در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

352

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 67 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آبان 1390 14:46

آرشيو سپاس: 719 مرتبه در 256 پست

انبار خانگی برای سبزیجات تازه

توسط a_gadget » چهارشنبه 28 آبان 1393 00:50

انبار خانگی برای سبزیجات تازه
[START][/START]
هر روز میلیون‌ها تن محصول کشاورزی تولید و وارد بازار می‌شود. کارخانه‌های زیادی در سراسر دنیا مشغول فرآوری این محصولات هستند. آنها را خشک، کنسرو یا منجمد می‌کنند تا با کمترین تغییر در مزه در هر فصلی در دسترس باشند. در همه خانه‌ها هم یخچال و فریزرها پر از این محصولات است. اما پیش از اختراع فریزر سرنوشت این محصولات چه بود؟ دلتان می‌خواهد به گذشته برگردید و با کمی وقت و حوصله غذای تازه‌تری بخورید؟
اگر لذت خوردن سبزی تازه برایتان مهم است و جای کافی برای انبار کردن سبزیجات دارید، این مقاله خوشحالتان خواهد کرد. این‌ها نکاتی برای انبار کردن سبزیجات و میوه‌ها هستند تا هفته‌ها در محیط انبار سالم بمانند.
هر محصول یک روش
محلی که به عنوان انبار در نظر دارید باید همیشه خشک و تاریک باشد. تهویه و گردش مناسب هوا تضمین ماندگاری محصولاتی است که در انبار می‌گذارید.
چغندر، هویج و کلم تا زمانی که در شن و ماسه قرار دارند سالم می‌ماند. جعبه ماسه جای امنی برای نگهداری این محصولات است، مشروط به اینکه جعبه ماسه در خنک‌ترین جای انبار باشد. جای گرمتر انبار را به سیب‌زمینی اختصاص دهید که دمای آن حدود ۴۵ درجه فارنهایت باشد.
انبار شما هر قدر کوچک یا بزرگ باشد، با قفسه‌بندی و دیواره سازی موفق به ایجاد دماهای متفاوت در آن خواهید شد.
تکه‌ای از انبار را به یک گودال اختصاص دهید. زمینی که بیش از نیم متر کنده شده دارای دما و رطوبت ایده‌آل برای نگهداری سبزیجات است.
برداشت حرفه‌ای از انبار
وقتی سراغ برداشت محصولات از انبار بروید که از خشک بودن هوا مطمئن باشید.
با دستکش سراغ محصولات بروید تا پوست‌تان در برداشت محصولات زخمی و آلوده نشود.
موقع برداشت یا چیدن محصولات در انبار مراقب قرارگیری محصولات متنوع باشید. همه سبزی‌ها و میوه‌ها همسایه‌های خوبی برای هم نیستند. مثلا سیب با انتشار گازی که از خود ساطع می‌کند، جوانه‌زدن سیب‌زمینی‌ها و رسیدن گوجه‌فرنگی‌ها را سریع‌تر می‌کند.
شلغم و انواع کلم هم بهتر است در قفسه‌ای دور از میوه‌ها باشند، چون بوی ناخوشایندی دارند که میوه‌هایی با پوست کُرکی را بدبو می‌کند.
و در آخر هر روز ضمن کنترل دما و رطوبت مراقب باشید تا انبار شما تبدیل به بهشت حیوانات و جانوران موذی نشود

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 14 مهمان