در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
242

تشکر کرده: 27 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 31 شهریور 1389 17:24

آرشيو سپاس: 1338 مرتبه در 180 پست

مشاوره ی خرید کتاب های کنکوری

توسط m-249 » سه شنبه 8 مهر 1393 05:51

با سلام ،
در این تاپیک در مورد انواع کتاب های کنکوری بحث میکنیم!

ادبیات فارسی

گاج نقره ای ادبیات موضوعی : کتابیست که باید سال ها قبل به چاپ میرسید! در این کتاب ادبیات فارسی کنکور بر اساس تیپ های مختلف موجود در کنکور دسته بندی شده و هر تیپ به موضوعات کوچک تری تقسیم شده.
البته این روش به عنوان مثال در بخش قرابت معنایی ( که حد اقل 30 درصد از سوالات را شامل میشود) چندان انتظار را بروارده نمی کند ، ولی در بعضی مثل واژگان این روش بسیار کاربردی است.
در کل نه در سطح تبلیغات اما در سطح نسبتا خوبی قرار دارد. داشتن پاسخ نامه ی کامل از مزایای آن است ، که البته نسبت به پاسخ نامه ی کتاب جامع ادبیات خیلی سبز که در زیر معرفی میشود کمی ضعیف تر است.
و از دیگر معایب آن میتوان به قیمت بالای آن اشاره کرد!
برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی معرفی این کتاب در سایت انتشارات که در زیر لینک آن قرار داده شده مراجعه کنید.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

دردت چه بود که تمام شب
سر را به سنگ میزدی و می گرسیتی ؟
چه گویم که گفتنش برایم قصه ای کهنه است
سر کوفتن و گریستن از برای مردن است

دست مزن! چشــــم،ببستم دو دست_____راه مرو!چشم،دوپایم شکست
حرف مزن! چشم،قطع نمودم سخن_____نطق مکن!چشم،ببستم دهن
هیچ نفهم! این سخن عنوان مــــکن_____ خواهش نافهمی انسان مکن
لال شوم،کـور شوم،کـــــــــــر شوم_____ لیک محال است که من خر شوم

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Major

نماد کاربر
242

تاريخ عضويت

Re: مشاوره ی خرید کتاب های کنکوری

توسط m-249 » پنج شنبه 10 مهر 1393 12:21

ادبيات فارسي

خيلي سبز ادبيات جامع کنکور : اين کتاب در بين کتاب هايي که به روش درس بندي خود کتاب ادبيات تاليف شده تقريبا بهترين است! کتاب ادبيات جامع شامل ادبيات دوم، سوم، چهارم و درس‌نامه‌ي زبان فارسي است.
تست‌هاي هر درس شامل ? قسمت کلي سراسري، سنجش و تأليفي است که هر قسمت خود شامل موضوع لغت، املا، تاريخ ادبيات، آرايه و قرابت معنايي است.
پاسخ تشريحي کامل و قوي در جلد جداگانه از امتيازات ويژه ي آن است. تا سال قبل قيمت پايين نسبت به رقبا از مزاياي آن بود که با بالاتر رفتن قيمت کليه کتاب ها از جمله اين مورد ، اکنون نسبت به تعداد صفحات آن
قيمت متوسطي دارد.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

دردت چه بود که تمام شب

Major

Major

نماد کاربر
242

تاريخ عضويت

توسط m-249 » يکشنبه 27 مهر 1393 13:44

ادبیات فارسی

الگو ادبیات جامع : در بین کتاب های جدید سطحی نسبتا ضعیف دارد و یکی از مزیت های آن که قیمت پایین آن بود در چاپ جدید با افزایش قیمت نیز به معایب آن اضافه شد!
زیرا دیگر این کتاب در کنار کتابی مثل ادبیات جامع خیلی سبز با قیمت تقریبا یکسان و سطح بالا تر و پاسخ نامه ی کامل چندان خود نمایی نمی کند. هرچند مولف آن از استادان مشهور درس ادبیات است
اما این کتاب انتظارات را متناسب با سطح کنکور های سال های اخیر برآورده نمیکند.

نگاهی بر دیگر کتاب های ادبیات جامع کنکور :

دردت چه بود که تمام شب

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

توسط A3eman » يکشنبه 27 مهر 1393 14:25

برای درس ادبیات بهترین کتاب ها ادبیات موضوعی گاج و بهتر از گاج  ادبیات جامع خیلی سبز و همونطور که گفتید یک جلد جداگانه رایگان شامل پاسخنامه ی تشریحی تمام تست ها همراه کتاب است که واقعا عالیه.

برای ریاضی تجربی چه کتبی رو پیشنهاد میکنید که تنها تست های خوب و کاملی داشته باشه؟(آموزش مهم نیست)

بنظر شما کتاب لقمه  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  چطوره؟

برای یادگیری مباحث ژنتیک چه کتابی رو معرفی میکنید؟

ممنون

Major

Major

نماد کاربر
242

تاريخ عضويت

توسط m-249 » يکشنبه 27 مهر 1393 15:41

همونطور که در پست های بعدی بیشتر توضیح خواهم داد ، بهترین روش برای ادبیات استفاده از یک کتاب جامع و در صورت ضعف در یک درس
استفاده از یک کتاب جداگانه ی موضوعی هست که به این کتاب ها هم بعدا بیشتر میپردازم

در مورد درس ریاضی تجربی به عقیده ی من ریاضی تجربی خیلی سبز بهترین کتاب هست که نوشته مهندس سروش موئینی هست که
معلم بسیار با سواد و مشهوری هستند و اگر بتونید سر کلاس های ایشون هم حاضر بشید که چه بهتر ...

در مورد تاریخ ادبیات پیشنهاد من این است فقط درصورتی که در این تیپ سوال ضعف جدی دارید کتاب جداگانه تهیه کنید
و در این صورت هم کتاب های زیادی چاپ شده که چندان تفاوتی با هم ندارند! فقط سعی کنید هرچه خلاصه تر و کم حجم تر ...
در موارد حفظی اینچنینی اصل حفظ و یاد آوری منظم است ...

در مبحث ژنتیک معلم های زیادی روش های متنوع و گاه متناقضی! رو تدریس میکنند اما من کتاب ژنتیک کنکور تخته سیاه رو پیشنهاد میکنم
که تا به جال مشکل علمی در اون ندیدم و تقریبا تمام تیپ های ژنتیک رو در بر میگیره
دکتر عمارلو هم روش های خوبی رو تدریس میکنند ، اما تهیه جزوات ایشون تا این لحظه 200 هزار تومن برای شما هزینه دارد! کلاس ایشون هم در آموزشگاه هدف تهران حدودا 1 ملیون و 350 هزار تومان...
چند سالیست که خیلی سبز تبلیغ میکند : فرمول حفظ نکنید ، مفهومی یاد بگیرید!
این حرف که "مفهمی یاد بگیرید" کاملا درسته اما بعد از یاد گرفتن مفهوم باید فرمول ها رو حفظ کرد ، چون اگر بخواهید برای هر سوال ژنتیک سر جلسه ی کنکور کل مفاهیم رو به خاطر بیاورید
کنکور سال آینده سوالات زیست را تمام خواهید کرد!
که البته با یادگیری مفاهیم حفظ فرمول ها چندان مشکل نیست
ژنتیک کنکور هم برای خلاصه تر کردن مطالب گاهی تمام مفاهیم آن را از پایه عنوان نکرده و باید خودتان استدلال کنید و اگر خوب پیش بروید
پس از مدتی حتی سوالات جدید را بدون کمک حل خواهید کرد و شاید راه جدیدی هم ابداع کنید!
در این کتاب ابتدا سوالات اول کتاب را به صورت زوج یا فرد بزنید ، پس از آن هم زدن تست های احتمال و آمیزش واجب کفاییست! سپس به سراغ سوالات سخت تر بروید ...
بعضی می گویند سوالات این کتاب مربط به دهه های قبل است و دیگر قابل استفاده نیست ، اما مهم یادگیری روش و مفهوم و فرمول های آن است که با آن میتوان سوالات سال های بعد را هم حل کرد
مگر اینکه در کتاب درسی تغییری ایجاد شود.
کتاب ژنتیک مهر و ماه هم مثل اینکه چاپ جدیدی منتشر کرده که بسیار پر حجم و وقت گیر است ...

در مورد درس زیست شناسی اگر عمری بود در خدمتیم ...
دردت چه بود که تمام شب

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تاريخ عضويت

Iran

توسط A3eman » يکشنبه 27 مهر 1393 19:36

از پاسخ کامل شما بسیار ممنونم.... :razz:  :razz:
من تمام جزوات دکتر عمارلو رو دارم از دوم تا پیش و همچنین ژنتیک ولی بصورت فایل pdf در کامپیوتر و به علت تعداد زیاد صفحه هنوز پرینت نگرفتم.
من برای زیست سال دوم خیلی سبز خریدم و برای سوم هم 8000 تست گاج(دوجلدی).بنظر شما با این کتب میشه در زیست پایه درصد بالای 70 رو کسب کرد؟؟؟و هنوز شروع به خوندن زیست پیش نکردم و برای همین یک کتاب با آموزش خوب معرفی کنید لطفا...

ممنون

Major

Major

نماد کاربر
242

تاريخ عضويت

توسط m-249 » يکشنبه 27 مهر 1393 23:12

پیشنهاد میکنم جزوات دکتر عمارلو رو از خودشون تهیه کنید به دو جهت : 1. جزوات ایشون هر سال یک سری تغیرات داره
2. ایشون همیشه سر کلاساشون بیان میکنند که چون این جزوات منبع درامد ایشون محسوب میشه تهیه کردنش از جایی به غیر از خودشون
دزدیه و حرام هست و کسی که اینکارو بکنه حلال نمی کنن ...
به هر حال اگه میخواید از همین نسخه ای که دارید استفاده کنید حتما پرینتش کنید. البته پرینت این حجم خودش هزینه ی کمی نیست ...

کتاب های خیلی سبز نیاز به ویرایش دارند چون سبک سوالاتش قدیمی هستند اما هنوز هم نکات بسیار خوبی رو دارند (به غیر از زیست سال سوم خیلی سبز که امسال به طور کامل ویرایش شد و به نظر میرسد کامل و جدید باشد )
به همین خاطر پیشنهاد میکنم کتاب های خیلی سبز رو برای سال دوم تا پیش دانشگاهی به صورت زوج یا فرد یا ضریب3 بزنید( با تاکید بیشتر روی قسمت مفهومی و ترکیبی) و در کنارش یکی از کتاب هایی که جدیدا منتشر شدن ، مثل گاج نقره ای یا الگو و...
8000 تست رو اصلا پیشنهاد نمیکنم! معایب و غلط های علمیش رو زیاد شنیدم و در ضمن مثل اینکه مولف این کتاب هم چندان نتایج درخشانی در کنکور نداشته ...
البته جدیدا گاج نقره ای که تالیف همون مولف 8000 تست هست هم وارد بازار شده که به نظر کتاب خوبی میاید ولی چون تازه وارد بازار شده شاید قابل اعتماد نباشد ...
کتاب آموزش خوب هم چیز خاصی به چشمم نخورده ، فکر میکردم کتاب های دکتر فرهادیان کتاب های خوبی باشند اما بعد از دیدن نکات عجیب و غریب و چند تناقض و اختلاف زیاد با بقیه ی کتاب ها فهمیدم اشتباه میکردم ...
انتشارات تخته سیاه هم یک کتاب آموزش برای زیست پیش دانشگاهی دارد اما از کیفیت آن خبر ندارم ...
در کل پیشنهاد من برای زیست کتاب های خیلی سبز به علاوه ی کتاب گاج نقره ای جامع زیست هست ...
چیزی که بسیار من بهش تاکید دارم چون خودم خیلی از اون سود بردم نوشتن نکات جدید در یک دفتر جداگانه هست
سعی میکنم کتاب های زیست رو زود تر جداجدا نقد کنم تا شما دوست عزیز هم استفاده کنید ...
برای بالای 70 زدن اول از همه تلاش شما و بعد از اون منظم درس خواندن و دوره کردن و رفع مشکل کردن مهم است .
دردت چه بود که تمام شب

Major

Major

نماد کاربر
242

تاريخ عضويت

توسط m-249 » يکشنبه 27 مهر 1393 23:18

اینکه هنوز زیست شناسی پیش رو شروع نکردید مطمئنا باید هرچه سریع تر جبران شود وگرنه قطعا از این ضربه خواهید خورد ...
دردت چه بود که تمام شب

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تاريخ عضويت

Iran

توسط A3eman » پنج شنبه 13 آذر 1393 12:52

میخوام زمین شناسی رو هم برای قبولی توی رشته داروسازی حدود 40 درصدی بزنم.....بنظرتون زمین رو بزنم یا همین وقت رو اختصاص بدم برای عمومی ها؟؟؟و برای زمین شناسی چه کتابی پیشنهاد میکنید؟؟؟