در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

78

تشکر کرده: 82 مرتبه
تشکر شده: 343 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 مهر 1393 00:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

سفر وزیر دفاع روسیه به ایران و خبرهای مرتبط

توسط adler » سه شنبه 30 دی 1393 20:10

فر وزیر دفاع روسیه به تهران و دیدار وی با همتای ایرانی خود، امروز مورد توجه شمار زیادی از مطبوعات و رسانه ها در سرتاسر جهان قرار گرفته است. در این میان، پس از دیدار سرگئی شویگو با سردار حسین دهقان، خبری درباره احتمال تحویل سامانه موشکی «اس 300» به ایران منتشر شد. اما سوال اینجاست که این موضع گیری جدید نشانه حسن نیت روس هاست یا از روندی دیگر حکایت دارد؟
به گزارش «تابناک»، در جریان دیدار امروز سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه با سردار حسین دهقان، همتای ایرانی خود، موافقتنامه ای برای همکاری در حوزه نظامی و دفاعی میان دو کشور به امضا رسید. در حاشیه امضای این موافقتنامه، برخی از رسانه ها اخباری را مبنی بر توافق وزرای دفاع دو کشور بر حل مسئله سامانه موشکی «اس 300» منتشر کردند.
اما این اخبار و گمانه زنی ها زمانی قوت گرفت که عصر امروز، لئونید ایواشف، از مقامات نظامی روسیه، صریحاً از احتمال تحویل سامانه موشکی مذکور به ایران سخن گفت. وی در گفت و گو با خبرگزاری «ریانووستی» اظهار داشت: «گامی در راستای همکاری در حوزه اقتصاد و فناوری نظامی برداشته شده که دستکم شامل سامانه های دفاعی همچون اس- 300 و اس- 400 می شود. احتمالاً ما این سامانه ها را به ایران تحویل خواهیم داد».
در این میان، هرچند از یک سو اصل موضوع توافق ایران و روسیه بر سر حل و فصل مسئله اس- 300 و یا نحوه حل و فصل این موضوع هنوز به طور رسمی مورد اشاره مقامات ارشد دو طرف قرار نگرفته و از سوی دیگر، تحویل این سامانه پس از سال ها تأخیر و کارشکنی از سوی روس ها می تواند در وهله اول موضوعی مثبت تلقی شود، اما سابقه رویکرد روسیه به این موضوع، در نظر گرفتن برخی احتیاط ها را در تحلیل و نتیجه گیری ضروری می سازد.
باید توجه داشت که قرارداد خرید سامانه موشکی اس- 300 از روسیه توسط ایران که قطعی و نهایی شده بود، در سال 2010 و در زمانی به طور یکجانبه از سوی رئیس جمهور وقت روسیه لغو شد که تحریم های بین المللی علیه ایران در حال شدت گرفتن و به اوج رسیدن بود. در آن زمان، روس ها مدعی بودند از آنجا که ایران از سوی شورای امنیت سازمان ملل تحت تحریم قرار دارد، امکان تحویل چنین سامانه ای به این کشور وجود ندارد. این بهانه در سال های بعد از آن و در جریان شکایت های مکرر ایران از روسیه درباره این موضوع، باز هم بارها مطرح شد.
اما در شرایط کنونی و در حالی که به عقیده اغلب تحلیلگران، ایران و غرب پس از سال ها تلاش در آستانه دستیابی به توافق نهایی در موضوع هسته ای هستند، روس ها به یکباره دیدگاه خود را تغییر داده و از احتمال تحویل اس- 300 به ایران سخن می گویند.
قرار دادن این موضوع در کنار تهدید صریح چند هفته پیش وزارت خارجه روسیه علیه آمریکا مبنی بر عدم همکاری با واشنگتن در موضوع هسته ای ایران، می تواند سبب مطرح شدن این گمانه شود که با توجه به حساسیت آمریکا نسبت به موضوع تحریم های بین المللی ایران، ممکن است روسیه قصد داشته باشد از طریق مطرح کردن موضوع تحویل اس- 300، به نوعی آمریکا را تحریک کرده و بار دیگر، موضوع مذاکرات هسته ای را به بهای دستیابی به منافع خود قربانی کند.
به هر حال، هرچند عمل روسیه به تعهد چند سال پیش خود امری مطلوب و فراتر از آن، واجب و ضروری است، باید این موضوع را به دقت مورد بررسی و توجه قرار داد که اولاً این سامانه اکنون تحت چه شرایطی به ایران تحویل داده خواهد شد (به عنوان مثال تکلیف خسارت تأخیر چندین ساله این ماجرا چه خواهد بود) و ثانیاً، آیا این اقدام واقعاً در راستای تغییر جهت سیاست روسیه به سمت نشان دادن حسن نیت به ایران انجام می گیرد و یا مسکو به آن به چشم ابزاری جدید برای امتیازگیری از آمریکا می نگرد.

منبع : تابناک


تکمیلی :

یک مقام روس خبر داد که روسیه احتمالا سامانه‌های اس-۳۰۰ و اس-۴۰۰ را به ایران تحویل می‌دهد.

به گزارش تسنیم، خبرگزاری رویانووستی روز سه‌شنبه خبر داد که روسیه ممکن است به تعهدات خود مبنی بر تحویل سامانه دفاع موشکی اس-300 که به دلیل فشارهای غرب تحویل آن مدت‌ها با تاخیر مواجه شده، عمل کند.

این موضوع پس از دیدار اخیر میان وزیران دفاع روسیه و ایران در تهران مطرح شده است.

ریانووستی به نقل از "لئونید ایواشوف" از مقامات نظامی روسیه اعلام کرد: این گام در راستای همکاری اقتصادی و فناوری تسلیحاتی اتخاذ شده و دست کم سامانه‌های دفاعی نظیر اس-300 و اس-400 احتمالا به آنها تحویل داده شود.

روسیه پیشتر پیشنهاد کرده است تا به‌جای تحویل سیستم دفاع موشکی اس-300 سیستم دفاع هوایی موسوم به "تور" را در اختیار ایران قرار دهد اما سیستم دفاع موشکی "تور" یک سیستم دفاعی برای انواع آب و هواها، برد کوتاه، زمین به هوا است و می‌تواند هواپیماها، موشک‌های کروز و موشک‌های بالستیک را هدف قرار دهد.

وزارت دفاع و سازمان صنایع هوافضای ایران در آوریل 2011 میلادی شکایتی را بر ضد شرکت صادرات اسلحه روسیه در دادگاه بین المللی ژنو مطرح کرده‌اند.

بر اساس اعلام مقام‌های رسمی ایران، تهران تنها در صورتی از شکایت خود بر ضد روسیه منصرف خواهد شد که مسکو به کلیه تعهدات اولیه خود عمل کند.

قرارداد 800 میلیون دلاری عرضه سیستم دفاع موشکی اس-300 روسیه به ایران در پایان سال 2007 میلادی بین دو کشور به امضا رسیده است.
آخرين ويرايش توسط adler در سه شنبه 30 دی 1393 21:26, ويرايش شده 1 در کل.
به نام خدا ، یک فرید ِ بیخیال هستم

9 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

151

تشکر کرده: 3044 مرتبه
تشکر شده: 297 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 بهمن 1391 19:14

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: ادعای تحویل اس-300 توسط روسها

توسط varyag » چهارشنبه 1 بهمن 1393 13:44

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز
به نظر این حقیر این موضوع در راستای حمایت های غرب از دولت کنونی اوکراین + تحریم هایی که علیه روسیه اعمال شده مطرح شده و بیشتر برای تحت فشار گذاشتن آمریکا و کوتاه اومدن سر این موضوع هست این دید بدبینانه ما نسبت به ماجرا و در عین حال منطقی هست البته ایران و روسیه منافع بسیار مشترکی هم دارند که ممکنه این حرف رو به واقعیت هم تبدیل کنه منافعی مثل سوریه و به تازگی عراق و.....
البته عقل هم حکم میکنه که همسایگان با هم روابط گرم و صمیمی داشته باشند این به نفع دو همسایه هست این یک قانون عقلی نه تنها درمورد روابط ایران و روسیه بلکه درمورد روابط هر دو کشوری که در همسایگی هم هستند می باشد
موفق باشید
افتادگی آموز گر طالب فیضی                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

226

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 خرداد 1385 23:11

آرشيو سپاس: 107 مرتبه در 39 پست

Re: ادعای تحویل اس-300 توسط روسها

توسط lolo_babo1 » چهارشنبه 1 بهمن 1393 20:18

سامانه اس 400 سامانه خوبیه
سامانه اس 300 با اینکه کاامده اما اطلاعاتش لو رفته
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی سَیِّدناونبینا مُحَمَّدٍوآله مِا اختَلَفَ المَلَوان وَ تَعاقَبَ العَصرانِ وَکَرَّالجَدیدانِ وَستَقبَلَ الفَرقَدانِ وَبَلِّغ رُوحَهُ وَ اَرواحَ اَهلِ بَیتِهِ مِنَّا الافضل التَّحِیَّۀَ وَالسَّلامُ.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

78

تشکر کرده: 82 مرتبه
تشکر شده: 343 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 مهر 1393 00:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: ادعای تحویل اس-300 توسط روسها

توسط adler » چهارشنبه 1 بهمن 1393 23:24

lolo_babo1 نوشته است:سامانه اس 400 سامانه خوبیه
سامانه اس 300 با اینکه کاامده اما اطلاعاتش لو رفته


بنظر خود من ، اس-300 و اس-400 به تنهایی زیاد به کار نمیان برای هر شرایطی ، نه که کاربرد ندارن ، دارن ، اما چون وارداتین ، تعداشون برای یه مقابله گسترده محدوده ، ایران باید ازین موقعیت برای بررسی امکانات و توانایی های هر دو سیستم استفاده کنه برای طراحی بومی و نامحدودش
به نام خدا ، یک فرید ِ بیخیال هستم

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

1083

تشکر کرده: 1137 مرتبه
تشکر شده: 1037 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 31 فروردین 1386 18:10

محل سکونت

ارومیه

آرشيو سپاس: 11654 مرتبه در 944 پست

Re: سفر وزیر دفاع روسیه به ایران و خبرهای مرتبط

توسط kayvan6079 » چهارشنبه 1 بهمن 1393 23:47

البته بازار شایعات همچنان داغ است ...

از ارتقا فالکروم ها و فنسرها گرفته تا تحویل S-300PMU-2، همکاری در تولید "کوثر-88" و البته باز هم داستان  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ...

تا حقیقت چه باشد؟!
حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است! زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!

12 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

64

تشکر کرده: 12 مرتبه
تشکر شده: 66 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 خرداد 1388 16:52

آرشيو سپاس: 175 مرتبه در 35 پست

Re: سفر وزیر دفاع روسیه به ایران و خبرهای مرتبط

توسط airmag » پنج شنبه 2 بهمن 1393 11:22

دوستان عزیز به نظر من با توجه به پروژه های سنگین  ساخت پدافند برد بلند در کشور ورود حداقل یک سامانه اس 300 یا بالاتر آن به کشور ضروری است زیرا می توان از آن الگوبرداری کرده و معیار و سنجه ای باشد برای تست عملکرد پدافندهای داخلی.دقت کرده باشید در خصوص موشکی نیز  استارت را با اسکاد بی و سی زدیم و پیشرفت کردیم.در خصوص زره هی و تانک هم از نمونه های آمریکایی و روسی موجود در کشور دید گرفتیم و ذوالفقار را ساختیم(اگرچه خودم هیچگونه اعتقادی به تانک ذوالفقار ندارم چون تانکی است که بیش از 10 سال اسمش را می شنویم ولیکن دریغ از ساخت آن به تعداد انگشتان یک دست.شنیده های من حاکی است تاکنون تعداد چهار دستگاه ساختع و یا به قولی سرهم بندی شده).در خصوص رادار نیز ابتدا تکنولوژی را از بلاروس و چین گرفتیم و سپس شروع به طراحی رادارهای داخلی کردیم.
نظر شخصی من این است که ما تنها می بایست بروی دو آیتم جهت خرید به تیراژ بالا از کشورهای دیگر اقدام کنیم.اولیش جنگده هست و دوم ناو های جنگی.چون این دو از تکنولوژی بسیاربالایی برخوردارند بخصوص آلیاژ و مهندسی مواد همچنین سرمایه گذاری بسیار بالایی میخواهند که متاسفانه با توجه به شرایط موجود امکان تزریق آن وجود ندارد. نظر من خرید ناوهای جنگی از چین و جنگنده های روسی می باشد. بقیه اقلام را باید به تعاداد کم وارد کشور کرد و با علم مهندسی معکوس نسبت به ساخت داخل آن اقدام کرد.

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: سفر وزیر دفاع روسیه به ایران و خبرهای مرتبط

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 2 بهمن 1393 19:11

البته بنظر بنده هر دولتی که خاصیت ارتجاعی و امپریالیستی نداشته باشد و با ایران خصومت نورزد و در روابط اش اثار مکر و حیله و نارو زدن نباشد برای دوستی با ما مناسب است. دولت روسیه قبلا بین شرق و غرب معلق بود و گاهی لبخند از نوع امریکایی در انها تاثیراتی داشت و  لذا می بینیم که بین دوستی و گسترش روابط با ایران و یا امریکا مردد بود اما از وقتی که امریکا اختیارش را بخاطر اسراییل از دست داد و چنگ و دندانش را اشکار کرد و قصد حمله به سوریه را نمود روس ها انها را شناختند و بطور کلی از محدوده اعتماد به غرب پا پس کشیدند. قضایای دخالت های امریکا و اروپا در اکراین و گرایش دولت غربی این کشور به کاخ سفید و فتنه هایی را که در اصل امریکا در اکراین و نزدیک به مرزهای روسیه بوجود اورد اوضاع را بدتر کرد که تحریم غرب علیه روسیه هم مزید بر علت شد. امروز روسیه با چشمان خیلی باز و خیره حرکات امریکا و از جهتی دیگر تحرکات خزنده ناتو را زیر نظر دارد و در مورد هر اقدامی از جانب امریکا به دیده شک می نگرد و انها را تحلیل می کند. دلیلی ندارد ایران که خود پیشگام ایستادگی در مقابل امپریالیسم امریکاست نسبت به همسایه ای که عملا امریکا را شناخته است و حتی طعم بعض توطئه های ان را چشیده روابط کمرنگ و یا سردی داشته باشد. خود روسیه هم بدلیل شناخت ایران و نظام جمهوری اسلامی که در مقابل زورگویی و مکر و توطئه های کاخ سفید و سنا ایستاده است بسیار راغب است که روابط خود را در تمام زمینه های سیاسی و تجاری و صنعتی با ایران توسعه دهد. بویژه که ایران در زمینه های سیاسی و دفاعی در منطقه برنامه های راهبردی بسیاری دارد که ضمن احترام کامل به حقوق همسایگان در برابر سیاست ها و برنامه های توطئه امیز غرب سنگرهای مستحکمی را ینا کرده است و این نکته باعث خشنودی کشور همسایه ای چون روسیه بوده و از ان استقبال می نماید. بهر حال حتی اگر این روابط به یک پیمان دفاعی مشترک بین ایران و روسیه هم بینجامد دور از انتظار نیست. البته در مسدولان کشور چین هم چنین نشانه هایی یافت می شود. انها نیز از دورنگی ها و نیرنگ بازی های امریکا و طمع کاخ سفید به نفوذ و استیلا بر شرق اسیا با خبر شده و نسبت به امریکا کاملا مشکوک و بدبین هستند. از طرفی نفوذ امریکا بر دولتمردان و کشور ژاپن و از طرفی دخالت های امریکا در کره جنوبی و بر انگیختن دولت ان برای مرعوب ساختن و در تنگنا قرار دادن کره شمالی و حتی ایجاد جنگ با استفاده از نیروهای کره جنوبی مواردی است که زنگ خط را در پکن بصدا در اورده است. انها مطمئن شده اند که در پشت این پرده ها ناتو در ان اطراف پرسه می زند و این به معنای عدم امنیت کشور چین نیز می باشد. البته امریکا و همپیمانان اروپایی اش اصولا از بر اشفته شدن چین و یا روسیه می ترسند و در این مورد ضمن عوض کردن مرتب نقشه ها و توطئه هایشان همچنان به استیلای بر اسیا می اندیشند اما در حال حضر و با این شرائطی که چهره واقعی اشان رو شده است مستاصل مانده اند اما باز هم این بدان معنا نیست که انها از دست یافتن به مقاصد خود مایوس شده و کنار کشیده اند.
بهرحال ایران از دوستی ملت ها و دولت های کشورهای دیگر استقبال می کند بویژه چین و روسیه که از همسایگان ما حساب شده و گسترش روابط فی مابین، بر اساس احترام و منطق و شناخت متقابل باعث گسترش هرچه بیشتر صلح و امنیت و ارتقاء روابط تجاری و فرهنگی در منطقه می شود.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

78

تشکر کرده: 82 مرتبه
تشکر شده: 343 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 مهر 1393 00:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: سفر وزیر دفاع روسیه به ایران و خبرهای مرتبط

توسط adler » پنج شنبه 2 بهمن 1393 21:06

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه بعد از ظهر روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی که طی آن به بررسی نتایج سال 2014 برای دستگاه دیپلماسی خارجی این کشور پرداخت، یادآور شد که موضوع سامانه‌های موشکی «اس-300» همواره در سطح روابط دوجانبه با ایران مطرح بوده و خواهد بود.

طبق اطلاعات خبرگزاری «ایتارتاس»، لاوروف در این مورد گفت: «ایران همسایه بزرگ روسیه است و ما در حال توسعه روابط خویش با این کشور در عرصه های تجاری-بازرگانی، همکاری‌های فنی-نظامی و کلیه زمینه هایی که شامل تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل نمی شود، هستیم و مشارکت نزدیکی در زمینه مسائل مربوط به دریای خزر، بخصوص حفظ امنیت آن داریم».

وزیر خارجه روسیه افزود: «البته من خبری نشنیده‌ام که در جریان سفر «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه به تهران، موضوع موشک‌های اس-300 بطور مشخص مطرح و بررسی شده باشد، ولی این مسئله همواره در چارچوب روابط مسکو و تهران قرار داشته و در آینده نیز مطرح خواهد بود».

ژنرال «لئونید ایواشف» رئیس مرکز بین المللی تجزیه و تحلیل راهبردی روسیه و رئیس سابق اداره همکاری‌های بین المللی وزارت دفاع روسیه بعد از امضای توافقنامه مربوط به توسعه همکاری‌های نظامی بین وزرای دفاع روسیه و ایران اعلام کرد: «با امضای این قرارداد گامی در جهت توسعه همکاری‌های اقتصادی و نظامی فنی بین دو کشور برداشته شده و در نهایت امر ما سامانه‌های موشکی تدافعی مانند "اس-300" و "اس-400" را به ایران تحویل خواهیم داد».

سرگئی لاورف همچنین تاکید کرد: «ایران یک قدرت منطقه‌ای با تاریخی بسیار غنی است و بدون حضور این کشور مسائل و مشکلات منطقه، از جمله مناقشه سوریه، عراق و افغانستان، قابل حل و فصل شدن نیستند. دیگر بازیگران عرصه بین المللی هرچه زودتر این واقعیت را درک کنند، این مسئله به نفع تلاش‌های بین المللی در جهت برقراری ثبات در منطقه خواهد بود».

مقامات روسیه پیش از این نیز بارها بر لزوم مشارکت ایران در حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه خاورمیانه و بین المللی تاکید کرده بودند.
به نام خدا ، یک فرید ِ بیخیال هستم

7 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

307

تشکر کرده: 1069 مرتبه
تشکر شده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 دی 1385 13:06

آرشيو سپاس: 193 مرتبه در 58 پست

Re: سفر وزیر دفاع روسیه به ایران و خبرهای مرتبط

توسط mohammad tomcat » جمعه 3 بهمن 1393 01:29

بازم خدا پدرش را بیامرزه علنا گفت که موشکی در کار نیست.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

