در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

New Memberno avatar
پست ها

4

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 بهمن 1391 11:10

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: 3 سلاح رزمی نیروی زمینی سپاه آزمایش شد/ رونمایی از مین «

توسط maestro » چهارشنبه 9 مهر 1393 15:08

بچه ها به عکس چهاردهمی نگاه کنید.ببینید چطور پوکه تو قسمت پوکه پران گیر کرده...فک کنم جریان گیر کردن اسلحه های ایرانی حل نشدنیه...کسی نظری نداره؟خوشحال میدم دوستان نظرشونو بشنوم

KH.I.A.2500 از این پست سپاسگزاري کرده است

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

158

تشکر کرده: 199 مرتبه
تشکر شده: 437 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 14 مهر 1390 21:07

آرشيو سپاس: 212 مرتبه در 47 پست

Re: 3 سلاح رزمی نیروی زمینی سپاه آزمایش شد/ رونمایی از مین «

توسط Arash27 » چهارشنبه 9 مهر 1393 16:15

این مشکل احتمالا به دلیل کوتاهتر بودن پیستون گاز از مقدار مناسبش هست یا شایدم بالا بودن ثابت فنر ارتجاع (یا اصطلاحا سفت بودن فنر) یا ترکیبی از این دو. به این ترتیب قطعات متحرک حین تیراندازی به اندازه ی کافی عقب نشینی نمیکنن که این مساله باعث میشه پوکه حین حرکت چرخشی، قبل از خروج کامل از گلنگدن گیر بیوفته. با عوض کردن فنر و استفاده از یک فنر نرمتر یا بازطراحی پیستون و افزایش طول اون میشه این مشکل رو رفع کرد.

اما اگر نظر جناب Ghost Rider درست باشه پس این سلاح یک نمونه ی اولیه هست. چون در ACR بدنه از مواد پلیمری ساخته شده اما بدنه ی فاتح به وضوح فلزی هست (چون هزینه ی ساخت قالب های قطعات پلیمری بسیار بالاست _در حد 300-400 میلیون تومان برای قالب های بطری نوشابه._ و ساخت قالب برای تولید محدود صرفه ی اقتصادی نداره). در این صورت این مشکل در نمونه های تولید انبوه رفع میشه.
اما این مشکل میتونه به دلیل خطای کاربر هم بوده باشه. سلاح های پیشرفته مثل XCR رابینسون آرمامنت و FN SCAR برای شلیک چندین نوع مهمات ساخته شدن. فشار گازهای باروت فشنگ های مختلف با هم فرق میکنه همینطور فشار گاز باروت یک فشنگ ساخت دو کارخانه ی متفاوت هم با هم فرق میکنه. به همین خاطر این FN و رابینسون آرمامنت در جلوی پیستون یک شیر برای تنظیم فشار گاز طراحی کردن تا برای باروت هایی با فشار زیاد زودتر گاز اضافی رو تخلیه کنه و برای باروت های کم فشارتر _که سرعت قطعات متحرک هم کمتر هست و سلاح به زمان بیشتری برای انجام سیکل نیاز داره_ پیستون دیرتر باز میشه تا فرصت کافی فراهم بشه. اشتباه کاربر (سردار پاکپور) این میتونه باشه که این شیر رو درست تنظیم نکرده. توی یکی دیگه از این تصاویر میشه شلیک صحیح سلاح رو دید که پوکه بدون مشکل خارج شده. تصویر پنجم از بالا.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان