سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد
Captain

Captain

نماد کاربر
2154

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 تیر 1385 22:28

آرشيو سپاس: 15787 مرتبه در 2041 پست

من سنترال را دوس دارم

توسط zoornachi » جمعه 1 اسفند 1393 01:22

گذشته از این که فضاهای جدید در دنیای مجازی ایجاد شده، سنترال کلابز هنوز خانه اول من است و تاریخ عضویت من در این انجمن به تاریخ روزهایی است که با نت اشنا شدم.
اما نمیدونم چرا دیگه مثل گذشته بحث های داغ و پست هاییی که علاقه مندان زیادی داشت دیگر کم پیدا شده.شاید من و امثال من سنترالرو با بخشهای نظامی پر کارش فعال تر میدیدیم.
ارادتمندم دوستان بزرگوار من
ISTA OLSOON

17 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

Re: من سنترال را دوس دارم

توسط sand_fighter » جمعه 1 اسفند 1393 14:53

اما نمیدونم چرا دیگه مثل گذشته بحث های داغ و پست هاییی که علاقه مندان زیادی داشت دیگر کم پیدا شده.شاید من و امثال من سنترالرو با بخشهای نظامی پر کارش فعال تر میدیدیم.

درود جواب ساده است بعد از سال 88 و حرکت سترال به سمت سیاسی شدن و دور شدن از فضای آموزشی و اخراج دست جمعی مقاله نویسان این اتفاق افتاد !

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 1 اسفند 1393 19:16

sand_fighter,  
منظور شما از سياسي شدن جلوگيزي از سياست بازي برخي هست ديگه؟ برخي از دوستان بعد از حوادث 88 خواستند اينجا رو لانه‌ي گروهك و تيم خودشون كنند و بر خلاف متن صريح قوانين انجمن كه بحث سياسي رو مجاز نميدونه، به هر بهانه‌اي از گروهك و حزب مطبوع خودشون دفاع كنند ...
ضمن اينكه ميشه بفرماييد ما كدام فردي رو اخراج كرديم؟ ظاهرا سياه نمايي شما تمومي نداره ...
دروغ هم اگر زياد تكرار بشه، ذهن فكر ميكنه حقيقته، ياد يك حكايت افتادم كه فردي داشت با عجله دو ميزد، بچه‌اي پرسيد چرا دو ميزني، گفت جلوتر حليم ميدن، بچه هم با شادي در سمت مخالف كوچه حركت كرد و هر كسي كه ديد خبر حليم رو داد، بعد از مدت كوتاهي فرد اول ديد افراد زيادي با دو و سطل به دست دارند به سمتي حركت ميكنند، پرسيد چه شده/ گفت جلوتر حليم ميدن و اينقدر تعداد زياد بود كه خود فردي كه منشا شايعه بود هم باور كرد و با اونها همراه شد ...
اينقدر سياه نمايي افرادي مانند شما و دروغ اخراج كاربران رو مطرح كرديد كه به اشتباه در ذهن شما واقعيت جاي گرفته. بله، برخي دوستان تحت تاثير جو مسمومي كه شما و امثال شما ايجاد كرديد دست از فعاليت كشيدند تا انجمن رو وادار به سياسي بازي كنند و وقتي موفق نشديد، شروع كرديد به شايعه سازي در فيسبوك و امثال اون كه كاربراني كه خودشون به دلايل سياسي نخواستند در انجمن حضور داشته باشند رو اخراجي از انجمن جا بزنيد، انشاالله روز حسابي هم هست و اونجا ديگه نميشه دروغ گفت ...

اگر مشكل شما رئيس جمهور بود كه رفت و الان هم رئيس جمهور احتمالا مطبوع شما (كه من هم بيشتر از قبلي اون رو قبول دارم) رئيس دولت شده، پس ...

پي نوشت: همين كه خود شما كه از پرچمداران تخريب و شايعه سازي عليه انجمن بوديد و ظاهرا هنور هم هستيد در انجمن حضور داريد، دروغ شما رو به اثبات ميرسونه
فقط به شما و امثال شما اطمينان ميدم ظلم بي تاوان نميمونه، من هم شما و امثال شما رو به خدا واگذار ميكنم ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

10 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

توسط oweiys » جمعه 1 اسفند 1393 21:29

بسم الله الرحمن الرحيم

سلام خدمت تمامي دوستان عزيز، من تازه از سربازي اومدم!

اين كه ارسالهاي تاليفي و تب و تاب و در كل رونق سنترال قدري كم شده بنظرم درسته و همه بايد با تلاش هم محيط رو به شكل اول و

حتي پر رونق تر برگردونيم و نظر من حرف zoornachi  عزيز كاملا درست هستش.

علت كم رونقي سايت رواج برنامه هاي موبايلي مثل وايبر، شبكه هاي اجتماعي فراگير نظير فيسبوك و توييتر، فعاليت سايت هاي رقيب و

مشابه و غيره ميتونه باشه. من مدتي در سايت حضور ندشتم اما سند فايتر عزيز من فكر مي كردم كه موضوع برعكس حرف شماست،

يعني به اين دليل كه كادر جديد نظارتي سايت داراي نظرات متفاوت و دگرانديشانه اي هستش، برخورد مستقيمي هم با بچه هاي

اصولگرا و در عين حال پر حرارت سايت داره، يا راحت بگم حذب اللهياي دو آتيشمون زير فشار بودند.

شايد همراه عوامل بالايي يكيش رو اين موضوع ميدونم كه كادر جديد نظارتي سايت در آن زمان مي توانست رئوف تر برخورد كنه تا چند تا از

دوستان مولف معتقد به اصول و پرشورمون سايت رو ترك نكنند، علي رغم نظر برخي از دوستان مبني بر تند روي اين كاربران، مثل برخوردي

كه فريبرز عزيز داشت. البته من فكر مي كنم كه اون دوستان هم مثل خودم خالي از اشتباه نبودند؛ حالا اون بحث تموم شدست و اينجا

جاي مناسبي براش نيست حالا بحث اينجاست كه چطور ميشه بهترين عملكرد رو داشت.

من يادم هست كابران فعال سايت توالي داشتند. مثل 4 نسل پايين از حدود 85 تا 91:

رضا و فريبرز عزيز

كيوان و شهريار عزيز

سامان و ميلاد

كاپيتان پايلت و رونين (راستي از سلامتي ايشون دوستان مطلع هستند؟)

و ........

يعني هميشه سايت داراي كاربران مولف و فعال بوده و اين كاربران فعال جاي هم رو مي گرفتند و قديميترها هم در عين اين كه

ارسالهاشون كم مي شد اما ارسالهاي كمي داشتند و به سايت سر مي زدند؛ اما اين توالي اين اواخر كمرگ شده. ما بايد فكر كنيم كه

چرا با وجود رشد بسيار زياد اينترنت پر سرعت سايت ريزش مخاطب فعال داشته. مي تونيم نظرات خودمون رو با مسئولين سايت در ميون

بگذاريم تا ان شاء الله سايت بهتر و بهتر بشه. و من الله توفيق

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

8 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

نماد کاربر
1362

تشکر کرده: 2195 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

توسط Java » جمعه 1 اسفند 1393 21:45

جالبه من با چند تا از کاربران فعال و مولف که سایت رو ترک کردند صحبت کردم و خواهان بازگشت اونها شدم... تعدادی میگفتند سنترال محل افراد غرب زده و ضد انقلاب شده و دیگه حاضر به فعالیت در سنترال نیستند!!!!

با چند نفر دیگه صحبت کردم... گفتند سنترال شده محل تردد یه مشت بسیجی!!!!

حالا من خودم موندم... سنترال واقعا" چه خبره!!!
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

10 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Commander

Commander

نماد کاربر
2876

تشکر کرده: 1399 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

توسط CAPTAIN PILOT » جمعه 1 اسفند 1393 22:24

درود و عرص ادب خدمت دوستان گرامی

سنترال عزیز در طول چند سال اخیر قطعا" در زمینه تالیفات علمی با رویه ای منفی مواجه بوده و دلایل این امر بسیار متعدد است. اما ارتباط این موضوع با اخراج کاربران و مخصوصا" نویسندگان, کمی بی انصافی میباشد و بنده شخصا" این موضوع را تائید مینمایم که اخراج های چند سال اخیر بسیار اندک و صرفا" در مواردی که کاربر به اخطارهای پیاپی توجهی نداشته, اعمال گردیده اند. همچنین در مواردیکه تصمیم بر اخراج کاربری اتخاذ گردیده, ابتدا دسترسی وی بطور موقت محدود و بازهم شانس دوباره برای دفعات دوم و حتی سوم به او اعطا میگردیده است. با چنین رویه ای گمان میکنم اگر هم شاهد اخراج دائم بوده ایم قطعا" شخص کاربر کم لطفی نموده است و تیم مدیریت تا حد امکان با انعطاف عمل نموده.

اما اصلی ترین دلیل افت را میتوان در افزایش مشغله کاری برای کاربران دانست که ناگذیر موجب حضور کمتر آنها در سنترال عزیز گردیده است. شخصا" در 1 سال گذشته بشدت درگیر برخی امور و سفرهای طولانی مدت پیاپی بوده ام و تنها دلیل حضور کمترم در سنترال این موارد میباشند. با اینحال هرگاه فرصتی هرچند کوتاه برای استراحت بیابم, سعی در نگارش مقالاتی هرچند اندک مینمایم. همچنین از آنجا که بسیاری از کاربران قدیمی از جمله دوستان بزرگوار بنده میباشند, در جریان گرفتاری های شخصی آنها نیز هستم. البته برخی از دوستان در برهه ای از زمان که شاهد تشنج های پیاپی در سایت بودیم, نسبت به جو آن زمان اعتراضاتی داشتند که کاملا" منطقی بود. اما امروز میبینیم به رغم تلاش و برخوردهای مدیریتی در همان زمان, دیگر شاهد آن جو متشنج نیستیم اما بازهم آن دسته از کاربران رغبتی به حضور ندارند و طبیعتا" نمیتوان آن موارد را مبنا قرار داد زیرا با بررسی سایر فعالیت های آنها در میابیم اساسا" رویه فعالیت خود را تغییر داده اند و یا آنکه کلا" در حیطه ای دیگر مشغول هستند. از جمله این افراد میتوان به سامان عزیز اشاره داشت که این روزها در حیطه تخصصی خود مشغول به کار هستند و وقت کمتری برای نگارش مقالات دارند و در مثالی دیگر میتوان به اویس عزیز اشاره داشت که درگیر خدمت سربازی بوده اند!

بنابراین اگر بخواهیم ریشه اصلی این افت را بیابیم باید به روند زندگی کنونی نویسندگان و مولفان پیشین مراجعه نمائیم. هرچند اصل همزاد و جانشین پروری یکی از اصول نوین مبحث مدیریت منابع انسانی میباشد و شاید ما مدیران در پرورش نیروهای جدید و جایگزین کم کاری نموده باشیم, اما حقیقتا" نسل جدید که عمدتا" متولدین 75 به بعد میباشند, همچون گذشته آن اشتیاق و علاقه نسبت به مسائل نظامی و هوایی را ندارند و قطعا" به سوی مطالبی از جنس دیگر سوق پیدا میکنند. همچنین در 1 سال اخیر با افزایش فعالیت بخش های کامپیوتری و موبایل شاهد جذب بیشتر مخاطبان در این زمینه بوده ایم و قطعا" این حضور نیز در تغییر توازن بخش های نظامی و هوایی بی تاثیر نبوده است. حضوریکه سیر بیشتر ترافیک آن به دلیل محتوای مطلب, حول سوالات فنی میباشد و طبیعتا" با توجه به ماهیت عملکرد موتورهای جستجو و نیاز روز افزون کاربران در این حوزه, هر روز نیز بیشتر میشود. اما با تمام این موارد با اتخاذ راهکاری صحیح و متناسب با شرایط فعلی, میتوان تا حد زیادی نمودار علمی سایت را افزایش داد ولی این مهم صرفا" با همکاری یکایک کاربران و مخصوصا" مولفان میسر است. سیاست کلی تیم مدیریتی سنترال در جذب و حمایت همه جانبه از مولفان میباشد و بارها در شورا تصمیماتی برای تشویق مولفان اتخاذ نموده ایم. بنابراین از تمام کاربران عزیز خواهشمندیم پیشنهادات خود را در این خصوص اعلام نمایند.

موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

12 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1297

تاريخ عضويت

توسط sand_fighter » جمعه 1 اسفند 1393 22:36

آقا رامین مخالفم حرف شما که نسل جدید استیاق ندارند ! شما چطوری توجیح می کنی افزایش چشم گیر مقالات و فعالیت ها رو تو سایت هایی مثل ایروسنتر و اسپیس بعد از سال 88 ؟ از واقعیت ها نمی شه فرار کرد !

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
71

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 1 بهمن 1390 21:51

آرشيو سپاس: 225 مرتبه در 49 پست

توسط Immortal King » جمعه 1 اسفند 1393 22:58

والا اخراج کاربر ها که بدون هیچ تذکر و اخطار قبلی صورت گرفت. نمونش هم کلاسی خودم لازم باشه اطلاعاتشو میتونم در اختیارتون بذارم.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 1 اسفند 1393 23:05

Immortal King,  
لطفا در همينجا يا PM نام كاربري ايشون رو بفرماييد تا بررسي كنم، معمولا علت زمان اخراج ذكر ميشه، اما بسياري از مواقع اساسا اخراج نشدند و مثلا IP‌بك اسپمر مسدود شده و كاربران اون رنج يا IP هم دسترسي نداشتند و فكر ميكردند اخراج شدند كه چند نمونه از اون رو توي ذهنم دادم كه به اشتباه فكر كرده بودند اخراج شدند و بعد با تغيير IP موفق به ورود شده بودند

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1297

تاريخ عضويت

توسط sand_fighter » شنبه 2 اسفند 1393 00:09

جناب oweiys,  عزیز منظور من نه راست و نه چپ هست که هردو در اشتباهند ! حرفی که من در مورد اخراج زدم نقل قول 100% از طرف کسانی بود که این ادعا رو کرده بودند و من حرف آنها رو سند گرفتم ولی فکر می کنم برخورد آقا مهدی  دروغ گو خواندن من به هیچ عنوان درست نبود !
این حرف واقعیت داره من هنوز به اون پافشاری می کنم که خروج 99% از فعالان این سایت به دلیل سیاسی شدن این سایت ( چه این جپهه و چه آن یکی ) در 5 سال اخیر بوده !

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 2 اسفند 1393 00:16

sand_fighter جان
خوب حرف شما در مورد اخراج كاربران و اون ليستي كه برام فرستاديد درست نبوده و هيچ يك از اونها اخراج نشده و نيستند، اما همونطور كه خودتون هم اشاره كرديد جو سياسي و هبجانات ناشي از اون باعث برخوردها و رفتارهايي شد كه نميشد ناديده گرفته بشه، وگرنه كل سايت سياسي و باعث ف_ * ل*_ ت ر شد سايت ميشد...
خوب دوست من بهتر بود قبل از اينكه سايت رو به اين موضوع متهم كنيد به خودم پيام ميداديد تا براتون بررسي و توضيح ميدادم كه با توجه به صحبتهايي كه در PM شد اگر شما منظورتون از اخراج، ناراحتي و رفتن به ميل خودشون بوده كه خودم هم اشاره كردم و من از بابت دروغگو حطاب كردن شما عذر خواهي ميكنم، اميدوارم شما هم در آينده زماني چيزي رو مطرح كنيد كه يقين داشته باشيد. در غير اين صورت به جاي اعلام اون، مي‌بايست تحقيق كنيد
موفق باشيد :razz:

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major I

Major I

نماد کاربر
95

تشکر کرده: 154 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 11 آذر 1389 13:41

شـــمـــالـــگـان

آرشيو سپاس: 462 مرتبه در 59 پست

توسط demorgan » شنبه 2 اسفند 1393 01:04

درود خدمت تمامی بزرگواران

البته پسندیده نیست بنده از همان ابتدا پرچم به مدیریت ضعیف این انجمن بلند کنم ، ولی گویا بیان نقد بنده در این مدتی که از حیث تطور تاریخی این انجمن را بررسی و یا بطور عینی با آن کنش داشته ام خالی از لطف نباشد .

حداقل برای بنده تجربه حضور در انجمن و دیدن فعالیت کاربران در سال های 89-91 باعث شد تا به جایگاه فکری و علمی خود در آن مجموعه کوچک آگاهی کسب کنم و درصدد شناخت دانش و علومی خاص در راستای پایدارکردن پارامترهای منتج از تمایلات و خواست های درونی خود که اندکی ریشه در تبلیغات سیستم های مادر و وابسته به سیاست حاکم ، قرارداد های اجتماعی و تاثیرات فرهنگی محیط و عوامل ناهشیار و هشیار دیگری داشت ، قدم بردارم .
حال که با اندک کوله باری از دانش نو و پنهان برای تسویه حساب فردی به سنترال برگشته ام ، اصلاً رغبتی به انتشار مقالات نمیبینم که هیچ حتی از اینکه به موضوعاتی پرداخته ام که برای جامعه شبه مدرن ما که مخلوطی از اندیشه های سنتی ، مدرن و شبه مدرن است و خصوصاً برای جوانان هم سن خود باید از اهم دغدغه های فکری باشد -که نیست- ، دلسرد شده ام .. جسارتاً دوستان سوء برداشت نکنند . اینها تنها درد دل بنده با اعضای سنترال است و بنده نقش یک روشنفکر جفا دیده از عوام را برای شما بازی نمیکنم . بنده خود را با این سیستم تطبیق داده ام و تمام دست نوشته های فلسفی خود را که روزگاری با تمام سرمایه گذاری های فکری و مالی از منابع دست اول و معتبر و افرد خبره بدست آورده بودم بدلیل بی کاربرد بودن در سطل زباله ریختم .

خب شما وقتی زبان مشترک و فضایی پایدار و حق جویانه در باب موضوعاتی که دغدغه ذهنی هر فردی است که مبتنی بر عقلانیت بخواهد به حال روز خود بنگرد ، نمی یابید مسلماً باید بدانید که راه را اشتباه رفته اید و هر چه زود تر باید خود را با شرایط دیگری تطبیق دهید تا از تبعات آثار سوء روانی و بالطبع رفتاری بکاهید چون شما تنها یکبار زندگی میکنید و هیچ دانشمند و فیلسوفی به شما تضمین زندگی مجدد را با این کیفیتی که دارید به شما نمیدهد . پس طبیعی است قدم در راهی برداریم که لذت محورانه است . این مقدمه را داشته باشید .
دوستان صحیح میفرمایند که مولد های نوینی که در اتمسفر فضای مجازی گرداب های فکری راه می اندازند ، سهمی به سزا در رکود سنترال داشته اند اما باید دانست که فعالیت افراطی و پست گذاشتن با ذهنیت لایک محور در فضای مجازی تنها برای افرادیست شکست خورده در صحنه های عینی زندگی . برای آقای X یی که در گیر کارهای روزانه و دست انداز کشش های اقتصادی و اجتماعی و فردی است مهم نیست که در فلان تاریخ جنگ مثلاً از 5 موشک شلیک شده ،موشک دوم به هدف نخورد . آنچه باید رقم میخورد رقم خورده است و پرداختن به این موضوعات بشدت بی اهمیت است و نسل امروز هم بدنبال دسترسی به منابع لذت اصیل است نه اینگونه موضوعات که لذت های انتزاعی در پی دارند . ولی برای او مهم هست که همواره تایید شود . بنابراین بدنبال جاییست که با کمترین تلاشی تایید شود نه انجمن های تخصصی . هرشخصی اگر دانش کافی را داشته باشد در دانشگاه و مراکز تخصصی سر میکند نه در یک فضای غیر رقابتی و بی سرانجام مجازی . تنها افرادی در این فضاها سرمایه گذاری میکنند که دلایل روانی انها را به این میدان سوق دهد و این یعنی ارضای کاذب این نیاز درونی که مهمترین دلیل آن سیاست گذاری های غلط دولتیست .

عده ای در ژورنال های علمی به استناد به آزمایش های بی سر و پا مینویسند میل به دانستن و میل به گرسنگی منشا یکسان دارند . اینگونه یک خودفریبی بیولوژیکی برای منشا تکاملی دانش اندوزی نیز ضمیمه میکنند . دانش اندوزی از منظر تکاملی واکنشی به شناخت طبیعت برای بقای اصلح است ولی حال که منابع لذت های اشباع ناپذیر ذاتی انسان در دسترس اند مسلماً این نتیجه مخابره میشود که ما در مرحله ای هستیم که گویا خطری ما را تهدید نمیکند که نیاز به شناخت داشته باشیم .*
هر چند توسل به طبیعت مغلطه است ولی این صورت طبیعی و چهره زشت جوشیست که باید انتظار میداشتیم که جامعه ما در زیر پوست کذایی ایدئولوگ محور رسانه ای ، روزی بروز خواهد داد و ابزار های شناختی جز برای عده ای خاص آنهم در قالب رسانه انگونه مثمر ثمر نبوده و نیستند ( البته این را میتوان صراحتاً پاسخی به  داستانی که جناب مدیر من باب دروغ پراکنی بیان کردند بکار برد که ایشان مغلطه کرده اند و با مصادره به مطلوب برداشت خود از واژه عادی سازی دروغ را بکار برده اند ).
اما در پایان بنده بر خود نمیبینم که بخواهم حرفی علیه مدیریت بزنم اما تا زمانیکه یک چارچوب و رهیافتی مشخص برای این مجموعه وجود نداشته باشد ما در آینده حتماً شاهد نزول بیشتر کیفی انجمن خواهیم بود . اینکه عده ای به یک عبارت دینی دل خوش کرده اند که "زکات علم نشر آن است" یا هر که هر تفاله و شبه علم یا سوالات تصادفی و مقالات بی سر و پایی را از هر جایی کپی و در اینجا انتشار بدهند به امید دیده شدن و تایید شدن بمنزله ی ارضا و اقناع ضمیر ناتوان و شکس خورده خود ، امید به پوچ است . مدیریت باید یک رهیافت ، سند ، نقشه و چارچوبی را برای کلیت مجموعه انجمن در نظر بگیرد و از این رویکرد تصادفی که هر شخصی از جایی آمد و خواست یک پست بگذارد که هزار نمونه مشابهش در نت پیدا میشود شما انتظار بالایی نداشته باشید . از طرفی هیچ دلیلی عقلانی و ضروری وجود ندارد - جز منشا روانی که ذکر آن رفت-که شخصی بخواهد اطلاعاتی را انتشار بدهد . البته قصد ایجاد یک ماز ادلری را نداشتم.
پ ن
* این بند مستدل و معتبر است و از انجاییکه بحث چیز دیگری است شرح و بسط بیشتری داده نشد و فقط نتایج و تفسیر یافته های علمی با متدی خاص آورده شده است . اطلاعات بیشتر را اگر دوستان علاقه مند هستند در PM درخواست کنند .

پوزش میطلبم که نقد بنده نامرتب بود ، زیرا هر چه در این مدت بنده را آزار میداد و به ذهنم رسید را نگارش کردم.
هیچ هیچ هیچ ...

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

بعدي