226

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 خرداد 1385 23:11

آرشيو سپاس: 107 مرتبه در 39 پست

Re: سفر وزیر دفاع روسیه به ایران و خبرهای مرتبط

توسط lolo_babo1 » جمعه 3 بهمن 1393 22:36

بهترین کاری که میتونن برا ما کنن فروش هواپیماهای میگ 31 بی ام سوخو 33 و سوخو 35 هست!
اس 400 پدفند ضد موشک و هواپیماس
ما خیلی به هواپیمای کارامد احتیاج داریم هرچند از روسیه بخاری بلند نمیشه
تو این دو سه سال اخیر روسیه خیلی نظرش راجع به ایران عوض شده
شاید این دلیلی بشه که با ایران همکاری نظامی گسترده پیدا کنه
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی سَیِّدناونبینا مُحَمَّدٍوآله مِا اختَلَفَ المَلَوان وَ تَعاقَبَ العَصرانِ وَکَرَّالجَدیدانِ وَستَقبَلَ الفَرقَدانِ وَبَلِّغ رُوحَهُ وَ اَرواحَ اَهلِ بَیتِهِ مِنَّا الافضل التَّحِیَّۀَ وَالسَّلامُ.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1371

تشکر کرده: 2258 مرتبه
تشکر شده: 3531 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

Re: سفر وزیر دفاع روسیه به ایران و خبرهای مرتبط

توسط Java » شنبه 4 بهمن 1393 22:11

kayvan6079 نوشته است:البته بازار شایعات همچنان داغ است ...

از ارتقا فالکروم ها و فنسرها گرفته تا تحویل S-300PMU-2، همکاری در تولید "کوثر-88" و البته باز هم داستان  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ...

تا حقیقت چه باشد؟!


کیوان جان شما بهتر از همه ما میدانی که این شایعات خنده دار از کجا آب میخورد...  تحویل هر نوع تسلیحات جدید(اعم از جنگنده و سیستم موشکی و ناو و ...) به ایران منتفی است چرا که صراحتا" مخالف قطعنامه های شورای امنیت هست و روسیه چنین کاری نخواهد کرد. اما روی بروزرسانی برخی تجهیزات و تسلیحات قدیمی مانند فالکروم ها شاید بتوان گمانه زنی کرد! البته همین بروز رسانی ها هم ناقض قطعنامه های شورای امنیت است چراکه مستلزم فروش قطعات و کیت های خاص است.... ولی مزیتش اینه که به سادگی قابل اثبات نیست و نمیتوان فروشنده رو زیاد تحت فشار گذاشت!
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

78

تشکر کرده: 82 مرتبه
تشکر شده: 343 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 مهر 1393 00:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: سفر وزیر دفاع روسیه به ایران و خبرهای مرتبط

توسط adler » شنبه 4 بهمن 1393 23:58

lolo_babo1 نوشته است:بهترین کاری که میتونن برا ما کنن فروش هواپیماهای میگ 31 بی ام سوخو 33 و سوخو 35 هست!
اس 400 پدفند ضد موشک و هواپیماس
ما خیلی به هواپیمای کارامد احتیاج داریم هرچند از روسیه بخاری بلند نمیشه
تو این دو سه سال اخیر روسیه خیلی نظرش راجع به ایران عوض شده
شاید این دلیلی بشه که با ایران همکاری نظامی گسترده پیدا کنه


درسته ، تو امر دفاع از حریم هوایی ، هیچ چیزی جای یک رهگیر مفید و مناسب رو نمیگیره ، حتی اس-300 و اس-400 چون نمیشه با این سیستم ها همه ی خاک ایران رو پوشش داد ، فقط یه رهگیر مثل میگ-31 می تونه مکمل این وظیفه باشه ، ولی به وفای روس ها نمیشه تکیه کرد ، ایران باید خودش یکمم تو بخش صنایع هوایی سرمایه گذاری کنه و خودشو بالا بکشه ، دقیقا مثل چین که جنگنده هاشو خودش طراحی میکنه و میسازه و اگه اشتباه نکنم فقط سوخو-27 ( 75 تا ) روسی و سوخو30 (73 تا ) داره تو ناوگان رزمیش ، مابقی جنگنده هاش ساخت داخلن ، حتی اگه کپی یا گاها مونتاژ باشن ، بازم بهتر از خرید و خروج ارز و هدر دادن پوله
به نام خدا ، یک فرید ِ بیخیال هستم

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان