در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
49

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 اسفند 1392 14:43

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

اولین زن خلبان جنگنده در پاکستان+عکس

توسط mohmmad.temore » يکشنبه 16 فروردین 1394 18:38

فاروغ یکی از نوزده زن پاکستانی است که در دهه اخیر به عنوان خلبان به استخدام نیروی هوایی درآمده‌اند. البته این نوزده زن تنها نمونه‌ای از زنان پاکستانی هستند که در سال‌های اخیر به کمک نیروهای دفاعیِ ملی پاکستان شتافته‌اند.
فاروغ در کابین خلبان جت جنگی F-7PG (ساخته چین) نشسته و می‌گوید: «در جامعه ما اغلب دختران حتی به این مسئله فکر هم نمی‌کنند که می‌توانند خلبان یک هواپیما باشند.»

او اضافه می کند:  «من هیچ فرقی میان خود و سایر خلبانان قائل نیستم. ما فعالیت های مشابه داریم و همقطارانم بسیار به من کمک می کنند. ما حتی یکدیگر را به چالش می کشیم، مثلاً کدامیک از ما می تواند بمباران یا موشک بارانِ دقیق تری انجام دهد. از این رو هنگام تمرینات، آموزش ها یا سایر فعالیت های روزمره، من هیچ تفاوتی میان خود و سایر خلبانانِ مرد، احساس نمی کنم.»

اما به نظر می‌رسد که زمان تغییر آمده است. نسیم عباس، سرهنگ‌ دوم‌ هوایى‌ِ اسکادران‌ فاروغ، می‌گوید که پاکستان اکنون از ۳۱۶ زن در نیروی هوایی خود استفاده می‌کند، در حالی که پنج سال پیش فقط ۱۰۰ زن در نیروی هوایی استخدام بود.
عباس می‌گوید: «اکنون زنان بیشتر و بیشتری وارد نیروی هوایی می‌شوند. این کار دیگر تابوشکنی نیست. در طرز فکر جامعه و کشور، تغییری اساسی رخ داده است.»

از نوزده نفری که در ده سال گذشته به عنوان خلبان خدمت کرده‌اند، به جز فاروغ پنج نفر دیگر توانایی پرواز با هواپیمای جنگی دارند. با این حال، او تنها زنی است که آزمون‌های نهاییِ مرتبط با نبرد را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

8 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
72

تشکر کرده: 27 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 فروردین 1392 15:30

آرشيو سپاس: 54 مرتبه در 25 پست

Re: اولین زن خلبان جنگنده در پاکستان+عکس

توسط ehsan-akaberi » دوشنبه 17 فروردین 1394 19:33

امیدوارم اگر در یمن شرکت کردن هواپیماهاشون و خلبانهاشون یکی یکی کشته شن