در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

اكبر عبدي و توصيه به شهرداري‌ها براي توجه به سينما

توسط Leila » شنبه 13 آبان 1385 23:38

اكبر عبدي گفت: شهرداري‌ها در تمام كشورهاي صاحب نام و پيشرفته نقش و جايگاهي كليدي در توسعه سينما، تئاتر و هنر دارند و جشنواره فيلم شهر مي‌تواند اين نيازها را براي مديران شهري پر رنگ‌تر كند.  

    به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دومين جشنواره بين‌المللي فيلم شهر، اكبر عبدي بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون در گفت‌وگو با ستاد خبري دومين جشنواره بين‌المللي فيلم شهر با بيان اين مطلب افزود: رسانه‌اي مثل سينما و تلويزيون در جامعه معاصر در زمينه فرهنگ‌سازي، الگوسازي و جهت دهي نقش اساسي و مؤثري دارند.
    به گفته وي، جشنواره هم به دليل فضايي كه فراهم مي‌آورد بستر مناسبي براي تبادل تجر‌به‌ها، فكرها و دغدغه‌هاي مختلف است و به همين دليل برگزاري چنين رويدادهايي مي‌تواند مؤثر باشد.
    اين هنرمند سينما، تلويزيون و تئاتر تاكيد كرد: جايگاه تاثيرگذار و تعيين كننده سينما و تلويزيون در نهادينه سازي و ترويج حقوق و معيارهاي شهروندي نمي‌توان ناديده گرفت.
    وي اضافه كرد: در جشنواره هنرمندان مختلف يكديگر را ملاقات مي‌كنند، در تعامل با هم سوژ‌هاي جديدي پيدا مي‌كنند و حرفه‌اي‌ها خود را در متن رقابت قرار مي‌دهند و با نگاه تطبيقي نسبت به يكديگر شور و هيجان تازه‌اي فراهم مي‌شود.
    عبدي كه هم اكنون در نمايش «اكبرآقا اكتور تئاتر» و فيلم سينمايي «اخراجي‌ها» كار مسعود ده‌نمكي بازي را در حال كار دارد، بر اين باور است كه جشنواره‌ها امكان شنيدن نظرات مخاطبان و مردم را فراهم مي‌سازد و به يقين موضوعات شهري ملموس‌ترين و فراگير‌ترين موضوعي است كه ديدگاه‌ها و حرف‌هاي مردم در باره آن مطرح مي‌شود.
    بازيگر فيلم‌هاي هنرپيشه، ناصرالدين شاه آكتور سينما، اجاره‌نشين‌ها و ... با بيان اينكه نشان دادن افكار بزرگ و كارهاي بزرگ به آدم‌هاي بزرگي نياز دارد، تاكيد كرد: شهرداري نيز براي انجام كارهاي مؤثر بهتر است از هنرمندان برجسته استفاده كند تا خروجي كار فيلم‌هايي مؤثر و تاثيرگذار باشد و از سوي مردم و بينندگان آنها نيز جدي تلقي شود.
    دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌ شهر در دو بخش رقابتي و غيررقابتي با حضور فيلم‌سازاني از ايران و جهان از 25 تا 28 آذرماه آينده در تهران برگزار مي‌شود.
    
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان