در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
367

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 10 شهریور 1385 17:23

آبادان شهر خوبان- آبادان شهر خدا

آرشيو سپاس: 205 مرتبه در 81 پست

مشکل عجیب در لپ تاپ

توسط jamal_khodamam » سه شنبه 6 آبان 1393 10:19

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز و گرامی

یه مشکلی واسم پیش اوممده که تا بحال مثلش رو ندیده بودم

من یه لپ تاپ قدیمی ایسوس مدل A3N دارم

ویندوز ایکس پی نصبه و اینکه وقتی روشنش میکنم موس روی اولین ایکون هرپنجره قفل میکنه.....انتی ویروس نود 32 ورژن 6 نصب کرده بودم جوابگو نبود کل سیستمو فرمت کردم دوباره پارتیشن بندی کردم و ویندوز نصب کردم بازم جوابگو نبود الان هم انتی ویروس AVG نصب کردم بازم همون آش و همون کاسه

از دوستان عزیز تقاضا دارم در صورتی که پیشنهاد و یا کمکی در این زمینه از دستشون برمیاد خواهشا دریغ نکنن

با تشکر

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

به کودکان پابرهنهء شهرم،به شهداي خونين کفن آبادان،به غيرت جوانان غيور آبادانم،به عرق جبين کارگران زحمتکش شهر خدا......سوگند مي خورم که وامدار هيچکس نيستم به جز .......آبادان

Present از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: مشکل عجیب در لپ تاپ

توسط sinaset » سه شنبه 6 آبان 1393 13:11

سلام بر شما
---
اگر میشه بیشتر توضیح بدید،و بگید که بعد از قفل شدن ایا باز دوباره ازاد میشود یا که خیر؟!(معمولا چند مدت بعد از نصب ویندوز این اتفاق می افتد؟)
رم و سی پی یو شما چه میزان میباشد؟
از چه مدل ویندوز استفاده میکنید،ایا دستکاری شده است؟
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Major

نماد کاربر
367

تاريخ عضويت

توسط jamal_khodamam » سه شنبه 6 آبان 1393 13:35

sinaset نوشته است:سلام بر شما
---
اگر میشه بیشتر توضیح بدید،و بگید که بعد از قفل شدن ایا باز دوباره ازاد میشود یا که خیر؟!(معمولا چند مدت بعد از نصب ویندوز این اتفاق می افتد؟)
رم و سی پی یو شما چه میزان میباشد؟
از چه مدل ویندوز استفاده میکنید،ایا دستکاری شده است؟
باتشکر.

سلام

بله هر از چند گاهی آزاد میشه و بعد دوباره همونطوری میشه

بعد از نصب ویندوز هیچ شاخص خاصی برای این وجود نداره مثلا یکبار بعد از 5 روز اینطوری دفعه بعد بعد از 1 ساعت

ram:512
CPU:1500
ویندوز نسخه های نرم افزاری شرکت پرند
به کودکان پابرهنهء شهرم،به شهداي خونين کفن آبادان،به غيرت جوانان غيور آبادانم،به عرق جبين کارگران زحمتکش شهر خدا......سوگند مي خورم که وامدار هيچکس نيستم به جز .......آبادان

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
20

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 22 مهر 1393 02:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط Alirezaw8 » سه شنبه 6 آبان 1393 15:44

درود
احتمال میدم سخت افزاری باشه
ضربه خورده احتمالا"
از لحاظ نرم افزاری که مطمئن شدید با ویندوز عوض کردنو فرمت
از لحاظ سخت افزاری هم با مراجعه به کارشناس مطمئن بشید"
واسه شما که لپتاپه
کیس خودم تقریبا اینطوری شده بود بعد از بوت با اولین کلیک تو دستاپ هنگ میکرد و چن مدت  طول میکشید هنگش در بیاد اگه ریست نمیکردم!
باز کردم قطعاتو چک کردم رمم کامل کیپ نشده بود و هاردش لقی داشت شل بود
درست کردمو الان مشکلی نداره"

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » سه شنبه 6 آبان 1393 18:51

بله اگر ویندوز عوض کردید و درست نشده سخت افزاریه در ضمن این مشکلی که می گید فقط با تاچ لب تاب وجود داره و یا وقتی ماوس جداگانه هم نصب می کنید همینجوره؟ چون اگر موقع نصب ماوس جدا گانه هم همینجوره یا باید بایس بزنید براش،  اگر نشد ای سی i/o. و اگر با هم نشد... باید به احتمال زیاد پل جنوبی رو تعمیر کنید. هر چند که ممکنه مربوط به فازهای دیگه مثل گرافیک و... هم باشه تا توسط تعمیر کار رویت نشه امکان تشخیص،عیب سخت افزاری نیست اگر مشکل سخت افزاری بود و شیراز بودید بگید بهتون جایی رو معرفی کنم
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Major

Major

نماد کاربر
367

تاريخ عضويت

توسط jamal_khodamam » چهارشنبه 7 آبان 1393 10:15

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی و ممنون از توضیحاتتون

باید عرض کنم به خدمتت که پارسال این لپ تاپ من توی اتاق بود و از اونجایی که هوای آبادان شرجیه و کولر بخاطر نوسان برق از کار افتاده بود ...اتاق دم کرده بود.....خلاصه منم از سرکار اومدم و بدون توجه کلید پاور رو زدم.....................الفاتحه

بطوری که وقتی لپ تاپو باز کردم قطرات آب داخلش معلوم بود...........هیچی دیگه فرستادمش دیار گل و بلبل شیراز .......اونجا یه 2 ماهی بستری بود و تعمیرش کردن گفتن بورد شمالی بود..............وقتی هم گرفتمش چون اداپتورش هم چندباری تعمیر شده بود به توصیه تعمیرکار یه اداپتور فابریک ایسوس به قیمت 85000 هزار خریدم ...............اما بعد از چندی الان دوباره این مشکل واسم پیش اومده

راستی برادر خدمتت عرض کنم این لپ تاپ من از چندسال پیش چندتا ایراد اساسی پیدا کرد

باتریش از کار افتاد

تاچش کار نمیکنه و اینکه با موس usb باهاش کار میکنم

بعضی از کلیدهای صفحه کلید از کار افتادن............الان صفحه کلید usb

و سی دی رامش هم بطور کلی از کار افتاده................CD Rom External

اما همه اینها...........هیچکومشون باعث ایجاد اشکال در کارکردش نشدن تا بعد از تعمیرش که اینطوری شد

و اگر امکانش هست ادرس اون محلی که میگید رو لطف کنید و بذارید ممنون میشم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » چهارشنبه 7 آبان 1393 10:44

سلام دوباره خدمت شما ...
--
بهتر برای مشخص شدن وضعیت،شما چند تست انجام بدید ...
البته به این پرسش پاسخ ندادید .. ویندوز شما دستکاری شده،یا که بدون دستکاری شده؟

ابتدا اخرین نسخه ویندوز اکسپی سرویس پک 3 رو از  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد دانلود و نصب کنید
با توجه به پایین بودن سخت افزار (سی پی یو با فرکانس 1500،بسیار بسیار پایینه) توصیه میشه،حتما دسکتاپ خلوت باشه،(از ابزارهای که در بالا صفحه گذاشتید بپرهیزید) و سعی کنید از همون پوسته دیفالت خود ویندوز استفاده کنید
نرم افزار های فقط ضروری رو در منوی استارت قرار بدید و کلیه نرم افزارهای نیمه ضروری و ... رو غیر فعال کنید (روی منوی استارت کلیک کنید،سپس RUN را بزنید و تایپ کنید msconfig سپس به سربرگ startup برید و تیک گزینه نرم افزارهای که اشاره کردم رو بردارید ... )
تصویر پس زمینه رو سبک قرار بدید(ترجیحا دیفالت های خود ویندوز)،و درایو سی رو تا می تونید خلوت نگه دارید .. دیفراگ منت رو هم حتما چند هفته یک بار انجام بدید ...

و اما تست ها

این نرم افزار رو از  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد دانلود و نصب کنید
سپس شاخه my computer رو باز کنید و به قسمت sensor برید،یک عکس از این قسمت بگرید و در اینجا قرار بدید ..

تست بعدی،ctrl+shift+delete رو بزنید و به سربرگ performance برید،ببینید نوسانات سی پی یو و رم در چه میزان میباشد .. (چند دقیقه ی انالیزش کنید،ببینید زمانی که موس ایست میکنه،چقدر بالا و پایین میشه )

در پایان نتیجه رو اعلام کنید ..
باتشکر.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Major

نماد کاربر
367

تاريخ عضويت

توسط jamal_khodamam » پنج شنبه 8 آبان 1393 09:15

با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی

اقا ما دیروز هر بلایی که بخوای سر این لپ تاپ اوردیم که هنگ کنه............همه اتفاقی افتاد بجز هنگ کردن :?  :?  :shock:  :?  :shock:

اینم عکسی که خواسته بودید

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » پنج شنبه 8 آبان 1393 09:39

سلام بر شما و صبحتون بخیر ...
در رابطه با سی پی یو و رم،سوالی پرسیدم،اگر میشه به اونم پاسخ بدید..
دما مادربرد بسیار بسیار بالاست !!! دمایی سی پی یو هم تویه نرم افزار نیست ! اگر میشه نسخه اکسترمی رو دانلود کنید،ببینید در اون نسخه دمایی سی پی یو  نوشته شده یا که خیر ...
بعد بگیید تا انشالله یک راه حلی براش پیدا کنیم ...
باتشکر. :razz:

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Major

نماد کاربر
367

تاريخ عضويت

توسط jamal_khodamam » يکشنبه 18 آبان 1393 08:39

با سلام خدمت شما دوستان عزیز و گرامی که با وقتی که برای حل مشکل بنده گذاشتید واقعا منو خجالت زده کردید.

اما عکس رم و CPU

اینجا حالت عادیه یعنی فقط لپ تاپ روشنه

اما در اینجا من یه فیلمی رو اجرا کردم با نرم افزار Windows Media Player classic

اما جالبیش اینجاست که من دیشب یه مشکل جدید دیدم و بهش برخوردم البته بازم در مورد همین ماوس بود!!!!! :shock:  :shock:

اونم اینکه وقتی نشانه گر ماوس رو روی پنجره میگرفتم که جابجا کنم شروع به لرزش میکرد و صفحه در حال جابجایی با لرزش با سمت راست مانیتور میرفت تا حدی که ناپدید بشه!!!!! :-?  :-?

اما جالبتر اینکه وقتی کلید Print Screen رو میزدم همه چی اوکی میشد!!!!!!!! :?  :?

و در پایان هم از شما دوست عزیز sinaset برای راهنمایی ها و وقتی که برای جواب دادن و حل مشکل بنده گذاشتی کمال تشکر و قدردانی رو دارم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » يکشنبه 18 آبان 1393 13:56

سلام بر شما کاربر محترم
ممنون از اظهار لطفتون ..

زحمت کشیدید و یکی سری کارها رو انجام دادید..
ولی جواب پرسش این پست (نقل قول شده) نفرمودید +کارهای که گفته شده بود رو انجام ندادید
sinaset نوشته است:بهتر برای مشخص شدن وضعیت،شما چند تست انجام بدید ...
البته به این پرسش پاسخ ندادید .. ویندوز شما دستکاری شده،یا که بدون دستکاری شده؟
ابتدا اخرین نسخه ویندوز اکسپی سرویس پک 3 رو از  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد دانلود و نصب کنید
با توجه به پایین بودن سخت افزار (سی پی یو با فرکانس 1500،بسیار بسیار پایینه) توصیه میشه،حتما دسکتاپ خلوت باشه،(از ابزارهای که در بالا صفحه گذاشتید بپرهیزید) و سعی کنید از همون پوسته دیفالت خود ویندوز استفاده کنید
نرم افزار های فقط ضروری رو در منوی استارت قرار بدید و کلیه نرم افزارهای نیمه ضروری و ... رو غیر فعال کنید (روی منوی استارت کلیک کنید،سپس RUN را بزنید و تایپ کنید msconfig سپس به سربرگ startup برید و تیک گزینه نرم افزارهای که اشاره کردم رو بردارید ... )
تصویر پس زمینه رو سبک قرار بدید(ترجیحا دیفالت های خود ویندوز)،و درایو سی رو تا می تونید خلوت نگه دارید .. دیفراگ منت رو هم حتما چند هفته یک بار انجام بدید ...

با توجه به وضعیت حال دما مینبرد بسیار بالاست .. حالا فعلا این بماند ..

دسکتاپ بسیار شلوغ است و خیلی برنامه ها در حال اجرا هستن (در منوی کنار ساعت دیده میشوند).. حالا با روش گفته شده در نقل قول بالا یا تعویض ویندوز به یک نسخه اورجینال این مشکل رو برطرف کنید .
--
در کل بنظر میرسه،لپ تاپ شما رم و سی پی یوش کم اورده و برای همین بعد از نصب ویندوز و افزایش نصب نرم افزار (بخصوص اجرا شدن در زمان لود ویندوز) باعث شده خیلی از ظرفیت های رم گرفته شده و مقداری هم پروسس سی پی یو رو به خودشون اختصاص بدن .که در نتیجه با کندی و هنگی بر میخورید .
باید تا می توانید سبک سبک باشید .باید حداکثر زیر 400 مگ از رم رو در حالت دیفالت استفاده کنید .
حالا بازم میگم کارهای که گفته شده رو انجام بدید ،بعد  نتیجه رو اعلام کنید،تا بررسی کنیم .انشالله.
باتشکر.

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » دوشنبه 19 آبان 1393 17:51

sinaset,  منم از شما تشکر می کنم که در این مدت دوست عزیز رو راهنمایی کردید !
ولی هنوز هم عقیده من روی همون مشکل سخت افزاریه و دو حالت رو متصور هستم ، اول خرابی ای سی I/O و بعد پل جنوبی ( PCH)
به هر حال تا از نزدیک با سیستم سر و کار نداشته باشم بعید هست بتونم کاری کنم .
علت اینکه می گم ممکنه عیب از این دو قسمت باشه مشکل در USB و تاچ و سی دی رام و ... است بعلاوه اینکه گفتند تازه ویندوز عوض کردند !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)