"بویینگ" در فروش هنوز از "ایرباس" جلو تر است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: CAPTAIN PILOT, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 1276
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 2643 بار
سپاس‌های دریافتی: 4916 بار

"بویینگ" در فروش هنوز از "ایرباس" جلو تر است

پست توسط shafagh 2 » سه شنبه 15 مهر 1393, 2:46 pm

سرپرست گروه هوانوردی اروپایی ایرباس روز دوشنبه گفت که در نوه ماه گذشته سال در حدود 791 سفارش خرید هواپیما به این شرکت ارسال شده است که بطور واضح هنوز عقب تر از رقیب اصلی خود شرکت امریکایی بویینگ می باشد. بر اساس گزارش ها، تعداد سفارشات گروه بویینگ در طی همین مدت در حدود 1000 فروند بوده است. ایرباس همچنین با مجموع 443 فروند نسبت به 528 فروند شرکت بویینگ، هواپیماهای کمتری را تحویل گرفته است.
ایرباس گفت که در حال حضر موفقیت قابل توجه این شرکت اضافه شدن پیش نویس خرید هشت هواپیمای دور پرواز A330-200 توسط گروه هواپیمایی IAG به سفارشات شرکت است. این هواپیماها برای Iberia ی اسپانیا و با سرپرستی شرکت IAG انگلستان طراحی شده است.
بیشترین سفارشات ثبت شده در ایرباس تا این وقت از سال هواپیماهای میان برد با بهینه سازی مصرف سوخت نظیر A320neo با احتساب 512 سفارش و در پی ان 146 سفارش برای هواپیمای A321neo که بزرگترین هواپیما در گروه هواپیماهای تک راهرو این شرکت می باشد.
یکی از حیطه های عقب مانده فروش ایرباس هواپیمای جت سوپر جامبو است که قرار بر فروش حدود 30 فروند A380s بود اما بعد از لغو قرارداد شرکت ژاپنی Skymark در خرید شش A380 تعداد هواپیماهای فروخته شده به 14 فروند رسید.
یک ماه قبل مدیر اجرایی شرکت ایرباس گفت :" این مسئله برای ما ضروری است که راهی پیدا کنیم تا مشتریان را متقاعد نماییم که به سمت خرید A380 رفته و سایز این هواپیما بعنوان منفعت و برتری قلمداد کنند"

تصویر


هواپیمای A380 بزرگنرین هواپیمای مسافر بری جهان است که قابلیت حمل بیش از 600 مسافر در هر پرواز را داراست. این کمپانی تا پایان ماه سپتامبر امسال در کل 318 فروند از این جامبو جت را فروخته است که رضایت بخش می نماید.
ایر باس، شرکت های هواپیمایی قطر را که تعدادی A380 را خریداری کرده و اکنون در حال انجام ازمایش انها می باشند در زمره خریدارانی بحساب می اورد که از این هواپیما اظهار رضایت نموده و نسبت به خرید بیش از پنج هواپیمای دیگر پیشقدم شوند.
سازندگان این هواپیما همچنین در انتظار هواپیمای جدید دور پرواز A350 می باشند که در 30 سپتامبر گواهینامه پرواز را از مقامات EU دریافت کرده است. این هواپیما بدان منظور طراحی شده که بتواند در بازار فروش بعنوان هواپیمای بلند پرواز با بهینه سازی سوخت از بویینگ سبقت بگیرد. در ساخت این هواپیما تا حد گسترده ای از مواد کامپوزیتی سبک استفاده شده است تا مصرف سوخت و هزینه ها را کاهش دهد.
ایرباس هواپیمای A350 200 خود را در جایگاهی بین هواپیمای محبوب 777 و 787 Dreamliner قرار می دهد و امیدوار است تا از بازار هر دوی این هواپیماها بهره مند شود.


ترجمه shafagh 2

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد هوا فضا”