از این پست سپاسگزاري کرده است

Major II

Major II

no avatar
61

تشکر کرده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 اسفند 1388 15:34

آرشيو سپاس: 9 مرتبه در 2 پست

توسط 172shop » شنبه 1 فروردین 1394 16:36

دوستان اصلا اینطورنیست که شما میگید.اهل سنت بر سر مسایلی مثل جانشینی با تشیع مشکل داره نه چیز دیگه ای.حتی اهل سنت امام علی رو با پسوند رضی الله خطاب میکنه.اون هایی که شما میگید سنی شاید اسمشون سنی باشه ولی گرایشات شدید وهابی دارن. حتی این موارد اختلافی داخل تشیع هم هست.مثل جریان صدر تو عراق.من خودم سنی ام. و ترکمن.تمامی اختلافات فقط بر اثر هیجانات و تعصبات به وجود میاد. یه روز البته قدیما حزب توده میاد. یه روز اعراب میان و خون رو مباح اعلام میکنن و ...
البته خوب دقت کنید که بسیاری از روحانیون شیعه عامل اصلی اختلافات هستند.بنده بارها در جلسات حضور داشتم و دیدم و شنیدم که اهل سنت رو سگ خطاب میکردن. تا همین چندسال پیش صدا سیما عید رو فقط به شیعیان تبریک میگفت!!!!!!

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

توسط HORLIKAN » شنبه 1 فروردین 1394 19:12

همین بس که اگر پول نفت ایران نبود .... غزه ای هم نبود....!

ATABACKAN از این پست سپاسگزاري کرده است

Major I

Major I

نماد کاربر
462

تشکر کرده: 236 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 تیر 1386 21:45

ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر

آرشيو سپاس: 1736 مرتبه در 346 پست

توسط hermes_PERSIAN » يکشنبه 2 فروردین 1394 09:10

ببخشيد دوستان
من واقعا دليل برخي سخنان تفرقه انگيز را نميدانم. شيعه و سني يك خدا، يك پيامبر، يك قبله و يك كتاب اسماني دارند، به معاد اعتقاد دارند و اصول دين مشتركي دارند پس با اينهمه مشتركات چرا اختلاف؟
در شهر من هر دو برادر وار در كنار هم زندگي ميكنند. بله تفكرات وهابي به اختلافات دامن ميزنند ولي مقابله با اين تفكرات بازهم وظيفه هم شيعه و هم سني است تا اين برادري و اتحاد خدشه دار نشود.
فراموش نكنيم هر دو حتي اذكاري كه در نماز بر زبان جاري ميكنند يكسان است و در عين حالي كه به سوي قبله واحد نماز ميخوانيم به نبوت فخر كاينات رسول رحمت و مهرباني اعتقاد داريم.
پيامبري كه حتي از زني غير مسلمان كه خاكستر بر سرش ميريخت عيادت كرد، سبحان الله به اينهمه رافت و گذشت و مايه تعجب است كه پيروان اين پيامبر بزرگوار حتي ذره اي نسبت به هم بدبين باشند. بياييد سيره پيامبر خاتم را در زندگاني جاري سازيم.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

قبلي