در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

1204

تشکر کرده: 3085 مرتبه
تشکر شده: 3534 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: آخرین تحولات لیبی

توسط bamn » چهارشنبه 19 اسفند 1394 10:08

با عرض سلام مجدد .

سرعت تحولات در لیبی چندان زیاد نیست و برای ما هم از اهمیت کمتری برخوردار است . اما نزدیکی به اروپا باعث شده تا کشورهای غربی شدیداً روی تحولات این کشور حساس باشند . در هفته های اخیر و بعد از فروکش کردن نسبی درگیری ها بین دو جناح طرابلس نشینان و طبرک نشینان (نیروهای فجر و نیروهای کنگره ملی) ، داعش تعدادی از مواضع خود را در بنغازی ، اجدابیه و صبراته از دست داد و فشار روی بدنه اصلی داعش لیبی در سرت افزایش پیدا کرده است . با این شرایط در چند روز اخیر تروریست های داعش سعی کرده اند جنگ را به تونس بکشانند . بخشی از نیروهای آنها که از غرب لیبی گریخته اند با ورود به مرزهای تونس در دو استان مدنین و تطاوین با نیروهای تونس درگیر شده اند . در استان تطاوین ظاهراً داعشی ها در همان منطقه مرزی زمین گیر شده و نتوانسته اند به عمق نفوذ کنند اما در استان مدنین درگیری ها به داخل شهر بن غردان کشیده شده و همچنان ادامه دارد . مقامات تونس تمام نیروهای خود را برای اخراج تروریست ها از این شهر بسیج کرده و هشدار داده اند داعش در تلاش است تا امارت بن غردان را در این شهر ایجاد کند . تلفات داعش ظاهراً بالا بوده و تعدادی هم اسیر داده اند ، ارتش تونس از شمار تلفات خودش گزارش دقیقی نمی دهد اما با توجه به ادامه درگیری ها در داخل این شهر می توان نتیجه گرفت که تلفات دو طرف و بویژه غیر نظامیان نباید کم باشد . داعش در تونس طرفداران فراوانی دارد و هزاران نفر از این کشور در سال های اخیر به این گروهک پیوسته و در سوریه و عراق جنگیده اند ، با این وجود ارتش تونس اتحاد خود را حفظ کرده و مثل ارتش تضعیف شده و چند پاره لیبی نیست ، تونس همچنین در حوزه نفوذ فرانسه قرار دارد و اگر ارتش تونس نتواند در چند روز آینده تروریست ها را به پشت مرز لیبی عقب بزند احتمال مداخله نظامی فرانسه در این کشور زیاد خواهد بود .

گفتنی است ورود داعش به تونس پس از آن اتفاق می افتد که این کشور در جلسه اخیر اتحادیه عرب به بیانیه پیشنهادی عربستان برای تروریستی خواندن حزب الله لبنان رای منفی داده بود!
نظرسنجی انتخاب بهترین فیلم سال سینمای ایران :
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


کانال تلگرام فروشگاه بنده :


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان