در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1202

تشکر کرده: 883 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

طراحی بدنه یک فایتر

توسط shafagh 2 » چهارشنبه 29 بهمن 1393 10:04

برای این طراحی که با تری دی مکس انجام شده از هیچ تصویری الگو نگرفته ام بلکه سعی کرده ام خودم ان را طراحی کنم و حالت ائرودینامیک ان را در حد بالایی مد نظر قرار دهم که واقعا از این نظر طرح خیلی خوبی است. در چند روز اینده فکر طراحی بال ها ی ان هستم اما متاسفانه اینتیک موتورها را بایست کمی جلوتر قرار می دادم تا جا برای نصب بال ها باشد اما اینطور مشکلات فنی در طراحی که پیش می اید مرا مستاصل نمی کند و بجای انکه طرح را تغییر دهم ایده های جدیدی را پی ریزی می کنم.

7 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major II

نماد کاربر
272

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 18 تیر 1390 14:26

آرشيو سپاس: 837 مرتبه در 197 پست

Re: طراحی بدنه یک فایتر

توسط Freedom Fighter » چهارشنبه 29 بهمن 1393 17:13

طرز قرارگیری موتور و بدنش منو یاد F-5 میندازه.درحالیکه nose بزرگش با بدنه باریکش همخونی نداره :-(
حالا اگه بالش دلتا باشه جالب تر میشه 8->
ادامه بده کارتو و یه عکس نهایی بزار
شبیه ساز گنج جنگ

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
1202

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 30 بهمن 1393 04:08

Freedom Fighter  گرامی
دماغه هواپیما تصحیح شد و بال های دلتا برای ان طراحی نمودم

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
50

تشکر کرده: 1271 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 آبان 1391 21:50

آرشيو سپاس: 52 مرتبه در 9 پست

توسط sukhoi37 » پنج شنبه 30 بهمن 1393 04:19

جناب شفق خسته نباشي ،اگه امكان داره اندازه هاشوبزاريد لطفاًً.

shafagh 2 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

no avatar
1202

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 30 بهمن 1393 15:14

با عرض سلام خدمت دوست گرامی sokhoi37

من بتازگی شروع بکار با تری دی مکس کرده ام و هنوز بطور کامل بر ان مسلط نیستم البته بنا بر انکه تجربه چندین ساله کار با اتو کد را دارم خیلی زود فوت و فن های این نرم افزار را هم فرا خواهم گرفت. البته چند سال قبل کمی تری دی مکس کار کردم اما با کنار گذاشتن این نرم افزار همانقدری را هم که میدانستم از خاطرم رفت. اصولا اتوکد یک نرم افزار فنی با اندازه گذاری های دقیقمی باشد که نقشه های ان  قابل ارائه به مراجع علمی و صنعتی است در حالیکه من چنین امکاناتی را در تری دی مکس تا بحال مشاهده نکرده ام یا شاید داشته باشد اما من به انها وارد نباشم و بزودی در پی یافتن این امکانات در تری دی مکس خواهم شد اما انطور که من یکی دو سایت فارسی را سرچ نمودم فقط دو مورد اندازه گیری کلی را یافتم که اصلا قابل قیاس با اتو کد نیست. اما حسن بزرگی که تری دی مکس دارد امکانات اسان کار کردن با پلیگان و مش برای ساختن اجسام فضایی است که کار طراحی سه بعدی را بسیار راحت، قابل انعطاف و گسترده می سازد و بدینوسیله می توان شکل هر وسیله مورد نظری را در فضا ترسیم کرد در حالیکه در اتو کد بیشتر کار با اجسام توپر است و این انعطاف هایی را که پلیگان و مش در تری دی مکس دارد ندارد. البته اتوکد هم بخش کار با پلیگان را دارد اما هم سخت و وقت گیر است و هم انعطاف مورد لزوم همچون تری دی مکس را ندارد و لذا من هیچگاه در اتوکد با پلیگان کار نکرده ام. در مورد این هواپیما در تری دی مکس فقط توانستم سه اندازه کلی طول و عرض و ارتفاع را بدست بیاورم و هنوز راه حل اندازه گیری های جزیی را پیدا نکرده ام. چون زمان طراحی من فقط  تناسب اندازه های ان را نسبت به کل هواپیما در نطر داشتم تصمیمی برای اندازه گذاری های دقیق و جزء به جزء نداشتم و لذا بعد از درخواست شما مقیاس ان را با هواپیمای فانتوم منطبق کردم که تری دی مکس این مشخصات را اعلان نمود :
طول - 19.5 متر
عرض بال ها 16 متر ( البته عرض بال های فاتنوم حدود 11 متر کمی بیشتر است)
ارتفاع تا بالای سکان- 3.3 متر

البته لازم به توضیح است که بعد ارسال تصاویر اولیه من عرض دوبال را حدود 2.5 متر کاهش دادم

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major II

نماد کاربر
272

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 18 تیر 1390 14:26

آرشيو سپاس: 837 مرتبه در 197 پست

توسط Freedom Fighter » پنج شنبه 30 بهمن 1393 16:14

بسیار عالی است کارتون
ولی با عرض معذرت
معمولا بال دلتا ها یک سکان عمودی دارن و دلتای شما یه دلتای شکستس نه یه بال دلتای معمولی
ولی بازم میگم کارتون جای تقدیر داره :razz:  :razz:  :razz:  :smile:  :smile:  :smile:
شبیه ساز گنج جنگ

Major II

Major II

نماد کاربر
54

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 11 شهریور 1389 23:03

آرشيو سپاس: 86 مرتبه در 28 پست

توسط noble1990 » پنج شنبه 30 بهمن 1393 21:44

دوستان اگر واقعا علاقه به طراحی دارید پیشنهاد میکنم از نرم افزار catia استفاده کنید

Captain

Captain

no avatar
1202

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 30 بهمن 1393 22:03

noble1990 نوشته است:دوستان اگر واقعا علاقه به طراحی دارید پیشنهاد میکنم از نرم افزار catia استفاده کنید

لطفا اگر ممکن است مزیت های کتیا را نسبت به نرم افزارهای دیگر طراحی بیان کنید چون من اساسا تا بحال این نرم افزار را مشاهده نکرده ام اما اگر بواقع امکانات برتری داشته باشد کار طراحی را با ان شروع خواهم نمود - ممنون

Captain

Captain

no avatar
1202

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » جمعه 1 اسفند 1393 16:10

فکر کنم بیشتر دوستان گرامی از جمله suknoi37  ,  Freedom Fighter  نظرشان چنین هواپیمایی بود که بهینه سازی شده.
طول بال ها و ارتفاع سکان تغییر یافت، بال ها حالت دلتای کامل گرفت و چون احتمال مقاومت استاتیکی ان و لاجرم کم شدن قدرت مانور ان وجود داشت، کانارد یا همان بالچه به ان اضافه شد. خودم که فکر می کنم یک هواپیمای ایده ال باشد. با توجه به شکل ظاهری ان، این هواپیما را می توان یک فایتر بحساب اورد با قابلیت بمباران های سبک برد کوتاه

آخرين ويرايش توسط shafagh 2 on شنبه 2 اسفند 1393 03:44, ويرايش شده در 2.

Major II

Major II

نماد کاربر
54

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 11 شهریور 1389 23:03

آرشيو سپاس: 86 مرتبه در 28 پست

توسط noble1990 » جمعه 1 اسفند 1393 18:52

Catia اساسا یک نرم افزار طراحی مکانیکی است که امکانات بسیار وسیعی را در اختیار کاربر قرار میدهد

با استفاده از آن میتوانید طراحی را با تمام جزییات حتی پیچ و مهره و سر جوش ها انجام دهید و بسیاری دیگر از محیط های کاری و امکاناتی که این نرم افزار در خود جای داده به علاوه طرح را میتوانید تا حدودی در این نرم افزار یا برنامه های دیگر آنالیز کنید

شرکت های معتبر هواپیما سازی و کشتی سازی نیز از این برنامه بهره میگیرند

در فیلمی که از طراحی قاهر دیدم دقیقا در این نرم افزار انجام شده

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
50

تشکر کرده: 1271 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 آبان 1391 21:50

آرشيو سپاس: 52 مرتبه در 9 پست

توسط sukhoi37 » شنبه 2 اسفند 1393 03:17

الان طرح يه جواريي با اضافه كردن كانارد كاملتروزيباترشد. :smile:
از نظراندازه تو مايه هاي ميني رافال هستش يا بزرگتر؟؟

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
1202

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » يکشنبه 3 اسفند 1393 20:56

sukhoi37 نوشته است:الان طرح يه جواريي با اضافه كردن كانارد كاملتروزيباترشد. :smile:
از نظراندازه تو مايه هاي ميني رافال هستش يا بزرگتر؟؟

با عرض سلام
من این هواپیما را بدون الگو همینطوری خودم طراحی کردم و البته نمی دانستم هواپیمای رافائل کدام است ولی الساعه به ویکیپدیا مراجعه کردم و عکس ان را دیدم بله همانطور که شما گفتید شباهت زیادی دارد اما دماغه ان باریکتر و محل اتصال بال ها و دهانه ورودی موتورش عریض تر است عرض بدنه ان هم تا به اگزوز هم بیشتر است. البته من طرح این هواپیما را می توانستم از حد یک تصویر سه بعدی فراتر ببرم و جزییات بیشتر و از نظر فنی قابل قبول تری را به ان اضافه کنم اما در حقیقت طراحی این تصویر سه بعدی که طرح خودم محسوب می شود به منظور تمرین با تری دی مکس بود اما قصد دارم برنامه کتیا را شروع کنم. تا بحال با این نرم افزار کار نکرده ام اما گویا بیشتر واحدهای صنعتی و مهندسی از ان استفاده می کنند و حسنی که دارد وقتی یک شیی سه بعدی در محیط ان ترسیم شود نقشه های مسطح فنی ان را خودش همراه با اندازه های مربوطه تهیه کرد و تحویل می دهد که از این مزیت عالی تر نمی شود زیرا در اتو کد هم ترسیم اشکال سه بعدی ربطی به نقشه های فنی نداشت و باید بصورت جداگانه ترسیم می شد.

بعدي