در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

473

تشکر کرده: 341 مرتبه
تشکر شده: 612 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 15 دی 1385 12:37

آرشيو سپاس: 4158 مرتبه در 431 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط TD » پنج شنبه 7 اسفند 1393 00:58

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، نهمین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) که بخش دریایی آن در روز چهارشنبه برگزار شد، عامل به وجود آمدن صحنه هایی بود که تا پیش از آن، دیدنش برای بسیاری از مردم آزاده جهان، قابل تصور نبود. اصابت موشک های ایرانی به شناوری در حد و اندازه های ناوهای هواپیمابر آمریکا، آنچنان قابل توجه و مهم بود که از همان ابتدا، مورد توجه رسانه ها و کارشناسان جهان قرار گرفت و به تحلیل و بررسی این رویداد مهم در تنگه هرمز پرداختند.

از جمله نکات مهم در این خصوص، آرایش و تاکتیک حمله به ناوهای آمریکایی بود؛ موضوعی که نشان داد سپاه پاسداران برای نابودی نماد اقتدار دریایی و نظامی امریکا، برنامه ای پیچیده و چند لایه دارد.

اما سوال مهم در این خصوص، میزان کارآیی و اهمیت این استراتژی در مقابل ناوگان مجهز و پر تعداد نیروهای فرامنطقه ای بویژه آمریکا جهت حمله، ضربه و تصرف ناو هواپیمابر آمریکایی است. به طور خلاصه در این رزمایش، موشک های کروز و بالستیک دریایی، ضربات متعددی را به ناو هواپیمابر وارد کرده و سپس کار به قایق های تندرو سپرده شد تا با شلیک صدها راکت و موشک و محاصره ناو، ضربات عمیق تری را به آن وارد کنند و با ورود قایق کنترل از راه دور با انبوهی از مواد منفجره، قلب غول شناور شکافته می شود تا تکاوران ایرانی، آنرا تصرف کنند.بر این اساس، چند ویژگی مهم در این رزمایش استراتژیک وجود داشت که از جمله آنها شلیک موشک از بالگردهای سپاه، شلیک 4 موشک نور از ساحل و بیش از 10 موشک از قایق ها در مدت زمانی بسیار کوتاه و اضافه شدن موشک های خلیج فارس به این حمله بود تا توان دفاعی شناور آمریکایی به شدت تضعیف شود.

اگرچه ممکن است عده ای حمله به یک شناور فاقد توان دفاعی را از نظر عملیاتی فاقد اهمیت بدانند اما باید تاکید کرد که مهمترین نکته در هر رزمایش، اجرای صحیح تاکتیک، سرعت زمانی مناسب و نظارت بر مراحل عملیات است و در کنار آن، کسب اطلاع از دقت سامانه های مهمی چون موشک های بالستیک حائز اهمیت است که همه اینها در این رزمایش به خوبی پیاده شد و عملا ظرف کمتر از چند ساعت، ناوهواپیمابر از رده خارج شد.

نقش ویژه خلیج فارس در اقتدار دریایی ایران

در این میان، می توان ضربه مهم و کارآمد به ناو هواپیمابر را در شلیک موفق و اصابت دقیق دو فروند موشک خلیج فارس دانست که از جمله تولیدات موفق خانواده موشک های فاتح 110 است که نسل‎های مختلفی از آن تاکنون تولید و عملیاتی شده است. مهمترین ویژگی همه این خانواده، خطای بسیار کم نسبت به سایر سامانه‎های موشکی سطح به سطح با برد مشابه بوده است.

در واقع علاوه بر افزایش برد نسل‎های مختلف این موشک، دقت و قابلیت‎های نگهداری و عملیاتی آن نیز به بسیار افزایش و بهبود یافته به طوری که آن را در ردیف مهمترین سامانه‎های دفاعی کشور در راهبرد پاسخ کوبنده به دشمن قرار داده و همچنین نمونه‎های دیگری با قابلیت ضد کشتی و ضد رادار از روی آن توسعه یافته است.

موشک بالستیک کوتاه‎برد فاتح-110 با توجه به بهره‎مندی از بالک‎های کنترلی روی سرجنگی، تا انتهای مسیر قابل هدایت و راهبری (کنترل) است و احتمال مورد اصابت قرار گرفتن این موشک یا سرجنگی آن که سرعتی بین 3 تا 4 ماخ (بسته به نسل‎های مختلف آن) دارد توسط سامانه‎های ضدموشکی دشمن بسیار اندک است خصوصاً در صورتی که چندین فروند از این موشک همزمان در محدوده عملکرد سامانه‎های فوق باشند، کار انهدام آنها توسط دشمن دشوارتر نیز می‎شود.

سرجنگی و بالک های موشک‎های فاتح-110 (بالا) و خلیج فارس

نمونه‎های مختلف این موشک با بردهای اعلام شده 200 تا 300 کیلومتر دارای محموله انفجاری شدید به جرم 450 تا 650 کیلوگرم است که در نمونه‎های زمین به زمین سرعت آن به 1.5 کیلومتر بر ثانیه رسیده و در نمونه دریایی در حدود 1 کیلومتر بر ثانیه است. این موشک از سامانه‎های پیشرفته هدایت و ناوبری برخوردار است و زمان واکنشی در حدود 20 تا 30 ثانیه دارد. با توجه به اینکه در رزمایش امروز اعلام شد که این موشک ها، 270 کیلومتر برد دارند، عملا از زمان شلیک تا زمان برخورد کمتر از 5 دقیقه طول می کشد.

اگرچه رویکرد اکثر موشک‎های بالستیک موجود در کشورهای دارای سلاح هسته‎ای جبران خطا با اتکا به قدرت تخریب گسترده سرجنگی اتمی است اما در موشک‎های ایرانی به دلیل استفاده از سرجنگی معمولی، همواره کاهش خطا جزء مهم فعالیت‎های طراحان بوده و در تحویل انبوه اخیر موشک‎های قدر، قیام، فاتح-110 و خلیج فارس به نیروی هوافضای سپاه از سوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار دهقان رسما اعلام کرد خطای این سامانه‎های موشکی به کمتر از 5 متر کاهش یافته است.

این میزان خطا بسیار کم و در حد سامانه‎های زمین به زمین کشورهای تراز اول در صنعت موشکی محسوب می‎شود که نشان از پیشرفت چشمگیر کشورمان در زمینه کاهش خطا و افزایش دقت سامانه‎های موشکی سطح به سطح دارد.

موشک خلیج فارس در جلوی تصویر و فاتح-110 در تحویل انبوه

به گزارش مشرق، در پرتابه‎های بالستیک با افزایش برد به طور معمول، خطا نیز افزایش می‎یابد که برای جبران خطای ایجاد شده از سامانه‎های هدایت، کنترل و ناوبری استفاده می‎شود. این سامانه‎ها تلاش می‎کنند از بروز خطا در مسیر موشک (در راستاهای مختلف) جلوگیری کنند تا موشک مسیر از پیش تعیین شده را طی نموده و به هدف خود برسد.

یکی از انواع مهم و پرکاربرد سامانه‎های هدایتی موشک به نام سامانه ناوبری اینرسی (INS) است که بخش عمده‎ای از کار هدایت، کنترل و ناوبری را آن هم به صورت داخلی و بدون اتکا به منابع داده‎ای خارج از موشک با استفاده از اجزائی همچون حسگرها و شتاب‎سنج‎ها (برای اندازه‎گیری نیروهای اغتشاشی وارد شده به موشک)، ژیروسکوپ‎ها (ایجاد مختصات مرجع برای سنجش تغییرات در محورهای فیزیکی مختلف موشک) و رایانه‎های پردازش کننده داده‎ها به صورت مجموعه‎ای هماهنگ به انجام رسانده و به کمک عملگرهای نصب شده در موشک خطاهای ایجاد شده را کاهش می‎دهد.

سامانه‎های هدفگیری، هدایت، کنترل و ناوبری که ممکن است در بخشی از مسیر از دو سامانه نیز استفاده شود دست به دست هم داده تا خطای ناشی از منابع متعدد داخل و خارج موشک را جبران نمایند زیرا هر یک از منابع خطا می‎تواند سبب شود که موشک به نقطه عقب‎تر، جلوتر، یا سمت راست و چپ هدف برخورد نماید.

برخی از این منابع، خطاهای حاصل از ساخت شامل نوسانات وزنی موشک، نوسانات قطر و طول موشک، خطاهای پدید آمده در ترکیب سوخت و میزان سوخت قرار داده شده در موشک، مدت زمان سوزش پیشران و متوسط نیروی تولیدی آن، عدم تقارن بال‎ها و بالک‎ها، عدم تقارن جرمی حول محور پرواز، همراستا نبود جهت نیروی رانش با محور پرواز، عدم انطباق کامل محورهای طولی اجزای داخلی موشک پس از مونتاژ (ممان اینرسی طولی)، خطاهای ناشی از تغییرات جهت و سرعت باد نسبت به پیش‎بینی، تغییرات خواص هوا نسبت به مقادیر متعارف در ارتفاعات مختلف و ... است.سرجنگی و سامانه هدایت موشک فاتح-110

همچنین حرکات مختلف کره زمین نیز تأثیرات محسوسی روی دقت موشک‎ها دارد که با بیشتر شدن فاصله محل شلیک از هدف بیشتر خود را نشان می‎دهد که خطاهای حاصل از این موارد باید توسط سامانه هدایت و کنترل موشک جبران شود.

برای افزایش دقت موشک‎ها تا حد نقطه‎زنی، علاوه بر سامانه ناوبری اینرسی، از یک سامانه هدایت دیگر برای فاز نهایی تا برخورد به هدف استفاده می‎شود.

برای مثال در موشک بالستیک پرشینگ-2 آمریکا با برد 1800 کیلومتر برای افزایش دقت در فاز نهایی از یک جستجوگر راداری استفاده شده که خطای این موشک هسته‎ای را به 50 متر کاهش داده و در نتیجه امکان حمل محموله کوچکتری را به آن داده است. همچنین موشک بالستیک ضدکشتی چین با نام DF-21D نیز از یک سامانه راداری برای یافتن اهداف برای اصابت دقیق بهره می‎برد.

در سامانه‎های موشکی کوتاه‎برد مانند GMLRS نیز از یک سامانه ترکیبی GPS/INS استفاده شده که سامانه ناوبری اینرسی موشک را تا محدود چند کیلومتری هدف رسانده و سپس سامانه GPS نظامی خطای برخورد را به محدود 15 متر کاهش می‎دهد.

نکته جالب توجه اینجاست که شرکت آمریکایی سازنده این سامانه یعنی کمپانی مشهور لاکهیدمارتین از GMLRS به عنوان تک‎تیرانداز 70 کیلومتر یاد می‎کند بنا بر این موشک‎های ایرانی که در برد 300 کیلومتر کمتر از یک سوم این سامانه آمریکایی خطا دارند به حق شایسته نامیده شدن به عنوان تک‎تیرانداز 300 کیلومتری هستند.

اصابت موشک بالستیک خلیج فارس به کشتی در رزمایش های گذشته

بر مبنای نکات فوق موشک‎های ایرانی هم باید از سامانه‎ای برای کاهش خطا در فاز نهایی برخوردار باشند که در مورد موشک خلیج فارس استفاده از حسگر اپتیکی برای این منظور صریحاً اعلام شده اما در صورتی که خطای زیر 5 متر شامل موشک فاتح-110 نیز باشد نوع سامانه هدایت فاز نهایی آن ناشناخته است.

به گزارش مشرق، ذکر این نکته لازم است که به طور کلی دو مفهوم برای خطای موشک در نظر گرفته می‎شود. یکی شعاعی از هدف که موشک خارج از آن اصابت نخواهد کرد و دیگری، خطای دایره‎ای احتمالی (CEP) که به معنای شعاع دایره‎ای به مرکز هدف مورد نظر است که بیش از نیمی از موشک‎های شلیک شده به سمت هدف در آن دایره فرود خواهند آمد که این دایره خطا بر مبنای روش‎های علمی مانند تئوری «مونت کارلو» محاسبه می‎شود.

صرف نظر از اینکه خطای اعلام شده کمتر از 5 متر برای موشک‎های فاتح و خلیج فارس یا دیگر موشکهای بالستیک کشورمان بر مبنای کدام مفهوم باشد رسیدن به این میزان دقت تأثیر عملیاتی محسوسی برای نیروهای مسلح کشورمان خواهد داشت. همانطور که خطای آنها در اولین آزمایش‎ها در حدود 15 متر بوده و با تذکرات مسئولان ارشد نیروهای مسلح و کارهای تکمیلی به 8.5 متر رسیده و امروز نیز در ادامه همین روند به میزان قابل توجه 5 متر رسیده است.

بدین ترتیب با این مقدار خطای کم نسبت به نسل‎های قبلی این موشک‎ها تنوع اهداف قابل انهدام به طور دقیق، بسیار بیشتر شده و علاوه بر شناورهای دشمن که عمدتاً عرض آنها بیش از 10 متر است (شعاع بیش از 5 متر) شامل جاده‎ها و پل‎های مواصلاتی مهم دشمن که از پدافند مستحکمی برخوردارند، آشیانه‎های جنگنده‎ها و حتی اهدافی مانند هواپیماهای جنگنده، ساختمان‎های کوچک و ... خواهد بود.

در واقع این میزان خطای اندک موشک‎های فاتح یا خلیج فارس یا دیگر موشکهای بالستیک به معنای دادن قدرت انتخاب به فرماندهان برای انهدام یک هواپیما یا آشیانه خاص، باند پرواز فرودگاه یا ساختمانی خاص در محدوده برد صدها کیلومتری این سلاح‎ها است که به معنی از بین رفتن یک هدف ارزشمند دشمن با اصابت هر فروند موشک ایرانی از این نوع خواهد بود.

این در حالی است که قدرت تخریب سرجنگی چند صد کیلوگرمی این موشک‎ها در ترکیب با انرژی جنبشی قابل توجه آنها چیزی از هدف مورد اصابت باقی نخواهد گذاشت و در صورت اصابت در اطراف هدف (حتی در محدوده بسیار بیشتر از 5 متر) شعاع تخریبی این میزان محموله جنگی باز هم کار را تمام خواهد کرد.

از سوی دیگر موشک‎های خلیج فارس و فاتح-110 از چند نوع پرتابگر استفاده می‎کنند. پرتابگرهای تک فروندی دارای دارای اتاقک مجهز به تجهیزات محاسبه پارامترهای پروازی و هدفگیری مستقر بر کامیون، پرتابگر دو فروندی ذوالفقار مستقر بر خودروی جدید و نیز یک پرتابگر 3 فروندی نیمه متحرک کششی انواع اصلی این پرتابگرها را تشکیل می‎دهند.

پرتابگرهای مختلف موشک‎های فاتح-110 و خلیج فارس

این پرتابگرها که اغلب آنها نیز متحرک هستند قابلیت عملیاتی بسیار بالایی به این موشک‎ها برای پراکنده شدن در مناطق مختلف و اجرای آتش بسیار دقیق علیه دشمن ایجاد می‎نمایند که عملاً کار یافتن پرتابگرها قبل از شلیک را برای او بسیار دشوار می‎کند خصوصاً امروزه که پهپادهای دشمن توان نفوذ و عملیات در داخل فضای ایران را تقریباً به طور کامل از دست داده‎اند.

آیا کلاهک خلیج فارس از پس ناو هواپیمابر بر می آیند؟

هدف بزرگی که "خلیج فارس" مامور انهدام آن است بسیار بزرگ بوده و یک غول تمام فلزی با وزنی در حدود 90 تا 100 هزار تن و با ابعادی در حدود 300 متر طول و بیش از 70 متر عرض به شمار می رود. ناوهای هواپیمابر از بزرگترین کشتی های موجود در دریاها بوده که علاوه بر ابعاد بسیار عظیم خویش کاملا زره پوش نیز هستند.

دستیابی به چنین هدفی که بسیار بزرگ و به لحاظ سرعت و مانور تنبل است، امکانپذیر به نظر میرسد اما در نوع خود از آنچنان حفاظت و تدابیری بهره مند است که امکان دستیابی به خویش را برای موشکهای کروز و قایق های تندرو سخت کرده است .

بعنوان مثال ناوهای هواپیمابر آمریکایی هر کدام با استفاده از تعداد زیادی کشتی های پشتیبانی دفاع هوایی و حتی زیردریایی های تهاجمی حفاظت میشوند که تعداد زیادی از آنها هم عرض با ناو حرکت نموده و مقابل مسیر موشکهای کروز قرار میگیرند تا اجازه ورود به حریم ناوهواپیمابر را نیابند.

علاوه بر آنکه خود ناو و ناوشکن های همراه آن هم به تعداد زیادی از سامانه های توپی و موشکی مقابله با موشکهای کروز مجهز هستند اما در این میان موشک بالستیک خلیج فارس با عبور آسان از تمام این موانع با فرود مافوق صوت از ارتفاع بالا عملا چنین تدابیری را بلااستفاده می کند.

در عرشه هر ناو هواپیمابر تعدادی هواپیمای آماده به پرواز لود شده با بمب و موشک و سوخت کامل وجود دارند. همچنین بر روی عرشه این ناوها تجهیزات بسیار حساس مدیریت پرواز و کنترل فرود و برخاست مثل کاتابولت وجود دارد که بدون آنها عملا ناو توانایی خود را از دست میدهد و با یک قایق معمولی غیر نظامی برابری خواهد کرد !

تکرار اجرای فارستال با شلیک اولین خلیج فارس

سالها پیش، انفجار یک راکت هواپرتاب کوچک با نام ام کا 32 زونی در ناوهای هواپیمابر یو اس اس اینترپرایز و فارستال منجر به آتش سوزی های پیوسته و بزرگی شد. راکتهای زونی 50 کیلو وزن و 20 کیلوگرم خرج انفجاری دارند. شلیک اتفاقی و نابهنگام این راکتها بر روی عرشه ناو فارستال منجر به اتفاقی مهیب یعنی کشته شدن 134 نفر - زخمی شدن 161 نفر و از بین رفتن 21 هواپیما شد .


انفجار روی ناو هواپیمابر فارستال

اتفاق مشابه به آن دو سال بعد در ناو هواپیمابریو اس اس اینترپرایز رخ داد و انفجار این راکت در اینترپرایز نیز منجر به مرگ 27 نفر و زخمی شدن 314 نفر همچنین نابودی 15 هواپیمای دیگر شد.

با اصابت دو موشک خلیج فارس به ناو هواپیمابر، یا این موشک ها به عرشه اصابت کرده و انفجاری مشابه اتفاق فوق را رقم می زنند و یا با اصابت به رادارها و سامانه های الکترونیکی روی ناو، پدافند، پرواز هواپیماها و ارسال و دریافت اطلاعات مخدوش می شود که هر دو، دستاوردی بزرگ محسوب شده و هزینه های غیرفعال کردن چنین شناور مجهز و بزرگی، به شدت پایین می آید.
****************************************************************************************************
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط KH.I.A.2500 » پنج شنبه 7 اسفند 1393 02:19

سلام به همگی

ظاهراً با این رزمایش می خواهند روی قیمت نفت تأثیر بگذارند. باید منتظر باشیم ببینم قیمت نفت در روزهای آتی به کجا می رسد.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

ne13 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Memberno avatar
پست ها

12

تشکر کرده: 10 مرتبه
تشکر شده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 تیر 1393 01:37

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط amir.44 » پنج شنبه 7 اسفند 1393 10:02

انقدر این نمایش بد اجرا شده که این واکنش رو در بر داشته:

«کوین استفانز» پس از بازتاب گسترده این رزمایش در رسانه‌های غربی گفت: «به توانایی نیروهای دریایی خودمان برای دفاع از خودشان اطمینان دارم.»

لینک خبر:
http://www.entekhab.ir/fa/news/191810

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

473

تشکر کرده: 341 مرتبه
تشکر شده: 612 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 15 دی 1385 12:37

آرشيو سپاس: 4158 مرتبه در 431 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط TD » پنج شنبه 7 اسفند 1393 10:46

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
به گزارش مشرق، لحظاتی قبل دومین روز از رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص)  9 با محوریت نیروی زمینی در جنوب و جنوب غرب کشور و در منطقه جاسک به سیریک آغاز شد.

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح در روز دوم این رزمایش حضور دارند.

این منطقه مکانی است که خلیج فارس را به دریای عمان وصل می‌کند و حدفاصل منطقه عملیاتی سپاه و ارتش است.

10 لشکر رزمی توپخانه، زرهی، تکاور، هوابرد و نیروی مخصوص در این رزمایش شرکت می‌کنند و 17 رده نیروی زمینی سپاه در آن حضور دارند.

این بخش از رزمایش با همکاری نیروهای مردمی  و پشتیبانی آنها صورت می‌گیرد و گردان بیت‌المقدس در ذیل آن به عملیات می‌پردازد.تیپ 33 المهدی پیشانی دفاعی این رزمایش است و یگان مخصوص و هوابرد نیروی زمینی نیز با تمام عناصر در این رزمایش شرکت می‌کنند.

سردار حمید سرخیلی سخنگوی این بخش از رزمایش گفت: صدها موضع بتنی در این مناطق ساخته شده  و به هیچ وجه حتی توسط پهپادهای قابل دیدن و شناسایی نیست و این مناطق می‌تواند محل دفن متجاوزان باشد.


نخستین تصویر از محل برگزاری رزمایش سپاه

اولین قسمت این بخش از رزمایش مربوط به دفاع ثابت و پدافند است و در این مرحله که با آتش و درگیری شدیدی همراه است، مواضعی به دست دشمن می‌افتد.در مرحله بعدی عملیات بازپس‌گیری انجام می‌شود و در مرحله سوم نیز عملیات ضد هلی‌برن دشمن صورت می‌گیرد.در این مرحله رزمایش از تانک‌ها، توپخانه، تکاوران سلاح‌های ضدبالگرد، مین‌های جهنده و موشک‌های دهلاویه  استفاده می‌شود.رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) 9 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح روز گذشته با رمز یا محمد رسول الله(ص) و با محوریت نیروی دریایی سپاه آغاز شد.

«مین گذاری» تنگه هرمز توسط ده‌ها فروند شناور نیروی دریایی سپاه، انهدام پهپادهای فرضی دشمن توسط 100 فروند شناور نیروی دریایی، انهدام ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی با موشک‌های سپاه در ابعاد واقعی،شلیک موفقیت آمیز 2 موشک کروز نصر از بالگردها به ناو هواپیمابر،شلیک موشک‌های فاتح 110 و زلزال علیه اهداف ثابت زمینی،شلیک موشک دوربرد و بالستیک «خلیج فارس»، تصرف ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی توسط نیروهای ویژه نیروی دریایی سپاه،رژه شناورهای تندرو ، 50 خودرو حامل موشک‌های کروز،سه فروند جنگنده اف 4 نیروی هوایی ارتش و چندین فروند بالگرد شاهد مسلح به موشک کروز نصر  از جمله فعالیت‌های انجام شده در روز نخست رزمایش بود.

در این مرحله سلاح‌های متنوعی توسط نیروی زمینی سپاه به کار گرفته می‌شود که در ادامه با آنها اشاره می‌کنیم.

*  آر‌پی‌اچ

پرنده‌های شناسایی بدون سرنشینی که قابلیت پرواز در روز و شب را دارند. این پرنده‌ها توان پرواز با برد 7 کیلومتر رفت و 7 کیلومتر برگشت را دارا هستند و می‌توانند تصویربرداری و عکس‌برداری از مواضع هدف داشته باشند.

* جمرات

این سلاح مانند یک موشک کروز بدون موتور عمل کرده و از ژایروپلند پرتاب می‌شود این سلاح با دقت یک متر و برد 14 کیلومتر می‌تواند اهداف را منهدم کند.

* رمیت

این یک مین کنار جاده‌ای علیه خودروهای زرهی است که می‌تواند با دقت و حجم بالای انفجار به وسیله ریموت کنترل، یک ستون زرهی را در شعاع 100تا 150 متری منهدم کند. این سلاح همچنین می‌تواند علیه نفرات دشمن تا 100 نفر به کارگیری شود.

* صیاد

مین جهنده‌ای است که تا ارتفاع 10 تا 15 متر از زمین بلند و در هوا منفجر می‌شود از این سلاح علیه بالگردها استفاده می‌شود.

*واصل

این سلاح مواد انفجاری را با موشک‌‌های کوچک خود به 100 متر جلوتر پرتاپ می‌کند این قابلیت می‌تواند توان نیروهای ما را در مقابله با نفرات و خودروهای دشمن افزایش دهد. واصل قابلیت این را دارد که بدون حضور نفر در کنار خود عمل کند.

* خیبر

مواد انفجاری که قدرت آن دو برابر قدرت تی‌ان‌تی است. از خیبر می‌توان در سر جنگی سلاح‌ها برای افزایش توان تخریب و انهدام بهره برد.

* نصیر

تیربار 12.7 میلیمتری چرخشی شش لولی است که علیه اهداف و موشک‌های کروز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تیربار توان شلیک 2400 تیر در دقیقه را دارا است.

* عاصفه

این سامانه قادر است به صورت چرخشی، با نواخت تیر 900 الی 1200 تیر در دقیقه ضد موشک‌های کروز و پرنده‌های ارتفاع پست متخاصم به کار گرفته شود.عاصف یک تیربار 23 میلیمتری و سه لول است.

* آرش

سلاح تک تیرانداز 20 میلیمتری که در اختیار نیروهای پیاده سپاه قرار دارد.

* ربات مسلح

این ربات مسلح با 5 کیلومتر برد مجهز به سلاح 7.6 میلیمتری و قابلیت انهدام اهداف است.

* دیوارهای مولتی سلول

دیوارهای سریع‌النصبی است که برای مقابله با انفجارات و آر.پی‌.جی از آن بهره می‌برند.
****************************************************************************************************
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

75

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 23 آذر 1388 01:22

آرشيو سپاس: 171 مرتبه در 51 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط Solaiman » پنج شنبه 7 اسفند 1393 12:23

یک سوال:

اگر ناو هواپیما بر  که دارای پیشرانه اتمی است  مورد اصابت موشک و بمب قرار بگیرد

و سوخت و ضایعات اتمی آن نشت کند!

خسارت آلودگی اتمی آن از چرنوبیل بیشتر نخواهد بود؟؟؟

انگار که بمب اتمی در سواحل ما منفجر شده!

اینطور نیست؟؟؟!!!

Mohammad.Jafar از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

473

تشکر کرده: 341 مرتبه
تشکر شده: 612 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 15 دی 1385 12:37

آرشيو سپاس: 4158 مرتبه در 431 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط TD » پنج شنبه 7 اسفند 1393 12:57

دوستان زیاد خودتونو ناراحت نکنین

اونهایی که باید مطلبو بگیرند گرفتند

این رزمایش بیشتر سیاسی بود تا نظامی

حتما فرماندهان ما میدونند که ناو هواپیمابر انواع و اقسام تجهیزات دفاعی و تهاجمی اعم از فالانکس - هواپیما - موشک - رادار - جنگ الکترونیک و .... را  دارد

البته نزدیک شدن قایقها و شلیک راکتها رو جدیدی نگیرین که بیشتر آتش بازی و نمایش بود تا تاکتیک.

بنظر من اگر هم  ناو زیر اب نرفته بخاطر اینه که اصلا نمیبایست برود چون برای این سازه کلی هزینه کردن و حالا حالا ها باهاش کار داریم و یکبار مصرف نیست  و به همین خاطر کلاهک  موشکها کمتر از حد واقعی بود

نکته دیگه ای هم که هست و کمتر مورد توجه هست پخش زنده رزمایش بود که اعتماد بنفس بالای فرماندهان و اعتماد به موشکها رو نشون میده که فکر  نکنم تو  دنیا سابقه داشته باشه
****************************************************************************************************
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

158

تشکر کرده: 199 مرتبه
تشکر شده: 437 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 14 مهر 1390 21:07

آرشيو سپاس: 212 مرتبه در 47 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط Arash27 » پنج شنبه 7 اسفند 1393 13:14

Solaiman نوشته است:یک سوال:

اگر ناو هواپیما بر  که دارای پیشرانه اتمی است  مورد اصابت موشک و بمب قرار بگیرد

و سوخت و ضایعات اتمی آن نشت کند!

خسارت آلودگی اتمی آن از چرنوبیل بیشتر نخواهد بود؟؟؟

انگار که بمب اتمی در سواحل ما منفجر شده!

اینطور نیست؟؟؟!!!


نه خیر این طور نیست. راکتور شناورهای اتمی در داخلی ترین قسمت بدنه زیر خط آب شناور و پشت صفحات فولادی به ضخامت چندین سانتیمتر حفاظت میشه. علاوه بر اون سیستم های متعددی وجود دارن که در شرایط اضطراری راکتور رو ایزوله میکنن. حتی در صورت غرق کامل شناور بروز آلودگی رادیواکتیو غیرممکنه. نمونه اش هم غرق شدن چندین فروند زیردریایی اتمی روسی و آمریکایی که معروفترینش زیردریایی کورسک روسیه بود. کورسک در اثر یک انفجار بزرگ غرق شد. علت انفجار مشخص نیست. از حمله ی زیردریایی های آمریکایی گرفته تا انفجار اژدرهای خود زیردریایی جزء عوامل احتمالی انفجار در نظر گرفته میشن. لاشه ی کورسک از آب بیرون کشیده شد اما هیچ آلودگی اتمی گزارش نشد.
در بقیه ی موارد هم خبری از آسیب دیدگی راکتور یا نشت مواد رادیواکتیو نبوده.

7 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

473

تشکر کرده: 341 مرتبه
تشکر شده: 612 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 15 دی 1385 12:37

آرشيو سپاس: 4158 مرتبه در 431 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط TD » پنج شنبه 7 اسفند 1393 13:34

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به منطقه برگزاری این رزمایش، قرار است نیروهای عملیاتی حاضر در این رزمایش نظامی، با استفاده از تجهیزات و تسلیحات پیشرفته رزمی و دفاعی در حوزه نبردهای زمینی، گوشه ای از توانمندی های نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در حفاظت از منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه جنوب تا جنوب غرب کشور به نمایش بگذارند.

براساس این گزارش، سخنگوی رزمایش زمینی مرحله دوم نهمین رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) در جمع خبرنگاران با تشریح منطقه اجرای این تمرین بزرگ و مشترک نظامی گفت: این رزمایش زمینی در منطقه عمومی سیریک و جاسک از کوه مبارک تا گِتان برگزار می شود و این منطقه، منطقه ای است که خلیج فارس را به دریای عمان متصل می کند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید سرخیلی توضیح داد: در اجرای مرحله زمینی این رزمایش غریب به 10 لشکر رزمی شامل گروه های تخصصی هوابرد، ادوات، تکاوران، زرهی، توپخانه، نیروهای مخصوص و نظایر آن از 17 رده مختلف نیروی زمینی حضور دارند.

وی گفت: این رزمایش با همکاری و مشارکت نیروهای مردمی بویژه مردم بومی و محلی اجرا خواهد شد.

سخنگوی رزمایش زمینی مرحله دوم نهمین رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) ادامه داد: در اجرا و برگزاری این تمرین زمینی، تیپ هوابرد 33 المهدی(عج) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان پیشانی اجرایی این رزمایش فعالیتی چشمگیر و تاثیرگذار خواهد داشت.

سردار سرخیلی اضافه کرد: بمنظور بهره برداری مناسب از این تمرین رزمی زمینی، صدها موضع بتونی با استفاده از تمامی عوامل خاص در نبردهای زمینی از جمله پوشش، اختفا، استتار و پراکندگی در این منطقه ساخته و احداث شده تا این منطقه در صورت هر گونه تهدید احتمالی از سوی دشمنان نظام اسلامی به منطقه ای راهبردی برای دفن آنان تبدیل شود.

وی گفت: در اجرای مرحله دوم از رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) بخشی از توانمندی های تخصصی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با هرگونه تهدید احتمالی از سوی دشمنان نظام اسلامی آزمایش می شود.

سردار سرخیلی یادآور شد: در مرحله دوم انجام این رزمایش مشترک و در حوزه نبردهای زمینی، نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قالب شش عملیات دفاع ثابت، دفاع سیال و متحرک، دفاع ضدهلی بورن، دفاع در ساحل، کمین و نظایر آن این رزمایش را انجام خواهد داد.

وی گفت: در این رزمایش زمینی، موشک هایی با قدرت نفوذ بیش از یک متر در زره آزمایش خواهد شد.

سخنگوی رزمایش زمینی مرحله دوم نهمین رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) افزود: استفاده از تجهیزات و تسلیحات نوین از دیگر ویژگی های برگزاری مرحله دوم نهمین رزمایش پیامبر اعظم(ص) است که در آن از تانک، نفربر، نیروهای مخصوص، موشک های میثاق و دهلاویه، مین های ضدبالگرد و تک تیراندازهای تخصصی استفاده خواهد شد.

وی گفت: آزمایش سلاح آر.پی.اچ، سلاح های شناسایی بدون سرنشین در روز و شب با برد پروازی هفت کیلومتر، سلاح جمرات با دقت اصابت حدود یک متر به اهداف مختلف، سلاح رمیت (مین کنار جاده ای) با قطر بیش از 50 سانتیمتر نفوذ در اهداف مختلف، از دیگر ویژگی برگزاری مرحله دوم از رزمایش پیامبر اعظم(ص) است.

وی همچنین از آزمایش سلاح سیاد(مین جهنده) با ارتفاع 10 تا 15 متر علیه بالگردهای مختلف، سلاح واصل (سلاحی که مواد انفجاری را به 100 متر جلوتر پرتاب می کند)، سلاح خیبر (سلاحی که قدرت مواد انفجاری آن دو برابر تی.ان.تی است) و تیربارهای چرخشی شش لول نصیر و تیربار چرخشی آصف برای اهداف هوایی خبر داد.

سخنگوی رزمایش زمینی مرحله دوم نهمین رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) افزود: در اجرا و برگزاری این مرحله از این رزمایش، سلاح آرش (تک تیرانداز) و ضدبالگرد، سلاح سیاوش (تک تیرانداز)، روبات شناسایی با برد پنج کیلومتر در عمق میدان دشمن، روبات مجهز به تیربار، سلاح حامی(تیربار هوشمند) و دیوار مولتی سلول برای کاهش قدرت نفوذ گلوله های مختلف از جمله آر.پی.جی به مواضع نیروهای خودی آزمایش خواهند شد.

سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر پاسدار محمدباقری رییس اداره ارکان و امور مشترک نیروهای مسلح، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح، دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از مسوولان و فرماندهان سپاه های استانی، نظاره گر برگزاری مرحله دوم نهمین رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) هستند.

نهمین رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از روز گذشته(چهارشنبه) با شعار «نمایش اقتدار و امنیت پایدار» در سایه عزم ملی و مدیریت جهادی آغاز شده تا فردا(جمعه) ادامه خواهد داشت
****************************************************************************************************
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

473

تشکر کرده: 341 مرتبه
تشکر شده: 612 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 15 دی 1385 12:37

آرشيو سپاس: 4158 مرتبه در 431 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط TD » پنج شنبه 7 اسفند 1393 19:12

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
به گزارش مشرق، دومین روز از رزمایش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در جاسک ادامه یافت. در این روز که محوریت با نیروی زمینی سپاه بود، دستاوردهای جدید نیروی زمینی رونمایی شد.
یکی از این دستاوردهای رونمایی شده، ربات شناسایی با برد 5کیلومتر و با دوربین‌های ترمال فنی و همچنین ربات دیگری که مسلح و با قابلیت انهدام اهداف در برد 5 کیلومتری، بود.
****************************************************************************************************
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

65

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 شهریور 1389 15:24

محل سکونت

azerbaycan

آرشيو سپاس: 112 مرتبه در 42 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط creator » پنج شنبه 7 اسفند 1393 22:29

اقا اين ربات مسلح از چه سلاحى استفاده مى کنه و اندازش چقدريه؟!! :shock:
کارها چنان در دست تقدیر است که چاره اندیشی به آن به مرگ می انجامد...!!
(110)

Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

473

تشکر کرده: 341 مرتبه
تشکر شده: 612 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 15 دی 1385 12:37

آرشيو سپاس: 4158 مرتبه در 431 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط TD » جمعه 8 اسفند 1393 01:37

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                            
                 
                 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
****************************************************************************************************
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

473

تشکر کرده: 341 مرتبه
تشکر شده: 612 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 15 دی 1385 12:37

آرشيو سپاس: 4158 مرتبه در 431 پست

Re: نهمین رزمایش پیامبر اعظم سپاه

توسط TD » جمعه 8 اسفند 1393 10:39

القدس‌العربی: پیام مهم رزمایش ایران به آمریکا و اعراب
     به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه "القدس العربی" در سرمقاله امروز خود به رزمایش ایران در تنگه هرمز پرداخت و نوشت: «رزمایش ایران در خلیج [فارس] برای کشورهای منطقه و جهان پیام های خاصی دارد. ایران این رزمایش را در یکی از مهمترین گذرگاه های جهان از لحاظ اقتصادی و راهبردی انجام می دهد.»

این روزنامه چاپ لندن در ادامه سرمقاله خود آورد: «در این رزمایش، نیروی سپاه پاسداران ایران توانست برای اولین بار "موشک کروز" را از طریق بالگرد به صورت موفقیت آمیزی آزمایش کند. همچنین در این رزمایش ماکت ناو هواپیمابر آمریکا بمباران شد و نمایشی از اقتدار نیروی دریایی ایران به نمایش درآمد.
ایران در رزمایش روز گذشته ثابت کرد که قادر است مواضع و ادوات دریایی کشورهای خارجی را در تنگه هرمز بمباران کند و این هشداری جدی به آمریکا در تنگه راهبردی منطقه است که یکی از شاهرگ های تجارت جهانی است.»     
     این روزنامه در ادامه افزود: «رزمایش ایران در خلیج [فارس] با اقتدار بی سابقه ای صورت گرفت و آمریکا را متوجه این مسئله کرد که باید کشورهای عربی را قانع کند که با ایران کنار بیایند و این واقعیت را بپذیرند که ایران یک قدرت منطقه ای است که کلید پرونده های راهبردی منطقه در دست اوست.»     

     لحظه انهدام ماکت ناوهواپیمابر آمریکایی در رزمایش

     
  القدس العربی در ادامه افزود: «رزمایش ایران این پیام را به اوباما داد که ایران در مذاکرات هسته ای به غیر از آنچه که تاکنون برای تحقق توافق هسته ای ارائه داده، حاضر نیست امتیازهای دیگری بدهد. این رزمایش باعث شد تا اوباما تلاش های خود را در روند تحقق توافق هسته ای تسریع بخشد.»     
     این روزنامه در پایان در مورد پیام مهم این رزمایش به کشورهای عربی چنین آورد: «ایران در رزمایش دیروز ثابت کرد که قادر است از طریق سیطره بر خلیج [فارس] سلاح های دریایی کشورهای خارجی را هدف قرار دهد و این هشداری جدی به کشورهای حاشیه خلیج [فارس] در تنگه راهبردی است که حدود یک پنجم تجارت جهانی از این تنگه عبور می کند.
     رزمایش مقتدرانه ایران در خلیج [فارس] اگر باعث بالا رفتن قیمت نفت نشود حداقل ثبات قیمت را در پی خواهد داشت؛ چرا که این رزمایش تهدید اخیر حسن روحانی که "عاملان سیاست نفتی پشیمان خواهند شد" را در اذهان سران عرب زنده کرد که باعث خواهد شد اعراب دست از توطئه علیه ایران بردارند.»
****************************************************************************************************
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان