خیانت فضایی...

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 41
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 دی 1393, 8:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 38 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط saeid6.5 » دو شنبه 13 بهمن 1393, 10:56 am

سلام این حرف من با همه دوستان هست به عنوان یک کوچیکتر
ببینید زمانی نهاد برنامه و بودجه را حذف کردن و کلی مشکل پیش اومدو دولت جدید برنامه و بودجه را دوباره احیا کرد و خوب نتیاجشوهم داریم میبینیم در زمان اقای احمدی نزاد این نهاد(سازمان فضایی) یک سازمان مستقل زیر نظر رئیس جمهوری شد که اتفاقا خیلیی هم درست بود ودست اوردهای خیلی بیشتری هم داشت ولی از زمان دولت جدید ما هیچ دستاوردی هم نداشتیم اگر هم داشتیم بنا به مایل سیاسیی و یا غیر ؟حرفی نزده شده حالا هم من این سوالو دارم زمانی که ما ملت تحمل کننده تحریم ها هستیمم و هر اتفاقی میفته ما داریم تحمل میکنیم چرا این اقایان به اصطلاح ساستمدار دارن باج میدن؟ چرا مگه رهبر عزیزمون دستور اقتصاد مقاومتی ندادن؟ خوب پس چرا این اقایان باج میدن ؟چرا صنایه هسته ایی و سانتریفیوزها مقداریش تعطیل شدن اگه توافق ژنو بوده ین چه جور توافقی هست ؟بعدشم چرا دولت احمدی نژاد باج ندادن ولی این اقایان باج میدن ؟صنایع فضایی یعنی ایینده یعنی شاهرگ اقتصاد کشور و شاهرگ صناییع نظامی کشور .کاش این صنعت هوا و فضا کلا زیر نظر صنایه نظامی قرار داشت و تو دست سپاه بود و انوقت ببینم میتونستن اینجوری این صنعتو به چالش بکشن .خدایا ما از دشمن نمیترسیم ما از خودمان و از جهل های خودمان میترسییم ما را به راه راست هدایت فرما

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 49
تاریخ عضویت: جمعه 23 خرداد 1393, 9:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 37 بار
سپاس‌های دریافتی: 139 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط 214st-2 » دو شنبه 13 بهمن 1393, 1:40 pm

سلام به همه دوستان
امروز دوشنبه 13 بهمن 1393
ماهوره فجر در مدار قرار گرفت

Junior Poster
Junior Poster
پست: 143
تاریخ عضویت: یک شنبه 27 اسفند 1385, 12:22 pm
سپاس‌های ارسالی: 177 بار
سپاس‌های دریافتی: 404 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط omidr » دو شنبه 13 بهمن 1393, 1:56 pm

Arash27 نوشته شده:
omidr نوشته شده:
Arash27 نوشته شده:اینها همه توجیهه. برای مقابله با فساد و جریان انحرافی و این مزخرفات باید جلوی اشخاص گرفته بشه نه اینکه برنامه ی فضایی کشور تقاص پس بده. اگر اختلاص و فسادی وجود داشته موشک ها و ماهواره ها باید جورش رو بکشن؟ حتی اگر این کار صرفا از روی خیرخواهی بوده باشه چیزی ارزشمندتر از دوستی خاله خرسه نیست.

روز فناوری فضایی همین 14 بهمن همه چیز رو روشن میکنه. خیانت یا اونی که بعضی ها ادعا میکنن.

آقایون "مطلع از برخی مسائل" قبل از صحبت از "بن بست" بهتره بدونن هیچ کشور دیگه ای به جز فرانسه نتونسته در هر سه پرتاب اول با موفقیت ماهواره رو به مدار صحیح پرتاب کنه. هیچ کدوم از قدرت های فضایی حال حاضر از این نظر با ایران قابل مقایسه نیستن.
فراموش نکنید ژاپن در هر 4 پرتاب اول با شکست رو به رو شد. کره ی جنوبی دو سال بعد از ما و در حالی که موتور رو از روسیه خریده بود با ماهواره بر بومی خودش و بعد از دو شکست تونست ماهواره ای رو که ساخته بود پرتاب کنه.
مانع تراشی های آمریکا هم در مقابل این متحد مهمش برای خودش داستانیه. قرار بود کره ای ها اول "تکنولوزی" ساخت موتور رو از روس ها بخرن. اما آمریکا اونها رو مجبر کرد به جای "تکنولوژی" فقط "موتور" بخرن. روسها هم نامردی نکردن و به بهانه ی دریافت هزینه ی توسعه ی موتور جدید برای کره ، بودجه ی لازم برای ساخت موتور ماهواره بر انرگیا رو هم از کره ای ها گرفتن.
خنده دار اینه که کره نه فقط "دوست" که "متحد" آمریکاس. می خواد پیشرفت کنه. دو تا کشور مستقل (روسیه و کره جنوبی) می خوان با هم همکاری کنن و بده بستون فنی داشته باشن. آمریکا این وسط چیکاره اس؟

آمریکا میذاره کشور دیگه ای به ما ماهواره "بفروشه"؟ تکنولوژی بماند. هر گونه توقف یا تاخیری به ضرر ماست. زمان میگذره و اگر موقعیت های مداری رو اشغال نکنیم از دست میدیم. کسی هم دلش به حال ما نسوخته.

این دو بند آخر هم چیزی جز فرافکنی و مزخرف نیست. از دست رفتن نقاط مداری به خاطر عدم اشغال اونهاس. قبلا هم سازمان بین المللی متولی تخصیص مالکیت نقاط مداری زمین آهنگ به ایران برای اشغال موقعیت ها اولتیماتوم داده بود اما با وجود چند بار رایزنی و تمدید به دلیل عدم موفقیت ایران در خرید ماهواره یا پرتاب بومی، اونها رو از ما گرفتن. بر خلاف پیشرف های اتمی که سرنوشت نامعلومی دارن میشه در اینده نقاط مداری رو با "پول" خرید. چیزی که با انحلال سازمان فضایی دیگه ممکن نیست.

برای حفظ اون نقطه ی مداری سوم هم باید هر چه زودتر یک ماهواره ی زمین آهنگ ساخته و پرتاب بشه. تنها راه برای انجام این کار هم اینه که خودمون اقدام کنیم. گام اول برای این کار پرتاب ماهواره ی ظفر و آزمایش "سیستم مانور مداری" هست و بعد از اون پرتاب بقیه ی ماهواره های "در صف پرتاب" در قالب یک برنامه ی نسبتا فشرده.

همین حالا هم یک ماهواره ی تلویزیونی زمین آهنگ در داخل کشور در حال ساخته که متاسفانه با این اقدام دولت معلوم نیست چی به سر این ماهواره یا پروژه های مشابهش میاد.

برای درک بهتر یه مثال می زنم.
ژاپن از چند دهه پیش به طور جدی تلاش کرد تا "هواپیما ساز" بشه و به طور بومی هواپیماهای مسافر بری تولید کنه. اما تا همین 2014 موفق نشده بود. در مقابل برزیل با وجود تکنولوزی و اقتصاد ضعیف تر الان امبرائر رو داره که رتبه ی اول دنیا در ساخت هواپیماهای کمتر از 120 نفر (جت های منطقه ای و جت های تجاری) رو داره.
زاپنی ها با وجود موقعیت برتر فنی-اقتصادی شون شکست خوردن فقط به خاطر اینکه در این کشور هشت نهاد مختلف مسئول تعیین اولویت ها و قوانین مرتبط با ساخت هواپیما هستن. اخنلاف و گاهی تضاد کامل اولویت ها و قابلیت های درخواست شده باعث عقب موندگی ژاپنی ها شد. اما حالا با "رفع" این مشکل تونستن میتسوبیشیMRJ رو بسازن.
برزیلی ها با یکی کردن نهادهایی که امبرائر باید به خواسته هاشون جواب میداد و تجمیع خواسته ها به چنین جایگاهی رسیدن که فوکر هلند سالهاست ازش رونده شده و بمباردیه ی کانادا بعد از امبرائر برزیل قرار گرفته.

سوء مدیریت واقعی "تکثر نهادها"ست. روحیه همکاری و کار جمعی در ایرانی ها از زاپنی ها بهتر نیست. همین حالا هم موازی کاری در نهادهای مختلف بیداد میکنه بعد اقایون با علم به این مطلب و فقط از "سر خیرخواهی" و "مقابله با فساد و بی قانونی" دست به چنین اقدامی میزنن. برای همینه که از این کار بوی خوبی به مشام نمی رسه.


با سلام... پیامبر (ص) می فرمایند، هیچ کس به حقیقت ایمان نمیرسد مگر این که جدال با مردم را رها کند، هرچند حق با او باشد..... من به دلواپسی و حرفهای شما احترام میزارم و چند سطری هم که نوشتم برای در اشتراک گداشتن اطلاعات (تا حدی که اجازه داریم) و کم کردن از این دلواپسی بود (که ظاهرا موفق نبودم).... امیدوارم در آینده شاهد سربلندی کشور و مردممون باشیم.روز خوشدلواپس؟ کار از این حرفا گذشته.

این جدال با مردم یعنی چی دقیقا؟
بذاریم هر اتفاقی بیافته، هر کی از راه میرسه تلاش ها و زحمات قبلی ها رو به باد بده ما هم ساکت بشینیم که مثلا قراره به "حقیقت ایمان" برسیم؟
این چه جور ایمانیه که برای رسیدن بهش باید لال شد و از کنار اشتباهات (اونم به این بزرگی) گذشت و دم نزد؟


نه برادر جان ....منظورم این بود که من اون بحثو دیگه ادامه نمیدم چون داشت تبدیل میشد به جدال بی مورد ....واضحه که منظورم سکوت در مورد اشتباهات فاحش در کشور نیست....خیلی دور از منظور من برداشت کردید.

Novice Poster
Novice Poster
پست: 74
تاریخ عضویت: سه شنبه 17 آبان 1390, 2:11 pm
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط lormishju » دو شنبه 13 بهمن 1393, 11:55 pm

آقای احمدی نژاد در زمان خودش سیاستی رو در کشور پیاده کرد که من اسمشو می ذارم "پیش خرید افتخارات و دستاوردها" به این معنی که اومد و صدها پروژه افتتاح کرد بدون اینکه هیچ کدامش رو تکمیل کنه اونوقت هر رئیس جمهوری که بعد از احمدی نژاد یکی از این پروژه ها تکمیل کنه طرفدارن احمدی نژاد خواهند گفت این پروژه کلنگ اش زمان احمدی نژاد زده شده و..

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1633
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط KH.I.A.2500 » سه شنبه 14 بهمن 1393, 1:16 am

سلام

ابتدا این که ما داریم در مورد چندین ماهواره ای بحث می کنیم که حاضر و آماده هستند و فقط منتظر دستور پرتابند.

دوم این که احمدی نژاد می گفت یک پروژه ای را که اجرا می کنید، وقتی آن پروژه به مرحله ای از ساخت رسید که می توان از آن بهره برداری کرد، الکی منتظر نباشید تا پروژه 100% کامل شود. شما قلب پروژه را به کار بیندازید و با سودی که به دست می آورید سایر جزئیات پروژه را تکمیل کنید.
مثلاً اگر یک کارخانه ساخت لاستیک به مرحله ای از پیشرفت رسید که می تواند محصول تولید کند، کارخانه را به خاطر این که جاده هایش هنوز آسفالت نشده اند الکی بیکار نگذارید. شما تولید را آغاز کنید، بقیه حواشی کارخانه را به مرور توسعه دهید.
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 141
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 شهریور 1390, 8:58 am
سپاس‌های ارسالی: 29 بار
سپاس‌های دریافتی: 306 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط sazan1978 » سه شنبه 14 بهمن 1393, 1:55 pm

ا چی شد، ايران چطور یهو يه ماهواره پرتاب کرد ، عجب دوستان میگفتند که از بين رفت صنعت هوا فضا :::P بايدم خنديد

Junior Poster
Junior Poster
پست: 143
تاریخ عضویت: یک شنبه 27 اسفند 1385, 12:22 pm
سپاس‌های ارسالی: 177 بار
سپاس‌های دریافتی: 404 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط omidr » چهار شنبه 15 بهمن 1393, 5:25 pm

این خبر در زیر هم برای خودش تحلیلی... بد نیست مخالفین خروج سازمان فضایی از نهاد ریاست جمهوری به وزارت خانه های طابعه دولت این دیدگاه رو هم بخونند.... البته منظور این نیست همه اونجه که نوشته درسته ولی بالاخره این هم دیدگاهیه دیگه

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 49
تاریخ عضویت: جمعه 23 خرداد 1393, 9:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 37 بار
سپاس‌های دریافتی: 139 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط 214st-2 » چهار شنبه 15 بهمن 1393, 6:45 pm

با سلام
بعضی از دوستان جوری درباره "ماهواره های تو صف پرتاب" صحبت میکنند،
که انگار چنتا موشک پای سکوی پرتاب بوده و حالا جلوی پرتابشو گرفتن.
لازم به یادآوری است:
که ساخت ماهواره یک مساله است،ساخت ماهواره بر یک بحث دیگه.
تعدادی ماهواره ساخته شدند."قبول"
ولی عدم پرتاب به معنی عقب نشینی از برنامه فضایی که نیست
ساخت ماهواره بر هم فناورری می خواهد هم پول
پرتاب ماهواره فجر هم نشون داد که برنامه فضایی طبق برنامه داره جلو میره.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4280
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6673 بار
سپاس‌های دریافتی: 12014 بار
تماس:

Re: خیانت فضایی...

پست توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 16 بهمن 1393, 4:11 am

رای شکننده خیلی جالب بود !!! اگر اون رای شکننده بود رای رغیبش که برای خنده هم کافی نیست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1633
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط KH.I.A.2500 » جمعه 17 بهمن 1393, 1:04 pm

سلام

%50.71 حقیقتی کاملاً گویاست! 71صدم درصد کمتر، کار را به دور دوم و اتحاد جبهه مقابل می کشاند(جریان انتخابات 1384 و شکست هاشمی را مرور کنید).
برای خنده جریان فتنه، فقط برپایی آشوبی مجدد می توانست کافی باشد که نشد!
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 158
تاریخ عضویت: پنج شنبه 14 مهر 1390, 9:07 pm
سپاس‌های ارسالی: 201 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط Arash27 » شنبه 18 بهمن 1393, 2:18 pm

214st-2 نوشته شده:با سلام
بعضی از دوستان جوری درباره "ماهواره های تو صف پرتاب" صحبت میکنند،
که انگار چنتا موشک پای سکوی پرتاب بوده و حالا جلوی پرتابشو گرفتن.
لازم به یادآوری است:
که ساخت ماهواره یک مساله است،ساخت ماهواره بر یک بحث دیگه.
تعدادی ماهواره ساخته شدند."قبول"
ولی عدم پرتاب به معنی عقب نشینی از برنامه فضایی که نیست
ساخت ماهواره بر هم فناورری می خواهد هم پول
پرتاب ماهواره فجر هم نشون داد که برنامه فضایی طبق برنامه داره جلو میره.


همین حالا حداقل سه تا ماهواره داریم که با همین سفیر-1B قابل پرتاب هستن.
نمونه اش ظفر و طلوع

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 49
تاریخ عضویت: جمعه 23 خرداد 1393, 9:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 37 بار
سپاس‌های دریافتی: 139 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط 214st-2 » شنبه 18 بهمن 1393, 3:37 pm

Arash27 نوشته شده:
214st-2 نوشته شده:با سلام
بعضی از دوستان جوری درباره "ماهواره های تو صف پرتاب" صحبت میکنند،
که انگار چنتا موشک پای سکوی پرتاب بوده و حالا جلوی پرتابشو گرفتن.
لازم به یادآوری است:
که ساخت ماهواره یک مساله است،ساخت ماهواره بر یک بحث دیگه.
تعدادی ماهواره ساخته شدند."قبول"
ولی عدم پرتاب به معنی عقب نشینی از برنامه فضایی که نیست
ساخت ماهواره بر هم فناورری می خواهد هم پول
پرتاب ماهواره فجر هم نشون داد که برنامه فضایی طبق برنامه داره جلو میره.


همین حالا حداقل سه تا ماهواره داریم که با همین سفیر-1B قابل پرتاب هستن.
نمونه اش ظفر و طلوع


تا اونجا که من میدونم فجر52 کیلو،ظفر90 کیلو و طلوع 100 کیلو وزن داره.مداراشون هم با هم فرق داره.

قفل شده

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”