در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1202

تشکر کرده: 883 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

مترجم گوگل مرتب کانکت و دیسکانکت می شود

توسط shafagh 2 » يکشنبه 11 آبان 1393 21:08

قبل از مترجم گوگل از بابیلون استفاده می کردم که با اضافه کردن فایل های گلاسوری واقعا یکشنری منحصر به فردی بود اما از زمانی که شنیدم که بعضی می گفتند شرکت اش متعلق به صهیونیست هاست علاقه ام را نسبت به ان از دست دادم و همچنین با شرکت این کمپانی در تحریم ها بطور کلی قید ان را زدم و الان دوسال است از ان استفاده نمی کنم و بجای ان از مترجم گوگل استفاده می کنم یا دیکشنری های انلاین دیگر و یا اساسا حالا که انگلیسی ام بهتر شده از اکسفورد هم استفاده می کنم اما بیشتر دیکشنری ها کلمات مرکب یا عبارت های کوتاه و یا اصطلاحات را ترجمه نمی کنند و فقط یک کلمه تنها را ترجمه می کنند که این محدودیت را نمی پسندم مخصوصا بعض دیکشنری های انلاین برای ترجمه هر کلمه یک صفحه جدید باز می کنند که از همه بدتر است. متاسفانه در سایت های ایرانی هم من تا بحال دیکشنری جامعی که حتی به ترجمه عبارات هم پاسخ دهند ندیده ام انها هم فقط یک کلمه را در یک کارد کوچک پاسخ می دهند. فعلا برای من مترجم گوگل بهترین است اما اخیرا وقتی به این مترجم مراجعه می کنم تا مدتی خوب کار میکند اما یکدفعه هر کلمه ای که به ان داده می شود صفحه همانطور روی کلمه قبلی مانده و پاسخ کلمه جدید را نمی نویسد بعد از مثلا چهار پنج دقیقه دوباره کار می افتد و دوبار بعد از مدتی از کار می افتد و این روال همینطور ادامه پیدا می کند که در حین مثلا یک ترجمه ای که عجله دارم خسته کننده است یک فایلی بود بنام plugin-container .exe با مطالعه ای که در بعض قروم های  انگلیسی زبان کردم عده ای همین مشکل را عنوان می کردند که ممکن است این فایل سرعت اینترنت را کم می کند و البته راه حل هایی هم برای ان می گفتند. بعضی اشاره کردند که این فایل که در Task manager ظاهر می شود اصولا فایل سیستم نیست و متعلق فایر فوکس است و حتی یکی گفت که ان را پیدا کرده و حذف کرده. من هم که از این مشکل مترجم گوگل ناراحت بودم پس از بررسی اینکه این فایل واقعا متعلق به ویندوز نباشد ان را پیدا کرده و پاک کردم. هیچ سیستم تغییر نکرد اما مشکل مترجم گوگل همچنان باقی است خواستم از دوستان گرامی بپرسم ایا دلیل این مشکل مترجم گوگل را می دانند  ممنون

Captain

Captain

نماد کاربر
1863

تشکر کرده: 5915 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

Re: مترجم گوگل مرتب کانکت و دیسکانکت می شود

توسط SMH » يکشنبه 11 آبان 1393 22:49

shafagh 2, با سلام دوست عزیز
شما برای ترجمه متون خودتون می تونید از سایت http://www.bestdic.ir/ استفاده کنید که هم ترجمه ی متن داره و هم ترجمه ی لغت
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

serat&mersad از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

توسط serat&mersad » يکشنبه 11 آبان 1393 23:09

ممنون مجتبی جان :razz: ، اما این سایت از گوگل ترنسلیت هم سنگین تره،لودش بیشتر طول میکشه!!! خیلی هم شلوغه{یه جورایی دارالترجمه هست و کارش قبول سفارش آنلاینه}
البته بد نیست،فقط برای متنهای عربی مخصوصا" چند خطی خوب عمل نمیکنه :sad:
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 2 آذر 1393 16:27

من به همه‌ي دوستان مترجم انلاين مايكروسافت رو توصيه ميكنم
translate.bing.com
:-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند