در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

no avatar
1114

تشکر کرده: 2875 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: باکس آفیس هفتگی آمریکا

توسط bamn » جمعه 17 بهمن 1393 12:25

boxoffice this week in usa (تا اول فوریه 2015)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

توضیحات :

با عرض سلام مجدد و تبریک ایام الله دهه مبارک فجر .
دیگه خسته شدم از بس گفتم همانطور که پیشبینی کرده بودم و همانطور که انتظار داشتم! تک تیرانداز آمریکایی همچنان صدرنشین است و هیچکدام از فیلم های این هفته هم در جلب نظر تماشاگران موفق نبوده اند . دیگر فکر نمی کنم با جداول بالا احتیاجی به توضیح اضافه وجود داشته باشد .
اما ، قابل توجه آنهایی که نسخه قاچاقی هفتمین پسر را دانلود کرده و می گفتند فیلم خیلی خوبی است! فیلم این هفته روی پرده می رود و واکنش های اولیه منتقدان بشدت منفی بوده تا جایی که پیشبینی می شود نمره فیلم در سایت متاکرتیک زیر 35 باشد! منتقدان صعود ژوپیتر برادران واچفسکی را هم چندان تحویل نگرفته اند اما دست کم این فیلم شانسش را دارد که فیلم ایستوود را از صدر جدول پایین بکشد ، البته اگر باب اسفنجی : اسفنجی خارج از آب بگذارد! چون جناب شلوار مکعبی هم طرفداران کشته مرده زیادی دارد و هم از طرف منتقدان تحویل گرفته شده است!
اما همه اینها را ول کنید ، تماشاگران آمریکایی برای هفته بعدی که اکران دو فیلم پنجاه پنجره خاکستری و مرد پادشاه : سرویس مخفی آغاز می شود ثانیه شماری می کنند و پیشبینی شده این دو فیلم اولین فیلم های واقعاً موفق اکران 2015 باشند!
لیست پر بازدید ترین صفحات در سایت imdb طی هفته گذشته :
(به ترتیب بیشترین بازدید)

کانال موقت تلگرام فروشگاه بنده :

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

no avatar
1114

تاريخ عضويت

توسط bamn » شنبه 25 بهمن 1393 12:04

boxoffice this week in usa (تا 8 فوریه 2015)

توضیحات :

با سلام مجدد خدمت شما دوستان .
هفتمین دوره جشنواره وبلاگی افتخار زرین سینمای ایران هم به پایان رسید و آب از آب تکان نخورد! برایتان دارم! فکر کردید!!!
این هفته باب اسفنجی : اسفنجی خارج از آب بالاخره موفق شد به صدرنشینی یک ماهه تک تیرانداز آمریکایی خاتمه دهد . اما دو فیلم پر هزینه و جنجالی صعود ژوپیتر و هفتمین پسر که اولی 9 ماه و دومی 18 ماه اکرانشان به تعویق افتاده بود در فروش افتتاحیه به سختی شکست خوردند . انگار سال 2015 با همه فیلم های بزرگ و پرهزینه اش دارد به سالی نحس برای کمپانی ها تبدیل می شود!
و اما این هفته ، همانطور که قبلاً هم اشاره کرده بودم همه منتظر شروع اکران پنجاه پنجره خاکستری و مرد پادشاه : سرویس مخفی بودند . فیلم اولی آس روز والنتاین امسال است و مطمئناً فروش افتتاحیه بالایی خواهد داشت اما چون با استقبال بشدت منفی منتقدان و فیلم بین های حرفه ای مواجه شده طی هفته های آتی بشدت در جدول فروش سقوط خواهد کرد! استقبال منتقدان از مرد پادشاه : سرویس مخفی نسبتاً بهتر بوده و بنابراین هرچند احتمالاً فروش افتتاحیه کمتری نسبت به رقیب خواهد داشت اما پیشبینی می شود در مجموع فروش پنجاه پنجره خاکستری را شکست دهد!
به هر حال این هفته اوج اکران فوریه است و بعد از آن تا هفته اول مارس اکران خیلی هیجان انگیزی نخواهیم داشت! همین روزها برندگان جوایز نهایی اسکار هم معرفی  خواهند شد پس منتظر آن هم باشید و البته یادتان نرود که یکی طلب بنده است!

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

no avatar
1114

تاريخ عضويت

توسط bamn » شنبه 2 اسفند 1393 19:42

boxoffice this week in usa (تا 16 فوریه 2015)

توضیحات :
دوستان عزیز ، دوباره سلام . باز هم ببخشید که دیر شد!  
این هفته بخاطر تولد جورج واشنگتن دوشنبه در آمریکا تعطیل بود و سینماها آخر هفته چهار روزه داشتند! فیلم پنجاه پنجره خاکستری که فیلم مناسبتی روز والنتاین بود با اینکه چندان از سوی منتقدان تحویل گرفته نشد و خود کاربران سایت imdb هم به عنوان سینماروهای عامی نمرات پایینی به فیلم داده اند ، با این حال رکورد بی سابقه افتتاحیه 93 ملیون دلاری را برای ماه فوریه ثبت کرد و در ضمن هم در گیشه آمریکا ، هم در فروش بین الملل (با فروش بیش از 200 ملیون دلار در سینماهای خارج آمریکای شمالی) رکوردار بهترین افتتاحیه برای فیلمی با درجه نمایش R گردید! به این ترتیب برخلاف چیزی که هفته پیش گفته بودم ، مرد پادشاه : سرویس مخفی نخواهد توانست در مجموع فروش فیلم ساخته سام تیلور-جانسون را شکست دهد . البته مرد پادشاه : سرویس مخفی هم با فروش افتتاحیه 42 ملیون دلاری در آمریکا ، در گیشه موفق بوده و در جلب رضایت تماشاگران هم توفیق داشته است . با این حساب این دو فیلم در کنار باب اسفنجی : اسفنجی خارج از آب اولین اعضا باشگاه صدتایی های 2015 هستند (مرد پادشاه... دو-سه هفته طول می کشد تا رسماً صدتایی شود اما دو فیلم دیگر از حالا صدتایی هستند!) شاید ماه فوریه 2015 هم بتواند عنوان بهترین فوریه تاریخ سینما را بدست آورد؟!
این هفته سه فیلم بالا ، رقیب جدی ای ندارند و خیلی بعید است جایگاهشان در صدر جدول را از دست بدهند . مهمترین فیلم هفته کمدی-دبیرستانی داف (مخفف عبارت انگلیسی "انتخاب زشت ترین دوست") است که فکر نمی کنم فروش افتتاحیه ای بیشتر از 15 ملیون دلار داشته باشد . کارگردان این فیلم چندان شناخته شده نیست اما مک جی تهیه کننده اش است که بخاطر کارگردانی فیلم های "فرشتگان چارلی" و "رستگاری ترمیناتور" معروف می باشد . حمام آب گرم ماشین زمانی 2 بدون شک در گیشه شکست خواهد خورد . قسمت اول با بازی جان کیوزاک با اینکه فروش افتتاحیه خوبی نداشت بخاطر استقبال منتقدان مورد توجه قرار گرفت و در مجموع فروش موفق ظاهر شد اما این یکی را که بدون کیوزاک ساخته شده منتقدان اصلاً تحویل نگرفته اند . فروش افتتاحیه آن باید بین 5 تا 8 ملیون دلار باشد! سومین فیلم جدید هم درام ورزشی مک فارلند ، آمریکا است ساخته نیکی کارو و بازی کوین کاستنر . در کارنامه نچندان قطور کارگردانی نیکی کارو دو فیلم تحسین شده "وال سوار" و "نورث کانتری" دیده می شوند اما خیلی روی کارگردانش حساب نکنید ، این یک فیلم کوین کاستنری است! آقای کاستنر همیشه در ماههای ابتدایی هر سال یکی-دو فیلم داستانی بازی می کنند که یا خانوادگی است یا درام ورزشی و امسال هم مک فارلند ، آمریکا در کنار سیاه یا سفید فیلم های کوین کاستنری ابتدای سال هستند! این فیلم احتمالاً افتتاحیه ایی بین 8 تا 12 ملیون دلار خواهد داشت!
راستی یک خبر درگوشی ؛ درست در دومین سالگرد ف شدن سایت Boxofficemojo (که چند ساعت بعد از اسکار گرفتن آرگو رخ داد) این سایت رفع ف گردیده است!

Captain I

Captain I

no avatar
1114

تاريخ عضويت

توسط bamn » پنج شنبه 7 اسفند 1393 20:16

boxoffice this week in usa (تا 22 فوریه 2015)

توضیحات :

با عرض سلام مجدد .
خب ، این هفته اتفاق خاصی رخ نداد و همه چیز طبق پیشبینی های هفته قبل بود . بنابراین دیگر توضیح اضافه نداریم که بدهیم!!!
این هفته کمدی/درام فوکوس صدرنشین باکس آفیس هفتگی خواهد بود! پیشبینی فروش فیلم کمی مشکل است! یک زمانی ویل اسمیت ستاره گیشه ها بود و امکان نداشت فیلمی با اسم ویل اسمیت اکران شود و کمتر از صد ملیون دلار در آمریکا بفروشد! اما در چند سال اخیر آقای اسمیت کم کار شده و کمتر به پرده سینما می رود! برای همین فوکوس می تواند جشنی برای سینماداران باشد یا نقطه پایانی بر دوران طلایی ویل اسمیت!
این هفته یک فیلم ترسناک هم داریم به نام ردپای لازاروس که در مورد فروش این یکی هم نمی توان نظر قطعی داد اما با توجه به اینکه برای علاقه مندان فیلم های ترسناک ارزان قیمت این روزها فیلم های خیلی کمی تولید می شود ، شاید ردپای لازاروس بتواند در مجموع 35 تا 40 ملیون دلار فروش داشته باشد .
در بین اکران های محدود این هفته هم نقشه های ستارگان دیوید کراننبرگ اکران می شود که با توجه به زمان اکرانش می توان حدس زد تهیه کنندگان از نتیجه نهایی کار چندان راضی نبوده اند! شاید بپرسید منظورت از زمان اکران چیست؟ خب ، کارگردان فیلم یک استاد با تجربه و صاحب سبک است ، فیلم هم درامی پر ستاره است (جولین مور ، میا واسکوسیکا ، جان کیوزاک ، رابرت پاتینسون و ...) درباره ستارگان هالیوود!!! خب ، معمولش این است که چنین فیلمی باید در هفته های پایانی سال اکران شود تا بتواند از فصل جوایز بهره ای داشته باشد اما وقتی اکران فیلم را به اوایل سال آن هم درست یک هفته بعد از پایان رسمی فصل جوایز موکول می کنید یعنی امیدی ندارید فیلمتان جایزه بگیرد!!!

Captain I

Captain I

no avatar
1114

تاريخ عضويت

توسط bamn » جمعه 29 اسفند 1393 12:25

boxoffice this week in usa (تا 15 مارس 2015)

توضیحات :

با عرض سلام مجدد و تبریک فرا رسیدن عید نوروز .  
خیلی از شما سپاسگذارم که اینقدر نگران بنده بودید و بخاطر دو هفته ننوشتن باکس آفیس ، در سایت را از پاشنه در آوردید!!! اصلاً برای اینکه بدانید ، حال نداشتم! حتی جدولش را هم تنظیم کردم اما ترجیح دادم دنبال کارهای دیگر بروم تا وقتم را اینجا تلف کنم! اصلاً به من چه؟!!! این همه سایت و وبلاگ هست که باکس آفیس می گذارند ، در شبکه های ماهواره هم که هر هفته چند برنامه راجبش پخش می شود . دیگر چه نیازی به مطلب بنده دارید؟ حالا هم چون عید است آمدم و گرنه یکهو دیدید رفتم دیگر پشت سرم را هم نگاه نکردم!!!  
خب ، سیندرلا با افتتاحیه 67 ملیون دلاری صدرنشین شد و به دو هفته ناکامی فیلم های پر امید فوکوس و چاپپی خاتمه داد! حالا فوکوس هیچی! می گوییم دوران طلایی ویل اسمیت فعلاً سپری شده و همینقدر که اولین حضور جدی اش بعد از چند سال به یک شکست سنگین تبدیل نمی شود جای شکر دارد . اما از خالق فیلم های تحسین شده " منطقه 9 " و " بهشت " انتظار نمی رفت چاپپی اش نمره 41 از سایت متاکرتیک بگیرد!
افتتاحیه پایین فرار تمام شب هم در این هفته نشان داد که هالیوودی ها هنوز نمی دانند یک فرصت تا کی طلایی محسوب می شود و تا جایی که بتوانند شورش را در می آورند! آقای لیام نیسون که به نظر بنده یکی از بزرگترین استعدادهای بازیگری حال حاضر دنیاست چند سال قبل با قسمت اول " تیکن " یک شبه تبدیل شد به ستاره فیلم های اکشن قهرمانی و هر سال یکی-دو فیلم با این محوریت بازی کرده! امسال قسمت سوم تیکنش فقط به اعتبار دو قسمت قبلی و نام لیام نیسون بود که از شکست گریخت ، اما حالا انگار دیگر نام لیام نیسون هم نمی توانند مشتاقان سابق آقای بازیگر را به سینماها بکشاند!!!
مرد پادشاه : سرویس مخفی بالاخره توانست به جمع صدتایی ها ملحق شود . این اکشن/فانتزی خوش ساخت و نامتعارف اگر درجه نمایش PG-13 داشت تا الان حداقل دو برابر فروش کرده بود اما با وجود ظاهر نوجوانانه اش همین خشونت نامتعارف است که درجه نمایش R را برایش رقم زده و طول می کشد تا نوجوانان و جوانان علاقه مند به تماشای این فیلم بتوانند از سوراخ-سنبه های سینماها به داخل بخزنند و فیلم را تماشا کنند! کم پیش می آید فیلمی بتواند چند هفته متوالی فروش چشمگیری نداشته باشد اما جایگاهش را در رده های بالای جدول باکس آفیس حفظ کند!
تک تیرانداز آمریکایی هم بالاخره توانست مقام اول پرفروش ترین فیلم اکران 2014 را بدست آورد تا مجموعه " بازی های گرسنگی " از کسب دومین رتبه اولی پیاپی اش باز بماند!!! امسال هم که با حضور " انتقامجویان 2 " و " جنگ ستارگان 7 " ، آخرین قسمت مجموعه " بازی های گرسنگی " شانسی برای اول شدن در باکس آفیس سالانه ندارد! راستی گفتم باکس آفیس سالانه ، باکس آفیس های سالانه را هم بروز کردم!
این هفته صدرنشین باکس آفیس سری واگرا : شورشی خواهد بود که پیشبینی شده بیشتر از قسمت اول فروش داشته باشد هرچند استقبال منتقدان متا از فیلم به سردی همان قسمت بوده است! تریلر اکشن مرد مسلح ساخته پیر مورل ، با بازی شان پن ، خاویر باردوم و ادریس البا را هم داریم که با وجود این همه نام های معرکه ، با واکنش بشدت منفی منتقدان مواجه شده است!

چارت مقایسه فروش ماهانه در سینماهای آمریکای شمالی (به ترتیب ماه های میلادی از چپ به راست) -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

نماد کاربر
1863

تشکر کرده: 5916 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

توسط SMH » جمعه 29 اسفند 1393 15:34

bamn,  با سلام دوست عزیز
با تشکر از پست هایی که قرار می دید...
من همیشه یکی از طرفداران پست های شما بودم و هستم...
همون طور که می دونید دنیای مجازی خیلی بی رحم و بی وفاست ، مثلا شما پست های منو ببینید بعضی هاشون شاید بالای 1000 تا بازدید داشته باشه و کلی هم ملت ازش استفاده می کنن ، اما دریغ از یک تشکر خشک و خالی ...
ولی این کار در جهت خدمت به خلق و ارائه اون چیزی که در چنته داریم به ملت هست ....

حالا جدای از حاشیه ، به نظرم بهترین سریال موجود توی لیستتون ، سریال arrow هست و به نظرم افول اون به درجه های پایین از لحاظ بازدید توی سایت imdb پخش نا منظم این سریال هست که هربار به دلایل مختلف به تعویق انداخته میشه ...

در ضمن من تریلری از فیلم پادشاه مرد دیدم که نشون از کیفیت ساخت و داستان جذاب اون بود ...
شما هم اینو تایید می کنید؟؟!! یا با استفاده از حقه های سینمایی این فیلم رو جذاب نشون دادند؟؟؟!!
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
103

تشکر کرده: 461 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 31 مرداد 1393 23:18

بوشهر

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط mosiuo » جمعه 29 اسفند 1393 17:04

با سلام خدمت دوست عزیز bamn
فقط میخاستم خسته نباشید بگم خدمتتون. و از اطلاعات جالبی که همیشه در اختیار ما میزارید تشکر کنم.راستش من همیشه هفته ای یک فیلم دانلود میکنم و تماشا میکنم و معمولا فیلمام رو از لیست باکس افیس شما انتخاب میکنم.
در پایان دوباره از شما بخاطر اطلاعات کامل و جالبتون تشکر میکنم
اشک های که پس از هر شکست میریزیم، عرق هایست که برای پیروزی نریخته ایم!!!

Captain I

Captain I

no avatar
1114

تاريخ عضويت

توسط bamn » دوشنبه 3 فروردین 1394 09:20

با عرض سلام و تبریک مجدد سال نو و عرض تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت بانوی اول عالم هستی .

آقا mojtaba13721372 و mosiuo عزیز از شما بسیار سپاسگذارم . ناراحتی بنده از این بود که دو هفته باکس آفیس هفتگی را بروز نکرده بودم اما نه در اینجا ، نه در وبلاگم هیچکس نپرسیده بود چرا؟ آمدیم و بنده فردا افتادم مردم! هیچکس را هم ندارم که خبر مرگم را در وبلاگم بگذارد! ملت تا 4 سال همینطور می آیند و می روند و اصلاً از خودشان نمی پرسند این بابا کجاست و چه بلایی سرش آمده؟ ، بعد از چهار سال هم وبلاگ را به علت عدم فعالیت تعطیل می کنند و تمام!!!

در مورد سریال ها و بالا و پایین رفتنشان در جدول سایت imdb کاملاً حق با شماست . این جدول هر هفته بروز می شود و براساس تعداد بازدید صفحات اختصاصی فیلم ها و سریال ها تنظیم می گردد بنابراین کاملاً واضح است که سریال های در حال پخش پر بازدید تر بوده و شانس بیشتری برای قرار گرفتن در رده های بالای جدول داشته باشند . بنده نزدیک به ده سال است که از سایت imdb استفاده می کنم اما یکی-دو سال است که بطور جدی و هفتگی بخش جدول بازدید ها را رصد می نمایم و به شما اطمینان می دهم در این یکی-دو سال دو سریال "قدم زدن با مرگ" و "بازی تاج و تخت" چه در زمان پخش و چه در غیر آن زمان ، هیچ وقت از لیست 10 سریال محبوب خارج نشده اند . سریال "پیکان" هم تقریباً همین وضع را داشته و از زمانی که پخشش آغاز شده همیشه جزو 20 سریال اول لیست بوده است .

در مورد سریال "پیکان" این توضیح را باید بدهم که در حال حاضر رقابت سختی بین دو کمپانی مارول و دی-سی کامیک وجود دارد (مارول صاحب امتیاز مجموعه ابرقهرمانان انتقامجویان و مردان ایکس" است و دی سی کامیک صاحب امتیاز ابرقهرمانان عدالت جویان) . مارول با مجموعه مردان ایکس رقابت را اول آغاز کرد و با موفقیتی که بدست آورد ، دی سی کامیک را هم تشویق نموده تا مجموعه های بتمن و سوپرمن را احیا کند . بعد از آن در سال 2008 مارول با قسمت اول فیلم "مردآهنی" فاز اول مجموعه انتقامجویان را کلید زد در حالی که دی-سی کامیک هنوز دستش به سه گانه بتمن نولان بند بود و تلاششان برای احیای سوپرمن ناکام . پس از اینکه مارول با موفقیت تجاری عظیم فیلم "انتقامجویان" راند اول را پیروز شد و وارد فاز دوم مجموعه گردید ، دی سی هم تلاش جدی برای ساخت مجموعه "عدالت جویان" را آغاز کرد ، اما آنها برای تضمین موفقیت سینما و تلوزیون را همزمان هدف قرار دادند و به این ترتیب بود که سریال "پیکان" و پس از آن "فلش" و "گاتهام" پخششان آغاز شد . این روزها مارول هم که در آستانه اکران "انتقامجویان : عصر اولتران" قرار دارد نبرد را به تلوزیون کشانده و توانسته با مجموعه های "ماموران شیلد" و "مامور کارتر" طرفداران خودش را راضی کند .

Captain

Captain

نماد کاربر
1863

تاريخ عضويت

توسط SMH » دوشنبه 3 فروردین 1394 11:55

bamn,  دور از جونتون برادر من ، این چه حرفیه .... :razz:
شما عزیزید.

من تقریبا سه سال میشه که دارم سریال ها و فیلم های جدید رو تماشا می کنم ، زیاد هم توی این زمینه حرفه ای نیستم اما علاقه ی شدیدی به این دست سریال ها و فیلم ها دارم.
این مطالبی هم که در مورد کمپانی های مارول و دی سی کامیک گفتید خیلی برام جالب بود ، این رقابت بین دو کمپانی باعث شده که برنده ی میدان تماشاگران فیلم ها باشند ، چون به نظرم واقعا فیلم های با کیفیتی توسط این دو کمپانی ارائه شده ...

