سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد
Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

Re: من سنترال را دوس دارم

توسط oweiys » شنبه 2 اسفند 1393 02:56

سلام مجدد

ميدونم موضوع منحرف ميشه، اما من احساس مي كنم بايد جواب داده بشه:
پس طبیعی است قدم در راهی برداریم که لذت محورانه است

انگيزه لذت محوري تنها يكي از دلايل متعدد براي انجام كار و يا در اين جا فعاليت هستش، يك مثال نقض تاريخي نظريه كلبيون يونان

هستش كه البته اون هم باطل هست. اين انگيزه مي تونه برخواسته از حس لذت گرايي يا برتري طلبي يا تكليفي و اعتقادي و يا

خيلي موارد ديگه باشه.

هرشخصی اگر دانش کافی را داشته باشد در دانشگاه و مراکز تخصصی سر میکند نه در یک فضای غیر رقابتی و بی سرانجام مجازی

شما به من رو جايي رو معرفي كنيد كه مي تونم همزمان با يك مهندس هوافضا، يك دكتر روانپزشك، يك تاريخدان يك متخصص رايانه و

در كل يك انسان در اقصي نقاط دنيا مكتوب صحبت كنيم و از مصاحبت با او لذت برده، از تجربيات رنگارنگش كسب دانش كنم؟

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

11 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
141

تشکر کرده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 شهریور 1390 07:58

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 41 پست

توسط sazan1978 » شنبه 2 اسفند 1393 08:55

سلام  رفيق چقدر دير با اينترنت آشنا شدی ، سال 85  :grin: دمت گرم.
اين رفيق ماتريکسيمون هم از اون اولش اينجا بود اما اخلاقش قبلآ ها بهتر بود.
اينجا در گذشته ها  واقعآ عالی بود بحث های نظاميش دل آدم و حال مياورد. بحث سياسی توش نبود يا اگه بود کسی حال سياسی بازی نداشت.
قسمت های ديگشم خوب بود . نمی خوام بگم الان بده ها ، الانم بدک نيست ، به قول قديميا تو بيابون يه لنگه کفشم نعمته  :-)

Major I

Major I

نماد کاربر
95

تشکر کرده: 154 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 11 آذر 1389 13:41

شـــمـــالـــگـان

آرشيو سپاس: 462 مرتبه در 59 پست

توسط demorgan » شنبه 2 اسفند 1393 14:50

درود خدمت شما جناب oweiys

اتفاقاً نقد خوبی داشتید و از طرفی دیگر من فکر میکنم که انگونه که میپندارید بحث منحرف نمیشود. چون سوال اصلی این است که چرا اشتیاق به فعالیت در شبکه های من محور بصورت روز افزون جای فعالیت در انجمن ها را گرفته است و تحلیل بنده یکی از تحلیل های موجود در میان دیگر التنتیو ها بود.

جسارتاً باید عرض کنم نقد شما وارد نیست ، نه اینکه شما اشتباه میفرمایید بلکه شاید نوشتار بنده نامرتب بوده است و مفهومی ناهمتراز با انچه بنده در نظر داشتم به شما القا شده است.
"مردان نیاز دارند خود را به جامعه اثبات کنند" و فکر میکنم این گزینه بهتری برای جایگزین کردن با "برتری طلبی" باشد که بنده پیشنهاد میکنم. زیرا اینگونه میتوانیم بصورت آزادانه زنان را از این عرصه کنار بگذاریم زیرا در موضع برتری طلبی ، لذتی که زنان از موضع مفعولانه بودن میبرند یا برتری طلبی در وجه های دیگر باعث میشود که این پایه اندکی ناکارامد برای تحلیل باشد.
در جای دیگر به این دو جمله در متن بنده دقت بفرمائید : "...درصدد شناخت دانش و علومی خاص در راستای پایدارکردن پارامترهای منتج از تمایلات و خواست های درونی خود که اندکی ریشه در تبلیغات سیستم های مادر و وابسته به سیاست حاکم ، قرارداد های اجتماعی و تاثیرات فرهنگی محیط و عوامل ناهشیار و هشیار دیگری داشت ، قدم بردارم ..." و همچنین " ... ابزار های شناختی جز برای عده ای خاص آنهم در قالب رسانه انگونه مثمر ثمر نبوده و نیستند ... "

در فلسفه تکنولوژی کلاسیک بحث فراوانی است حول تاثیرات تکنولوژی بر آزادی فردی. ولی رسانه ها در تقابل با دیگر رانه ها انگونه تاثیر گذار نیستند که طبیعت یک فرد شکست بخورد. تاثرات عرف و اخلاق اجتماعی بصورت عینی اما بشدت موثر هستند.

ریشه پاسخ به پرسش شما را باید در این دو سوال مهم جست که اولاً "اینکه برای یک فرد گرسنه یِ در آستانه ی مرگ ، غذا خوردن در دسته عمل لذیذ قرار میگیرد یا یک عمل برای بقا و اینکه آیا زندگی کردن و بقا لذت است یا خیر ؟" و دوم اینکه "چرا غالباً در یک شرایط همزمان ، فرد قرار گرفته در آستانه مرگ که گزینه ای هم برای ارضای نیاز جنسی خود با یکی از بهترین مفعول موجود را دارد بیدرنگ بدنبال گزینه ای برای زنده ماندن و سپس ارضای جنسی است و این یعنی عامل بقا موثر تر است از رانه ی تولید مثل و آیا هر دو عامل در دسته لذت های اصیل قرار نمیگرند؟"

من باب این ذکر ان رفت که نوشتار نامرتب بنده منظور دیگری را رساند که ترکیب دو واژه "طبیعی" و "لذت" شما را به این نتیجه گیری سوق داد ولی به بیان دقیقتر نوشتار بنده به Skepticism نزدیکتر است نه Hedonism .

برای بنده جای بسی تعجب است که شما صراحتاً یکی از نظریات  مطرح در فلسفه اخلاق که مزاحم همیشگیِ ارائه یک نظریه جامع بوده است را به آسانی رد کرده اید. اینکه در آرمان فلسفی مد نظر شما این دیدگاه مردود است به این معنا نیست که از نگر عقلانی نیز این رویکرد اشتباه است.
بعد قانونی و تکلیفی که گمان نمیکنم در این کانتکست موضوعیتی داشته باشد.

اما در مورد قسمت دوم باید بگویم اصلاً مطرح نیست که من و شما چقدر از این شبکه ها استفاده میکنیم و ارزش گذاری این شبکه ها موضوع دیگریست. این دیدگاه شما خود ابزارگرایانه است. سوال و در واقع معنی گزاره ای که از بنده نقل و قول کردید این است که چه عاملی یک فردی که دانش و علم خاصی را که با تلاش زیاد بدست اورده است مجاب میکند که به این شبکه ها روی بیاورد جز نقص ها و شکست هایی که در صحنه واقعی زندگی تجربه کرده است؟
تا پیش از نگارش این متن ، متن دیگری با شرح و بسط کاملتری نگارش کرده بودم که یک خطای جزئی در جابه جایی عبارت ها باعث پاک شدن کل دستنوشته ها شد. این خود عاملی شد برای سلب انگیزه بنده از نگارش دوباره. چه انگیزه ای به غایت محکم ما را به فعالیت در این شبکه ها سوق میدهد؟
هیچ هیچ هیچ ...

oweiys از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1879

تشکر کرده: 6269 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

توسط SMH » شنبه 2 اسفند 1393 16:44

demorgan, با سلام خدمت شما دوست عزیز
کن تازه وارد هستم و نمی دونم درست هست که توی این تاپیک که همه ی قدیمی ها صحبت می کنند نظر بدم یا نه ....
ولی با حرفتون که گفتید :

چه عاملی یک فردی که دانش و علم خاصی را که با تلاش زیاد بدست اورده است مجاب میکند که به این شبکه ها روی بیاورد جز نقص ها و شکست هایی که در صحنه واقعی زندگی تجربه کرده است؟

چرا شما همچین فکری می کنید؟؟!!
من خودم به مبحث تکنولوژی و فناوری علاقه ی زیادی دارم...
وقتی هم که گوشی گرفتم ، گوشیک دچار مشکل شد....
من با کمک جناب اقای عظیمی تونستم مشکل گوشیم و حل کنم و کلی هم کارهای جالب یاد گرفتم و الان به شکر خدا برای گوشیم می تونم رام پرت گنم....
به نظرتون من توی زندگیم شکست خوردم که میام رام هایی که برای گوشیم درست می کنم و با بقیه به اشتراک می ذارم؟؟؟!!!
نه دوست عزیز ، من فقط می خوام ذره ای از زحماتی رو که جناب اقای عظیمی برام کشیده رو جبران کنم....

توی خیلی از سایت ها دیدم که ملت واسه لایک گرفتن مطلب رو اول مخفی می کنند ، ایا شما همچنین رویه ای رو در این سایت مشاهده میکنید؟؟!!!

گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

توسط oweiys » شنبه 2 اسفند 1393 19:46

demorgan دوست عزيز برداشتم از نوشتار صفحه قبل شما، اين بود كه براي لذت گرايي اصالت قائل شديد.

من فكر ميكنم اين راه براي فرد 3 شاخه ميشه: يا فرد اساس زندگيشون رو براساس اين موضوع پي ريزي مي كنه و به خواب عميقي فرو

ميره و خدا ميدونه كي و كجا متوجه ميشه لذت انساني ثبات و اساسي نداره، يا به علت بي اصالتي لذت، كل دنيارو بي اساس و پوچ

ميبينه و به چاه پوچ گرايي (نهيليسم) سقوط مي كنه و يا فرد متوجه بي اساسي لذت ميشه.

البته من قسمتي از متن بالارو متوجه نشدم؛
اینکه در آرمان فلسفی مد نظر شما این دیدگاه مردود است به این معنا نیست که از نگر عقلانی نیز این رویکرد اشتباه است.

اگه منظور شما لذت گرايي هستش كه هزاران مثال نقض وجود داره، به نظرم از لحاظ عقلاني لذت گرايي اشتباه هستش، نظريه كلبيون
اشتباه تر.

چه انگیزه ای به غایت محکم ما را به فعالیت در این شبکه ها سوق میدهد؟

گرايش به زندگي اجتماعي، ميل فطري به دانستن و تكامل؛ تعليم و تعلم و نه لذت، هرچه هست لذت زياي نمي برم كه انگشتانم توي اين

سرما در حال يخ زدن هست ولي با شما صحبت مي كنم! موضوع وقتي بغرنج تر ميشه كه بدونيد دوغ ريخته بود روي صفحه كليد و چند تا

از دكمه ها كار نمي كنند و با صفحه مجازي و صفحه كليدي خسته در حال نوشتنم. خيلي خوبه اين بحث ها در ارسلهاي مختص فلسفي

باشد و من الله توفيق

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبلي