در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوچه‌ها به بحث بپردازيد

New Memberno avatar
پست ها

6

تشکر کرده: 54 مرتبه
تشکر شده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 5 فروردین 1392 00:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط ehsanps4 » جمعه 29 اسفند 1393 03:19

سلام
در صورت ساخته شدن،این زیر دریایی موثرترین سلاح ایران به حساب می آید.زیر دریایی در این کلاس فقط با یک راکتور هسته ای برای تامین انرژی کارایی خواهد داشت.و راکتور هسته ای به سوخت با غنای بالای 50 نیاز دارد.
نکته مهم دیگر اینکه زیر دریایی با تناژ بالا برای انجام ماموریت در فواصل بسیار دور و حمل موشک های دور برد دارای کلاهک هسته ای بکار می رود.
به عبارت دیگر زیر دریایی فوق سنگین برگ برنده ابرقدرت ها و ابزاری برای تضمین امنیت یک کشور است.زیر دریایی فوق سنگین تنها برای حمل یک سلاح طراحی شده و آن سلاح موشک دور برد با کلاهک هسته ای می باشد.
هزینه طراحی و ساخت یک زیر دریایی فوق سنگین بسیار بالا بوده و تنها معدودی از کشورها قادر به ساخت آن هستند.یک زیردریایی فوق سنگین حامل سلاح هسته ای این امکان را به کشور دارنده آن می دهد که در صورت تجاوز به آن کشور در هر سطحی آن کشور توان پاسخگویی به آن حمله را داشته باشد.
فرض کنید که آمریکا زمانی قصد حمله و نابودی کل ایران را داشته باشد و برای این کار از سلاح هسته ای استفاده کند.در این حمله آمریکا بصورت همزمان تمام کلان شهر ها را با سلاح هسته ای نابود می کند و به وسیله سلاح EMP تمام مدارات و تجهیزات الکترونیکی را در تمام سطح جغرافیایی ایران نابود کند،بصورتی که دیگر هیچ وسیله و سلاح دارای مدارات الکترونیکی قابل استفاده نباشد.در صورت چنین حمله ای پاسخ ایران باید چگونه باشد،به چه وسیله ای باید پاسخ این حمله را داد.اگر ما موشکی هم در اختیار داشته باشیم که بتواند به خاک آمریکا برسد.در صورت چنین حمله ای احتمال اینکه ما بتوانیم از چنین سلاحی استفاده کنیم بسیار کم است.یعنی اینکه ما از داخل خاک خود قادر به پاسخ گویی نخواهیم بود.استفاده از ناوها هم بر روی دریا به دلیل اینکه مکان ناوها برای دشمن مشخص است تضمین کننده پاسخ نخواهد بود.
تنها گزینه پیش روی برای اطمینان از پاسخ گویی به حمله فرضی دشمن استفاده از زیر دریایی است.دلیل آن هم پنهان کاری بسیار بالای آن و همچنین مستقل بودن زیردریایی های با سوخت هسته ای برای مدت زمان زیاد از خاک کشور مبدا است.
به عبارت دیگر تنها سلاحی که باعث می شود آمریکا قبل از حمله گسترده اتمی به خاک ایران از پاسخ کوبنده ایران به این حمله نگران شود و باعث خواهد شد آمریکا نابودی شهر های ایران را مساوی با نابودی شهر های خود بداند.داشتن یک زیر دریایی فوق سنگین با سوخت هسته ای مسلح به موشک های حامل کلاهک های هسته ای است.داشتن این سلاح برای هر کشوری تضمین امنیت آن کشور است و امکان حمله گسترده به چنین کشوری بسیار پایین است.
ایران بعد از بحث موشکی بیشترین سرمایه گذاری علمی را در این زمینه انجام داده و هزینه هایی که در این راه صورت گرفته جای دوری نرفته و بزودی نتیجه خواهد داد.
اگر در چند سال پیش سرمایه گذاری بر روی بحث موشکی برای هدف قرار دادن اسرائیل شروع شده بود.در زمینه زیر دریایی هدف گذاری برای طراحی سلاحی می باشد که بدون شناسایی به آب های ساحلی آمریکا رسیده و ماموریت های گشتی خود را در نزدیکی آب های آمریکا انجام دهد.
تکمیل این طرح به معنای تکمیل زنجیره بازدارندگی کشور است و گزینه های روی میز آمریکا را به زیر میز خواهد برد.زیرا که توان پاسخگویی به حمله در هر سطحی را برای ایران تضمین کرده و ضامن امنیت ملی کشور است.
همچنین باید گفت که زیر دریایی که قادر باشد از آب های ساحلی ایران به سمت آب های ساحلی آمریکا حرکت کرده و به مدت چندین ماه در عمق بالا در ماموریت باشد و قادر به حمل چند موشک دور برد باشد باید دارای تناژ بالا بوده و همچنین باید دارای یک راکتور هسته ای برای تولید نیرو باشد.و همچنین اینکه چنین هزینه های سنگینی تنها وقتی کاربرد دارد و چنین وسیله ای تنها وقتی پیشگیرانه است که حامل یک سلاح هسته ای باشد.
اینکه سپاه سوخت با غنای بالای 50 درصد برای راکتور و بالای 90 درصد برای کلاهک هسته ای موشک را از کجا تهیه خواهد کرد موضوعی است که مشخص نیست.اینکه سپاه در بحث سانتریفیوژ و غنی سازی مستقل عمل کرده و خود وارد فرآیند تولید آن شود قابل بحث است.شاید هم بحث غنی سازی در کشوری مثل سوریه کمک کننده باشد.در هر صورت اینها همه فرضیه است.ولی بحث تامین سوخت برای راکتور و کلاهک موشک ضروری است که باید برای آن فکری شود.


http://8pic.ir/images/gt406hb8s6r6wrrt886b.jpg

ehsanps4
آخرين ويرايش توسط ehsanps4 در يکشنبه 2 فروردین 1394 03:10, ويرايش شده 1 در کل.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

168

تشکر کرده: 1994 مرتبه
تشکر شده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 24 بهمن 1387 15:42

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 150 مرتبه در 60 پست

Re: نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط khashayar1 » شنبه 1 فروردین 1394 19:03

امیدوارم سپاه عزیز تو هیچ زمینه ای کوتاه نیاد و تحت تاثیر فشارها

قرار نگیره خدا برای مردم ایران این ارگان رو حفظ کنه
فردوسی

ندانی که ایران نشست منست***جهان سر به سر زیر دست منست

امام خمینی

شما حالا بايد از اول شروع كنيد و قصدتان بر اين باشد كه خودتان مستقل در همه چيز باشيد، در صنعت مستقل باشيد؛
وقتي بنا را بر اين گذاشتيد مي توانيد كه كشور خودتان را نجات بدهيد و كشور خودتان را مستقل كنيد.
از ورود كالاھای مصرف ساز و خانه برانداز جلوگيري نمايند و به آنچه دارند بسازند (قناعت کنند) تا خود ھمه چيز بسازند.
مادامي كه بخواهيم مستقل باشيم و زير بار وابستگي نرويم، بايد تحمل اين مشكلات و قدرت مبارزه با آن را پيدا كنيم.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

172

تشکر کرده: 652 مرتبه
تشکر شده: 1158 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 اسفند 1391 18:09

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 2 پست

Re: نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط میگ 35 » شنبه 1 فروردین 1394 20:30

با سلام

http://en.wikipedia.org/wiki/Abbas-class_submarine

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%DB% ... 8%A7%D8%B3

چیزی که جالبه اینه که ویکی پدیا گفته وزن این زیر دریایی 5000 تن هست در حالی که وزن زیردریایی های کلاس کیلو که سنگین ترین زیردریایی های موجود تو ایران هستند 2500 تن هستش،اگه این حرف ویکی درست باشه یعنی اینکه ارتش داره یک زیر دریایی فوق سنگین را میسازه

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Memberno avatar
پست ها

6

تشکر کرده: 54 مرتبه
تشکر شده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 5 فروردین 1392 00:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط ehsanps4 » شنبه 1 فروردین 1394 22:12

میگ 35 نوشته است:با سلام

http://en.wikipedia.org/wiki/Abbas-class_submarine

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%DB% ... 8%A7%D8%B3

چیزی که جالبه اینه که ویکی پدیا گفته وزن این زیر دریایی 5000 تن هست در حالی که وزن زیردریایی های کلاس کیلو که سنگین ترین زیردریایی های موجود تو ایران هستند 2500 تن هستش،اگه این حرف ویکی درست باشه یعنی اینکه ارتش داره یک زیر دریایی فوق سنگین را میسازه


جالب اینکه ویکی پدیا پیشران زیر دریایی را دیزل الکتریک معرفی کرده در حالی که زیر دریایی با این ابعاد و تناژ باید دارای پیشران هسته ای باشد.برای اینکه یک زیر دریایی فوق سنگین از مبدا ایران حرکت کرده و به سواحل آمریکا برسد و برای مدت طولانی بصورت کاملا مستقل و پنهانی در سواحل آمریکا به انجام ماموریت بپردازد حتما نیاز به پیشران هسته ای دارد.پیشران دیزل الکتریک محدودیت های زیادی دارد.و اگر از پیشران دیزل الکتریک برای تناژ خیلی زیاد استفاده شود لرزش و سر و صدای زیادی تولید می کند.جدا از وزن و حجم باطری ها.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط shafagh 2 » يکشنبه 2 فروردین 1394 00:00

ساخت این زیر دریایی مشکلی نیست اما مسئله مهم این است که ایران هیچ برنامه ای برای ساخت سلاح هسته ای نداشته و ندارد زیرا هدف این سلاح ممنوعه کشتار مردمی است که متاسفانه امریکا تولید کننده اصلی ان در دنیا و استفاده کننده عملی ان در کشتار چند صد هزار مردم غیر نظامی ژاپن در تاریخ بوده است که این جنایت همچنان در پرونده امریکا باقی مانده اما جوهای تبلیغاتی انحرافی که امریکا در دنیا بوجود اورده هرفرصت و زمینه لازم قانونی را برای رسیدگی به این جنایت تاریخی سلب کرده است اما همین بدنامی بزرگ از سوی دیگر ضربه اتی بزرگ بر امریکا بوده که دیگر فکر استفاده از این سلاح جنایتبار را هم بخود راه ندهد. دنیا هم چنان علیقلی خانی که فکر میکنیم نیست که امریکا در جو امروز دنیا فکر حمله اتمی به یک کشور در دنیا باشد انهم کشوری با افتدار سیاسی و و منظق و ایمان کوبنده چون ایران که مورد وثوق و طرف اعتماد و اتکاء بسیاری از کشورهای جهان و سازمان ملل متحد و مجامع علمی و سیاسی است.
هدف ایران موازنه قدرت در بعد سلاح های هسته ای با امریکا نیست زیرا از یک طرف ایدئولوژی و سیاست های امریکا در گسترش سلاح های هسته ای برای توفق بر جهان یک ایدئولوژی و محاسبه اشتباه است و صلاحیت ریاست بر جهان دیکتاتوری نظامی و بمب اتم نیست و دوم استفاده از بمب اتم در دنیای متمدن و بیدار امروزو در برابر منطق و قانون جهانی که ایران اسلامی در راس امور ان است بهیچوجه برای امریکا ممکن نیست. چیزی که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران و حتی شروع ان تا بحال امریکا را بزانو در اورده است منظق، عقل، سیاست ، فرهنگ بزرگ و غنی و قانونمندی و ایمان ملت ایران است. اینهاست که امریکا و سایر مستکبران دنیا را به ضعف و زبونی کشانده است. ما با قانون و عدالتی که به دنیا شناسانده ایم و اشاعه داده ایم  است که امریکا را ترسانده و سخت نگران کرده ایم و ان را از ارتکاب و تکرار جنایت هایش باز داشته ایم و همین مسئله است که مردم دنیا و متفکران دنیا را بیدار کرده است و امریکا در چنین جوی قادر به عمل اشتباه نیست. قانون و عدالتی که ایران مصدر و منشاء ان است همان عدالت الهی در رفع ظلم و استبداد از سر بشر و تامین زندگی ، حیات و حقوق انسان هاست.
آخرين ويرايش توسط shafagh 2 در دوشنبه 3 فروردین 1394 11:54, ويرايش شده 1 در کل.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Memberno avatar
پست ها

6

تشکر کرده: 54 مرتبه
تشکر شده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 5 فروردین 1392 00:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط ehsanps4 » يکشنبه 2 فروردین 1394 02:03

shafagh 2 نوشته است:ساخت این زیر دریایی مشکلی نیست اما مسئله مهم این است که ایران هیچ برنامه ای برای ساخت سلاح هسته ای نداشته و ندارد زیرا هدف این سلاح ممنوعه کشتار مردمی است که متاسفانه امریکا تولید کننده اصلی ان در دنیا و استفاده کننده عملی ان در کشتار چند صد هزار مردم غیر نظامی ژاپن در تاریخ بوده است که این جنایت همچنان در پرونده امریکا باقی مانده اما جوهای تبلیغاتی انحرافی که امریکا در دنیا بوجود اورده هرفرصت و زمینه لازم قانونی را برای رسیدگی به این جنایت تاریخی سلب کرده است اما همین بدنامی بزرگ از سوی دیگر ضربه اتی بزرگ بر امریکا بوده که دیگر فکر استفاده از این سلاح جنایتبار را هم بخود راه ندهد. دنیا هم چنان علیقلی خانی که فکر میکنیم نیست که امریکا در جو امروز دنیا فکر حمله اتمی به یک کشور در دنیا باشد انهم کشوری با افتدار سیاسی و و منظق و ایمان کوبنده چون ایران که مورد وثوق و طرف اعتماد و اتکاء بسیاری از کشورهای جهان و سازمان ملل متحد و مجامع علمی و سیاسی است.
هدف ایران موازنه قدرت در بعد سلاح های هسته ای با امریکا نیست زیرا از یک طرف ایدئولوژی و سیاست های امریکا در گسترش سلاح های هسته ای برای توفق بر جهان یک ایدئولوژی و محاسبه اشتباه است و صلاحیت ریاست بر جهان دیکتاتوری نظامی و بمب اتم نیست و دوم استفاده از بمب اتم در دنیای متمدن و بیدار امروزو در برابر منطق و قانون جهانی که ایران اسلامی در راس امور ان است بهیچوجه برای امریکا ممکن نیست. چیزی که از زمان پیروزی انقالب اسلامی ایران و حتی شروع ان تا بحال امریکا را بزانو در اورده است منظق، عقل، سیاست ، فرهنگ بزرگ و غنی و قانونمندی و ایمان ملت ایران است. اینهاست که امریکا و سایر مستکبران دنیا را به ضعف و زبونی کشانده است. ما با قانون و عدالتی که به دنیا شناسانده ایم و اشاعه داده ایم  است که امریکا را ترسانده و سخت نگران کرده ایم و ان را از ارتکاب و تکرار جنایت هایش باز داشته ایم و همین مسئله است که مردم دنیا و متفکران دنیا را بیدار کرده است و امریکا در چنین جوی قادر به عمل اشتباه نیست. قانون و عدالتی که ایران مصدر و منشاء ان است همان عدالت الهی در رفع ظلم و استبداد از سر بشر و تامین زندگی ، حیات و حقوق انسان هاست.


سلام
مخالف طرز تفکر شما هستم،دنیای ما دنیای زور است و دشمنان ما وحشی و خونخوار.کاربرد اصلی سلاح هسته ای بازدارندگی و کمک به حفظ صلح و وسیله ای برای عدم شروع جنگ است.سلاح هسته ای وسیله ای است برای اینکه جنگی شروع نشود.اسرائیل یک سگ وحشی که به صراحت می گویید اگر به من حمله شود حتی اروپا را هم با سلاح هسته ای نابود خواهم کرد چگونه باید مهار شود.
"استراتژی دیوانگی" که اسرائیل از آن پیروی می کند اینگونه است که اگر حس کند که ماهیت وجودی کشور اسرائیل در خطر است و کشور خود را در آستانه نابودی ببیند،دوست و دشمن خود را به همراه خود نابود خواهد کرد.نابودی دشمن که مشخص است و نابودی دوستان به این دلیل است که اگر قرار بر نابودی من است پس بگذار همه با هم نابود شویم و این سیاست به این دلیل است که در روزهای سخت دوستان اسرائیل مجبور شوند با هر هزینه ای از اسرائیل حمایت کنند و همیشه از به خطر افتادن این سگ وحشی نگران باشند.
در دنیای امروز که یک جنگل پر از حیوانات وحشی است و همسایه به همسایه رحمی ندارد،همه باید به فکر حفظ بقای خود باشند تا توسط حیوانات دیگر دریده نشوند.ما در کجای نقشه جغرافیایی زندگی می کنیم،در قلب اروپا! سخن شما زمانی سندیت دارد که ما کشور کوچکی در قلب اروپا و در زیر چتر حمایتی ناتو بودیم.
همسایه های ما چه کشورهایی هستند.سوئد نروژ بلژیک.نه خیر همسایه های ما عراق،عربستان،افغانستان،پاکستان،ترکیه و ... هستند.حاکمان کشورهای همسایه ما چقدر با ما دوست هستند،چقدر دشمن.در همسایگی ما چه کشورهایی سلاح هسته ای دارند.پاکستان دارد،عربستان از پاکستان خریده،در ترکیه سلاح های هسته ای آمریکا آماده شلیک هستند،در منطقه چه تعداد پایگاه نظامی آمریکا وجود دارد و در این پایگاه ها چه سلاح هایی نگهداری می شود.
در 10 سال اشغال عراق چه تعداد انسان در عراق به دست آمریکا کشته شدند.وضعیت سوریه در چه حال است وضعیت لیبی چگونه است.چرا این کشورها به این وضعیت دچار شدند.چه تضمینی وجود دارد که 4 سال دیگر وضعیت ایران مانند سوریه نشود.یک سوال،سوریه چه خطا و گناهی مرتکب شده بود که به این وضعیت دچار شد.
گناه سوریه و لیبی عدم بازدارندگی مناسب بود.در منطقه ما قاعده بازی این است که قویتر ضعیفتر را می خورد.و این ربطی به خوب بودن و یا بد بودن یک کشور ندارد.سوریه ضعیفتر از ترکیه و عربستان بود پس سوریه توسط عربستان و ترکیه خورده شد،به همین سادگی و این قانون جنگل است.شما مطمئن باشید که اگر همین فردا مشخص شود که ایران ضعیفتر از عربستان شده است.در طول 6 ماه جنگ و درگیری به شهر های مهم ما خواهد رسید.
سیاست بازدارندگی هسته ای بر این قرار است که شما در هر شرایطی یک برگ برنده دارید که به وسیله آن قادر به وارد کردن یک ضربه مهلک به دشمن خود هستید.این تضمین کننده بقای یک ملت است.در شرایطی که همسایگان ما گرگان درنده خویی که منتظر پیدا کردن نقطه ظعفی برای دریدن ما هستند،صحبت از قانون و منطق و عدالت اثر گذار نیست.تنها منطقی که رقبای ما آن را به درستی درک می کنند منطق قدرت است ولا غیر.ایران باید در هر شرایطی قدرتمندترین کشور منطقه باشد.و این قدرت شامل سلاح هسته ای هم می باشد.وقتی که اسرائیل 300 کلاهک هسته ای دارد،وقتی پاکستان سلاح هسته ای دارد و بدون اینکه قانون مداران دنیا اعتراضی بکنند آن را در اختیار عربستان قرار می دهد.وقتی که کلاهک های هسته ای در ترکیه انبار شده وقتی که داعش که سگ دست آموز کشورهای منطقه است در غرب و شرق کشور ما جولان میدهد"داعش در افغانستان در حال شکل گیری است"چه دلیلی دارد که کشور تنهایی مثل ایران"تنها حکومت تماما شیعی دنیا"سلاح هسته ای نداشته باشد.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط shafagh 2 » يکشنبه 2 فروردین 1394 17:16

ehsanps4 گرامی

انچه من بعرض رساندم در مورد تقویت بنیه نظامی کشور نیست اما سلاح هسته ای جزء سلاح های نظامی نمی باشد بلکه یک الت قتاله کشتار جمعی علیه شهرها و مردم غیر نظامی است.
ما اکنون از قدرت های مطرح موشکی می باشیم چه موشک های پدافندی و افندی دقیق و نابود کننده و چه موشک های بالستیک دوربرد که اخیرا  وزرات دفاع از نوع جدیدی از ان پرده برداری کرد که انطور که من دیدم موشک سیاه هولناکی بود که شاید چندتایی ان برای تخریب کامل پادگان های تل اویو کافی باشد.
امروز ماهیچ کمبودی از نظر نیروی موشکی نداریم و با تجربه ای که از جنگ تحمیلی داریم انقدر کافی است که حتی بتوانیم طی چندین سال جنگ و حتی بدون ساخت سری موشک های جدید همان موشک های انبار شده را بطور وسیع بکار ببریم.
در مورد سایر جنگ افزارهای نیروهای مسلح ایران صحبتی نیست چون در رژه های ارتش و سپاه و بسیج هم بنده و هم شما ناظر گوشه ای از عظمت قوای مدافعان کشور و فوج جنگ افزارهای مختلف که  من نام بسیاری از انها را هم نمی دانم بودیم ( من متاسفانه اخبار سلاح های جدید، پیشرفته و متعددی که در  ارتش اعم از نیروی هوایی و زمینی و دریایی و همچنین سپاه تولید می شود را دنبال نمی کنم و انچه را هم که در تلوزیون مشاهده کرده ام زمان رژه قوای مسلح در روز ارتش یا سایر ایام الله مثل هفته بسیج و دفاع مقدس بوده) .
بهرحال خواستم یاد اور شوم تقویت بنیه دفاعی کشور تا به حال به بهترین نحو ممکن انجام شده و همچنان هم ادامه دارد اما بمب و موشک های هسته ای مستثنی هستند و ایران اسلامی هرگز در پی ساخت این سلاح نبوده است همانطور که ما بارها به دنیا اعلان کرده ایم و حتی خود امریکا هم بخوبی خبر دارد :
We don't want to produce nuclear bombs because the target of this type weapons are civilians
Iran think humanity and its propose of nuclear technology is that to use it in service of people, whether in Iran or outside.
We even recommend the countries that have nuclear weapons, it is better they destroy their nuclear bombs as soon as possible, because nuclear weapon is a serious threat for humanity and world peace.
UN is responsible to encourage these governments among America, to disassemble their nuclear bombs and missile , and so, life of mankind can be secure  on earth.
    I have this question for Ban Ki-moon ; while Iran will not produce any nuclear weapon and is clean from such weapons, why America is developing nuclear bombs and UN is quiet against this lawlessly action? Why you make a pressure on North Korea so that they stop building nuclear missile, but allow America and Israel to keep their own nuclear bombs and even develop them? What's the difference ?
آخرين ويرايش توسط shafagh 2 در يکشنبه 2 فروردین 1394 18:45, ويرايش شده 1 در کل.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

69

تشکر کرده: 159 مرتبه
تشکر شده: 144 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 19 بهمن 1393 19:28

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط جنگال » يکشنبه 2 فروردین 1394 18:30

جناب ehsanps4
نظرتون چیه بجای ساخت سلاح اتمی بصورت اشکار دست به تولید سلاح هایی بزنیم که تاثیرات ان کمتر از این سلاح نیست.مثلا تسلیحات ضد ماهواره یا بمب های پی ام پی.تسلیحاتی که مرگ اوری سلاح های اتمی را ندارد اما استفاده گسترده از ان در جنگ ها جهان را به قرن ها پیش برمیگرداند.و نظرتون چیه در کنار ان به جای ساخت سلاح اتمی توانایی ساخت ان را ایجاد کنیم.شبیه زاپن.که برخلاف کره و هند و پاکستان و..بمب نداره ولی میدانیم زمانی که اراده کنه به سرعت تولیدش میکنه.چون اگر سلاح اتمی تولید کنیم این یعنی بهانه برای انکه در کنار پاکستان و اسرائیل -وهابی های عربستان و ترکیه هم به این بهانه صاحب این سلاح شوند؟؟؟بنظرتون اینهمه اصرار ایران برای اینکه باید فناوری اتمی به شکل کامل در ایران باشد اما تاکید فراوان بر اینکه سلاح در ایران تولید نمیشود و اصرار طرف مقابل با خلق مفاهیمی مثل زمان گریز اتمی نشان از این سیاست ندارد؟؟؟

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major I

Major Ino avatar
پست ها

234

تشکر کرده: 1649 مرتبه
تشکر شده: 430 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 خرداد 1391 13:53

آرشيو سپاس: 723 مرتبه در 125 پست

Re: نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط Mohammad.Jafar » يکشنبه 2 فروردین 1394 20:59

جنگال نوشته است:جناب ehsanps4
نظرتون چیه بجای ساخت سلاح اتمی بصورت اشکار دست به تولید سلاح هایی بزنیم که تاثیرات ان کمتر از این سلاح نیست.مثلا تسلیحات ضد ماهواره یا بمب های پی ام پی.تسلیحاتی که مرگ اوری سلاح های اتمی را ندارد اما استفاده گسترده از ان در جنگ ها جهان را به قرن ها پیش برمیگرداند.و نظرتون چیه در کنار ان به جای ساخت سلاح اتمی توانایی ساخت ان را ایجاد کنیم.شبیه زاپن.که برخلاف کره و هند و پاکستان و..بمب نداره ولی میدانیم زمانی که اراده کنه به سرعت تولیدش میکنه.چون اگر سلاح اتمی تولید کنیم این یعنی بهانه برای انکه در کنار پاکستان و اسرائیل -وهابی های عربستان و ترکیه هم به این بهانه صاحب این سلاح شوند؟؟؟بنظرتون اینهمه اصرار ایران برای اینکه باید فناوری اتمی به شکل کامل در ایران باشد اما تاکید فراوان بر اینکه سلاح در ایران تولید نمیشود و اصرار طرف مقابل با خلق مفاهیمی مثل زمان گریز اتمی نشان از این سیاست ندارد؟؟؟

همون ئی ام پی از همش بهتره
نه خونی از دماغی ریخته میشه نه جنایتی فقط تو منطقه ای که بمب عمل میکنه مردم باید حسابی کتب تاریخی مطالعه کنن تا فوت و فنّ زندگی در 1000 سال پیش رو یاد بگیرن

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

New Memberno avatar
پست ها

6

تشکر کرده: 54 مرتبه
تشکر شده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 5 فروردین 1392 00:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط ehsanps4 » يکشنبه 2 فروردین 1394 21:13

جنگال نوشته است:جناب ehsanps4
نظرتون چیه بجای ساخت سلاح اتمی بصورت اشکار دست به تولید سلاح هایی بزنیم که تاثیرات ان کمتر از این سلاح نیست.مثلا تسلیحات ضد ماهواره یا بمب های پی ام پی.تسلیحاتی که مرگ اوری سلاح های اتمی را ندارد اما استفاده گسترده از ان در جنگ ها جهان را به قرن ها پیش برمیگرداند.و نظرتون چیه در کنار ان به جای ساخت سلاح اتمی توانایی ساخت ان را ایجاد کنیم.شبیه زاپن.که برخلاف کره و هند و پاکستان و..بمب نداره ولی میدانیم زمانی که اراده کنه به سرعت تولیدش میکنه.چون اگر سلاح اتمی تولید کنیم این یعنی بهانه برای انکه در کنار پاکستان و اسرائیل -وهابی های عربستان و ترکیه هم به این بهانه صاحب این سلاح شوند؟؟؟بنظرتون اینهمه اصرار ایران برای اینکه باید فناوری اتمی به شکل کامل در ایران باشد اما تاکید فراوان بر اینکه سلاح در ایران تولید نمیشود و اصرار طرف مقابل با خلق مفاهیمی مثل زمان گریز اتمی نشان از این سیاست ندارد؟؟؟


سلام
در دوران جنگ سرد ابر قدرت ها سلاح های هسته ای را تولید و انبار می کردند تا در زمان جنگ از آن به عنوان اولین و آخرین ضربه استفاده کنند بصورتی که اگر در دوران جنگ سرد نبردی بین شرق و غرب شروع می شد در همان ابتدای جنگ یک طرف بصورت کامل نابود می گردید اما در دنیای امروز کسی سلاح هسته ای را برای استفاده در صحنه نبرد نمی سازد،بلکه کاربرد سلاح هسته ای برای تثبیت یک ایدئولوژی و طرز فکر در دنیای امروز است.سلاح هسته ای مانند یک کارت عضویت در باشگاه گردانندگان امور جاری دنیای امروز است.
چه کسانی امور جاری دنیای امروز را اداره می کنند،در شرق چین و روسیه و در غرب آمریکا و انگلیس و فرانسه تصمیم گیران اصلی در دنیای امروز هستند،پس از پایان جنگ جهانی دوم شوروی دنیای شرق را و آمریکا دنیای غرب را به زیر چتر حمایتی خود بردند و این دو کشور ضمن تولید و انبار کردن هزاران کلاهک هسته ای و ایجاد یک جهان دوقطبی عرصه را برای تشکیل ابر قدرت دیگر تنگ کردند.بصورتی که با ایجاد یک باشگاه در دوران جنگ سرد اجازه ندادند که کشور دیگری به غیر از فاتحان جنگ جهانی دوم"فرانسه،انگلیس،آمریکاو شوروی"ابراز وجود کند و جایگاهی در سطح جهانی برای خود پیدا کند"البته چین با زیرکی و تلاش شبانه روزی کارگران خود و ایجاد یک امپراتوری اقتصادی توانست خود را بر این باشگاه تحمیل کند".
پس از پایان جنگ سرد و فروپاشی اتحاد شوروی و نابودی دنیای دو قطبی دو راه پیش روی کشورها قرار گرفت :
یکی ایجاد جهانی تک قطبی به رهبری آمریکا که در آن همه کشورها به زیر چتر رهبری آمریکا گرد بیاییند و هر کس در خارج این چتر قرار گرد محکوم به انزوا و فقر و در نهایت نابودی باشد"به قول معروف شما یا با ما هستید و یا علیه ما"که آمریکا به دنبال انجام این سیاست و ایجاد یک دهکده جهانی است.
راه حل دیگر تشکیل یک جهان چند قطبی است که کشورها با توجه به وزن سیاسی،فرهنگی و اقتصادی در آن بصورت مستقل نقش ایفا کنند،ایران دقیقا و مشخصا به دنبال به تحقق رسیدن این راه حل و سیاست از زمان پیروزی انقلاب بوده و هست.هر چند که کشورهای دیگری مثل هند و برزیل هم در حال بیدار شدن و ایفای نقش در دنیای امروز هستند.
شما فکر می کنید که دلیل این همه مخالفت بر سر برنامه هسته ای ایران و همچنین ایفای نقش موثر و مثبت ایران در سطح دنیا به عنوان یک کشور دارای فرهنگ و قدرت چیست.آیا طرف مقابل ما"5+1 که شامل باشگاه اداره کننده جهان است"از مسلح شدن ایران به سلاح هسته ای وحشت دارد.خیر زیرا کشورهای دیگری مانند پاکستان،هند،کره شمالی سال ها پیش مسلح به سلاح هسته ای شده اند و مخافت چندانی هم با این کشورها صورت نگرفته"تحریم های کره شمالی به علت کمونیستی بودن این کشور است"یعنی خطر کشور ما از کشوری مانند پاکستان که حتی دولت مستقری هم ندارد بیشتر است.
دلیل اینکه با قدرت نمایی کشور ما در هر ضمینه ای مخافت بسیار شدید صورت می گیرد برنامه هسته ای ما نیست بلکه دلیل اصلی این است که 5+1 حاضر نیست که عضو جدیدی در بین خود بپذیرد.5+1 حاضر به پذیرش یک شریک جدید در امور اداره جهان نیست.ایران جزء معدود کشورهای دنیاست که نه زیر چتر حمایتی شرق است و نه زیر چتر حمایتی غرب و این مساله تهدید کننده سیاست تقسیم قدرت در دنیای امروز است"این سیاست بر این منوال است که تصمیمات مهم سیاسی و اقتصادی با توافق کشورهای 5+1 صورت گرفته و هیچ کشوری حق ندارد با تصمیمات 5+1 برای اداره دنیا مخالفت کند و گرنه به شدیدترین شکل مجازات می شود"اعضای دائمی شورای امنیت""
امروزه ایران این سیاست را به چالش کشیده و سعی دارد که نقش خود را در منطقه بصورت مستقل ایفا کند و وارد باشگاه اداره کنندگان جهان شود.به همین دلیل ایران از سوی این کشورها مجازات شده و برنامه هسته ای تنها یک بهانه است.در ضمن برای اینکه ما بتوانیم در این باشگاه میخ خود را محکم کنیم نیاز به یک نماد داریم و آن نماد چیزی نیست جز قدرت بازدارندگی هسته ای.
در حدود 20 سال پیش که ما برنامه هسته ای خود را شروع کردیم سیاست سران کشور بر این بود که ما زیر ساخت های لازم را تا آنجا ایجاد کنیم که در صورت مواجه شدن کشور با یک بحران در طی کمتر از یک ماه اورانیوم تا سطح 90 درصد غنی گردیده و کلاهک هسته ای ساخته و بر روی موشک حامل سوار گردد،این سیاست رسمی کشور در طی 20 سال گذشته بوده و همه کشور های دنیا از آن با خبر هستند.
5+1 به رهبری آمریکا با هر سطحی از قدرت نمایی و ایجاد نقش منطقه ای برای ایران مخلف هستند و ایران را رقیبی قدرتمند برای خود در منطقه بحران زده خاورمیانه می دانند.از این رو با اینکه ایران در زمینه هسته ای در هر سطحی دارای پتانسیل و توانمندی باشد مخالفت می کنند.چه صلح آمیز و چه غیر صلح میز.کشور ما دارای تجربه بیشتر از 10 سال مذاکره با کشورهای قدرتمند است و در طول این سال ها مذاکرات همیشه سعی داشته که با منطق و استدلال این سیاست را که کشور دارای پتانسیل غنی سازی اورانیوم باشد را به کشور های 5+1 بقبولاند.ولی این کشور ها هیچ وقت حاضر نشدند که این قدرت را برای ایران به رسمیت بشناسند و به بهانه موضوع هسته ای سعی در به انزوا کشاندن و ضعیف کردن ایران داشته اند.این سیاست کشورهای 5+1 تا به حال موفق بوده و در طول این سال ها نه تنها قدرت هسته ای ایران از سوی این کشورها به رسمیت شناخته نشد بلکه ساختارهای اقتصادی کشور ضربات زیادی خورد و کشور ضرری بیشتر از 150 میلیارد دلار بابت این سیاست پرداخت کرده است.
حال تا چند ماه آینده اگر این سیاست نتیجه ندهد و قدرت هسته ای کشور از سوی 5+1 به رسمیت شناخته نشود به احتمال زیاد سیاست ایران در قبال موضوع هسته ای تغییر خواهد کرد و ایران غرب را در مقابل کار انجام شده قرار خواهد داد،به این صورت که صورت مساله پاک خواهد شد و در نقطه ای نامعلوم و دور افتاده و خالی از سکنه یک انفجار متوسط هسته ای رخ خواهد داد که ایران شدیدا دست داشتن در آن را تکذیب خواهد کرد.صورت مساله دست پیدا نکردن ایران به توانایی ساخت سلاح هسته ای است که با این اتفاق صورت مساله پاک خواهد شد و ایران 5+1 را در عمل انجام شده قرار خواهد داد و هزینه این سیاست بسیار کمتر از هزینه سیاست قبلی است.فراموش نکنید که بعد از آن ایران هیچ وقت مسئولیت انفجار را برعهده نخواهد گرفت و داشتن و یا نداشتن سلاح هسته ای را هیچ وقت تایید و یا تکذیب نخواهد کرد."درست مثل اسرائیل" البته گمانه زنی هایی وجود دارد که ایران پلوتونیوم خام را از کره شمالی وارد کرده و اینکه ایران توانایی تبدیل این پلوتونیوم به کلاهک هسته ای را دارد.. نکته دیگر اینکه گمانه زنی هایی هم وجود دارد که یکی از آزمایش های زیر زمینی هسته ای کره شمالی زیر نظر کارشناسان ایرانی و با هزینه و سفارش ایران صورت گرفته است.البته هیچ جایی این گفته ها را تایید نخواهد کرد ولی امنیت کشور شوخی بردار نیست و اینکه می بینید که کشورهای اطراف ما در جنگ و آشوب به سر می برند و ایران با این همه دشمن دارای امنیت نسبی است از دور اندیشی بعضی از مسئولان کشور است.
در مورد بهتر بودن بمب EMP بر سلاح هسته ای هم باید گفت که برتری سلاح هسته ای در این است که سلاح هسته ای ترس از نابودی کامل و غیر قابل گریز را در دل دشمن ایجاد می کند و نکته دیگر اینکه سلاح هسته ای در دنیایی امروز به یک نماد قدرت تبدیل شده.و قدرت بازدارندگی که در سلاح هسته ای هست در هیچ سلاح دیگری وجود ندارد.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

49

تشکر کرده: 37 مرتبه
تشکر شده: 138 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 23 خرداد 1393 20:28

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط 214st-2 » دوشنبه 3 فروردین 1394 10:04

سلام به همه اساتید
چیزی که واضح و مشخصه حرکت نرم و پیوسته ایران به سمت ساخت زیردریایی است.
حرکتی که از دهه هفتاد با خرید شروع شد،و اکنون با تولید انواع مختلف ادامه داره.
قطعا ایران(نیروی دریایی ارتش با توجه به ماموریت ابلاغی)
برای تولید یک زیردریایی با قابلیت شلیک موشک دور برد برنامه داره.
اما سلاح هسته ای نه
امروز حتی امریکا هم به دنبال سلاح مینی هسته ای است.
اما تسلیحات جنگ الکترونیک چرا ظرفیت خوبی هم تو کشور داریم

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: نیاز به زیر دریایی فوق سنگین برای تامین امنیت راهبردی

توسط shafagh 2 » دوشنبه 3 فروردین 1394 13:47

البته من زیر دریایی قوی را دوست دارم چون مثل مار زیر ابی می رود و یکدفعه ناو ها را گاز میگیرد و ایران باید در خلیج فارس یک چندتایی داشته باشد مخصوصا همین ابر زیر دریایی که صحبت ان است. البته این ها باید به عالیترین سیستم های هدایتی، شناسایی و رهگیری هدف و سیستم های ایجاد استتار مجهز باشند و همچنین توانایی غوص در اعماق زیاد را داشته باشند.
البته می توان یکی از این زیر دریایی ها را هم به محدوده اب های فلسطین اعزام کرد تا کمی جولان بزنند و در ناوهای اسراییلی رعب ایجاد کنند یا حتی دزدان دریایی خلیج عدن را هم توسط انها دستگیر کرد و به باغ وحش یا پارک ملی حیوانات فرستاد.
بهر حال من ساخت زیر دریایی فوق سنگین را تایید می کنم و امیدوارم بزودی تکمیل شده و به اب انداخته شود. شیرجه رفتن این هیولا در اب های خلیج فارس ترس  زیادی را در دشمن ایجاد خواهد کرد همانطور که زیر دریایی های متوسط ایران انها را مرعوب ساخت.
البته ما برای همسایگانمان و حتی سایر کشورها هیچ خطری نداریم اما به همسایگانی که کمی خار در جل اشان می باشد می فهمانیم که ایران را دست کم نگیرند ما را بعنوان قدرت و حافظ مهم منطقه قبول کنند و بر لظف خودشان نسبت به ما بیفزایند و زیر چتر حمایتی ما بیایند و نه امریکا که طمع به تسخیر کشورهای دیگر دارد.
البته ما سال هاست که دست دوستی به سمت همسایگانمان در خلیج فارس دراز کرده ایم و به انها تفهیم کرده ایم که ایران یک کشور اسلامی با منش های اسلامی است و هدفش ایجاد اتحاد و صلح و ثبات در کشورهای اسلامی می باشد اما امیدواریم این سران عرب ( البته نماینده واقعی مردم نیستند)دست از سلطان بازی ها و تشریفات شاهانه و مترفانه خودشان بر دارند و سلم بورزند.
ما به انها می گوییم این سلاح های متفاوت و ظاهرا پیشرفته ای که از غرب خریداری می کنید اسباب قدرت و نشانه پیشرفت شما نیستند.
غرب اصل تکنولوژی را به شما نمی دهد و تنها شما را بعنوان مصرف کنندگان بی اختیار قلمداد می کند. شما فقظ ظاهر نمایی می کنید و سعی دارید با ثروتمند نشان دادن خودتان و تکیه به این سلاح های بی بنیاد برای خودتان عزت بیشتر فراهم کنید اما این ها ذلت است. شما وابسته اید و رگ حیاتتان در دست غرب است. هرچه از مظاهر تمدن که در کشور شماست غالبا غربی است و شما چیزی از خودتان ندارید. جوانان شما در صحاری عقاب و قوش هوا می کنند تا کبوتر و خرگوش شکار کنند، این شده یک تفریح اشرافی و ملی برای شما اما غرب برای تسلط بر دنیا  در حال ساخت پیشرفته ترین هواپیما ها و بمب افکن و ناوهاست.
چرا از این کپه مرگ بیدار نمی شوید؟ امریکا از دین شما گذشته همه محتویات ملی و سنتی شما را هم مکیده و حالا فقط مانده مشتی عرب غربی که از سنت هایشان فقط رقص با عصا و شمشیرهای تشریفاتی باقی مانده.
اسراییل به غزه که مردم ان عرب مسلمان هستند حمله کرد و با انواع تانک و توپ و هواپیماها به این منطقه حمله کرد و بشکل دد منشانه ای مردم عادی را بمباران و گلوله باران و شهید کرد. انها عرب نبودند؟ شما با ان همه سلاح تشریفاتی که از غرب خریدید در مقابل حمله نا جوانمردانه صهیونیسم به این مردمان عرب چه کردید؟ اگر شما ادعا دارید عرب هستید ایا انها عرب نبودند؟ اگر شما ادعا دارید مسلمان هستید ایا انها مسلمان نبودند؟
شما در رسانه ها چه تبلیغاتی که برای سلطنت مدبرانه خود نمی کنید، نقش پدر را بازی می کنید که دست رحمت و ملاطفت بر سر اطفال عرب می کشد و برای همین تبلیغات به یتیم خانه هایی خاصی که برای حضور شما تدارک دیده شده می روید و سر انها را می بوسید ایا ریا ها و فریبکاری ها کافی نیست؟ صدها کودک بیگناه فلسطینی در غزه زیر بمباران های دیو سیرتانه اسراییل در خاک و خون غلطیدند، انها هم اطفال عرب بودند برای انها چه کردید؟ ایا بر خورد شما با جنایت علیه ان کودکان معصوم عرب هم برخوردی پدرانه بود؟
جمع کنید این بساط سلطان بازی و عرب بازی و تبلیغ پیشرفت و تمدن اتان را. شما هیچ ندارید جز پول نفت و واسطه گری کالاهای غربی  که بناحق انها را صرف خودتان، حکومتتان و تبلیغ برای سلطنت اتان می کنید. این زرق و برق ها و از جمله سلاح های وارداتی نشانه
قدرت و شوکت شما و نشانه پیشرفت ملت نمی باشد. اصل مهندسی فعال و سازنده شما و کارخانه های بنیادی شماست که در حد صفر است. اگر هم مهندسی داشته باشید مهندسی بشیوه بردگی است انها مستقل نیستند و فقط مامور سرویس و نگهداری چیزهایی هستند که غرب برای شما می سازد یا می فرستد.
ایران برای شما خطری نظامی محسوب نمی شود، زیردریایی ها، ناوها و قایق های تهاجمی که ایران به اب می اندازد برای شما تهدید بحساب نمی ایند زیرا حکومت شما راه حل نظامی ندارد تعییر حکومت شما بایست توسط خود مردمی که بر انها حکومت می کنید انجام شود و این نکته وقتی بصورت یک خطر جدی برای پایه های حکومت شما درخواهد امد که مردم از پیشرفت های کاذبی که شما برای انها جلوه داده اید و از ماهیت های دیگر با خبر شده و بیدار شوند.
البته قصد من حرف زدن در مورد سلاطین تحمیلی عرب نبود و موضوع بحث گفتگو در مورد زیر دریایی هیولایی که ایران قصد ساختن ان را دارد بود که گفتم واقعا ساختن یک چنین ابر زیر دریایی را دوست دارم و امیدوارم بزودی شاهد قدرتنمایی افتخار امیز ان در خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس های جهان باشیم.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان