در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1202

تشکر کرده: 883 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

شروع استحاله طالبان به داعش در افغانستان

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 7 اسفند 1393 14:59

حرف اول من این است که مسلما گروه هایی مثل طالبان یا داعش از جانب عربستان یا بعض دیگر کشورهای عربی تغذیه می شوند و پول و تدارکات برای انها ارسال می شود یا سلاح برای انها تهیه می شود علاوه بر انکه دولتی مثل دولت ترکیه که خصومتی سخت با سوریه دارد یا بنا بر دلائل دیگر در خفا به داعش کمک می کند و راه های تردد افراد تروریست و سلاح را برای انها تامین کرده است. نمی خواهم وارد بحث دیگری شوم اما اخیرا نا انسانی دولت ترکیه علیه سوریه که چند سال است با تمام قوا در حال جنگ با یاغی های داعش است علنی شد. دولت ترکیه که می بایست به کمک و یاری دولت و ارتش  سوریه بپردازد تا ریشه یاغی گری و انارشیسم مشتی دیوانه شوریده مزاج مثل داعش از منطقه کنده شود با حدود سی چهل دستگاه تانک و پشتیبانی هوایی به 25 کیلومتری خاک سوریه وارد شد تا بحساب جسد یکی از سلاطین عثمانی را از یکی از مناطق کشور سوریه خارج کرده و به ترکیه ببرد! البته این فقط یک بهانه است و معلوم می سازد که ترکیه قصد تخفیف دولت ، مردم و ارتش در حال جنگ سوریه را داشته است و البته مقاصدی هم بنفع گروه داعش که من هنوز ان مقاصد را بررسی نکرده ام. بهر حال این نامردی دولت ترکیه چهره انها را بشدت در نظر من مخدوش کرده است. مسلم است که افدام ننگین دولت ترکیه در تجاوز به خاک یک کشور دیگر که ارتش ان درگیر برچیدن بساط فتنه گران تروریست از خاک خود می باشد یک اقدام خلاف بین المللی و خلاف عرف و منطق ملل و بشریت است. بهمچنین معلوم می شود که دولت فعلی ترکیه یک دولت بواقع ملی و مردمی نیست و همسو با قدرت های جهانی برای مستاصل کردن دولت های مستقل منطقه و در جهت دلگرمی بخشیدن به اسراییل حرکت می کند که من ارزو می کنم این دولت هرچه زودتر در هم بشکند و دولتی مبتنی بر اراء مردم ترکیه و هم جهت با خواست ان مردم بوجود بیاید ( از همین جا معلوم می شود در رای گیریهای اخیر ترکیه فساد و تقلب راه داشته است و این دولت در اصل یک دولت امریکایی است).

بهرحال از نا انسانی ترکیه که بگذریم من امروز اخبار افغانستان را بررسی می کردم گوینده اخبار میز گردی با دو نفر از تحلیلگران سیاسی و استاندار سابق یکی از ایالت های افغانستان بود. گویا بحث پیرامون ان بود که اخیرا گروهی بنام گروه داعش سوار بر اسب و الاغ به یکی از مناطق کوچک افغانستان حمله کرده اند، وارد خانه های مردم شده تلوزیون انها را شکسته و اتش زده اند و مردم را تهدید کرده اند که حق استفاده و تماشای تلوزیون را ندارند و خود را گروه داعش معرفی کرده اند. سخنگویان می گفتند این در حالی است که سران طالبان با همکاری نسبی دولت پاکستان برای مذاکره و ایجاد صلح و اشتی با دولت افعانستان نرم شده اند و اثاری از این موارد مشهود است. اما یکبار در این مرحله چند روزه گروهی بنام داعش در افعانستان بوجود امده که مسلما از خارج از افعانستان نیامده اند و همان طالبانی هایی می باشند که ( با تحریکات خارجی) به داعش تغییر لباس داده اند. گویا در این رفرمیک نظر به ان است تا سران طالبان را هم تغییر بدهند و سران جدیدی با نام داعش بوجود اورند که طرف گفتگوهای صلح بحساب نیایند.
باید قبول کرد که تمام این برنامه های اشوب و یاغی گری در بعض کشورهای اسلامی زیر سر وهابیت در عربستان است که همه تحت امر ال سعود می باشند ( البته بعض دیگر کشورهای عربی هم همکاری می کنند) و همانطور که همه مطلع هستند و کتابهای متعددی هم در این زمینه ها منتشر شده وهابیت در اصل زاییده برنامه ریزی های استعمار انگلیس در سال های قبل در خاور میانه است. انگلیسی ها با یافتن این ریشه در عربستان ان را گسترش داده و وهابیت دو قرن اخیر را بوجود اوردند. این برنامه ریزی برای بوجود اوردن اسلامی بدلی و سوای علوم وحی و مبانی واقعی اسلام بود که جز بعض عقاید خرافی با تعصبات کور در انجام بعض عبادات و احکام  (انهم غالبا بصورت غلط یا ناقص) هیچ نقشی در زندگی مردم و حکومت که سیاست اصلی اسلام است نداشته باشد. بعبارتی وهابیت برای منحرف کردن مسلمانان و جلوگیری ظهور مجدد اسلام راستین ایجاد شد. امروز هم هم انان یعنی امریکا و انگلیس و دیگر دولت های کلنی غرب عامل بوجود امدن امثال طالبان و داعش در کشورهای اسلامی بودند و هنوز هم پیدا و پنهان برای بقاء انها تلاش می کنند زیرا گروه های اشوبگر و تروریستی امثال داعش نه تنها سدی برای ظهور اسلام واقعی در کل منطقه خاورمیانه محسوب می شوند بلکه اعمال سبعانه و بی منطق و قانون انها سبب بدبینی و وازدگی مردم غرب می شود و این دقیقا همان چیزی است که شیاطین می خواهند، یعنی مخدوش کردن چهره نورانی و متعالی اسلام واقعی بوسیله اسلام های ساختگی انان که  همچون حربه ای در دست داعش و امثالهم قرار دارد.
اما خوشبختانه ماهیت واقعی داعش و افراط گیری ها و جنایات انها چه بر مسلمانان در کشورهای اسلامی و چه مردم خارج از جهان اسلام فاش شده است و امروز ملل دنیا فهمیده اند که این گروه های یاغی و دیوانه خو که خونریزی را شعار خود قرار داده اند ربطی به اسلام و مسلمانان ندارند و در واقع گروه هایی تروریست بیش نیستند. قران هم در باره اشکار شدن نور اسلام در عالم چنین می فرماید :

يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند