در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
103

تشکر کرده: 461 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 31 مرداد 1393 23:18

بوشهر

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: باکس آفیس هفتگی آمریکا

توسط mosiuo » سه شنبه 4 فروردین 1394 11:02

سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیز bamn
راستش من هرچند که با امر دانلود غیر مجاز مخالفم اما بازم خودم این کارو انجام میدم اما این کارو فقط در مورد فیلمهای خارجی انجام میدم و در مورد فیلم و سریالهای داخلی حتما سعی میکنم از مراکز قانونی خرید کنم.
در مورد موضوع پیشنهاد دادن شما برای دانلود فیلم راستش بیشتر هدفم این بود که پست شما از حالت یک طرفه بودن خارج بشه و دیگر اعضا هم وارد بشن و از شما نظر بخان تا بتونیم از اطلاعاتتون بیشتر استفاده کنیم.مثلا این چند فیلمی که عنوان کردی رو هیچکدوم من تا حالا ندیدم در صورتی که من کم پیش میاد فیلمه خارجی معروفی باشه و ندیده باشم که اینم از مزایای هم صحبتی با شماست.
حتما سعی میکنم این فیلمها رو ببینم و بعد از دیدنشون نظرم رو با شما در میون میزارم.بازم صحبتم رو تکرار میکنم اگه بشه و از نظر شما عیبی نداشته باشه تو هر ژانر یک فیلم معرفی کنید اونم در پایان هر ماه تا بتونیم با دیدنشون با رتبشون در باکس افیس مقایسه کنیم که ببینم واقعا ارزش رتبه های باکس افیس رو داشتن یا دنه.در کل این نظر شخصی منه.
شاید با این کار بشه دیگر دوستان بازدید کننده پستهای شما رو که به 1250 نفر رسیدن رو وارد بحث کرد.فکر میکنم این کار شما رو هم تشویق به اراعه مطالب بهتر و جالبتری میکنه.
منتظر پیشنهادات شما در خصوص فیلمها هستیم.
با تشکر mosiuo
اشک های که پس از هر شکست میریزیم، عرق هایست که برای پیروزی نریخته ایم!!!

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1863

تشکر کرده: 5916 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

توسط SMH » سه شنبه 4 فروردین 1394 18:11

mosiuo, با سلام من فیلم پسر هفتم که مال امسال هستم رو دانلود کردم و اگه شما به ژانر فیلم های تخیلی و تاریخی و رزمی علاقه دارید یک فیلم نمونه هست ....
داستانش هم به نظرم جذاب میومد  :D (مدیونید فکر کنید دانلودش کردم  :grin: الکی الکی مثلا من خیلی با کلاسم و توی خارج هم چندتا حساب پی پال دارم و نسخه ارجینالش و خریدم  :grin:  :grin: )
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

no avatar
1114

تشکر کرده: 2875 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

توسط bamn » چهارشنبه 5 فروردین 1394 09:30

آقا mojtaba13721372 ، شما هنوز هم گیر دادید به "هفتمین پسر" . قبول ، شما فیلم را دیده اید و از آن خوشتان آمده است و بنده که فیلم را ندیده ام حق قضاوت ندارم . فقط اطلاعات فیلم را خدمتتان ارائه می دهم :

Seventh Son (هفتمین پسر) محصول 2013 کمپانی یونیورسال آمریکا - آغاز اکران : 6 فوریه 2015
کارگردان : سرگئی بدروف
بازیگران : جف بریجیز - جولین مور - بن بارنز
درجه نمایش : PG-13 (تماشا به افراد زیر سال 13 سال توصیه نمی شود)

بودجه ساخت : 95 ملیون دلار

فروش در آمریکا : 17.2 ملیون دلار
فروش در بازار جهانی : 90.9 ملیون دلار
مجموع فروش : 108.1 ملیون دلار
(به علت فروش پایین و شکست در گیشه ، اکران زودتر از زمان معمول به پایان رسید)
{توجه داشته باشید که بطور معمول نیمی از فروش فیلم در آمریکا و یک سوم از فروش آن در بازار جهانی ، سهم کمپانی سازنده فیلم و تهیه کنندگان آن می باشد و بقیه مبلغ فروش به سینماداران ، تبلیغات چی ها و اداراه دارایی و ... می رسد . بنابراین سهم کمپانی یونیورسال از 108 ملیون دلار مجموع فروش فیلم "هفتمین پسر" حدود 40 ملیون دلار است و نیمی از 55 ملیون دلار مبلغ باقی مانده را هم شاید بتوانند از فروش dvd و حق پخش تلوزیونی آن بدست آورند اما پرونده آن را به عنوان یک فیلم شکست خورده بایگانی خواهند کرد و اگر در انتهای فیلم نکته ای وجود دارد که به دنباله های آن حوالت می دهد ، بی خود منتظر نمانید که کمپانی های هالیوودی عمراً سراغ ساخت دنباله فیلمی بروند که نتوانند 100% سود خالص نسبت به بودجه ساخت کف دستشان بگذارد!}

میانگین نمره از منتقدان سایت متاکرتیک : 31 از 100
میانگین نمره از منتقدان سایت روتن تومیتوز : 14 از 100
میانگین نمره کاربران سایت imdb : نمره 5.6 از 10

به نوشته منتقد مجله دنیای تصویر این فیلم می توانست یک فیلم خوب و جریان ساز باشد به شرط آنکه 30 سال زودتر اکران می شد!!!
کانال موقت تلگرام فروشگاه بنده :

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

نماد کاربر
1863

تاريخ عضويت

توسط SMH » چهارشنبه 5 فروردین 1394 11:15

bamn,  اخه همانطور که خودتون می دونید این فیلم قبل از اینکه اکران بشه توی نت پخش شده بود و قابل دانلود ، فکر کنم یکی از دلایل شکستش همین بود.
در ضمن هرکس برای دیدن فیلم سلایق خاص خودشو داره  :grin: منم از این دست فیلم ها خوشم میاد  :grin:
در ضمن خیلی هم فیلم بین حرفه ای نیستم  :grin:  :-)
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

mosiuo از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain I

Captain I

no avatar
1114

تاريخ عضويت

توسط bamn » چهارشنبه 5 فروردین 1394 12:29

mojtaba13721372 نوشته است:bamn,  اخه همانطور که خودتون می دونید این فیلم قبل از اینکه اکران بشه توی نت پخش شده بود و قابل دانلود ، فکر کنم یکی از دلایل شکستش همین بود.
در ضمن هرکس برای دیدن فیلم سلایق خاص خودشو داره  :grin: منم از این دست فیلم ها خوشم میاد  :grin:
در ضمن خیلی هم فیلم بین حرفه ای نیستم  :grin:  :-)

دوست عزیز ، فیلم بین حرفه ای نبودن مال سن زیر بیست سال است . بیست سال را که رد کردید آنوقت برای وقتتان ارزش بیشتری قائل می شوید و آنوقت پای تماشای فیلم هایی می نشینید که واقعاً ارزش دیدن دارند و آنوقت یک فیلم بین حرفه ای هستید .

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
103

تاريخ عضويت

بوشهر

توسط mosiuo » پنج شنبه 6 فروردین 1394 16:21

سلام خدمت دوستان عزیز.
فیلم هفتمین پسر رو دیدم
راستش اگه بخام در موردش قضاوت کنم باید گفت داستانه جالب و سرگرم کننده ای داشت و جلوه های بصری بسیار زیبای داشت.اما در پایان فیلم مشخصه که برای چی فروش خوبی نداشته و امتیاز بالای نتونسته بدست بیاره .دیالوگها ساده و معمولی شخصیت پردازی ساده جوری که وقتی فیلم تموم میشه ادم شخصیتی برای هم زاد پنداری پیدا نمیکنه.
از دوستم اقایmojtaba13721372  بخاطر پیشنهاد این فیلم متشکرم  اما اگه منم بخام بهش تا 10 امتیاز بدم بیشتر از 4.5 نمیدم اخه اگه ما بخایم به این فیلم رتبه بالایی بدیم پس اونوقت به فیلمهای مثه گلادیاتور یا تروا چه نمره ای میخایم بدیم.حتی با وجود بازیگری معروف چون خانومه جولین مور و بازیهای بسیار زیباش که من خیلی  سبک بازیش رو دوست دارم اما بازم . . .

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1863

تاريخ عضويت

توسط SMH » پنج شنبه 6 فروردین 1394 17:24

mosiuo, بله متاسفانه نقطه ی پایان خوبی نداشت و همچین شخصیتی برای همزاد پنداری ....
اما به لحاظ جلوه های بصری و جذابیت به نظرم چیزی کم نداشت  :grin:

اگه دنبال همچنین فیلمی می گردید ، فیلم Edge of Tomorrow 2014 رو حتما نگاه کنید ، فیلم فوق العاده ای هست ، هم به لحاظ بصری و هم محتوی و داستان فیلم .

خلاصه داستانی که خودم دیدم (من اسم و حفظ نمی کنم ، نه اسم اصلی بازیگر و نه اسمش توی فیلم  :grin: ):
داستان فیلم در مورد اتفاقاتی هست که توی آینده می افته ، توی اون زمان ماشین های فضایی خیلی باهوشی به زمین حمله می کنند و بصورت تدریجی تقریبا اکثر قسمت های زمین رو تسخیر می کنند ، حالا انسانها با هم متحد شدند و لباس و زرهی طراحی کردند که از اونها ابر سرباز میسازه ، در این حین یک افسر امریکایی (همونی که توی سری فیلم های غیر ممکن نقش اول و بازی می کرد :grin: ) به اجبار به خط مقدم جنگ فرستاده میشه ، این در حالی هست که ایشون هیچ گونه عملیات رزمی بلد نیست و سعی می کنه که از اونجا فرار کنه که موفق نمیشه ....
حالا وقت جنگ اتفاق میفته و این افسر امریکایی هم باید بره به جنگ ، در همون ابتدای جنگ انسانها خودشون رو شکست خورده می بینند ، در همین حین هست که یک اتفاق غیر منتظره میفته و کل محور و داستان فیلم بر اساس این اتفاق جلو میره .....

امیدوارم که از این فیلم خوشتون بیاد  :m:a
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Captain I

Captain I

no avatar
1114

تاريخ عضويت

توسط bamn » جمعه 7 فروردین 1394 09:41

با عرض سلام مجدد . جناب mojtaba13721372 ، بله ، بنده همفیلم "لبه فردا" را دیده ام . فوق العاده بود . اما از آنجایی که احتمال می دهم در ایران دوبله شود راجبش چیزی نگفتم . این فیلم با حداکثر 2-3 دقیقه سانسور و کمی لباس دیجیتالی ، به شکلی عالی قابلیت دوبله دارد . در ضمن بازیگرش هم تام کروز است . یعنی واقعاً شما تام کروز رو نمی شناسید؟ دیگه معروف تر از این بابا که نداریم؟

باید توجه داشته باشید که اکشن و جلوه های ویژه آنچنانی همه چیز نیست! حتی بازی های کامپیوتری هم دارند به سمت داستان پردازی و تعامل با مخاطب پیش می روند . شما حتماً فیلم 2012 را دیده اید؟ سکانس مورد علاقه بنده در این فیلم آن لحظه ای است که پدر پول پرست روسی برای نجات دوقلوهایش خودش را قربانی می کند . یا در فیلم آرماگدون ، عاشق آن بخشی هستم که اول کاراکتر چیک (با بازی ویل پاتون - باور کنید اسمش را یادم نبود اما سرچش 20 ثانیه طول کشید!) پیش پسرش می رود اما همسر سابقش او را به عنوان فروشنده معرفی می کند و بعداً که تصویرش را در تلوزیون می بینند واقعیت را به پسرک می گوید . و ... از این دست مثال ها زیاد می توانم بزنم . ما انسان ها بخاطر انسانیتمان انسان هستیم نه بخاطر تکامل برتر جسمی .

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
103

تاريخ عضويت

بوشهر

توسط mosiuo » جمعه 7 فروردین 1394 11:08

سلام خدمت دوستان عزیزmojtaba13721372 و bamn
فیلم Edge of Tomorrow 2014 رو قبلا دیده بودم داستان جذابی داره و یه ایده جدیده.جلوه های بصریش هم که دیگه عالیه.راستش نمیدونم شما هم اینجوری هستین یا نه من شخصا فیلمهای رو دوست دارم که حتی بعد از تموم شدن فیلم تا چندین ساعت شخصیت اول تو ذهنتون میمونه حرفاش و کاراش و کمی هم دوست دارین جای اون بودین.اخرین فیلمی که بعد از پایانش این احساس بهم دست داد فیلم Non Stop (2014) بود شاید شما از ژانر این فیلم خوشتون نیاد اما جوری شخصیت پردازی شده که ادم دلش میخاد جای بازیگر نقش اول میبود.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

no avatar
1114

تاريخ عضويت

توسط bamn » شنبه 8 فروردین 1394 10:28

boxoffice this week in usa (تا 22 مارس 2015)

توضیحات :

با عرض سلام دوباره و تشکر از کلیه دوستانی که به بنده لطف دارند و دیگران!
این هفته سری واگرا : شورشی صدرنشین شد اما آنطور که انتظار می رفت خوب نبود! خیلی ها (از جمله خود بنده) پیشبینی کرده بودند که این فیلم بیشتر از قسمت اول بفروشد اما با وجود افزایش بودجه ساخت فیلم و تبلیغات و شناختی که مشتری ها نسبت به این مجموعه پیدا کرده اند ، با این وجود افتتاحیه 52 ملیون دلاری شورشی حتی دو ملیون دلار هم از فیلم اول کمتر بود و با توجه به رقابت سنگینی که طی هفته های آینده وجود خواهد داشت خیلی بعید است که در مجموع فروش آمریکا هم بتواند قسمت اول را پشت سر بگذارد (هرچند که شانس فروشش در بازار بین المللی بیشتر است!)
اما از تحولات سوریه و عراق و مصر و لیبی و یمن و ... هم که بگذریم! آدم واقعاً باور می کند که دوره ، دوره آخرالزمان است!!! منتقدان متاکرتیک به صعود ژوپیتر برادران واچفسکی 40 دادند ، هیچی! به چاپپی نیل بلوم کمپ هم 41 دادند چیزی نگفتیم!! نمره متا مرد مسلح پیر مورل هم 39 شد گفتیم از منتقدانی که به فیلم کلاسیک "من سام هستم" 28 داده اند این کارها بعید نیست!!! اما آخر چطور ممکن است فیلمی که اسم کارگردانش اتان کوئن است از منتقدان متاکرتیک نمره 34 گرفته باشد؟!!! خب ، در اینجا بود که بنده اصلاً شک کردم کدام اتان کوئن و خوب که سرچ کردم فهمیدم این آقای اتان کوئن دو تا h در اسم و فامیلش اضافه تر دارد و در واقع باید او را اتان کوهن خطاب کرد! پس یادمان باشد که می میریم و نمی بینیم ویل فارل در فیلمی از برادران کوئن بازی کرده است!!!
خب ، این هفته غیر از کمدی سر سخت که همانطور که گفتم با واکنش بشدت منفی منتقدان مواجه شده ، انیمیشن خانه را هم داریم که به احتمال زیاد صدرنشین جدول این هفته خواهد بود .  
اما برای دوستانی که اصرار دارند فیلم برایشان معرفی کنم که بروند دانلودش کنند . خب همانطور که گفتم بنده با دانلود مخالف هستم اما اگر راستش را بخواهید بین فیلم های جدول بالا بیشتر دلم می خواهد فیلم مرد پادشاه : سرویس مخفی را تماشا کنم!

لیست پر بازدید ترین صفحات در سایت imdb طی هفته گذشته :
(به ترتیب بیشترین بازدید)

چارت مقایسه فروش ماهانه در سینماهای آمریکای شمالی (به ترتیب ماه های میلادی از چپ به راست) -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

نماد کاربر
1863

تاريخ عضويت

توسط SMH » شنبه 8 فروردین 1394 12:04

bamn, خیلی ممنون از پیشنهادتون  :razz:
من هم دقیقا همین عقیده رو داشتم ، توی تریلری که از این فیلم دیده بودم واقعا فیلم جذابی به نظر می رسید ...

در ضمن اگه براتون امکان داره درمورد رده سنی فیلم ها (مثلا نوشتید pg یا r یا pg-13 ) یکم بیشتر توضیح بدید ، تازه این اصطلاح های خارجیش رو شنیده بودم.

بازم تشکر
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Captain I

Captain I

no avatar
1114

تاريخ عضويت

توسط bamn » شنبه 8 فروردین 1394 12:48

خب ، برخلاف ایران که سی دی فروش ها برای به دست آوردن پول بیشتر اصلاً رعایت حال مشتری را نمی کنند و gta را به بچه شش ساله می فروشند یا مثلاً فیلم "مردی با یک شات گان" را به یک پسر 11 ساله!!!! در آمریکا این چیزها حساب کتاب دارد . هم فیلم ها ، هم بازی ها و هم حتی کتاب ها دارای رده بندی سنی هستند و اگر فروشنده یا سینماداری رده بندی سنی را رعایت نکند جریمه خواهد شد (بخصوص اگر با شکایت والدین همراه باشد)
رده بندی سنی فیلم ها در آمریکا توسط "انجمن فیلم سینمایی آمریکا" انجام می شود . البته دریافت رده بندی سنی توسط فیلم ها اجباری نیست اما کمپانی های بزرگ همگی پایبند دریافت آن می باشند و فقط برخی کمپانی های کوچک و مستقل یا وارد کنندگان فیلم های غیرآمریکایی این قاعده را رعایت نمی کنند . اما نکته اینجاست که بعد از دریافت درجه بندی سنی رعایت آن الزامی می باشد و در صورت عدم رعایت و شکایت والدین دادگاه حکم به محکومیت متخلف می دهد .

اما انواع درجه بندی سنی :
G : تماشای فیلم برای عموم آزاد (معمولاً فقط برخی از فیلم های کودکانه و انیمیشن این درجه را می گیرند)

PG : تماشای فیلم برای کودکان بدون حضور و راهنمایی والدین توصیه نمی شود

PG-13 : تماشای فیلم برای افراد زیر 13 سال بدون حضور و راهنمایی والدین توصیه نمی شود (این درجه محبوب ترین درجه برای کمپانی ها است و تمام تلاششان را می کنند تا برای بلاک باسترهای عامه پسندشان حتماً این درجه را بگیرند)

R : تماشای فیلم به افراد زیر 17 سال بدون حضور و راهنمایی والدین توصیه نمی شود (اغلب فیلم های خشن یا دارای صحنه های غیر اخلاقی این درجه را می گیرند)

NC-17 : تماشای فیلم برای افراد زیر 17 سال اکیداً ممنوع می باشد! (با اینکه با معیارهای ایرانی-اسلامی ما ، خیلی از فیلم های آمریکایی مشکل دارند ، اما از نظر خودشان فقط فیلم هایی درجه NC-17 می گیرند که بیشتر از خیلی مشکل داشته باشند!!! از سال 1988 که درجه NC-17 برای نمایش اولین فیلم پدرو آلمادوار بوجود آمد تاکنون تنها 30 فیلم این درجه را دریافت کرده اند که سه تایشان را خود آلمادوار ساخته و رکورددار این ژانر است!)

قبليبعدي