در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1628 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

طزاحی بدنه یک هلیکوپتر

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 23 بهمن 1393 16:46

چند سالی بود که تری دی مکس را کنار گذاشته بودم و بیشتر متوجه سه بعدی سازی در اتوکد بودم اما اخیرا برای طراحی های سه بعدی روی اور تری دی مکس شدم اما با توجه به تغییر تری دی مکس های جدید و گذشت این چند سال چیزی از ان بخاطرم نمی امد و دوباره از نو شروع کردم و در حالی که در اتو کد بیشتر سالید یا همان اجسام جامد کار می کردم در اتو مکس روی اور کار با مش و پلیگان شدم و اولین کار من همین شکل بسیار ابتدایی، غیر حرفه ای و بدون جزییات از بدنه یک هلیکوپتر بود. البته طراحی شکل این بدنه هلیکوپتر کار تری دی مکس نیست بلکه حاصل اندیشه خودم است و در اصل این نرم افزار ابزاری است برای ساختن ایده ها بصورت فضایی و بنظر من خیلی ابزارهای مفیدی هستند چه اتو کد چه سالید ورک چه فوردی سینما و چه تری دی مکس و چه نرم افزارهای مشابه که من تا حالا کار نکرده ام.
3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

54

تشکر کرده: 1340 مرتبه
تشکر شده: 149 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 آبان 1391 21:50

آرشيو سپاس: 52 مرتبه در 9 پست

Re: طزاحی بدنه یک هلیکوپتر

توسط sukhoi37 » جمعه 24 بهمن 1393 01:39

ميشه يكم بيشتر راجب أين جورطراحيها توضيح بديد
الان همين طرح شما درصورتي كه ساخته بشه امكان پروازداره
يا فقط يه جورنقاشي سه بعدي به حساب مياد :razz:  :razz:

Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captainno avatar
پست ها

1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1628 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: طزاحی بدنه یک هلیکوپتر

توسط shafagh 2 » جمعه 24 بهمن 1393 03:25

با سلام خدمت sohkoi37 گرامی
هدف من در اساس نقاشی و فقط یک طراحی سه بعدی برای سرگرمی نیست. من استعداد اختراع دارم و البته تجربه های فنی فابل توجهی هم دارم و در واقع نیازمند ابزارهایی نظیر این نرم افزارها هستم تا بوقت خود بتوانم ایده های خود را طراحی کنم. الان در اتو کد تقریبا پرفشنال هستم و شاید بعضی از قطعات یا دستگاه هایی را که بصورت سه بعدی با ان طراحی می کنم کمتر فردی بتواند انجام دهد. این طراحی ها کمک می کند که طرح بصورت عینی و ملموس هم برای خودم و هم مرجعی که می خواهم ان طرح را ارائه دهم بخوبی قابل توضیح باشد. البته تهیه نقشه های فنی هر قطعه و یا کل ان اختراع چیز دیگری است و کار دیگری را می طلبد که البته بازهم بصورت دو بعدی بایست در اتو کد یا مثلا سالید ورک انجام شود. بهرحال سه بعدی سازی باعث می شود که نه تنها بر کارکرد یک دستگاه اشراف پیدا کنم بلکه از نظر ظاهر و ابعاد هم بتوانم تغییرات لازم برای تهیه نقشه های نهایی را انجام دهم. طراحی یک هلیکوپتر کار بسیار بزرگی است معمولا در کشورهایی که اخیرا به ساخت هلیکوپتر اقدام می کنند نه تنها کار بصورت تیم متخصصات مختلف است بلکه معمولا بیشتر بشکل مهندسی معکوس و الگو گرفتن از هلیکوپترهای موجود دنیا شروع می شود که البته تغییراتی هم اعمال می شود.
همانطور که عرض شد طراحی یک هلیکوپتر چند میلیون دلاری کار اسانی نیست اما اینکه شدنی هم نباشد نیست. من بواقع می توانم شکل واقعی بدنه یک هلیکوپتر را با توجه بوجود موتور و سایر وسائل مکانیکی ان و با رعایت مسائل ائرودینامیکی و پروازی ان طراحی کنم. در مرحله اول، طراحی یک شکل سه بعدی از ان و ایجاد اصلاحات ظاهری و فنی ان است. مرحله دوم ترکیب و ساخت شاسی یا همان اسکلت بندی هلیکوپتر بر اساس مسائل فنی و تکنولوژیکی و تعیین فلزات و الیاژهای محکم سبک و مناسب است که در این مورد نیز بایست جایگاه موتور و ملحقات ان مثل جعبه دنده و شافت و روتور و اتصالات ارتباطی و کنترلی مختلف  از پانل کابین خلیان به سمت موتور و گیر بکس و غیره در نظر گرفته شود و حالت بالانس وزن انها نسبت به کل وزن هلیکوپتر و خدمه و مسافران تعیین شود. بعد پلیت بندی بدنه را شامل می شود که هر پلیت بایست از قبل برش خورده شکل مناسب خود را بگیرد و بعد روی شاسی پرچ شود تا در کل همان شکل دقیق فنی از پیش تعیین شده هلیکوپتر را تشکیل دهد. بهر حال تنها ساختن یک شکل سه بعدی از ظاهر یک هلیکوپتر اصلا کفایتی ندارد اگرچه زیر بنای طراحی نهایی و ساخت ان محسوب می شود.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainno avatar
پست ها

1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1628 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: طزاحی بدنه یک هلیکوپتر

توسط shafagh 2 » شنبه 25 بهمن 1393 11:07

این الگوی هلیکوپتر فایتر دومین طراحی من است اگرچه با کبری شباهت هایی دارد. بزودی شافت ها و روتورها و پایه ان را طراحی نموده و شکل کامل، رنگ امیزی ان در تاپیک قرار میدهم. لازم به ذکر است برای طراحی ان از هیچ تصویری استفاده نشده است.
3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان