در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1385 22:52

محل سکونت

مشهد

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 112 پست

خروج 5/7 ميليارد دلار از کشور به‌وسيله شركت‌هاي هرمي

توسط sohrab_poet » يکشنبه 14 آبان 1385 19:17

دادستان عمومي وانقلاب استان اصفهان گفت: حدود 5/7 ميليارد دلار ارز به‌وسيله شركت‌هاي هرمي از كشور خارج شده و اين زنگ خطري براي اقتصاد كشور است. اگر چه شركت‌هاي هرمي براي قانوني جلوه دادن فعاليت‌هاي خود به شگردهاي مختلف از جمله حمايت از نيازمندان و كمك به فقرا متوسل مي‌شوند ليكن بدون شك هدف آنها كسب درآمدهاي كلان از طريق به اصطلاح تجارت الكترونيكي است.
به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، سيدحميد‌رضا طباطبايي ديروز در جمع خبرنگاران افزود: با تلاش مأموران وزارت اطلاعات و فعاليت‌هاي اطلاعاتي دقيق 10 نفر از سر شاخه‌هاي اصلي گلد‌گوئيست كه از طريق نامشروع مبالغ كلاني را به جيب زده‌بودند، در اصفهان دستگير شدند.
دادستان عمومي و انقلاب استان اصفهان با اشاره به اين‌كه اين افراد با ضرب سكه با تصوير امام خميني ره، سعي در جذب خريداران ايراني داشتند اظهار داشت: مبلغان گلد‌گوئيست ضرب چنين سكه‌‌اي را دليلي براي موجه بودن اين طرح در كشورمان اعلام مي‌كنند در صورتي كه اين موارد فعاليت‌هاي قمارگونه و نوعي توهين به ساحت مقدس حضرت امام به حساب مي‌آيد.
وي افزود: اگر چه شركت‌هاي هرمي براي قانوني جلوه دادن فعاليت‌هاي خود به شگردهاي مختلف از جمله حمايت از نيازمندان و كمك به فقرا متوسل مي‌شوند ليكن بدون شك هدف آنها كسب درآمدهاي كلان از طريق به اصطلاح تجارت الكترونيكي است.
طباطبايي گفت: تا به حال به هيچ نكته سياسي در زمينه فعاليت‌هاي اين شركت‌ها نرسيده‌ايم، اما مسايل اخلاقي و ارتباطات نامشروع و قتل در اين شركت‌ها به وضع نابهنجاري مشخص است.
وي اظهار داشت: با تدابير موجود در سطح استان بسياري از سرشاخه‌هاي و همچنين زيرمجموعه‌هاي اين شركت‌ها از بين رفته‌اند.
وي گفت: صرف عضو شدن در اين شركت جرم نيست ولي اگر زير مجموعه‌ها اقدام به عضوگيري كنند جرم محسوب شده و به 6 ماه تا 3 سال زندان محكوم مي‌شوند.
طباطبايي افزود: افرادي كه در وجوه كلان اين شركت‌ها دست دارند گاهي مفسد‌في‌الارض نيز شناخته مي‌شوند.

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

324

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 24 مهر 1385 18:13

محل سکونت

تهران-شهرک غرب

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 5 پست

توسط MAX » يکشنبه 14 آبان 1385 21:19

آقا واقعا جای تاسف داره  :shock:


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان