سیستم سلاح لیزری آمریکا در خلیج فارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1633
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

Re: سیستم سلاح لیزری آمریکا در خلیج فارس

پست توسط KH.I.A.2500 » شنبه 22 آذر 1393, 6:58 pm

سلام و درود

نمونه دریایی در برد کم مؤثر است.
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1417
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 2843 بار
سپاس‌های دریافتی: 5201 بار

Re: سیستم سلاح لیزری آمریکا در خلیج فارس

پست توسط shafagh 2 » یک شنبه 23 آذر 1393, 12:15 am

من ابزاری را برای مقابله با این لیزر ها طراحی کرده ام ان را در پست قبلی نوشتم اما بعد فکر کردم بهتر هست فعلا ان را باز گونکنم و ببینم ایا مثلا مسولین نظامی از چنین طرح هایی استقبال می کنند و اگر اینطور باشد ان را صورت یک طرح جداگانه و کامل ارائه نمایم و لذا انرا از پست حذف کردم تا مالکیت فکری ان برایم محفوط بماند . این طرح برای شناورهای کوچک مثل قایق ها کاربرد دارد و عالی است. در ضمن طرحی هم برای منهدم کردن هرنوع موشک سطح به سطح یا هوا به سطح در دریا و برای کشتی ها و ناوها دارم البته تا بحال چنین طرحی اجرا نشده موشک ضد موشکی و گاتلینگی و توپ راداری هم نیست اما به سیستم راداری دقیق تعیین مسیر موشک پرتاپ شده از سمت حریف نیازمند است. مهم نیست موشک از چه نوعی باشد وسیستم هدایت ان چطور است صدر در صد قبل از برخورد به شناور نابود خواهد شد.
.


بلــغ العــلي بكــماله                 كشف  الدجي  بجماله
.
حسنت جميع خصاله                  صــــلوا  علـــيه و  الــه
 
 با كمال اش به درجه اعلي رسيد           با جمال اش ظلمت را شكافت
 صفات و خصائل او همه زيباست             بر  او  و  آل  او  صلوات  بفرستيد

.
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3567
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3912 بار
سپاس‌های دریافتی: 7883 بار

Re: سیستم سلاح لیزری آمریکا در خلیج فارس

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » یک شنبه 23 آذر 1393, 6:22 pm

shafagh 2 نوشته شده:من ابزاری را برای مقابله با این لیزر ها طراحی کرده ام ان را در پست قبلی نوشتم اما بعد فکر کردم بهتر هست فعلا ان را باز گونکنم و ببینم ایا مثلا مسولین نظامی از چنین طرح هایی استقبال می کنند و اگر اینطور باشد ان را صورت یک طرح جداگانه و کامل ارائه نمایم و لذا انرا از پست حذف کردم تا مالکیت فکری ان برایم محفوط بماند .
این طرح برای شناورهای کوچک مثل قایق ها کاربرد دارد و عالی است.
در ضمن طرحی هم برای منهدم کردن هرنوع موشک سطح به سطح یا هوا به سطح در دریا و برای کشتی ها و ناوها دارم البته تا بحال چنین طرحی اجرا نشده موشک ضد موشکی و گاتلینگی و توپ راداری هم نیست اما به سیستم راداری دقیق تعیین مسیر موشک پرتاپ شده از سمت حریف نیازمند است.
مهم نیست موشک از چه نوعی باشد وسیستم هدایت ان چطور است صدر در صد قبل از برخورد به شناور نابود خواهد شد.

سلام
بهتره اختراعتون رو ثبت کنین تا حقتون ضایع نشه
چون ممکنه یک نفر دیگه هم همون رو بسازه و زودتر از شما ثبتش کنه
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1033
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 آبان 1392, 7:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 5688 بار
سپاس‌های دریافتی: 3065 بار

Re: سیستم سلاح لیزری آمریکا در خلیج فارس

پست توسط Hesam - 1994 » چهار شنبه 3 دی 1393, 10:56 pm

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: اساساً لیزر در مناطق دریایی به دلیل وجود رطوبت بسیار بالا و شرجی هوا، کارایی بسیار کمی دارد؛ حتی اگر ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر کارایی اینگونه توپ‌ها صحت داشته باشد، خودشان اذعان کرده‌اند که بُرد این توپ‌ها 500 متر است و این برد تأثیری در نبردهای احتمالی ندارد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از دفاع پرس، سردار دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به توافق صورت گرفته میان مقامات انگلیسی و بحرینی برای ایجاد پایگاه نظامی دریایی در کشور بحرین اظهار کرد: انگلیسی‌ها پس از سال 1971 که شرّشان را از منطقه شرق کانال سوئز کم کرده بودند، دوباره به خلیج فارس برگشته‌اند؛ اما ایجاد این پایگاه برای ما اهمیتی ندارد.

وی اضافه کرد: وقتی شیطان بزرگ یعنی آمریکا پایگاه‌های مختلفی را در کشورهای جنوب خلیج فارس ایجاد کرده‌است، حضور شیطان کوچک‌تر در کنار آن شیطان بزرگ، چندان مهم نیست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تأکید بر این که شناورهای انگلیسی نیز در خلیج فارس تحت اشراف اطلاعاتی سپاه قرار دارند، اظهار کرد: هیچ تحرکی در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز صورت نمی‌گیرد که تحت کنترل، رصد و اشراف اطلاعاتی نیروی دریایی سپاه نباشد.

سردار فدوی در ادامه به هیاهوی تبلیغاتی رسانه‌های غربی بر سر تجهیز تجهیز ناوهای‌ آمریکایی در خلیج فارس به توپ‌های لیزری اشاره و تصریح کرد: اساساً لیزر در مناطق دریایی به دلیل وجود رطوبت بسیار بالا و شرجی هوا، کارایی بسیار کمی دارد؛ حتی اگر ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر کارایی اینگونه توپ‌ها صحت داشته باشد، خودشان اذعان کرده‌اند که بُرد این توپ‌ها 500 متر است و این برد تأثیری در نبردهای احتمالی ندارد.

* ساخت زیردریایی‌های ویژه توسط سپاه

فرمانده ندسا همچنین درباره ویژگی‌ زیردریایی‌های سپاه، به دفاع پرس گفت: زیردریایی‌ مورد نظر نیروی دریایی سپاه، با تعریف روال معمولی که دنیا از زیردریایی دارد، متفاوت است.

وی اضافه کرد: هر وسیله‌ای اگر طبق تعریف روال معمول دنیا که عمدتا از سوی آمریکایی‌هاست ساخته شود، برای مقابله با تهدیدات آمریکا کارایی ندارد؛ چراکه علوم پایه چنین تجهیزاتی در اختیار آمریکایی‌هاست و لذا توان رویارویی با آن‌ها را دارند. زیردریایی نیروی دریایی سپاه نیز همانند قایق‌های تندرو در چارچوب جنگ ناهمطراز ساخته و به‌کار گرفته شده‌اند.

دریادار فدوی با اشاره به تلاش نیروی دریایی سپاه برای دستیابی قایق‌های تندرو سپاه به سرعت 80 نات، اظهار کرد: طبق برنامه مقرر است تا آخر برنامه پنج‌ساله پنجم به این سرعت دست پیدا کنیم؛ ولی امیدواریم خیلی زودتر از انتهای برنامه پنجم این کار صورت گیرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در خصوص قایق‌های پرنده نیز اظهار داشت: این قایق‌ها سال‌هاست که در سازمان رزم ما حضور دارد و درباره قایق پرنده "باور 3" نیز در آینده اخباری را اعلام خواهیم کرد.

وی همچنین به برخی تلاش‌ها برای دور زدن تنگه هرمز اشاره کرد و گفت: این کار مانند ایجاد خطوط لوله نفت به خارج از خلیج فارس، به لحاظ جغرافیایی امکان‌پذیر نیست و اگر به فرض محال این کار صورت بگیرد، تأثیری در اهمیت خلیج فارس ندارد؛ به این دلیل که انرژی در ساحل خلیج فارس است و امکان جابه‌جایی مخازن انرژی در عمق سواحل برای کسی مقدور نیست.

سردار فدوی افزود: این موضوع جدید نیست و از بدو پیروزی انقلاب اسلامی این گفته‌ها وجود داشته و این اقداماتی که از آن‌ها نام برده می‌شود، هیچ‌گونه تاثیری در کاهش اهمیت خلیج فارس ندارد.

* همکاری نیروی دریایی سپاه با ارتش در رزمایش محمد رسول‌الله(ص)

فرمانده ندسا در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به رزمایش آتی ارتش جمهوری اسلامی، اظهار کرد: انواع مختلفی از واحدهای شناوری نیروی دریایی سپاه در این رزمایش و در محدوده‌ای که پایگاه‌های چابهار و جاسک قرار دارد، شرکت دارند.

وی اضافه کرد: شلیک‌هایی که در چارچوب رزمایش باید انجام شود، توسط واحدهای شناوری نیروی دریایی سپاه صورت می‌گیرد، ولی با توجه به این که این رزمایش مختص ارتش است، این کار مطابق با طرح ارتش انجام می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در خصوص همکاری متقابل این نیرو با نیروی زمینی سپاه نیز گفت: در واقع دفاع ما از دریا آغاز می‌شود؛ که طبیعتاً این موضوع، پشتیبانی متقابلی را برای همه نیروها به‌وجود می‌آورد و در هنگام مواجهه با دشمن، نیروهای زمینی و دریایی سپاه یکدیگر را پشتیبانی خواهند کرد.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4280
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6673 بار
سپاس‌های دریافتی: 12014 بار
تماس:

Re: سیستم سلاح لیزری آمریکا در خلیج فارس

پست توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 4 دی 1393, 3:58 am

  God  , آره کلا بی ارزشه ! ارزش نارنج دستی ازش بیشتره !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

Re: سیستم سلاح لیزری آمریکا در خلیج فارس

پست توسط CAPTAIN PILOT » پنج شنبه 4 دی 1393, 6:33 pm

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی تصویر

سیستم سلاح لیزری یا همان Laser Weapon System که در اختصار LaWS نامیده میشود و نام اختصاصی آن نیز (A/N SEQ-3(XN-1 میباشد از ماه نوامبر گذشته توسط ناو چندمنطوره USS Ponce از کلاس Austin در خلیج فارس و دریای عمان حضور دارد. این سلاح با استفاده از انرژی مستقیم لیزر توانایی انهدام اهداف کوچک در حوزه هوا و دریا را دارا میباشد. باید توجه داشت برای استفاده از این لیزر نیازی به انهدام کامل هدف نیست بلکه تخریب بخش حساسی از آن کافیست تا مجموعه سیستم ناتوان گردد. ارتقاهای اخیر این سیستم با آنچه بسیاری از دوستان در ذهن دارند متفاوت است و نواقص زیادی مرتفع گردیده اند. به عنوان مثال:

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 LaWS در مراحل تحقیقات   
سردار فدوی تصریح کرد: اساساً لیزر در مناطق دریایی به دلیل وجود رطوبت بسیار بالا و شرجی هوا، کارایی بسیار کمی دارد

آزمایشات اخیر و اعلام رسمی دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا مبنی بر تاثیر بدون نقص سیستم در عملکرد دریایی میباشند و اساسا" این قبیل ماموریت ها یکی از نقش های اصلی LaWS در زمان حال و آینده خواهند بود. لازم به ذکر است 2 آزمایش آخر بر روی پهپاد Scan Eagle و قایق تندرو مجهز به سیستم پرتاب راکت, هر 2 در خلیج فارس و شرایط دریایی انجام گرفتند و نتیجه آنها نیز 100% موفق بود. این لیزر به دلیل قدرت خروجی بالا, مشکلی با شرایط نامساعد جوی و همچنین رطوبت بالای هوا ندارد.

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
LaWS بر روی USS Ponce در خلیج فارس 
خودشان اذعان کرده‌اند که بُرد این توپ‌ها 500 متر است

طبق اعلام آمریکایی ها بیشترین برد آزمایش شده و مخرب این توپ معادل 1.6 کیلومتر بوده است و طی سال های آینده احتمال ارتقا و افزایش آن وجود دارد. با توجه به اینکه سیستم با رادار Phalanx CIWS یکپارچه میباشد, توانایی درگیری همزمان با اهداف چندگانه را داراست و این امر قدرت عملیاتی آن را بطور چشمگیر افزایش میدهد. ضمنا" هر شناور سطحی میتواند به حداقل 2 الی 4 فروند LaWS مجهز گیردد که در اینصورت توانایی عملیاتی آن چندین برابر میگردد.

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
انهدام راکت از فاصله 1.6 کیلومتر با استفاده از لیزر
 
گویا هر شلیکش چیزی حدود 1 دلار خرج برمیداره

در گذشته این مبلغ اعلام گردیده بود اما طی آخرین گزارش نیروی دریایی آمریکا, هزینه هر شلیک در نسخه اخیر حدود 0/5 دلار برآورد شده است. هرچند قدرت خروجی لیزر بطور رسمی اعلام نشده است اما پیش بینی میشود نمونه آزمایشی در شلیک های اخیر علیه اهداف کوچک از قدرت خروجی بین 15 الی 50 کیلووات استفاده نموده باشد.

لیزر نقاط ضعفی هم دارد مثلا در برابر ابر و توده دودی که جلوی قایقهای تندرو ایجاد شود لیزر توان نفوذ ندارد و حتی یک آینه یا وسیله منعکس کننده میتواند لیزر را به سلاحی بر علیه خود آمریکاییها تبدیل کند

کاملا" صحیح است و ذرات معلق در دود توانایی برهم زدن امواج لیزر را دارا میباشند و این دقیقا" مشابه استفاده آمریکا از ابرهای فیبر کربنی برای اخلال در عملکرد موشک های ضدکشتی هدایت راداری میباشد. اما باید توجه داشت این روش بر روی قایق های کوچک و تندرو کارایی ندارد زیرا ژنراتور دیزلی مبدل دود در حجم وسیع به تنهایی دارای ابعادی بزرگتر از قایق است و سرعت حرکت قایق رو به جلو نیز این اجازه را نمیدهد تا در دود حاصله محفوظ بماند مگر آنکه جهت وزش باد از روبرو باشد و سکاندار قایق نیز توانایی هدایت آن در هاله ابر را دارا باشد. اما استفاده از آینه و اساسا" فلزات منعکس کننده قدرتمند نیز در قبال این سلاح بی فایده است زیر سیستم Tracking اولیه شامل لیزر نشانه گیری بر روی نقطه حساس هدف میباشد و چنانچه آن مقطع از فلز منعکس کننده استفاده نموده باشد, در بدو هدفگیری مشخص و نقطه ای دیگر برای شلیک انتخاب میگردد. مگر آنکه کل قایق را از چنین جنس گرانقیمتی بسازیم!

 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
سیستم کنترل
(A/N SEQ-3(XN-1 که بیشتر شبیه به کنسول بازی های رایانه ای میباشد!
 
به هر حال چنانچه تصور نمائیم تسلیحات حاصل از چندین میلیون دلار سرمایه گذاری و صرف سال ها تحقیقات در قبال قایق های چند هزار دلاری کاربردی ندارند قطعا" خود را گول زده ایم اما این موضوع نیز به معنای برتری همه جانبه این سلاح در میادین نبرد نمیباشد و قطعا" هر سلاحی برای منطوری خاص و آن هم توسط استراتژی خاص تر تعریف گردیده است.


موفق باشید تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major II
Major II
پست: 443
تاریخ عضویت: جمعه 1 بهمن 1389, 11:38 am
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2155 بار

Re: سیستم سلاح لیزری آمریکا در خلیج فارس

پست توسط anga2009 » پنج شنبه 4 دی 1393, 7:56 pm

میشه یه فیلم از این سامانه بگذارید
وب سایت روستای گندشمین
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
خدایا من را ببخش...

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1633
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

Re: سیستم سلاح لیزری آمریکا در خلیج فارس

پست توسط KH.I.A.2500 » پنج شنبه 4 دی 1393, 8:08 pm

با سلام

این لیزر به دلیل قدرت خروجی بالا, مشکلی با شرایط نامساعد جوی و همچنین رطوبت بالای هوا ندارد.


اگر منظورتان از رطوبت بالای هوا، صرفاً هوای شرجی دریا باشد، بله درست است. ولی مه غلیظی که گاهی در دریاها ایجاد می شود قدرت پرتوها را به شدت کاهش می دهد و تقریباً عملکردی مشابه هاله دود دارد. افزون بر این، بارش برف و باران نیز تا اندازه ای روی برد و قدرت این سلاح تأثیر دارد. پس از دید من به طور کلی تأثیر گذاری این سلاح به چند عامل بستگی دارد:
1- شرایط طبیعی محیط
2- اقدامات دفاعی طرف مقابل
3- قدرت خروجی این جنگ افزار
4- نوع هدف

کلاً این سلاحی که الان ساخته و نصب شده در آخرین حلقه دفاعی ناو کاربرد دارد و وظیفه اش فقط ایجاد همپوشانی برای سایر سامانه های دفاعی ناو است.
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 172
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 اسفند 1391, 6:09 pm
سپاس‌های ارسالی: 664 بار
سپاس‌های دریافتی: 1160 بار

Re: سیستم سلاح لیزری آمریکا در خلیج فارس

پست توسط میگ 35 » جمعه 5 دی 1393, 2:43 pm

ناو«یو اس اس پانس» مجهز به سلاح لیزری

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

این سلاح اگر بردش را به 10 کیلومتر برسونه یک سلاح بسیار خطرناک برای قایق های تندرو مجهز به گراد میشه،برد نهایی راکت اندازهای 107 میلیمتری آخرش به 8.1 کیلومتر میرسه
(موندم چرا اون فیلمی که من تو صفحه قبل گذاشتم تغییر کرده)

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”