جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

42

تشکر کرده: 39 مرتبه
تشکر شده: 82 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 دی 1393 20:30

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط saeid6.5 » دوشنبه 13 بهمن 1393 10:56

سلام این حرف من با همه دوستان هست به عنوان یک کوچیکتر
ببینید زمانی نهاد برنامه و بودجه را حذف کردن و کلی مشکل پیش اومدو دولت جدید برنامه و بودجه را دوباره احیا کرد و خوب نتیاجشوهم داریم میبینیم در زمان اقای احمدی نزاد این نهاد(سازمان فضایی) یک سازمان مستقل زیر نظر رئیس جمهوری شد که اتفاقا خیلیی هم درست بود ودست اوردهای خیلی بیشتری هم داشت ولی از زمان دولت جدید ما هیچ دستاوردی هم نداشتیم اگر هم داشتیم بنا به مایل سیاسیی و یا غیر ؟حرفی نزده شده حالا هم من این سوالو دارم زمانی که ما ملت تحمل کننده تحریم ها هستیمم و هر اتفاقی میفته ما داریم تحمل میکنیم چرا این اقایان به اصطلاح ساستمدار دارن باج میدن؟ چرا مگه رهبر عزیزمون دستور اقتصاد مقاومتی ندادن؟ خوب پس  چرا این اقایان باج میدن ؟چرا صنایه هسته ایی و سانتریفیوزها مقداریش تعطیل شدن اگه توافق ژنو بوده ین چه جور توافقی هست ؟بعدشم چرا دولت احمدی نژاد باج ندادن ولی این اقایان باج میدن ؟صنایع فضایی یعنی ایینده یعنی شاهرگ اقتصاد کشور و شاهرگ صناییع نظامی کشور .کاش این صنعت هوا و فضا کلا زیر نظر صنایه نظامی قرار داشت و تو دست سپاه بود و انوقت ببینم میتونستن اینجوری این صنعتو به چالش بکشن .خدایا ما از دشمن نمیترسیم ما از خودمان و از جهل های خودمان میترسییم ما را به راه راست هدایت فرما

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

49

تشکر کرده: 37 مرتبه
تشکر شده: 138 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 23 خرداد 1393 20:28

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط 214st-2 » دوشنبه 13 بهمن 1393 13:40

سلام به همه دوستان
امروز دوشنبه 13 بهمن 1393
ماهوره فجر در مدار قرار گرفت

KH.I.A.2500 از این پست سپاسگزاري کرده است

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

144

تشکر کرده: 79 مرتبه
تشکر شده: 143 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 27 اسفند 1385 12:22

آرشيو سپاس: 282 مرتبه در 68 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط omidr » دوشنبه 13 بهمن 1393 13:56

Arash27 نوشته است:
omidr نوشته است:
Arash27 نوشته است:اینها همه توجیهه. برای مقابله با فساد و جریان انحرافی و این مزخرفات باید جلوی اشخاص گرفته بشه نه اینکه برنامه ی فضایی کشور تقاص پس بده. اگر اختلاص و فسادی وجود داشته موشک ها و ماهواره ها باید جورش رو بکشن؟ حتی اگر این کار صرفا از روی خیرخواهی بوده باشه چیزی ارزشمندتر از دوستی خاله خرسه نیست.

روز فناوری فضایی همین 14 بهمن همه چیز رو روشن میکنه. خیانت یا اونی که بعضی ها ادعا میکنن.

آقایون "مطلع از برخی مسائل" قبل از صحبت از "بن بست" بهتره بدونن هیچ کشور دیگه ای به جز فرانسه نتونسته در هر سه پرتاب اول با موفقیت ماهواره رو به مدار صحیح پرتاب کنه. هیچ کدوم از قدرت های فضایی حال حاضر از این نظر با ایران قابل مقایسه نیستن.
فراموش نکنید ژاپن در هر 4 پرتاب اول با شکست رو به رو شد. کره ی جنوبی دو سال بعد از ما و در حالی که موتور رو از روسیه خریده بود با ماهواره بر بومی خودش و بعد از دو شکست تونست ماهواره ای رو که ساخته بود پرتاب کنه.
مانع تراشی های آمریکا هم در مقابل این متحد مهمش برای خودش داستانیه. قرار بود کره ای ها اول "تکنولوزی" ساخت موتور رو از روس ها بخرن. اما آمریکا اونها رو مجبر کرد به جای "تکنولوژی" فقط "موتور" بخرن. روسها هم نامردی نکردن و به بهانه ی دریافت هزینه ی توسعه ی موتور جدید برای کره ، بودجه ی لازم برای ساخت موتور ماهواره بر انرگیا رو هم از کره ای ها گرفتن.
خنده دار اینه که کره نه فقط "دوست" که "متحد" آمریکاس. می خواد پیشرفت کنه. دو تا کشور مستقل (روسیه و کره جنوبی) می خوان با هم همکاری کنن و بده بستون فنی داشته باشن. آمریکا این وسط چیکاره اس؟

آمریکا میذاره کشور دیگه ای به ما ماهواره "بفروشه"؟ تکنولوژی بماند. هر گونه توقف یا تاخیری به ضرر ماست. زمان میگذره و اگر موقعیت های مداری رو اشغال نکنیم از دست میدیم. کسی هم دلش به حال ما نسوخته.

این دو بند آخر هم چیزی جز فرافکنی و مزخرف نیست. از دست رفتن نقاط مداری به خاطر عدم اشغال اونهاس. قبلا هم سازمان بین المللی متولی تخصیص مالکیت نقاط مداری زمین آهنگ به ایران برای اشغال موقعیت ها اولتیماتوم داده بود اما با وجود چند بار رایزنی و تمدید به دلیل عدم موفقیت ایران در خرید ماهواره یا پرتاب بومی، اونها رو از ما گرفتن. بر خلاف پیشرف های اتمی که سرنوشت نامعلومی دارن میشه در اینده نقاط مداری رو با "پول" خرید. چیزی که با انحلال سازمان فضایی دیگه ممکن نیست.

برای حفظ اون نقطه ی مداری سوم هم باید هر چه زودتر یک ماهواره ی زمین آهنگ ساخته و پرتاب بشه. تنها راه برای انجام این کار هم اینه که خودمون اقدام کنیم. گام اول برای این کار پرتاب ماهواره ی ظفر و آزمایش "سیستم مانور مداری" هست و بعد از اون پرتاب بقیه ی ماهواره های "در صف پرتاب" در قالب یک برنامه ی نسبتا فشرده.

همین حالا هم یک ماهواره ی تلویزیونی زمین آهنگ در داخل کشور در حال ساخته که متاسفانه با این اقدام دولت معلوم نیست چی به سر این ماهواره یا پروژه های مشابهش میاد.

برای درک بهتر یه مثال می زنم.
ژاپن از چند دهه پیش به طور جدی تلاش کرد تا "هواپیما ساز" بشه و به طور بومی هواپیماهای مسافر بری تولید کنه. اما تا همین 2014 موفق نشده بود. در مقابل برزیل با وجود تکنولوزی و اقتصاد ضعیف تر الان امبرائر رو داره که رتبه ی اول دنیا در ساخت هواپیماهای کمتر از 120 نفر (جت های منطقه ای و جت های تجاری) رو داره.
زاپنی ها با وجود موقعیت برتر فنی-اقتصادی شون شکست خوردن فقط به خاطر اینکه در این کشور هشت نهاد مختلف مسئول تعیین اولویت ها و قوانین مرتبط با ساخت هواپیما هستن. اخنلاف و گاهی تضاد کامل اولویت ها و قابلیت های درخواست شده باعث عقب موندگی ژاپنی ها شد. اما حالا با "رفع" این مشکل تونستن میتسوبیشیMRJ رو بسازن.
برزیلی ها با یکی کردن نهادهایی که امبرائر باید به خواسته هاشون جواب میداد و تجمیع خواسته ها به چنین جایگاهی رسیدن که فوکر هلند سالهاست ازش رونده شده و بمباردیه ی کانادا بعد از امبرائر برزیل قرار گرفته.

سوء مدیریت واقعی "تکثر نهادها"ست. روحیه همکاری و کار جمعی در ایرانی ها از زاپنی ها بهتر نیست. همین حالا هم موازی کاری در نهادهای مختلف بیداد میکنه بعد اقایون با علم به این مطلب و فقط از "سر خیرخواهی" و "مقابله با فساد و بی قانونی" دست به چنین اقدامی میزنن. برای همینه که از این کار بوی خوبی به مشام نمی رسه.


با سلام... پیامبر (ص) می فرمایند، هیچ کس به حقیقت ایمان نمیرسد مگر این که جدال با مردم را رها کند، هرچند حق با او باشد..... من به دلواپسی و حرفهای  شما احترام میزارم و چند سطری هم که نوشتم برای در اشتراک گداشتن اطلاعات (تا حدی که اجازه داریم) و کم کردن از این دلواپسی بود (که ظاهرا موفق نبودم).... امیدوارم در آینده شاهد سربلندی کشور و مردممون باشیم.روز خوشدلواپس؟ کار از این حرفا گذشته.

این جدال با مردم یعنی چی دقیقا؟
بذاریم هر اتفاقی بیافته، هر کی از راه میرسه تلاش ها و زحمات قبلی ها رو به باد بده ما هم ساکت بشینیم که مثلا قراره به "حقیقت ایمان" برسیم؟
این چه جور ایمانیه که برای رسیدن بهش باید لال شد و از کنار اشتباهات (اونم به این بزرگی) گذشت و دم نزد؟


نه برادر جان ....منظورم این بود که من اون بحثو دیگه ادامه نمیدم چون داشت تبدیل میشد به جدال بی مورد ....واضحه که منظورم سکوت در مورد اشتباهات فاحش در کشور نیست....خیلی دور از منظور من برداشت کردید.

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

74

تشکر کرده: 35 مرتبه
تشکر شده: 95 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 آبان 1390 14:11

آرشيو سپاس: 20 مرتبه در 7 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط lormishju » دوشنبه 13 بهمن 1393 23:55

آقای احمدی نژاد در زمان خودش سیاستی رو در کشور پیاده کرد که من اسمشو می ذارم "پیش خرید افتخارات و دستاوردها" به این معنی که اومد و صدها پروژه افتتاح کرد بدون اینکه هیچ کدامش رو تکمیل کنه اونوقت هر رئیس جمهوری که بعد از احمدی نژاد یکی از این پروژه ها تکمیل کنه طرفدارن احمدی نژاد خواهند گفت این پروژه کلنگ اش زمان احمدی نژاد زده شده و..

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1634

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط KH.I.A.2500 » سه شنبه 14 بهمن 1393 01:16

سلام

ابتدا این که ما داریم در مورد چندین ماهواره ای بحث می کنیم که حاضر و آماده هستند و فقط منتظر دستور پرتابند.

دوم این که احمدی نژاد می گفت یک پروژه ای را که اجرا می کنید، وقتی آن پروژه به مرحله ای از ساخت رسید که می توان از آن بهره برداری کرد، الکی منتظر نباشید تا پروژه 100% کامل شود. شما قلب پروژه را به کار بیندازید و با سودی که به دست می آورید سایر جزئیات پروژه را تکمیل کنید.
مثلاً اگر یک کارخانه ساخت لاستیک به مرحله ای از پیشرفت رسید که می تواند محصول تولید کند، کارخانه را به خاطر این که جاده هایش هنوز آسفالت نشده اند الکی بیکار نگذارید. شما تولید را آغاز کنید، بقیه حواشی کارخانه را به مرور توسعه دهید.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

141

تشکر کرده: 25 مرتبه
تشکر شده: 146 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 شهریور 1390 07:58

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 41 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط sazan1978 » سه شنبه 14 بهمن 1393 13:55

ا چی شد، ايران چطور یهو يه ماهواره  پرتاب کرد ، عجب دوستان میگفتند که از بين رفت صنعت هوا فضا  :::P  بايدم خنديد

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

144

تشکر کرده: 79 مرتبه
تشکر شده: 143 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 27 اسفند 1385 12:22

آرشيو سپاس: 282 مرتبه در 68 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط omidr » چهارشنبه 15 بهمن 1393 17:25

این خبر در زیر هم برای خودش تحلیلی... بد نیست مخالفین خروج سازمان فضایی از نهاد ریاست جمهوری به وزارت خانه های طابعه دولت این دیدگاه رو هم بخونند.... البته منظور این نیست همه اونجه که نوشته درسته ولی بالاخره این هم دیدگاهیه دیگه

http://www.khabaronline.ir/detail/39857 ... technology

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

49

تشکر کرده: 37 مرتبه
تشکر شده: 138 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 23 خرداد 1393 20:28

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط 214st-2 » چهارشنبه 15 بهمن 1393 18:45

با سلام
بعضی از دوستان جوری درباره "ماهواره های تو صف پرتاب" صحبت میکنند،
که انگار چنتا موشک پای سکوی پرتاب بوده و حالا جلوی پرتابشو گرفتن.
لازم به یادآوری است:
که ساخت ماهواره یک مساله است،ساخت ماهواره بر یک بحث دیگه.
تعدادی ماهواره ساخته شدند."قبول"
ولی عدم پرتاب به معنی عقب نشینی از برنامه فضایی که نیست
ساخت ماهواره بر هم فناورری می خواهد هم پول
پرتاب ماهواره فجر هم نشون داد که برنامه فضایی طبق برنامه داره جلو میره.

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4254

تشکر کرده: 183 مرتبه
تشکر شده: 685 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 16 بهمن 1393 04:11

رای شکننده خیلی جالب بود !!! اگر اون رای شکننده بود رای رغیبش که برای خنده هم کافی نیست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1634

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط KH.I.A.2500 » جمعه 17 بهمن 1393 13:04

سلام

%50.71 حقیقتی کاملاً گویاست!  71صدم درصد کمتر، کار را به دور دوم و اتحاد جبهه مقابل می کشاند(جریان انتخابات 1384 و شکست هاشمی را مرور کنید).
برای خنده جریان فتنه، فقط برپایی آشوبی مجدد می توانست کافی باشد که نشد!

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

158

تشکر کرده: 199 مرتبه
تشکر شده: 437 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 14 مهر 1390 21:07

آرشيو سپاس: 212 مرتبه در 47 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط Arash27 » شنبه 18 بهمن 1393 14:18

214st-2 نوشته است:با سلام
بعضی از دوستان جوری درباره "ماهواره های تو صف پرتاب" صحبت میکنند،
که انگار چنتا موشک پای سکوی پرتاب بوده و حالا جلوی پرتابشو گرفتن.
لازم به یادآوری است:
که ساخت ماهواره یک مساله است،ساخت ماهواره بر یک بحث دیگه.
تعدادی ماهواره ساخته شدند."قبول"
ولی عدم پرتاب به معنی عقب نشینی از برنامه فضایی که نیست
ساخت ماهواره بر هم فناورری می خواهد هم پول
پرتاب ماهواره فجر هم نشون داد که برنامه فضایی طبق برنامه داره جلو میره.


همین حالا حداقل سه تا ماهواره داریم که با همین سفیر-1B قابل پرتاب هستن.
نمونه اش ظفر و طلوع

میگ 35 از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

49

تشکر کرده: 37 مرتبه
تشکر شده: 138 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 23 خرداد 1393 20:28

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: خیانت فضایی...

توسط 214st-2 » شنبه 18 بهمن 1393 15:37

Arash27 نوشته است:
214st-2 نوشته است:با سلام
بعضی از دوستان جوری درباره "ماهواره های تو صف پرتاب" صحبت میکنند،
که انگار چنتا موشک پای سکوی پرتاب بوده و حالا جلوی پرتابشو گرفتن.
لازم به یادآوری است:
که ساخت ماهواره یک مساله است،ساخت ماهواره بر یک بحث دیگه.
تعدادی ماهواره ساخته شدند."قبول"
ولی عدم پرتاب به معنی عقب نشینی از برنامه فضایی که نیست
ساخت ماهواره بر هم فناورری می خواهد هم پول
پرتاب ماهواره فجر هم نشون داد که برنامه فضایی طبق برنامه داره جلو میره.


همین حالا حداقل سه تا ماهواره داریم که با همین سفیر-1B قابل پرتاب هستن.
نمونه اش ظفر و طلوع


تا اونجا که من میدونم فجر52 کیلو،ظفر90 کیلو و طلوع 100 کیلو وزن داره.مداراشون هم با هم فرق داره.

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان