خروج 5/7 ميليارد دلار از کشور به‌وسيله شركت‌هاي هرمي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دو شنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

خروج 5/7 ميليارد دلار از کشور به‌وسيله شركت‌هاي هرمي

پست توسط sohrab_poet » یک شنبه 14 آبان 1385, 7:17 pm

دادستان عمومي وانقلاب استان اصفهان گفت: حدود 5/7 ميليارد دلار ارز به‌وسيله شركت‌هاي هرمي از كشور خارج شده و اين زنگ خطري براي اقتصاد كشور است. اگر چه شركت‌هاي هرمي براي قانوني جلوه دادن فعاليت‌هاي خود به شگردهاي مختلف از جمله حمايت از نيازمندان و كمك به فقرا متوسل مي‌شوند ليكن بدون شك هدف آنها كسب درآمدهاي كلان از طريق به اصطلاح تجارت الكترونيكي است.
به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، سيدحميد‌رضا طباطبايي ديروز در جمع خبرنگاران افزود: با تلاش مأموران وزارت اطلاعات و فعاليت‌هاي اطلاعاتي دقيق 10 نفر از سر شاخه‌هاي اصلي گلد‌گوئيست كه از طريق نامشروع مبالغ كلاني را به جيب زده‌بودند، در اصفهان دستگير شدند.
دادستان عمومي و انقلاب استان اصفهان با اشاره به اين‌كه اين افراد با ضرب سكه با تصوير امام خميني ره، سعي در جذب خريداران ايراني داشتند اظهار داشت: مبلغان گلد‌گوئيست ضرب چنين سكه‌‌اي را دليلي براي موجه بودن اين طرح در كشورمان اعلام مي‌كنند در صورتي كه اين موارد فعاليت‌هاي قمارگونه و نوعي توهين به ساحت مقدس حضرت امام به حساب مي‌آيد.
وي افزود: اگر چه شركت‌هاي هرمي براي قانوني جلوه دادن فعاليت‌هاي خود به شگردهاي مختلف از جمله حمايت از نيازمندان و كمك به فقرا متوسل مي‌شوند ليكن بدون شك هدف آنها كسب درآمدهاي كلان از طريق به اصطلاح تجارت الكترونيكي است.
طباطبايي گفت: تا به حال به هيچ نكته سياسي در زمينه فعاليت‌هاي اين شركت‌ها نرسيده‌ايم، اما مسايل اخلاقي و ارتباطات نامشروع و قتل در اين شركت‌ها به وضع نابهنجاري مشخص است.
وي اظهار داشت: با تدابير موجود در سطح استان بسياري از سرشاخه‌هاي و همچنين زيرمجموعه‌هاي اين شركت‌ها از بين رفته‌اند.
وي گفت: صرف عضو شدن در اين شركت جرم نيست ولي اگر زير مجموعه‌ها اقدام به عضوگيري كنند جرم محسوب شده و به 6 ماه تا 3 سال زندان محكوم مي‌شوند.
طباطبايي افزود: افرادي كه در وجوه كلان اين شركت‌ها دست دارند گاهي مفسد‌في‌الارض نيز شناخته مي‌شوند.
تصویر

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 324
تاریخ عضویت: دو شنبه 24 مهر 1385, 6:13 pm
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط MAX » یک شنبه 14 آبان 1385, 9:19 pm

آقا واقعا جای تاسف داره :shock:

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”