در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

New Memberno avatar
پست ها

4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 3 تیر 1392 11:35

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: نیروی دریایی راهبردی

توسط mory110 » چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 12:04

ن
ناو هواپیما بر برای کشوری مل ماواقعا یک لاشه متحرکه.

سرباز زیاد در ناو هواپیمابر چه کاری برای دفاع از ناو میتونه انجام بده؟ هیچی!
سرباز فقط برای پیاده شدن در خاک دشمنه که در خاک ما هرگز نمیتونه پیاده بشه پس زیادی سرباز در ناو نشانه قدرت و شکست ناپذیری اون نیست بلکه قربانیهای زنده ای هستند که در جنگ با ما قبل ازرسیدن به خاک ما کشته یا اسیر خواهند شد.
برای ما که توان موشکی اعم از کروز و بالستیک دوربرد ساخت داخل با تعداد زیاد داریم و قایق و ناوشکنهای مجهز با تعداد بالا داریم وکل خلیج فارس و دریای عمان و بخشی از اقیاوس هند در زیر برد رادارو موشکهای ما هستندمسلمه که ناو هواپیما بر یک لاشه متحرکه! کی به این شک داره؟ مگه نقاط ضعف اینها رو در دوران دفاع مقدس ندیدیم؟
اینها در مقابل چند تا مین دریایی که به راحتی میشه در مسیرشون ریخت عاجز اند! چه برسه در مقابل قدرت آفندی و پدافندی ما؟
کافیه یه دونه از موشکهای ما به عرشه این ناوها برخورد کنه !در این صورت تمام هواپیماهای روی عرشه قبل از پرواز منهدم خواهند شد. این ناوها فقط یک مترسک برای کشورهای ضعیف هستند نه برای تهدید نظامی جدی علیه کشوری مثل ایران.
پشتوانه دفاعی این ناوها پرهیز از درگیری با ابر قدرتی مثل آمریکاست نه قدرت آفندی و پدافندی خود ناو؟ جائیکه شما در معرض تهدید و حمله هستید فقط دفاع معنی داره و پشتوانه ابرقدرتی آمریکا ارزش خودشو از دست داده چون اقدام به تجاوز ودرگیری نموده.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

78

تشکر کرده: 82 مرتبه
تشکر شده: 343 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 مهر 1393 00:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: نیروی دریایی راهبردی

توسط adler » چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 19:51

tatuy نوشته است:دوسته عزیز ما میتونیم یا این مقدارو از یه کشور دیگه مثه روسیه تهیه کنیم.یا با اجازه کشورای غربی برای این مورد غنی سازی رو انجام بدیم ولی گزینه اول محتمل تر هستش.
همینه دیگه.
برا انجام هرکاری باید از غربی ها اجازه بگیریم. قابله توجه طرفدارای مزاکرات.
نمیتونیم بدون اجازه امریکا اب بوخوریم با این وضع.
حالام که هیچ چیزی معلوم نیس که شاید توافقی نشه.


ایران تنها در شرایطی می تونه پیشرفت کنه که به حد کمال خود باوری برسه ، نمیخواستم مثال بزنم ، ولی چه اشکالی داره ما نگاهی به تاریخ بندازیم ؟ اونم نه تاریخ دور و دراز ، همین 70 سال پیش ، آلمان نازی ، کشوری که زیر بار ورسای و مشکلات اقتصادی خم شده بود به جایی رسید که الان بدون استثنا تمام شاخه های ِ نظامی از نیروهای ِ هوایی تا دریایی و زمینی مدیون تحقیقات و پیشرفت های ِ نظامی آلمانی هان

از جت جنگی بگیر تا هلی کوپتر و انواع موشک های ِ زمین به زمین و زمین به هوا و زیر دریایی  و حتی ناو جنگی و بمب افکن و اسلحه سبک و تجهیزات زرهی

تنها دلیلشم خود باوری بود که اونها داشتند ، تمام

الان ماهم داریم قدم تو اون مسیر میذاریم که خودمون رو پای خودمون بایستیم ، قبلا هم گفتم ما تو دریا حرف زیادی برای گفتن داریم ، چون ذاتا تو خونمون ژن دریانوری داریم ، و کشورمون هم به دو تنگه مهم و استراتژیک دنیا دسترسی داره ، اولی تنگه هرمز که مال خودمونه  و دومی هم تنگه باب المندب .

دقیقا الان استراتژی ما اینه که این ناحیه رو خالی نکنیم ، الان اسکورت های کشتی های خودی و غیر خودی و نجات اونا از دست دزدای دریایی شاید در نگاه اول کار بی اهمیتی جلوه بده ، ولی در سطح کلان یک دیدگاه درباره ایران بوجود میاره که اقتدار دریایی ایران رو نشون میده ، نشون به این نشون که دیروز یک کشتی باری بزرگ رو در حالی که از امریکایی ها طلب کمک کرده بود توقیف کردیم به سادگی آب خوردن ، پس ما باید برای نیل به اهداف و افزایش اقتدار بقول شما ناو گروه هامونو زیاد کنیم ، و بعد برسیم به سطحی که ناوگان اعزام کنیم به دریاها و تنگه های حساس
به نام خدا ، یک فرید ِ بیخیال هستم

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان