در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
156

تشکر کرده: 530 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 31 مرداد 1393 23:18

بوشهر

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

هک کردن برنامه واتس آپ واقعیت داره؟

توسط mosiuo » شنبه 13 دی 1393 19:58

سلام خدمت دوستان.
چند روز پیش یه کلیپ تو اینترنت دیدم در مورد یه برنامه که باهاش به طور کامل میشه واتس اپ هر کسی رو هک کرد و بدون دسترسی به گوشی طرف از راه دور واتس اپ و کلیه مخاطبین طرف مقابل رو هک کرد و حتی از طرف شخص هک کننده به مخاطبین شخص هک شده پیام فرستاد .کسی میدونه این واقعی بود یا نه.؟و اگه هست میشه برنامه رو معرفی کنید؟البته نشون نداد که ایا میتونه به گالری شخص هم دسترسی پیدا کنه یا نه اما اگه گالری هم باز بشه دیگه واتس اپ نابود شده هست!!!کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه
اشک های که پس از هر شکست میریزیم، عرق هایست که برای پیروزی نریخته ایم!!!

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تشکر کرده: 6248 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

Re: هک کردن برنامه واتس آپ واقعیت داره؟

توسط SMH » شنبه 13 دی 1393 21:49

mosiuo,  با سلام
در مورد واتس اپ منم چیزهایی شنیده بودم و از ضعف های نرم افزاریش چیزایی به گوشم رسیده بود
اما لاین که فاجعست ، من خودم لاین بیشتر دوستام هک کردم
البته بگم که من جزو هکرای کلاه سفید بودم  
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 14 دی 1393 18:18

طبق تحقیقات من بین این دسته برنامه ها Line بهترین ساختار امنیتی را دارد و پس از آن وایبر.

البته واتس اپ هم پس از تغییر مالکیت و افتادنش به دست فیسبوک تغییرات جدی در ساختار حریم خصوصی کاربرانش داده و خیلی از معایب خودش را پوشانده است، اما به نظرم هنوز جا برای بهتر شدن دارد.

باید اشاره کرد چون این نرم افزارها user 2 user نیستند که شما بخواهید از طریقش به دوایس طرف مقابل دسترسی داشته باشید.

در حقیقت هک آنها، یا دسترسی غیر مجاز به اکانت مخاطب مورد نظر است، یا دسترسی غیر مجاز به سرور برنامه.

حالت دوم که دیگه خاص یک فرد نیست، اما حالت اول که شما خودتان را جای دیگری جا بزنید، بسته به سیستم های که برنامه ها برای ایجاد اکانت استفاده می کنند امکان پذیر است.

به طور مثال Line امکان ایجاد اکانت با ایمیل را میدهد، به این ترتیب هک شدن اون چیزی شبیه هک کردن ایمیل یک فرد است و آنقدرها ساده نیست. اما اگر کاربر اکانتش را شماره پایه ساخته باشد، خوب کافیست با برخی از اپ های اندروید که شماره فیک به نرم افزار معرفی میکند به سادگی خود را جای شخص دیگری جا زد.

اگر وارد جزئیات بیشتر نشویم،  در همین حد بدانید آنجا که شما نه رمزی دارید و نه احراز هویتی توسط ایمیل و فقط با شماره تلفن همراه خود رجیستر می کنید و صاحب اکانت می شوید، این احتمال وجود دارد که هر کس دیگری با برخی اقدامات سرور اون برنامه را فریب داده و خودش را جای شما جا بزند و با دوایس خودش اطلاعات حساب کاربری شما در آن برنامه را بر روی گوشی خودش ذخیره کند.

حالا در مرحله دوم این که اون برنامه چه دسته از اطلاعات را بر روی سرور خودش ذخیره و با دوایس کاربر تبادل می کند اهمیت پیدا می کند و میتوان نرم افزاهایی که صرفا احراز هویت را با شماره تلفن همراه انجام میدهد را بر اساس این فاکتور از نظر امنیت دسته بندی کرد.

البته در عمل قضیه به سادگی آنچه گفته شد نیست...  :-)
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » يکشنبه 14 دی 1393 18:30

M.Abooali, با سلام

باید اشاره کرد چون این نرم افزارها user 2 user نیستند که شما بخواهید از طریقش به دوایس طرف مقابل دسترسی داشته باشید.

بله حرفتون کاملا درسته ونهایتا بعد از هک شدن میشه تمام یوزرهای طرف و پاک کرد و به هیچ چیز دیگه از طرف نمی شه دسترسی داشت و مهم تر از اون شماره تماس ها هم به نمایش در نمیاد که خدایی نکرده مورد سوء استفاده قرار بگیره اما به لحاظ امنیتی یکی از راحت ترین راه های هک شدن براش موجوده که کمتر از 2 دقیقه برای هک کردنش وقت نیازه .....

در مورد وایبر هم باید گفت که مسئله همینه و ب نظرم توی همه ی اونها وایبر بهتر و ایمن تر و سریع تر و با امکانات بیشتر هست

اما در مورد واتس اپ منم فقط شنیدم و هنوز خودم نتونستم کاری انجام بدم یا ندیم خودم که کسی این کار رو انجام بده ....
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 30 فروردین 1394 09:03

توسط علیرضا021 » يکشنبه 30 فروردین 1394 09:10

mojtaba13721372 نوشته است:M.Abooali, با سلام

بله حرفتون کاملا درسته ونهایتا بعد از هک شدن میشه تمام یوزرهای طرف و پاک کرد و به هیچ چیز دیگه از طرف نمی شه دسترسی داشت و مهم تر از اون شماره تماس ها هم به نمایش در نمیاد که خدایی نکرده مورد سوء استفاده قرار بگیره اما به لحاظ امنیتی یکی از راحت ترین راه های هک شدن براش موجوده که کمتر از 2 دقیقه برای هک کردنش وقت نیازه .....

در مورد وایبر هم باید گفت که مسئله همینه و ب نظرم توی همه ی اونها وایبر بهتر و ایمن تر و سریع تر و با امکانات بیشتر هست

اما در مورد واتس اپ منم فقط شنیدم و هنوز خودم نتونستم کاری انجام بدم یا ندیم خودم که کسی این کار رو انجام بده ....

سلام
داداش مجتبی میشه به منم هک لاین رو یاد بدی؟

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تاريخ عضويت

توسط SMH » يکشنبه 6 اردیبهشت 1394 21:07

علیرضا021,  سلام دوست عزیز
شما اول باید یک نسخه از لاین کامپیوتر رو داشته باشید.
طرف مقابل و توی ادلیستتون داشته باشید
توی لاین کامپیوتر باید ورود با استفاده از QR کد رو انتخاب کنید و با نرم افزار این کد تصویری رو تبدیل به لینک کنید و به قربانی ارسال کنید و بهش بگید که استیکر هست و .... و طوری باید قانع کنید ایشون رو که روی لینک کلیک کنه ، وقتی کلیک کنه شما می تونید وارد بشید.
این اموزش فقط برای مطلع سازی دوستان بوده و جلوگیری از هک شدن خودشون و بنده هیچ مسئولیتی در قبال هک شدن توسط این روش رو قبول نمی کنم.
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1394 09:18

توسط osas » يکشنبه 2 اسفند 1394 09:21

SMH نوشته است:mosiuo,  با سلام
در مورد واتس اپ منم چیزهایی شنیده بودم و از ضعف های نرم افزاریش چیزایی به گوشم رسیده بود
اما لاین که فاجعست ، من خودم لاین بیشتر دوستام هک کردم
البته بگم که من جزو هکرای کلاه سفید بودم  

salam dooste aziz mishe begi yani chi in narm afzarha user2user nistan?

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
158

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 28 فروردین 1390 18:47

آرشيو سپاس: 303 مرتبه در 94 پست

توسط masoud-35 » يکشنبه 2 اسفند 1394 20:09

با سلا

در مورد تلگرام چطور شنیدم هک کردنش خیلی راحتتر از بقیه هستش

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » دوشنبه 3 اسفند 1394 03:01

masoud-35 نوشته است:با سلا

در مورد تلگرام چطور شنیدم هک کردنش خیلی راحتتر از بقیه هستش

نه به این راحتیا هم نیست !
گول تبلیغات فروش برنامه های هک رو نخورید !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

sinaset از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 3 اسفند 1394 13:13

ما دو معقوله جدا در بحث نرم افزار داریم که اکثرا کاربران با این دو درست آشنا نیستند:

1. امنیت نرم افزار
2. حریم خصوصی

در اکثر نرم افزارها آن چیزی که ازش به عنوان هک یاد می شود در حقیقت سو استفاده از کم سوادی کاربر در تنظیمات درست حریم خصوصیش هست.

از این فراتر هم داریم که گاه اصلا بحث امنیت نرم افزار یا تنظیمات حریم خصوصی نیست و اصلا کاربر خودش سوتی داده مثلا با تائید دسترسی فردی به حسابش از طریق لینک یا qr کد یا ... و خوب اینها معناش نا امن بودن نرم افزارها نیست.

اما از نظر خود امنیت نرم افزارها، بی تردید هر برنامه ای مشکلاتی دارد که به مرور کشف و در آپدیت هاش رفع می شود و مطمئنا به محض این که یک روش نفوذ به برنامه ای کشف شود تولید کننده به فکر چاره براش خواهد بود. واتس اپ در نسخه های جدیدش اصلاحات زیادی به نسبت قبل داشته و امنیت بسیار بالاتری پیدا کرده است.

در خصوص تلگرام هم که کلا توی 3 سال فعالیتش هنوز کسی جوایز 50، 100 و امسال هم 200 هزار دلاری نفوذ بهش را برنده نشده است. و البته حتی یک مورد مستند نفوذ گزارش نشده ازش در مراجع معتبر. در آپدیت های تلگرام نیز اگر مرور نمائید هیچ خبری از آپدیت های امنیتی دیده نشده و قالباً آپدیت ها در خصوص توسعه بوده اند که این بیانگر فقدان باگ امنیتی در نسخه های قبلی هم می باشد.

شاید بهتر باشد اینطور تاکید کنم که اون چیزی که کاربر باید حواسش بهش باشد کاربری خودش و حریم خصوصیش است امنیت نرم افزار بحثش چیزی نیست که کاربر نگرانش باشد یا قرار باشد به فکر چاره براش باشد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1394 09:18

توسط osas » دوشنبه 3 اسفند 1394 16:58

Solver نوشته است:ما دو معقوله جدا در بحث نرم افزار داریم که اکثرا کاربران با این دو درست آشنا نیستند:

1. امنیت نرم افزار
2. حریم خصوصی

در اکثر نرم افزارها آن چیزی که ازش به عنوان هک یاد می شود در حقیقت سو استفاده از کم سوادی کاربر در تنظیمات درست حریم خصوصیش هست.

از این فراتر هم داریم که گاه اصلا بحث امنیت نرم افزار یا تنظیمات حریم خصوصی نیست و اصلا کاربر خودش سوتی داده مثلا با تائید دسترسی فردی به حسابش از طریق لینک یا qr کد یا ... و خوب اینها معناش نا امن بودن نرم افزارها نیست.

اما از نظر خود امنیت نرم افزارها، بی تردید هر برنامه ای مشکلاتی دارد که به مرور کشف و در آپدیت هاش رفع می شود و مطمئنا به محض این که یک روش نفوذ به برنامه ای کشف شود تولید کننده به فکر چاره براش خواهد بود. واتس اپ در نسخه های جدیدش اصلاحات زیادی به نسبت قبل داشته و امنیت بسیار بالاتری پیدا کرده است.

در خصوص تلگرام هم که کلا توی 3 سال فعالیتش هنوز کسی جوایز 50، 100 و امسال هم 200 هزار دلاری نفوذ بهش را برنده نشده است. و البته حتی یک مورد مستند نفوذ گزارش نشده ازش در مراجع معتبر. در آپدیت های تلگرام نیز اگر مرور نمائید هیچ خبری از آپدیت های امنیتی دیده نشده و قالباً آپدیت ها در خصوص توسعه بوده اند که این بیانگر فقدان باگ امنیتی در نسخه های قبلی هم می باشد.

شاید بهتر باشد اینطور تاکید کنم که اون چیزی که کاربر باید حواسش بهش باشد کاربری خودش و حریم خصوصیش است امنیت نرم افزار بحثش چیزی نیست که کاربر نگرانش باشد یا قرار باشد به فکر چاره براش باشد.

الان واتس آپ و تلگرام کجا قسمت حریم خصوصی میشه تنظیم کرد سطح دسترسی رو؟ ضمنا من یکی از دوستم هک شده بود تلگرامش و طرف حتی شماره مخاتبانش رو گرفت، چطوری پس بعضی دوستان میگن به دیوایس دسترسی ندارن، میشه راهنمائی کنید

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » سه شنبه 4 اسفند 1394 20:55

الان واتس آپ و تلگرام کجا قسمت حریم خصوصی میشه تنظیم کرد سطح دسترسی رو؟ ضمنا من یکی از دوستم هک شده بود تلگرامش و طرف حتی شماره مخاتبانش رو گرفت، چطوری پس بعضی دوستان میگن به دیوایس دسترسی ندارن، میشه راهنمائی کنید

تنظیمات حریم خصوصی (privacy setting) معمولا در قسمت تنظیمات هر نرم افزار قابل دستیابی هست و ممکن شامل گزینه های مختلف باشد. مثلا:

در WhatsApp:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در Telegram که امروز 100 میلیون کاربره شد:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در Line:

در viber:

برخی از این نرم افزارها قابلیت چند پلتفرومی (مثلا وب، ویندوزی، اپلی و اندرویدی) یا چند دوایسه بودن را دارند، شخصا 90% موارد سو استفاده که دیدم مربوط به این قسمت این برنامه ها بوده که با فریب کاربر برای کلیک روی یک لینک، یا وارد کردن یک کد به اسم کد تخفیف استیکر و ... یا با استفاده از QR کد اجازه وصل شدن دوایس ناشناس را به اکانت خودشان می دهند. برای این منظور هرگز از طریق نرم افزارها روی لینک های ناشناس کلیک نکنید یا از QR کد اسکن نگیرید. (در خود نرم افزار) اگر هم بیرون از نرم افزار از شما درخواست داد که با مثلا لاین باز کند اون اسکن را تائید نکنید.

اون 10% باقی هم که با جا زدن شماره موبایل روی دستگاه نفوذ می کنند میتویند برای حساب کاربری خود رمز بگذارید و البته اگر مقدور هست اون را ایمیل پایه کنید جای شماره پایه بودن. ضمن این که این دسته از هکرها که چنین توانمندی هایی دارند معمولا مشغول کارهای مهمتری هستند تا هک اکانت افراد عادی و البته تعداد این دسته از افراد بسیار اندک است.

salam dooste aziz mishe begi yani chi in narm afzarha user2user nistan?

به این معنا که هیچ کاربری به کاربر دیگر وصل نیست. همه به سرور وصل هستند. مثلا در مسنجرهایی مثل یاهو یا اسکایپ ما ارتباط IP 2 IP داریم که سرعت و کارایی بالاتری دارد.

البته من در خصوص ارتباط صوتی (نه پیام بلکه ارتباط زنده صوتی و تصویری) که در برخی نرم افزارها مثل لاین یا واتس آپ وجود دارد اطمینان ندارم و فکر می کنم اون قسمت نرم افزارها با توجه به نیاز به سرعت احتمالا از طریق سرور رله نشده و مستقیم باشد.

در این نرم افزارهای چند دوایسه یا چند پلتفرومه همواره قسمت هایی هست که می تویند بروید و مشاهده کنید دوایس های آنلاین روی اکانت خودتان را، اگر مورد غریبه ای بود سشن (دوره ارتباط) اون را باطل کنید.

بعدي