در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با فلسفه به بحث بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
95

تشکر کرده: 154 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 11 آذر 1389 13:41

شـــمـــالـــگـان

آرشيو سپاس: 462 مرتبه در 59 پست

Re: [کلیپ] هجمه رسانه های غربی لیه امام زمان(عج)

توسط demorgan » شنبه 27 دی 1393 00:30

ببینید دوست گرامی قرار نیست من یا شما بر سر این بحث کنیم که چه کسی ، چه کسی را قبول دارد . پیشتر در عرایضم گفتم ، مهم موضوع مورد بحث است و استدلالات و تبیین ها ولاغیر . پس تا اینجا فکر میکنم اینکه من به کدام فیلسوف اعتقاد دارم یا شما ، بی معنی شده است . مهم قوی بودن متد استدلال و تبیین درست است . نظام فلسفی صرفاً توجیهی نشان از قوی بودن آن نیست بلکه هر چه بتوان با اصول کم پدیده هایی را با بیشترین دقت تبیین کنند در عین سادگی برتر هستند زیرا میتوانند پیشبینی نیز بکنند و تعمیم های قویتری را نیز نتیجه میدهند و پایه های نظام استدلالی نیز متقن تر و مطمئن تر خواهد شد .

یادآوری میکنم تمام عزیزانی که شما نام بردید در زمینه الهیات فلسفی مطالعه میکنند نه فلسفه دین انگونه که در غرب است . بگذارید بی پرده بگویم ، در فلسفه دین ، هیچ کدام از متون دینی قداستی ندارند و بر روی مفاهیم بصورت مجرد در فلسفه بحث میشود و سپس هر کدام از ادیان نتایج را بررسی میکنند که آیا تناقضی را بطن دینشان نتیجه داده است یا خیر و کار فلسفه فارغ از نگرش با عینک دین به خود دین است و تعارض آرا نباید کفه را به سمتی سنگین کند که گزاره های دینی توجیه شوند .

اگر موضوعی هست که قرار است راجع به آن بحث شود ، آنرا به بحث بگذارید در غیر اینصورت اینگونه خط و نشان کشیدن ها و یارکشی ها بیهوده و بی نتیجه است .
هیچ هیچ هیچ ...

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
11

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آبان 1392 21:28

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: [کلیپ] هجمه رسانه های غربی لیه امام زمان(عج)

توسط mahdemomn » شنبه 27 دی 1393 17:21

خدمت دوست عزیز من اصلا قصد خط و نشان کشیدن و یارکشی ندارم نمیخواهم بحث به حاشیه کشیده شود .
فقط سخنرانیهای استاد رائفی پور  ومطالب مورد بحث با عنوان  منابع ارائه میشود .
باتشکر .
تمام.

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

قبلي