خیانت فضایی...

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 177 بار
سپاس‌های دریافتی: 403 بار

Re: خیانت فضایی...

پست توسط omidr » شنبه 18 بهمن 1393, 5:01 pm

214st-2 نوشته شده:
Arash27 نوشته شده:
214st-2 نوشته شده:با سلام
بعضی از دوستان جوری درباره "ماهواره های تو صف پرتاب" صحبت میکنند،
که انگار چنتا موشک پای سکوی پرتاب بوده و حالا جلوی پرتابشو گرفتن.
لازم به یادآوری است:
که ساخت ماهواره یک مساله است،ساخت ماهواره بر یک بحث دیگه.
تعدادی ماهواره ساخته شدند."قبول"
ولی عدم پرتاب به معنی عقب نشینی از برنامه فضایی که نیست
ساخت ماهواره بر هم فناورری می خواهد هم پول
پرتاب ماهواره فجر هم نشون داد که برنامه فضایی طبق برنامه داره جلو میره.

همین حالا حداقل سه تا ماهواره داریم که با همین سفیر-1B قابل پرتاب هستن.
نمونه اش ظفر و طلوع

تا اونجا که من میدونم فجر52 کیلو،ظفر90 کیلو و طلوع 100 کیلو وزن داره.مداراشون هم با هم فرق داره.

سلام...مسئله فقط پرتاب نیست، تا جایی که من میدونم (اطلاعاتم در این مورد دقیق نیست) ما تقریبا از اون مرحله رد شدیم (نثار روح شهید تهرانی مقدم صلوات...خیلی ها از جون مایه گذاشتند) مسئله اصلی پس از پرتابه (مدتی روی این مسئله متوقف بودیم خصوصا طراحی موتورهای میکرو جت با گاز سرد کار نفس گیریه) مسئله تامین انرژی هم مهمه که به نوعی با باز شدن بازوهای خورشیدی بدون اینکه تکانه زاویه ای غیر قابل مهار تولید کنه در ارتباطه

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 201 بار
سپاس‌های دریافتی: 616 بار

پست توسط Arash27 » شنبه 18 بهمن 1393, 8:03 pm

الان که فکر میکنم تمام ماهواره های در صف پرتاب زیر 100 کیلوگرم وزن دارن که صفیر1b مینونه همه رو پرتاب کنه. همگی هم به مدار لئو پرتاب میشن. فعلا هم آرایه های خورشیدی ثابت هستن نه بازشونده. اگر هم آرایه های باز شونده ساخته بشن، بالاخره باید تست بشن یا نه؟

هیچ خبری هم که از ماهواره بر سیمرغ نیست.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5880 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

پست توسط Solver » شنبه 18 بهمن 1393, 10:03 pm

صنعت هوا و فضا تکلیفش روشن است و البته این دولت زمان انتخابات هم صراحتاً داشت فریاد میزد قرار است چطور برخورد کند نسبت به مسائل مختلف و عجیب است برخی مدعی هستند اگر این دولت میگفت رای نمی آورد.

اتفاقا این دولت گفت و رای هم آورد چون ما این هستیم.

سقوط بی سابقه در بورس (تقریبا 1.5 برابر بیش از زمان جنگ)، انحلال صنعت هوا و فضا، انحصاری شدن شرکت های دانش بنیان (پارک های علم و فناوری)، افزایش صادرات نفت، حذف مالیات برای معادن، رونق بخشی به بازار دلالان زمین و مسکن، تبدیل مجدد بانک ها از جایگاه خدماتی به جایگاه دلالی و بنگاه داری، تلاش برای چند نرخی کردن ارز ( و البته موفقیت در این عرصه) و ...

شاهکارهای دولت حاضر زیاد هست، از متفکرین و مسئولین با این سن و سال انتظاری بیش از این هم نمی رود البته ...
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3544 بار

پست توسط sand_fighter » شنبه 18 بهمن 1393, 11:46 pm

M.Abooali, نگران نباش محمود تخریب چی بر می گرده !

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 2987 بار

پست توسط Hesam - 1994 » یک شنبه 19 بهمن 1393, 12:13 am

sand_fighter نابود شدم از خنده - دمت گرم

Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط sand_fighter » یک شنبه 19 بهمن 1393, 3:00 am

چند وقتیه می خوام حرفی نزنم ولی بعضی از آقایون بدجوری از فقدان مدیریت سو استفاده می کنند !
این دولت آدم هم که روی ماه بشونه بعضی ها می گن نه خوب نشوند روی ماه !
متاسفانه این تاپیک مانند تاپیک های مشخص تخریبی از طرف طرفداران کاندیدای ۱۱٫۳۶٪ پست می شه و بعضی از دوستان خواسته یا ناخواسته با سر می رن تو این چاه ! جالب اینجاست که ما این گونه پست ها رو کمتر می دیدم ولی با شروع به کار پایگاه خبر رسانی محمودی دوباره بوی این مدل پست های هدفدار داره بلند می شه یوزر های جدید و قدیمی در حال خاک خوری بعضی ها دوباره اکتیو شده و مسلسل وار در تاپیک های ایرانی در حال پست زدن می باشند .
بعضی از آقایون جیزی از شرم سرشون نمی شه ! همین چند روز پیش ماهوره پرتاب شده طرف می گه بقیش کو ؟؟؟؟
تنها کمی تفکر و نگاه به همین 4 صفحه ی تاپک می شه فهمید کیا دارن چی کار می کنند می گی نه ؟ از همین تاپیک من نقل قول می یارم :

سلام به همه
ببینید بچه ها اگر این حرف هایی که میزنید درست بااشه انوقت باید قدر دولت اقای احمدی نزاد را بدونیم ایشون حتی تیم مذاکره کنندش اجازه نمیدادند که امریکایی ها حتی حرف مسایل هسته ایی را بزنند درسته که در اداره کشور خوب کار نمیکردند ولی در سییاست خارجی اصلا به کسی باج نمیدادند و ایرانی جماعت سرافراز بود ولی الان به عنوان یکی ایرانی خیلی سرم پاایین هست واین حرف شما رو میخامم در فیسبوک یک کمپین بذارم که لااقل بتونیم جلوی این کاررا بگیرییم که مردم هم بهتر بدونن که چه مسعله ایی در جریان هست من رای ندادم به دولت اقای روحانی با قالیباف رای دادم کاش ایشون رئیس جمهور میششد در ضمن این دوره من به اقای احمدی نزاد حتما رای میدم اگه بیاد و نامزد بشه

هر موفقیت اقتصادی هم که دولت داشته تو همین شرایط تحریم بوده.

این جدال با مردم یعنی چی دقیقا؟
بذاریم هر اتفاقی بیافته، هر کی از راه میرسه تلاش ها و زحمات قبلی ها رو به باد بده ما هم ساکت بشینیم که مثلا قراره به "حقیقت ایمان" برسیم؟
این چه جور ایمانیه که برای رسیدن بهش باید لال شد و از کنار اشتباهات (اونم به این بزرگی) گذشت و دم نزد؟

و دست آخر صحبت ها گران قدر جناب M.Abooali که هرکی ندونه و پای صحبت های ایشون بشینه فکر می کنه از زمان آمدن دولت این دکتر و رفتن آن دکتر ایران شده ویرانه !!!!!
شما یادتون رفته دلارو 890 تومان تحویل گرفتید ؟! چند تحویل ما دادید ؟ آخه با چه رویی در مورد بورس و وضیعت اقتصادی جنگی صحبت می کنید ؟ با چه مدرک و سندی می گی دلال ها جیبشان پر تر شده ! ؟ جناب دکتر شما که اینقدر مدعی بورس و اقتصاد هستی ! بگو ببینم دلالان و بازاریان مسکن زمانی که ارز و اقتصاد آرام تره رونق بهتری دارن یا زمانی که دلار واقتصاد در آشوبه ؟
بالا شهر های ما پرشده از دلالان و چوپون هایی که جیبشون با پول ملت پرکردن به لطف محمود تخریبچی !

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » سه شنبه 21 بهمن 1393, 10:32 am

تصویر چقدر عصبانی ...

خوب البته روشن است برخی دوست دارند نظرات مخالف وجود نداشته باشد و در میدان یکه تازی کنند خصوصا اگر اون طرف به قول شما خاکخورده اهل استدلال منطق باشد،

بنده زمان دولت قبلی هم چندین بار گفته بودم این مسئله را که نه طرفدار احمدی نژاد هستم نه طرفدار شخص خاص دیگری. من صرفا نتیجه و عملکرد را معیار قرار میدم هر زمان. بر خلاف شما یا برخی از دوستان هم ترجیح میدم تحلیل منطقی و علمی از مسائل داشته باشم تا احساسی و هیجانی.

وضعیت قیمت دلار در کشور ما یک اتفاق خیلی عجیب نبوده که بنده قبلا در سنترال با تحلیل مفصل علمی در قضیه قیاس نمودار نفت و طلا کاملا علمی روشن کردم چرا این وضع شکل گرفت. منبع نمودارها هم گوگل بود که خیال شما و امثال شما آسوده باشد هیچ خط و ربطی به سازمان های داخلی ندارد. اما خوب فکر کنم شما یا اون مبحث را نخوانده باشید یا چون مثلا نویسنده اش من بودم زمان خواندن احساس شما از منطق شما پیشی گرفته باشد.

اما در مورد موارد ذکر شده، شما دقیقا رو کدومش نیازمند توضیح هستید تا بنده بهتون دقیقا شرح بدهم که به چه دلیل دولت در اون زمینه ضعیف بوده است. به هر حال دولت حاضر عملکرد اقتصادیش آنقدر ضعیف بوده که وزارت خانه های غیر اقتصادی در همین دولت هم از عملکردش شاکی هستند ... فقط خود رئیس جمهور و چند وزارت خانه درگیر امور اقتصادی و البته رئیس و برخی از اهالی مجلس در حال شادمانی از موفقیت های اقتصادی هستند.

اینجا هم بحث از این مسئله و نقاط ضعف دولت بود، اگر نه در خیلی موارد هم عملکرد های خوبی دولت داشته است، مثلا در وزارت بهداشت روشن است ما یکی از بهترین دوران های بعد از انقلاب را داریم و عملکرد این وزارت خانه تا اینجای کار دولت فوق العاده بوده است. اصلا تفاوت نداره کننده کار مهم نتیجه و اثراتش هست. مواردی که من فهرست کردم مواردی هست که اثرات بسیار بدی در کشور ما چه کوتاه مدت چه بلند مدت خواهد گذاشت.

ضمناً در مورد بازگشت احمدی نژاد به ریاست جمهوری،
اگر اشتباه نکنم گفته بودید این مسئله از نظر شما بیشتر شبیه یک شوخی است، پس بهتر است شوخی را جدی نگیرید و تبدیل به بحثش نکنید.

شما که اون زمان عصبانی ... حالا هم که عصبانی ... اینقدر عصبانی نباش تا هیجان در بحث ها جای خودش را به منطق بدهد تصویر

- - -

راستی نفهمیدم چرا من کاربر خاکخورده هستم و نباید در تاپیک ها حضور داشته باشم اما تو خاک نخورده ای ... فقط به خاطر یک ماه اختلاف در تاریخ عضویت ؟ تصویر (شوخی جهت خنده)
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

پست توسط KH.I.A.2500 » سه شنبه 21 بهمن 1393, 10:54 pm

سلام و درود

به طور کاملاً واضح می توان گفت دولت هیچ برنامه اقتصادی کارآمدی ندارد جز این که صبر کند تا تحریم ها برداشته شوند و دوباره نفت بفروشد! با در نظر گرفتن این موضوع، من از این دولت انتظاری ندارم جز این که مذاکرات را به نتیجه مطلوب برساند.
از آن جایی که دولت همه تخم مرغ هایش را در سبد مذاکره چیده، ترجیح می دهم تا پایان مذاکرات در مورد مسائل اقتصادی چیزی ننویسم اما در مورد مسائل دیگر، هر کجا شواهد نشان دهند که دولت به خاطر مذاکرات هسته ای به نحوی می خواهد چوب لای چرخ پیشرفت برخی کارها بگذارد قطعاً مطرح خواهم کرد. به ویژه این که شواهد حاکی از این است که در تقسیم بندی آقایان، امثال طهرانی مقدم ها در صف افراطی ها قرار می گیرند.

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط sand_fighter » چهار شنبه 22 بهمن 1393, 1:11 am

چقدر عصبانی ...

بیشتر خسته از تهمت زن های بی مدرک !

بنده زمان دولت قبلی هم چندین بار گفته بودم این مسئله را که نه طرفدار احمدی نژاد هستم نه طرفدار شخص خاص دیگری

عجب ! فقط کافیه مجموعه پست های قدیمی سیاسی شما رو دوستان بخونند !

بر خلاف شما یا برخی از دوستان هم ترجیح میدم تحلیل منطقی و علمی از مسائل داشته باشم تا احساسی و هیجانی.

عجب ! این شما نبودی که تاپیک درست کردین در حمایت از دکتر که در ایران گرسنه نداریم ؟ و وقتی با واقعیت ها روبه رو شدید مثل روال هیشه زدین تو جاده خاکی آخر به این نتیجه رسیدید که من و امثال من دنبال خرید هواپیمای مسافربری هستیم ؟ تاپیک قفل شده ولی شاید هنوز دوستان بتونن بیبنند

وضعیت قیمت دلار در کشور ما یک اتفاق خیلی عجیب نبوده که بنده قبلا در سنترال با تحلیل مفصل علمی در قضیه قیاس نمودار نفت و طلا کاملا علمی روشن کردم چرا این وضع شکل گرفت. منبع نمودارها هم گوگل بود که خیال شما و امثال شما آسوده باشد هیچ خط و ربطی به سازمان های داخلی ندارد. اما خوب فکر کنم شما یا اون مبحث را نخوانده باشید یا چون مثلا نویسنده اش من بودم زمان خواندن احساس شما از منطق شما پیشی گرفته باشد.

من و امثال من تحلیل از شما نخواستیم که توجیح کنید کار دیگران رو ! ما جواب خواستیم که چرا ضعف مدیریت رویس جمهور شما دوستان دلار 890 تومانی را کرد 3900 ! با تفره رفتن و جاده خاکی زدن ما گناه های دولت قبل رو فراموش نمی کنیم ! سوال اینجاست که پول نفت بشکه ای 100 دلار و پول های گم شده کجاست ؟ و به چه حقی خرج پرژه هایی شد که هنوز نیتجه شان نا معلوم است ! ؟

اما در مورد موارد ذکر شده، شما دقیقا رو کدومش نیازمند توضیح هستید

سوال های واضح و روشنی پرسیده شد که جوابشان چند کلمه بیشتر نیست و تهمت هایی زده شد که من به سادگی مدرکی از شما خواستم که مثل روال همیشه شما با پیچیدن سخن از جواب درست و صریح دادن تفره رفتید !

من نیازی به توضیح ندارم آنچه از سمت ما گفته شد از آشوب اقتصاد - دلار - فساد مالی و غیره همه دارای مدرک علنی هست و فقط 5 دقیقه وقت شما رو تو گوگل میگیره !

هنوز جوهر حکم فساد مالی یکی از بزرگان دستگاه قبل خشک نشده که شما بی درنگ دنبال این هستید که دولت قبل رو بی فساد نشون بدید !

شما که اون زمان عصبانی ... حالا هم که عصبانی ... اینقدر عصبانی نباش تا هیجان در بحث ها جای خودش را به منطق بدهد

ما آن زمان عصبانی بودیم از حمایت امثال دوستان از دروغ و هم اکنون خسته هستیم از دورنگی بعضی !

بحت امثال من مثل روز روشن است فساد و حامیان فساد در فکر تخریب کشورند و از شما و رفقای شما استفاده می کنند !

هم اکنون شاهد فعالیت شدید حامیان محمودی در این چند وقت اخیر هستیم چطور این را توجیح می کنید ؟

راستی نفهمیدم چرا من کاربر خاکخورده هستم و نباید در تاپیک ها حضور داشته باشم اما تو خاک نخورده ای ... فقط به خاطر یک ماه اختلاف در تاریخ عضویت ؟

منظور من یوزر هایی هستند که دی اکتوند و خاک می خورند و زمان های خاص برای اهداف خاص اکتیو می شوند نمونه هایشان هم کم نیست یوزر هایی که تعدادی پست هایشان و تاریخشان و متن شان نشان دهنده ی هدفشان هست منظور من شما نبودی دکتر جدی گرفتی !

New Member
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط mahdemomn » چهار شنبه 22 بهمن 1393, 2:11 pm

با سلام
به نظر من هیچ مسئولی نمره 20نگرفته همشون ایراداتی داشتن پس بهتر آگاهی عموم مردم را بالا ببریم که از روی احساس رای ندهند چون ما هم در اشتباهات آنها شریک هستیم چون با رای ما به مسئولیت رسیدن ...
ضمنا بجای نمک پاشدن به زخمهای کهنه کمک کنیم دولت خوب عمل کند شاید چند سال دیک همین حرفهارو راجب همین دولت بزنیم .
باتشکر.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6669 بار
سپاس‌های دریافتی: 12005 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » چهار شنبه 22 بهمن 1393, 4:45 pm

M.Abooali, شما طرفدار احمدی نژاد نبودی ؟!!! قشنگ یادمه در تاپیکی که اون زمان برای انتصابات بود پستهای طرفداران موسوی تایید نمیشد ولی پستهای احمدی نژادی رو بورس بود ! شما کلا تخصص داری هر چیزی رو توجیح کنی با 17 صفحه تایپ کردن در موردش !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » یک شنبه 3 اسفند 1393, 4:16 pm

تصویر یک احساس جالبی دارم از خواندن مطالب دوستان ... بگذریم.

هر کس حوصله کرد پست های بنده را بخواند، بعدا به من هم لینک بدهد خودم هم بخوانم ببینم من کجا طرفداری شخصی بودم که خودم بی خبر هستم. من طرفدار عملکرد احمدی نژاد در بسیاری از موارد بوده و البته هنوز هم هستم. حالا این به مزاج شما خوش نمیاد، میتونید من را متعصب، پیرو جاهل یا ... بخوانید. این که شما در مقابل منطق من چطور واکنش نشون بدید، فقط تعیین کنند جایگاه خودتان است نه من تصویر

این بحث های هیجانی هم دیگر به سن و سال من نمی خورد. ممکن است آنچه شما می فرمائید درست باشد، فکر کنم این نقطه خوبی برای پایان بحث است.

قفل شده

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”