در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1628 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

عجیب ترین بمب جنگ جهانی دوم

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 20 شهریور 1393 21:56

این بمب که در دوران جنگ جهانی دوم  در امریکا توسط یک دندانپزشک اهل پنسیلوانیا بنام Lytle s.Adams طراحی شد با نام  " بمب خفاش " و  کد اسم project X-ray در سال 1942 برای استفاده های جنگی مورد موافقت قرار گرفته و ساخته شد.
این بمب که پوسته ی بزرگی داشت، اصولا از چندین محفظه تشکیل شده بود که در هر محفظه تعدادی خفاش بزرگ برزیلی قرار داشت و به هر خفاش یک بمب کوچک ناپالم دارای تایمر متصل شده بود. وقتی که بمب رها می شد، پوسته بمب تزدیک به زمین باز شده و خفاش ها ازاد می شدند. چون این خفاش ها در نزدیکی زمین در هوا رها می شدند برای پنهان شدن به زیر شیروانی های ساختمان های ژاپنی ها پناه می بردند و بعد از مدتی بمب ها منفجر شده و ان ساختمان ها را به اتش می کشیدند.


بدلیل انکه بیشتر ساختمان های ژاپنی در دوران جنگ جهانی از بامبو، چوب و کاغز ساخته شده بودند اتشگیر بودند و لذا بمب خفاش در مورد انها قابل تاثیر بود. در سال 1943  Louis Frederick Fieser مخترع بمب ناپالم توانست بمب اتشزای کوچک و سبکی به وزن 28 گرم  بسازد که خفاش ها قادر به حمل ان بودند. هر بمب محتوی 40 خفاش بود و بدین ترتیب یک هواپیمای بمب افکن B-24 می توانست حدود 100000 حفاش را حمل نماید که هر خفاش به یک بمب 28 گرمی اتش زا مجهز بود.
در سال 1943 این نوع بمب بر روی دهکده ژاپنی ازمایش شد و در سال 1944 بطور عملی از ان در Osaka bay ژاپن استفاده شد اما بدلیل عملکرد خیلی کند این نوع بمب بزودی منسوخ گردیده و تولید ان متوقف شد.
در این عکس، خفاش های بمبی سرگردان که از انها بطور ازمایش استفاده شده بود یک ساختمان را در یک فرودگاه کمکی نظامی در نیو مکزیکو به اتش کشیدند.


یکی از محل هایی که برای پرورش و تکثیر خفاش های برزیلی استفاده می شد

7 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان