در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1632 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

35 تصویر از کشتی های متروک در سواحل

توسط shafagh 2 » چهارشنبه 2 مهر 1393 19:20

در سراسر دنیا هزاران کشتی در حال خدمت وجود دارند. این کشتی ها در اقیانوس های جهان پرسه می زنند تا نیازهای بشر در بعد حمل و نقل راحت و ارزان، ماهیگیری و دیگر موارد را بر اورده سازند. این ساختارهای بزرگ و محکم شناور با وجود بدنه هایی از فولاد، وقتی که دچار خشم طبیعت می شوند اصولا غیر قابل استفاده می شوند.
در زیر اقیانوس های جهان صدها و هزاران کشتی وجود دارد که از روزی که غرق شدند تا به امروز به سرعت زنگار گرفته و یا در مناطق سرد یخ زده اند و بمرور فراموش شده اند. در این بین کشتی های خوش شانسی هم بوده اند که در اعماق دریا فرو نرفته علیرغم هجوم امواج بطور کامل متلاشی و محو نشده اند و همجنان افراشته و بی حرکت باقی مانده اند. این کشتی ها در همان گودال های بیغوله و پر از ابی که مامن دائمی انها شده تا حدودی در برابر خشم طبیعت و زنگار مقاوم مانده اند اما برای ماهی ها و دیگر موجودات دریایی همانند خانه هایی شیک و امن هستند که می توانند در ان پناه گرفته و از زندگی لذت ببرند. این دو مورد ضد ونقیض در مورد کشتی های شکسته و رها شده سوژه خوبی برای نظر کردن و تماشای انهاست و لذا تعجبی ندارد که امروزه محل وجود این کشتی ها مقصدی برای توریست ها شده است.
در این مقاله ما گالری از تصاویر کشتی های شکسته و رها شده را ایجاد کرده ایم که بییندگان به تماشای انها پرداخته و مشعوف شوند. این کشتی ها شکل ها و اندازه های مختلفی داشته وهرکدام داستانی در باره مرگ خود دارند. اگر شمامی خواهید در باره این کشتی ها بیشتر بدانید می توانید به مرجع مربوط به انها مراجعه کرده ومطالب بیشتری را در باره ان مطالعه کنید یا از طریق موتورهای جستجو و یا ویکیپدیا مطالب بیشتری را بیابید.  


ترجمه shafagh 2

دوستان ارجمند بقیه تصاویر را می توانند در سایت مرجع مشاهده نمایند

http://www.tripwiremagazine.com/2011/12 ... k-pictures

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان