در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

49

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 260 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 اسفند 1392 14:43

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

واکنش روس ها به احتمال اخراج از شورای امنیت

توسط mohmmad.temore » پنج شنبه 20 شهریور 1393 20:24

سفیر روسیه در سازمان ملل متحد می‌گوید که بحث‌های اخیر در خصوص اخراج این کشور از شورای امنیت سازمان ملل متحد، «حرف‌هایی بی‌معنا» است.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری ریانووستی، «ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد روز گذشته در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیا-۲۴ گفت که بحث‌های اخیر در خصوص اخراج این کشور از شورای امنیت سازمان ملل متحد، «حرف‌هایی بی‌معنا» است.


وی با خطاب قرار دادن منابع اینگونه اخبار و شایعات گفت: «کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند، باید پیش از اینگونه ادعاها، منشور سازمان ملل را مطالعه کنند و آنگاه خواهند فهمید که این امر در عمل غیرممکن است.»


«ویتالی چورکین» برای شفاف‌تر شدن این بحث، به روند قانونی لازم برای اخراج یکی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل از این نهاد پرداخت و گفت:‌ «بر اساس منشور ملل متحد، برای اخراج یکی از اعضای شورای امنیت باید این امر ابتدا در صحن عمومی به رأی گذاشته شود و در صورت کسب رأی موافق از سوی دو سوم اعضای ۱۲۹ گانه این سازمان، این امر باید به تصویب هر ۵ عضو شورای امنیت برسد که در این هنگام در حقیقت از روسیه برای اخراج خودش از این شورا رأی‌گیری خواهد شد.»


منشور ملل متحد که در حکم قانون اساسی این سازمان بین‌المللی است، در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم نوشته شد و سنگ بنای تشکیل یک سازمان برای حفظ صلح و امنیت در سطح بین‌الملل شد. پس از روی کار آمدن دولت غرب‌گرا در اوکراین، روسیه و غرب بر سر همسویی و یا رویارویی با دولت جدید کی‌یف به مشکل جدی برخورده‌اند.


غربی‌ها می‌گویند که روسیه از استقلال‌طلبان شرق اوکراین که روس‌تبار هستند حمایت می‌کند، روسیه هم اوکراین را به باز شدن پای یک تهدید نظامی یعنی پیمان ناتو به مرزهای خود متهم می‌کند.


این درگیری‌ها به عرصه اقتصادی نیز کشیده شده است و پس از تحریم مقامات و اشخاص روسی توسط اروپا و آمریکا، مسکو نیز واردات مواد غذایی از این کشورها را ممنوع کرد.

7 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: واکنش روس ها به احتمال اخراج از شورای امنیت

توسط shafagh 2 » جمعه 21 شهریور 1393 10:39

اینطور که معلوم است امریکا می خواهد شورای امنیت را از وجود عناصر مضر و نا مطلوب تصفیه کند!!  لابید فردا هم نوبت چین است!  خوب بعد در شورای ضد امنیت چه کسانی می مانند؟ استعمار پیر انگلیس، فرانسه که هنوز میل کسب مستعمرات را در افریقا و شرق دارد، اسراییل جلاد تمام عیار دستگاه سلطنت غرب، ومهمتر از همه رییس کل انها امریکا، این اژدهایی که برای خوردن ممالک فخیمه دنیا و غارت و چپاول معادن ومنابع انها زبانش از ته حلق اش بیرون زده. بعد اسم شورای امنیت را چه باید گذاشت؟ "شورای ناتو " هرچند که همین الان هم ماهیت واقعی ان چیزی بیشتر از این نیست.

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان