در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Major I

Major I

no avatar
187

تشکر کرده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 23:07

آرشيو سپاس: 616 مرتبه در 101 پست

Re: شبکه نمایش خانگی : پیشنهاد جدید

توسط Chaparral » چهارشنبه 9 مهر 1393 23:21

درود ...

به فرموده خودتون :
" ایشان گفته اند استفاده از محصولات آمریکا و اسرائیل بدون رعایت کپی رایت جایز است! " (من البته گوگل کردم ، چیزی در این مورد پیدا نکردم . اما حتما شما مستند میفرمایید)

و البته :
" همین امسال دو تا از همکاران بنده که در فاصله کمی با هم بودیم تعطیل کرده و شغلشان را تغییر داده اند . تازه با این وجود مشتریان بنده هم تغییر چندانی نکرده اند چون اصلاً مشتری ای وجود ندارد!!! "

لِنَنْظُرَ کَیْفَ تَعْمَلُون (یونس/۱۴)

از دوستان عذرخواهی میکنم که باعث انحراف بحث شدم .
ختم کلام ... موفق باشید !

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1569

تشکر کرده: 3449 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

توسط bamn » شنبه 12 مهر 1393 18:17

با عرض سلام مجدد و تبریک عید سعید قربان پیشنهادهای این هفته ام را خدمتتان عرض می کنم .

البته چه عرض کنم؟! چون اول سال تحصیلی است بازار کمی دچار رکود شده و عنوان قابل توجهی وارد شبکه نگردیده .

پیشنهاد ایرانی : با این وضعیت پیشنهاد می کنم اگر فیلم "خط ویژه" را هنوز ندیده اید بروید سراغش که یکی از بهترین و حساب شده ترین فیلم های ژانر اجتماعی سال های اخیر سینمای ایران است . فیلم آقای مصطفی کیایی درباره چند جوان است که نقشه کشیده اند حساب یک آقازاده را هک کنند . این آقازاده با رئیس بانک برای گرفتن یک وام ده میلیارد تومانی غیرقانونی تبانی کرده و این جوان ها هم که از موضوع خبر دارند فکر می کنند پول بی دردسری گیرشان می آید غافل از اینکه حین هک کردن حساب بانکی اشتباهی رخ می دهد و ...

اما اگر خط ویژه را دیده اید ، بهتر است سری هم به سینما بزنید . الان فیلم های خوبی روی پرده است که شخصاً فیلم "آرایش غلیظ" را که یک فیلم خوش ساخت اجتماعی دیگر است توصیه می کنم اما اگر هم فقط می خواهید بخندید بدون اینکه هیچ چیز جدیدی یاد بگیرید سراغ "شهر موشها 2" یا "آتش بس 2" بروید!!!

پیشنهاد خارجی : این هفته دو-سه تا فیلم نچندان مطرح خارجی وارد شبکه شد که از بین آنها می توانم فیلم "جاده" را پیشنهاد بدهم . البته فیلم the Road محصول 2009 آمریکا به کارگردانی جان هیلکات و بازی ویگو موریتنسن قرار بود خیلی پیش از اینها وارد شبکه شود و فکر می کنم تلوزیون هم آن را پخش کرده باشد . با این حال از آن فیلم های فلسفی و تفکر برانگیز است که نگاهی متفاوت نسبت به فیلم های بدنه اصلی هالیوود به مقوله پساآخرالزمان دارد . در این فیلم موریتنسن نقش پدری را ایفا می کند که در یک دنیای ویران و رو به نابودی سعی دارد پسرش را زنده نگه دارد . بنده این فیلم را قبلاً به صورت زبان اصلی دیده ام و به شما اطمینان می دهم بجز چند صحنه مشمئز کننده ، چیز دیگری از فیلم حذف نشده است و دوبله کار هم قابل قبول می باشد . البته باز هم تماشای آن را به افراد کمتر از 15 سال توصیه نمی کنم .

پیشنهاد یدکی : اگر جاده را دیده اید یا از این قبیل فیلم ها خوشتان نمی آید یک پیشنهاد یدکی دارم که البته به احتمال زیاد این یکی را هم باید دیده باشید!!! "دژ اقیانوس آرام" ساخته گیلرمودل تورو ، محصول 2013 آمریکا . بنده هر وقت می خواهم این فیلم را به مشتریانی که خیلی حرفه ای نیستند معرفی کنم می گویم "ترانسفورمرز را با گودزیلا قاطی کنید می شود دژ اقیانوس آرام"!!! که البته اصلاً توضیح خوبی نیست . بیشتر کسانی از این فیلم خوششان می آید که عاشق مانگاها و انیمه های ژاپنی باشند . دژ اقیانوس آرام عید نوروز از تلوزیون پخش شده اما شاید خیلی ها بخاطر دید و بازدید عید فرصت دیدنش را پیدا نکرده باشند هرچند نسخه قاچاق و زبان اصلی اش جزو پرفروش های پارسال بوده!

کانال تلگرام فروشگاه بنده :

https://t.me/hor_hamoon

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1569

تاريخ عضويت

توسط bamn » يکشنبه 20 مهر 1393 12:07

با عرض سلام مجدد .

رکود در بازار شبکه نمایش خانگی ادامه دارد . تنها فیلم مهمی که در این دو هفته به بازار عرضه شده "زندگی مشترک آقای محمودی و بانو" می باشد اما چون بنده فیلم را ندیده ام نمی توانم بطور شخصی آن را توصیه کنم فقط می گویم این فیلم داستانی-اجتماعی ساخته سید روح الله حجازی و بازی آقای حمید فرخ نژاد احتمالاً می تواند برای کسانی جذاب باشد که سال قبل از فیلم "زندگی خصوصی آقا و خانم میم" خوششان آمده بود .

پیشنهاد ایرانی : به هر حال برای خالی نبودن عریضه ، توصیه می کنم اگر "پنجشنبه آخر ماه" را ندیده اید حتماً آن را تجربه کنید! فیلم در خانه ای می گذرد که صاحب خانه هر پنجشنبه آخر ماه در آن روضه می گیرد اما روحانی مراسم این بار پیغام می فرستد که نمی تواند در روضه شرکت کند . صاحب خانه تصمیم به مسافرت می گیرد و پسرش هم می خواهد با استفاده از این فرصت برای دوستانش پارتی بگیرد غافل از اینکه مشکل روحانی حل شده و او برای برقرار ماندن روضه به درب منزل مراجعه کرده است ... فیلم انصافاً هم سرگرم کننده است و هم پندآموز و به نظرم در زمان اکران به آنچه استحقاقش را داشت نرسید در حالی که از زمان عرضه در شبکه نمایش خانگی طی چند ماه گذشته هم در فروش و هم در کرایه یکی از فیلم های محبوب نزد مشتریان بوده است .

پیشنهاد خارجی : بازار فیلم های خارجی هم دست کمی از ایرانی ها ندارد! البته شنیده ام امروز چند عنوان در بازار توزیع شده اند اما عناوین خیلی جالب و بدردبخوری نیستند!! شاید مهمترینشان که چون چیزهایی درباره اش شنیده ام می توانم تماشایش را توصیه کنم فیلم "جابز" باشد . فیلم محصول 2013 آمریکا همانطور که از اسمش هم مشخص است زندگینامه استیو جابز بنیانگذار فقید شرکت اپل و یکی از آفرینندگاران تکنولوژی های کامپیوتری و ارتباطات سیار دنیاست . البته فیلم نمرات چندان بالایی از منتقدان نگرفت و در فصل جوایز هم چیزی نصیبش نشد که شاید علت اصلی اش انتخاب یکی از بی استعدادترین ستاره های پولکی هالیوود برای نقش استیو جابز باشد! یعنی جناب اشتون کاچر!!!

پیشنهاد یدکی : خب ، حداقل دستمان برای پیشنهاد یدکی دادن باز است چون در این 7-8 ماه گذشته عناوین خوب و متعددی دوبله و به بازار عرضه شده اند . البته عناوین متعدد دیگری هم دوبله و در انتظار ورود به بازار هستند اما کی بیایند معلوم نیست! پیشنهاد یدکی امروزم فیلم "مبارز" است . محصول 2011 آمریکا به کارگردانی گوین اوکانر و بازی تام هاردی ، جوئل ادگرتون و نیک نولتی . یکی از بهترین فیلم های درام-ورزشی ساخته شده در هالیوود . داستان فیلم درباره دو برادر است که از کودکی تحت مربی گری پدرشان در رشته هنرهای رزمی ترکیبی قهرمان بوده اند اما بعد خانواده از هم پاشید و آنها سال ها همدیگر را ندیدند تا اینکه در جریان یک تورنمنت بزرگ با جایزه ایی پنج ملیون دلاری در برابر هم قرار می گیرند!

امیدوارم هفته آینده که این صفحه را بروز می کنم خبرهای بهتری برایتان داشته باشم . در ضمن عید غدیر بر همه شما مبارک .

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1569

تاريخ عضويت

توسط bamn » پنج شنبه 1 آبان 1393 18:03

با عرض سلام مجدد .

دوستان عزیز این هفته چند عنوان مهم ایرانی و خارجی در بازار شبکه نمایش خانگی کشور توزیع شده منتها چون هیچکدام را بنده ندیده ام فقط به اسامی آنها اشاره می کنم تا احیاناً اگر در انتظار ورود آنها به بازار بوده اید خبردار شوید :

ایرانی : متروپل - بوی گندم - سه نفر روی خط و ...

خارجی : پارکر - روح سوار 2 - یورش - شک معقول - پلیس های 2080 و ...

در چند هفته گذشته به دو علت شرکت ها از عرضه عناوین مهم خود خوداری می کردند : اولاً بازگشایی مدارس - دوماً رونق غیر منتظره سینماهای کشور

حالا با آغاز ماه محرم و تعطیلی اجباری بسیاری از سینماها و پایان اکران فیلم های مهم ، شرکت ها طی هفته های آتی عناوین جالب توجهی را برای عرضه در شبکه نمایش خانگی مهیا کرده اند که به محض توزیع و مشاهده ، عناوین خوب آنها را معرفی خواهم نمود . با تشکر .

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1569

تاريخ عضويت

توسط bamn » يکشنبه 18 آبان 1393 19:23

با عرض سلام مجدد .

هفته قبل بخاطر تعطیلات تاسوعا و عاشورا ، کلاً شبکه توزیع نمایش خانگی تعطیل بود و فقط مغازه داران و همکاران محلی مثل بنده برای فروش و کرایه فیلم و محصولات فرهنگی و بویژه مذهبی دایر بودیم . اما هفته قبلش فیلم های زیادی آمد که اگر احیاناً هنوز موفق به تماشای آنها نشده اید دو مورد را پیشنهاد می دهم :

پیشنهاد ایرانی : چندین عنوان فیلم ایرانی در روزهای نخست دهه محرم وارد بازار شدند . متروپل ، بوی گندم ، سه نفر روی خط ، پنج ستاره ، گهواره ای برای مادر و ... . که در این بین پیشنهاد بنده برای تماشا فیلم "پنج ستاره" می باشد . البته بنده شخصاً این فیلم را تماشا نکرده ام اما از یکسری از دوستان که فیلم را دیده بودند تعریفش را شنیده ام که نظرشان برایم قابل قبول می باشد . پنج ستاره یک فیلم "داستانی-اجتماعی" می باشد با بازی آقای شهاب حسینی و خانم سحر قریشی و کارگردانی خانم مهشید افشارزاده .

پیشنهاد خارجی : عناوین خارجی عرضه شده عمدتاً آثار اکشن بوده اند و بنابراین حق انتخاب زیادی برای مشتریان باقی نمانده ، با این حال در بین این عنوان "بی مصرف ها 3" قابل توجه است که با فاصله نسبتاً کمی بعد از اکران در آمریکا با کیفیت تصویر خوب و دوبله طبق معمول عالی شرکت قرن 21 به بازار عرضه شده است . اگر از دو قسمت قبلی بی مصرف ها راضی بوده اید این یکی را هم از دست ندهید اما اگر اهل دیدن فیلم های بکش-بکش بی داستان و منطق و پایان الکی خوش نیستید ، بی خیالش بشوید! در این فیلم یک لشکر از ستاره های سینمای اکشن آمریکا حضور دارند ، نسبت به قسمت های قبلی ژان کلود ون دام ، بروس ویلیس و چاک نوریس غایب هستند اما جایشان را مل گیبسون ، هریسون فورد و آنتونیو باندراس گرفته اند!

پیشنهاد یدکی : این بار پیشنهاد یدکی ام سه گانه پدرخوانده می باشد که به اعتراف اغلب منتقدان بزرگ و رسانه های سینمایی معتبر دنیا ، بهترین سه گانه تاریخ سینما محسوب می شود و بویژه دو قسمت اولش که جزو ده فیلم بزرگ تاریخ سینما هستند . فیلم های پدرخوانده را طی سال های گذشته چند بار تلوزیون پخش کرده بود اما تقاضا زیادی برای عرضه آنها در شبکه نمایش خانگی وجود داشت که حدود یک سال قبل موسسه رسانه های تصویری به این تقاضاها پاسخ گفت و هر سه فیلم را یکجا و با کیفیت دوبله و تصویر مناسب به بازار شبکه نمایش خانگی کشور عرضه کرد .

اما طی روزهای آینده عناوین قابل توجه ایرانی و خارجی به شبکه نمایش خانگی راه خواهند یافت که انشالله باعث رونق هر چه بیشتر این بازار خواهند گردید .

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1569

تاريخ عضويت

توسط bamn » پنج شنبه 22 آبان 1393 11:48

با عرض سلام مجدد .

البته خیلی از فیلم هایی که قرار بود این هفته توزیع بشوند باز هم عقب افتادند ، با این حال پیشنهادهای محشری برایتان دارم!

از عناوین ایرانی نمی توانم چیزی پیشنهاد کنم! قرار بود این هفته ردکارپت رضا عطاران بیاید که عقب افتاد . البته فیلم های خسیس و برلین -7 توزیع شدند اما فیلم هایی نیستند که بتوانم ندیده آنها را توصیه کنم!

پیشنهاد خارجی : پیشنهاد خارجی ام فیلم معرکه گودزیلا است! محصول 2014 آمریکا به کارگردانی گرت ادواردز و بازی آرون تیلور جانسون و کن واتانابه! این گودزیلا با آن مارمولک گالاپاگوسی رولند امریچ کاملاً متفاوت است و یک گودزیلای اصل محسوب می شود که با وجود ساخته شدن در آمریکا کاملاً به نسخه ژاپنی وفادار می باشد! این گودزیلا یک سامورایی تنها و خشن است که اهل رفاقت با انسان ها نیست اما خوشش نمی آید هیولای دیگری را در حال یکه تازی تماشا کند!

مطمئن باشید که از دیدن گودزیلا پشیمان نخواهید شد برای همین این هفته پیشنهاد یدکی ندارم . اما بجایش یک انیمیشن را پیشنهاد می کنم! این هفته قسمت دوم انیمیشن مربی اژدها با نام اصلی "چگونه اژدهای خود را آموزش دهید 2" هم به بازار آمده است . البته این یکی را هنوز تماشا نکرده ام و گذاشته ام برای فردا ، اما با توجه به فروش خوب و نمرات بالای منتقدان ، مطمئناً کسانی که از تماشای قسمت اول آن لذت برده بودند ، این یکی را هم تماشایی خواهند یافت!

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1569

تاريخ عضويت

توسط bamn » شنبه 8 آذر 1393 19:33

با عرض سلام مجدد .

دو هفته گذشته عناوین خارجی خوب و متنوعی وارد بازار شده است . اما متاسفانه در مورد عناوین ایرانی این حرف صادق نیست و شرکت ها در عرضه فیلم های مطرحی مثل "ردکارپت" و "آذر ، شهدخت ، پرویز و دیگران" فقط امروز و فردا می کنند . به هر حال با این اوضاع یک عنوان خوب داریم!

پیشنهاد ایرانی : "فرشته ها با هم می آیند" به کارگردانی حامد محمدی و بازیگری جواد عزتی و نازنین بیاتی ، فیلم شیرینی است و با اینکه ضعف های ساختاری دارد و ادعای بزرگی هم نمی کند فیلم سالمی است که می شود بدون ترس آن را تماشا کرد . داستان طلبه جوان و فقیری که در میان همه مشکلات زندگی ناگهان صاحب سه فرزند می شود! فیلم حال و هوایی مشابه "طلا و مس" دارد اما با تلخی کمتر .

پیشنهاد خارجی : با توجه به انبوه فیلم های خارجی عرضه شده مجبورم این هفته چند عنوان پیشنهاد بدهم تا از قافله شبکه عقب نیافتیم ، بجایش پیشنهاد یدکی نداریم!
اگر طالب فیلم های اکشن-تخیلی ابرقهرمانی هستید پیشنهادم "تور 2 : دنیای تاریک" است به کارگردانی آلن تیلور . این فیلم قرار بود اوایل تابستان وارد شبکه نمایش خانگی شود اما با وقفه ای که در فعالیت های شرکت پارس ویدئو رخ داد ، اکنون عرضه شده است .

اگر از فیلم های فانتزی خوشتان و می آید و عاشق داستانی هایی هستید که در زمان کودکی کارتون های قدیمی والت دیزنی برایتان تعریف می کردند فیلم ملفیسنت را امتحان کنید . این فیلم که با نام "افسونگر شرور و زیبای خفته" ترجمه شده به کارگردانی رابرت استروم برگ و بازی آنجلینا جولی و الی فانینگ ، برداشتی تازه از داستان قدیمی زیبای خفته می باشد که شما را حیرت زده خواهد کرد . کلاً این روزها تغییر برداشت و دید فیلمسازان نسبت به داستان های قدیمی در هالیوود خیلی باب شده و دیگر کسی دنبال شاهزاده رویاها با اسب سپیدش نیست!

اگر به فیلم های داستانی و بازی های فوق العاده علاقه مند هستید فیلم های "خلافکاران" و "خدمتکار" را توصیه می کنم . اولی محصول 2012 آمریکا به کارگردانی جان هیلکلت و بازی تام هاردی ، شیا لابوف ، گری اولدمن و گای پیرس ، درباره سه برادر قلدر و کله خراب است که در دوران ممنوعیت تجارت مشروبات الکی در آمریکا برای خودشان تشکیلات محلی قاچاق راه انداخته اند و یک پلیس بی رحم و فاسد می خواهد آنها را از بین ببرد! فیلم دوم هم داستان زندگی سیسل گینز (با بازی فارست ویتاکر) می باشد ، پیشکار مخصوص چندین رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید از دهه پنجاه تا دهه هشتاد .

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1569

تاريخ عضويت

توسط bamn » پنج شنبه 4 دی 1393 12:57

با عرض سلام مجدد .

هفته پیش فرصت نشد اینجا خدمت برسم ، عوضش این هفته هیچی جدید نیومده! بنابراین خیالمان راحت است که از برنامه عقب نیستیم!

خب ، این هفته سه پیشنهاد برایتان دارم .

پیشنهاد ایرانی : پیشنهادم فیلم خسته نباشید است! محصول 1391 به کارگردانی افشین هاشمی و محسن قرائی . البته بنده این یکی را هم هنوز تماشا نکرده ام . اما خیالتان راحت ، گول بسته بندی بد سلیقه و بازیگران بی اسم و رسم فیلم را نخورید! فیلمی نیست که از تماشایش پیشمان بشوید! حالتان را خوب می کند!

پیشنهادات خارجی : برای فیلم های خارجی دو پیشنهاد دارم! هر دو فیلم توسط شرکت قرن21 دوبله و پخش شده اند و اگر بدست هر شرکت دیگری می افتادند چیزی جز بنجل های پر سانسور و بی سر و ته نبودند! اما دوبله شرکت قرن 21 معجزه می کند و بدترین فیلم ها را تبدیل به بهترین می نماید! البته این دو فیلمی که اسم می برم فیلم های بدی نیستند اما خب ، بدون دوبله این شرکت همچین شاهکاری هم نمی شدند! فیلم جنگی استالینگراد محصول 2013 روسیه یکی از این دو فیلم است . فیلم در میان ویرانه های زلزله بزرگ 2011 ژاپن شروع می شود و پیرمردی که چهره اش را نمی بینیم برای آرام کردن چند جوانی که زیر آوار گیر کرده اند شروع می کند به تعریف داستانی که مادرش تعریف کرده ؛ داستان چند سرباز شجاع که در نبرد بزرگ استالینگراد از او که آن زمان دختر جوانی بوده حمایت کردند ... فیلم دوم هم رمانس-تخیلی میزبان است محصول 2013 آمریکا به کارگردانی اندرو نیکول . این فیلم که اقتباسی است از روی یکی از آثار کمتر معروف استفانی میرز (خالق مجموعه سپیده دم یا گرگ و میش) درباره آینده نچندانی دوری است که زمین به تسخیر گونه ای خاص از موجودات فضایی درآمده . این موجودات وارد بدن انسانها شده و با شکست دادن روحیه و اراده اشخاص ، بدن آنها را تسخیر می کنند . انسان های تسخیر نشده پنهان شده و در آستانه انقراض قرار دارند . یکی از آنها اسیر شده و تسخیر می شود اما اراده اش در برابر موجود اشغالگر مقاومت می کند تا جایی که بتدریج علایق مشترکی بین آنها شکل می گیرد و ...

قبلي