هنگ کردن سیستم

در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

هنگ کردن سیستم

پست توسط bloodthirsty » سه شنبه 11 آذر 1393, 2:01 am

سلام
چند وقت زمانی که مرورگر سیستم رو باز میکنم مصرف سی پی یو خیلی بالا میره و سیستمم هنگ میکنه و به صد در صد میرسه ... به نظرتون دلیلش چیه ؟ تصویر

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 70493 بار
سپاس‌های دریافتی: 31265 بار
تماس:

Re: هنگ کردن سیستم

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 11 آذر 1393, 5:55 pm

,
اگر مرورگر شما فايرفاكس هست لود و مصرف رم بالا طبيعي هست
لطفا نام و نسخه مرورگر رو بفرماييد.
علاوه بر اينها كش و ديگر اجزاي ذخيره شده در مرورگر رو با استفاده از برنامه CCleaner حذف كنيد و مجددا تست كنيد.
حتما از آخرين نسخه‌ي پايدار مرورگرها استفاده كنيد و ترحيحا از Opera ‌يا Chrome‌ استفاده كنيد
ضمنا بفرماييد از چه آنتي ويروسي استفاده ميكنيد؟
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member
نمایه کاربر

پست توسط bloodthirsty » سه شنبه 11 آذر 1393, 7:49 pm

ویندوزم اکس پی بود و مشکلی نداشت , دو سه بار سیستم بی دلیل ریستارت شد و بعد از اون مصرف سی پی یو رفت بالا ... بعد از اون ویندوزمو عوض کردم و سون ریختم اما بازم مصرف سی پی یو بالا بود و هنگ میکرد ... زمانی که ویندوز اکس پی بود مرورگرم اپرا بود و الان کروم هست اما تفاوتی ایجاد نشده , با چند تا انتی ویروس سیستم رو اسکن کردم اما فایده ایی نداشت . هم با avira , panda و الانم با avast اما نتیجه ایی نگرفتم ... هر کدوم چند تا ویروس پیدا کردن اما تغییری توی مصرف سی پی یو ایجاد نشد . قبلا از این اتفاقات مصرف رم خیلی پایین بود و تقریبا هیجده درصد بود اما الان مصرف رم هم بالا رفته و معمولا تا چهل درصد میرسه در حالی که قبلا بیشتر از بیست درصد نمیومد . دیشب دمای سی پی یو رو تست کردم و دمای قطعات همه نرمال بود و 58 درجه بود . به نظرتون ممکن سی پی یو خراب شده باشه ؟

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9170 بار
سپاس‌های دریافتی: 20872 بار
تماس:

پست توسط sinaset » چهار شنبه 12 آذر 1393, 8:48 am

سلام بر شما
---
برای بهتر مشخص شدن وضعیت،اخرین نسخه،[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]رو از اینجا دانلود و نصب کنید ..ببینید ویروسی پیدا میکند یا که خیر.
--
تسک منیجر رو اجرا کنید،به سربرگ processes برید،(در بالا لیست روی گزینه cpu کلیک کنید تا لیست بر اساس میزان استفاده از سی پی یو مرتب سازی شود) سپس از این صفحه عکس تهیه کنید و اینجا قرار بدهید ...
---
میزان و مدل رم و سی پی یو به همراه مدل پاور خودتون رو هم بفرمایید.
باتشکر.تصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

New Member
نمایه کاربر

پست توسط bloodthirsty » چهار شنبه 12 آذر 1393, 9:13 pm

سی پی یو مصرفی نداره تا زمانی که مرورگر رو باز میکنم و ناگهانی مصرفش میره بالا و به صد در صد میرسه ... اگه مرورگر باز نباشه کاملا نرمال کار میکنه و مشکلی برای سیستم بوجود نمیاد . رم سه گیگ هست که البته یک گیگ بود و به سه ارتقاش دادم , سیستم قدیمی و نزدیک هفت سال پیش جم شده ...
سی پی یو
intel pentium e2180
رم
ddr2

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط sinaset » چهار شنبه 12 آذر 1393, 9:26 pm

سلام و شبتون بخیر.
--
اگر میشه کارهای دیگه که گفتم رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید
---
یک سوال جداگانه،از موقعه که رمتون رو از 1 گیگ به 3 گیگ ارتقاء دادید مشکلی بخصوصی پیش نیامده؟
باتشکر.

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

پست توسط lormishju » جمعه 14 آذر 1393, 12:27 am

یکی از سه علت زیر را می تونه داشته باشه:
1-مادربوردت خراب است باید تعویض بشه
2-رم زیادی که روی سیستم نصب کردی سیستم کشش اونها رو نداره باید مقدر رم رو کم کنی
3- احتمالا رم هات از مارک مختلفی هستند و بهم نمی خورند البته اگر رم هایی با مارک مشابه بگیری تضمینی نیست که مشکل حل بشه! بهتر است از یک رم پایین استفاده کنی

New Member
نمایه کاربر

پست توسط bloodthirsty » یک شنبه 23 آذر 1393, 6:34 pm

سلام
مرورگرمو عوض کردم و با اینترنت اکسپلورر امتحان کردم تقریبا هشتاد درصد مشکل حل شد و خیلی کم هنگ میکنه و سی پی یو هم کمتر از گذشته بالا میره . مرورگری هست که کمترین فشار رو به سی پی یو بیاره ؟

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط sinaset » یک شنبه 23 آذر 1393, 7:09 pm

سلام بر شما
---
میخواد [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]رو هم امتحان کنید ببینید چه نتیجه میگرید...
باتشکر.تصویر

New Member
نمایه کاربر

پست توسط bloodthirsty » یک شنبه 23 آذر 1393, 7:12 pm

اینا رو امتحان کردم کلا خیلی فشار به سی پی یو میارن , یه مرورگر سبک مثه اکسپلورر میخوام ...

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط sinaset » یک شنبه 23 آذر 1393, 7:16 pm

bloodthirsty نوشته شده:اینا رو امتحان کردم کلا خیلی فشار به سی پی یو میارن , یه مرورگر سبک مثه اکسپلورر میخوام ...

---
این دو مرورگری که بهتون معرفی کردم،از اینترنت اکسپلوره سبک تره ..،
احتمالا مشکل شما چیزی دیگریست ... شما با اانتی ویروس اپدیت شده مثل [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] یا [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] سیستم رو اسکن کردید؟
باتشکر.

New Member
نمایه کاربر

پست توسط bloodthirsty » دو شنبه 24 آذر 1393, 3:01 pm

بعید میدونم مشکل از ویروس باشه چون با سه تا آنتی ویروس اسکن کردم و ویندوزم عوض کردم , ممکن آسیب سخت افزاری دیده باشه ؟

ارسال پست

بازگشت به “سوالات و اشکالات نرم افزاري”