در مورد سریال گاتهام و فلش و کماندار باید بگم که اونها رو به ماموران شیلد و مامور کارتر ترجیح می دم ...

باز هم ممنون از پست های مفیدتون  :razz:
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

reza4087 از این پست سپاسگزاري کرده است

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
103

تشکر کرده: 461 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 31 مرداد 1393 23:18

بوشهر

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط mosiuo » دوشنبه 3 فروردین 1394 18:59

سلام مجدد خدمت دوست عزیز  bamn
بهت قول میدم خیلیا از اطلاعاتی که اراعه میدی مدام استفاده میکنن اما  این ویژگی مردم ماست که تا مجبور نشن از کسی تشکر نمیکنن به علاوه خودم.
میخاستم ازتون خواهش کنم کمی در اراعه اطلاعاتتون تغیرات ایجاد کنید.امار و اطلاعاتتون خیلی اعداد و ارقام دارن و کمی پیچیده برای امثال من مبتدی هستن اگه میشه برای سال جدید کمی تغیرات در شکل اراعه امارتون بدید .ساده تر و واضح تر باشن .اگه میشه پیشنهاد خودتون در پایان هر ماه برای دانلود فیلمها اراعه بدید مثلا بگید در پایان این ماه در هر ژانر چه فیلمی لیاقت تماشا رو داره و پیشنهاد شما برای ما  و اعضای سایت برای دانلود فیلم تو هر ژانری چیه.بهر صورت این نظر بنده بود و یه پیشنهاده.
با تشکر
اشک های که پس از هر شکست میریزیم، عرق هایست که برای پیروزی نریخته ایم!!!

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1863

تاريخ عضويت

توسط SMH » دوشنبه 3 فروردین 1394 21:29

mosiuo,  نظرتون راجع به پیشنهاد یک فیلم برای دانلود عالیه ...
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

bamn از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain I

Captain I

no avatar
1114

تاريخ عضويت

توسط bamn » سه شنبه 4 فروردین 1394 10:01

با عرض سلام و تشکر مجدد از شما دوستان عزیز .

جناب mosiuo عزیز ، بنده تقریباً همان حدود 10 سال هست که دارم در وبلاگ هایم (از se7en تا حالا) جدول فروش هفتگی را می نویسم و در این مدت جدول هایم تغییرات فراوانی کرده تا شکل و ظاهر امروزی را پیدا کرده . در واقع این جدول برای ساده تر کردن ارائه اطلاعات فیلم ها است چون اگر بخواهم آنها را در بخش توضیحات بصورت تشریحی توضیح بدهم بسیار طولانی و حوصله سر بر خواهد شد . شما و سایر دوستان فقط کافی است بگویید از کدام قسمتش سر در نمی آورید تا یک بار برایتان توضیح بدهم و مشکل حل شود .

اما در مورد دانلود ، بنده مخالف سفت و سخت دانلود غیر قانونی هستم و به همین دلیل کسی را تشویق به دانلود فیلمی نمی کنم . اما برای شما یک توصیه چند مرحله ای دارم .
اول- فیلم ها و سریال ها را بالافاصله پس از آغاز پخش دانلود نکنید . سه تا چهار ماه صبر کنید تا دست کم کیفیت مناسب آن فیلم یا سریال عرضه شود که بتوانید از تماشایش لذت ببرید .
دوم - به صرف ظاهر فیلم و نام هنرپیشگانش آن را دانلود نکنید . کمی راجبش تحقیق کنید . با یک سرچ ساده می توانید به نقدهایی که درباره آن فیلم یا سریال نوشته شده دسترسی پیدا کنید و بعد از مطالعه آنها تصمیم بگیرید که آیا ارزش وقت گذاشتن برای دانلود و تماشا را دارد یا نه؟
سوم - سعی کنید برای دانلود به فیلم و سریال هایی اولویت بدهید که احتمال ارائه نسخه دوبله آنها در تلوزیون یا شبکه نمایش خانگی ایران کمتر است (البته نمی گویم بروید سراغ فیلم های صحنه دار!!! منظورم فیلم هایی است که به دلایل مختلف در ایران دوبله نمی شوند اما ارزش تماشا دارند) ممکن است بگویید خیلی از فیلم ها از نظر دوبله و سانسور افتضاح هستند . خب ، شما اصل را بر خوشبینی بگذارید و بعد از تماشای نسخه دوبله اثر اگر از کار راضی نبودید آنوقت دانلود کنید .
چهارم - در صورت امضا توافقنامه هسته ای ، شانس ایران برای پیوستن به کنوانسیون مالکیت معنوی جهانی افزایش خواهد یافت و در آن صورت در تمام سایت ها و فروشگاه های عرضه کننده نسخه های رایتی و غیرمجاز فیلم و سریال ها تخته خواهد شد ، پس بجای فحش دادن به فعالان شبکه نمایش خانگی مجاز کشور ، برای تقویت آن بکوشید!

حالا هم برای اینکه دستتان خالی نباشد چند فیلم معرفی می کنم که امکان دوبله آنها در ایران نیست اما فیلم های ارزشمندی هستند و اگر ندیده اید ، حتماً تماشا کنید :

پاکسازی : هرچ و مرج (2014) - The Purge: Anarchy
در آینده ای نزدیک ، حکومت آمریکا برای مقابله با موج فزاینده خشونت در این کشور ، یک شب در سال را به عنوان "شب پاکسازی" اعلام می کند . از ساعت 7 شب تا 7 صبح جرم و جنایت در آمریکا آزاد است و بجز مقامات ارشد حکومتی ، هرکسی را می توان به قتل رساند بدون اینکه پلیس ، آتش نشانی یا اورژانس به کمکش بیاید! قسمت اول فیلم پاکسازی یک فیلم اسلشر کم هزینه بود که داستان آن در داخل یک خانه مورد هجوم تبهکاران در شب پاکسازی می گذشت و فروش خوبی داشت . در قسمت دوم که با بودجه بالاتری ساخته شده وقایع در خیابان ها رخ می دهد و لحن گزنده تری نسبت به سیاست های خشونت گرایانه در آمریکا دارد .

آخر دنیا (2013) - The World's End
یک هجویه استثنائی بر فیلم های آخرالزمانی ساخته ادگار رایت و بازی سیمون پگ و نیک فراست (تیم سازنده فیلم های تحسین شده "شان می میرد" و "اوج هیجان")

لینکلن (2012) - Lincoln
حتماً درباره این فیلم زیاد شنیده اید . با وجود اینکه منطق سیاسی فیلم می لنگد و به همین دلیل تاکنون در ایران دوبله نشده ، اما از نظر بازیگری و بخصوص دیالوگ یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینماست که بویژه ادای دیالوگ هایش را باید حتماً بصورت زبان اصلی تماشا کرد تا نهایت لذت را از تسلط بازیگرانش برد! بنده بارها و بارها فقط سکانس های مربوط به جلسات مجلسش را تماشا کرده ام و مثل تماشای یک سکانس اکشن فوق العاده از آن لذت می برم!

غیرممکن (2012) - The Impossible
بهترین و واقع گرایانه ترین فیلمی که می توان درباره سونامی وحشتناک سال 2005 اقیانوس هند ساخت . فیلم فوق العاده خوش ساخت و استثنائی است اما در نشان دادن خشونت طبیعت هم بی پرواست و بنابراین تماشای آن را به کسانی که نمی توانند جراحات وحشتناک گریم شده روی بدن نیکول کیدمن و سایر بازیگران را تحمل کنند توصیه نمی کنم .

جانوران وحشی جنوبی (2012) - Beasts of the Southern Wild
تحسین شده ترین فیلم سینمای مستقل سال 2012 که نامزد اسکار بهترین فیلم سال هم شد . یک فیلم کم هزینه و دلنشین درباره یک دنیای پساآخرالزمانی که مردمان باقی مانده در آن باید از دست هیولاهای بزرگ و ویرانگر فراری باشند و در عین حال به زندگی امیدوار هستند .

کمک (2011) - The Help
این هم یک فیلم نامزد اسکار دیگر . فیلمی درباره یک  حادثه به ظاهر کوچک که از محرکات انقلاب مدنی سیاهپوستان آمریکا در دهه شصت شد . یک زن خدمتکار سیاهپوست بخاطر استفاده از دستشویی مخصوص سفیدپوستان اخراج می شود و کتاب زندگی نامه اش جامعه آمریکا را تکان می دهد!!!

قبليبعدي